BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 23:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E61] Duze spalanie w 520d
PostNapisane: 9 września 2009, 10:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: TarnĂłw
Witam
Jestem nowy na tym forum i od niedawana jestem posiadaczem swojego pierwszego BMW wiec jestem laikiem w tym temacie.
Mam BMW 520d kombi o mocy 110kw/150km z 2005r model 2006 z przebiegiem 160tys.km
Niestety mam problem ze spalaniem bo w miescie przy spokojnej jezdzie spala mi okolo 11l zaznacze ze mieszkam w malym miescie okolo 150tys mieszkancow natomiastna trasie rowniez przy spokjej jezdzie spala mi okolo 8,5l.
Czy ktos wie co to moze byc za przyczyna i jak sobie z tym poradzic poniewaz rozmawialem z kilkoma osobami co maja dokladnie taki sam samochod i spala im duzo mniej.
z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam


Ostatnio edytowano 9 września 2009, 10:13 przez nitru, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2009, 15:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 333
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52tub28
2,0 z pewnością nie powinien przekroczyć 9 jadąc w mieście...
sprawdzałeś czy wszystko sprawne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 września 2009, 08:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: TarnĂłw
tak
komputer nie wykazuje zadnych bledow:/ dodam ze ta srdenia nie jets tylko z komputera tylko wyliczona starym sposobem 3 razy przejezdilem caly bak i wyszlo mi srednio 10l
a da sie jakos sprawdzic przeplywomierz bo znajomy powiedzial mi ze na komputerze nie wyjdzie ta usterka a szkoda kupowac nowy przeplywomierz nie wiedzac czy jest dobry czy zepsuty


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 września 2009, 14:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 333
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52tub28
Hmm a może spróbuj załatwić przepływomierz od kogoś z takim autem i przełóż na próbę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2009, 14:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: TarnĂłw
Sprawdzalem wszytsko na komputerze w serwisie BMW i niby wszytsko jest ok tzn bylo pare bledow ale pokasowlai je wymienili mi swiece zarowe wraz z kompletem nowych uszczelek, wymienilem olej wraz z filtrami paliwa oraz oleju a spalanie podskoczylo mi i teraz srednio pali mi okolo 11l:/
Co moge jeszcze zrobic ?????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2009, 14:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 333
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52tub28
A nic Ci tam nie przecieka delikatnie? Wszystko szczelnie? Może robisz bardzo małe kawałki po mieście i dajesz straszniee ostro :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2009, 15:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
A jak z osiągami? Nie zamula?

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2009, 15:56 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Manual czy automat? A jakie dystanse w miescie? Krotkie, na zimnym silniku, duzo swiatel, skrzyzowan?
Moja w ruchu miejskim typu Poznań, czy tez na krotkich dystansach ''po bulki'' koło 10 l ON spokojnie wziela.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 16:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: TarnĂłw
no jak jezdze po miescie to mniej wiecej odcinki rzedu 10 km jest to manual raczej nie daje po garach zawsze czekam jak silnik sie rozgrzeje. Odczuwam maly brak mocy w dolnym zakresie zdarza sie nawet ze gasnie i to nie tylko mnie ale kazdemu kto jezdzi nia ( jazdy testowe ).
Ma ktos pomysl co to moze byc:( mialem nadzieje ze jak kupie diesla 2.0d to bedzie duzo mniej palil:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 16:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 333
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52tub28
Coś jest nie tak. Kilka dni temu jeździłem e60 2.0D i w mieście było 8.5 l


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 listopada 2009, 09:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: TarnĂłw
Własnie wiem ze cos jest nie tak bo znajomemu mniej pali 530d i w miesicie i na trasie.
Zastanawiam sie czy nie zrobic chipa bo moze byc to wina oprogramowania i zastanawiam sie czy jak sie wgra nowe mapy czy nie bedzie lepiej. Co o tym myslicie????? Naprawde juz nie wiem co robic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Duze spalanie w 520d
PostNapisane: 17 listopada 2009, 09:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
A filtr powietrza nie jest czasem zapchany???? Moja pali mniej od Twojej, a silnik większy (535d) i do tego automat. Średnio 9 litrów. Minimalnie 7 max 10,2. Cos jest nie tak.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Duze spalanie w 520d
PostNapisane: 22 listopada 2009, 20:46 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 129
Lokalizacja: Szczytno
Moje BMW: E90 LCI 330D
Kod silnika: N57D30
Na pewno coś jest nie tak, ale też nie należy oczekiwać cudów, mój brat miał wcześniej 530d E39 i paliła 8-9l, teraz ma 520d (177ps) e61 i pali 7-8 l więc nie ma dużej różnicy, a jednak mocy brakuje, teraz zrobił program u Masters-a na ponad 200PS jest lepiej, ale jednak momentu obrotowego z 530d nic nie zastąpi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Duze spalanie w 520d
PostNapisane: 31 stycznia 2016, 15:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E60 520d
Witam Forumowiczów i z góry dziękuję za mądre odpowiedzi

Mam taki sam problem jak kolega, który otworzył ten temat, a mianowicie Jestem posiadaczem BMW E60 520d (163 KM) . Od kilku tygodni zauważyłem nagły wzrost konsumpcji oleju napędowego.
Spalanie jest rzędu 12-13 litrów oleju napędowego. Do tej pory średnia spalania przy jeździe mieszanej wynosiła 6,5-7,5 litra/100km. Co może być tego przyczyna??
Podobnie jak kolega zauważylem spadek mocy przy niskich obrotach. Auto potrafi gasnąć przy cofaniu po pojawianiu sie jakis oporów typu delikatny podjazd , wykonanie skrętu kołami. Nie ma tez takiej dynamiki jaka miało do tej pory przy ruszaniu przede wszystkim na niskich obrotach. Jak już wejdzie na wyższe to moc jest porównywalna sprzed pojawienia się problemu ze zwiększonym spalaniem.

Na wskaźniku chwilowego spalania przy lekkim wciśnięciu pedału gazu wskazówka automatycznie wędruje do oporu (20litrow/100km/h) , gdzie poprzednio wskazywała dużo mniejsze wartości.

Co prawda obecnie poruszam się w większosci po mieście (glównie w godzinach kiedy ruch nie jest aż tak duży) ale wydaje mi się ze spalanie jest dużo za duże.

Wzrost spalania nastąpił około 2 tygodnie po wymianie oleju silnikowego i filtra powietrza - wątpię żeby to miało jakieś znaczenie, ale takie są fakty.
Czy miał już ktoś z was podobną sytuację i może coś mądrego doradzić ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Duze spalanie w 520d
PostNapisane: 31 stycznia 2016, 20:00 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Może coś było w filtrze i zablokowało przepływ powietrza, miałem tak u siebie założyłem filtr i z pośpiechu nie popatrzyłem czy czegoś w środku nie ma , auto nagle moc straciło, przy rozbieraniu wyszło że papier na przepływomierzu się zatrzymał i przytykał dolot

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Duze spalanie w 520d
PostNapisane: 21 lutego 2016, 10:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Automat + Miasto normalne spalanie czego ty oczekujesz to jest seria 5 w dodatku kombi :) , jeżeli chcesz mieć spalanie 5l /100km proponuje zakup fiata grande punto z silnikiem 1.3 Mjet.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL