BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 03:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] spalanie 320i
PostNapisane: 2 listopada 2009, 01:01 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 191
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Moje BMW: e39 523i
kochani. Strasznie mnie martwi moje spalanie... jezdze juz jak dziadek, tylko miasto krotkie odcinki po 6km predkosc ok 55-60km/h bez gwaltownego przespieszania, szybkie spuszcczanie gazu przed zakretem lub swiatlami, operowanie gazem tak zeby ekonomizek pokazywal jak najmniej i spalanie ok 15l :znudzony: :niepewny: :( :( . dodam ze sa wszystkie nowe filtry oleje swiece. co sie dzieje?? jak lecialem autkiem z niemiec bylo pieknie 7,5l/100km :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 listopada 2009, 18:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
ja tez mam w miescie 15 a w trasie 7,5-8 ;)

ale sprawdz przeplywomierz oraz czy moze jakis zacisk hamulca sie nie zapiekł lekko bo też tak miałem w e46

_________________
nie regulaminowy podpis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 listopada 2009, 13:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
A ciśnienie w oponach masz dobre ??? ja mam 225/16 i jak miałem mało powietrza to palił nawet 22 :zdziwko: :zdziwko: teraz jest w miarę normalnie :)

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 listopada 2009, 13:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 1855
Lokalizacja: Krk - Bobrza Góra :P
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: m57
ja normalnie na trasie spokojnie poniżej 8 schodzę, po mieście bylo ok.10 - teraz jak zrobilo sie zimno to samo miasto leci mi do 14l :kwasny:

_________________
ex - e36 320i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 listopada 2009, 15:46 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1192
Lokalizacja: z CSW
Moje BMW: W poszukiwaniu :]
Mi pali 9 litrów w koło komina ale to na prawdę emerycko.Trasa 8-10 zależy jakie natężenie ruchu:) miasto 10-12


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2009, 08:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Cytuj:
kochani. Strasznie mnie martwi moje spalanie... jezdze juz jak dziadek, tylko miasto krotkie odcinki po 6km


Widziałem w opisie literkę A czyli masz automat, krótkie odcinki więc większość przejeżdżasz na nierozgrzanym silniku to czego się spodziewać. Cudów ni ma, spalić musi. :)

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2009, 10:46 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
dawid26compact napisał(a):
okazywal jak najmniej i spalanie ok 15l


Tak jak napisał Cioos.
Masz automat. Spalanie jest jak najbardziej normalne. To 15 w mieście w takim cyklu poprostu musi wziąć.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2009, 11:51 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 741
Kyokushin napisał(a):
Masz automat. Spalanie jest jak najbardziej normalne. To 15 w mieście w takim cyklu poprostu musi wziąć.
Dokładnie,nie ma co szukać na siłę tylko poprostu uwierzyć w to co "niemożliwe"... Moje byłe E34 2.0iA (co prawda to nie E36 ale dla przykładu) na krótkich odcinkach dojazdu do pracy przez miasto paliła mniej więcej jak piszesz-ok.15l,a gdy niestety temperatura w zimie spadła poniżej zera to kolego wynik oscylował w granicach 22,23 litrów :znudzony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2009, 13:18 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Tak. W końcu normalne liczby padają.
Czasami jak czytam temat ze spalaniem to tylko smoków, księżniczek i rycerzy tam brakuje.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2009, 13:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Cytuj:
Tak. W końcu normalne liczby padają.


No :D

Cytuj:
Czasami jak czytam temat ze spalaniem to tylko smoków, księżniczek i rycerzy tam brakuje.


I może w końcu ludzie przestaną zadawać pytania w stylu : "Na forum mówili że moje R6 będzie paliło 9 litrów po mieście, pali 15 co mogę wymienić...... " :hyhy:

Dla 320 mogę w manualu podać wartość 15-17 w mieście przy butowaniu, normalnie minimum 13 litrów w korkach, rekord 10.4 przez weekend po miescie, wiadomo pusto było a ja jeździłem naprawdę delikatnie. LPG normalnie zamykam się w 13 litrach ostra jazda 16-17 a jazda w miarę delikatna zszedłem poniżej 11 litrów.

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 listopada 2009, 00:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 195
Lokalizacja: PL
moje 320IA pali po mieście spokojnie 15, trasa 9-10, jednym słowem SMOK, 2.5 w manualu w coupe paliło mi dynamicznie miasto 12=13 max :P

dlatego będzie V8 :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] spalanie 320i
PostNapisane: 20 listopada 2009, 12:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 113
Lokalizacja: Płock
Moje BMW: E36 Cabrio
Kod silnika: M50B25 VANOS
Moja E36 320 w trasie 8L pali predkosc okolo 130km/h.Miasto okolo 13L przy normalnej jezdzie ;) Dodam ze takei spalanie jest w manualu.Wczesniej w automacie na odcinkach po miescie moja Bunia byla SMOKIEM :przestraszony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] spalanie 320i
PostNapisane: 20 listopada 2009, 16:03 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 329
Lokalizacja: Piła
Moje BMW: E36 328iAT
Kod silnika: M52B28
Na reszcie temat gdzie mogę napisać ile pali 328iA w mieście przy jednoczesnym cieszeniu się z jazdy ;)

225/45/R17 - 20l/100km
195/65/R15 (zestaw zimowy) - 17l/100km

Producent w książce przewiduje 15,6l/100km

Następne będzie e38 3,0D i może tam w koncu zaczne oszczedzac przynajmniej na paliwie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] spalanie 320i
PostNapisane: 20 listopada 2009, 19:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
No to masz odpowiedź - automat.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] spalanie 320i
PostNapisane: 20 listopada 2009, 19:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Przede wszystkim chodzi o to, że tak jak piszesz, pokonujesz krótkie odcinki, a więc silnik nie jest rozgrzany. W takiej sytuacji spalić musi więcej, nie ma innej możliwości. Przejedz 200 km i zobacz jaka wtedy Ci wyjdzie średnia. Mam nadzieje, że wszystko się wyjaśni i będzie git :super: Pozdrówka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] spalanie 320i
PostNapisane: 22 listopada 2009, 10:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 198
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Siwa & Czarna
Kod silnika: M54B30 & M54B22
Dużo tych tematów na temat spalania 2-litrówek,ale sie nie dziwie,ponieważ spalanie czasem zaskakuje.To moje nie pierwsze m50b20 vanos i wszystkie paliły jednakowo,dlatego oprócz świec i filtra powietrza nie wymieniam nic innego,ani nawet nie szukam na siłe rzeby coś wymienic w tym kierunku,tym bardziej,że błedów na komputerze nie wykazuje.Spalanie mam zawsze podobne,Bydgoszcz-śródmieście mieszkam i pracuje 4,5 km dalej dlatego silnik niedogrzany spalanie lato 12-15 litrów,zima 14-17.Miasto więcej kilometrów na rozgrzanym już ok 13,wiadomo jak dojdzie jakas chociażby krótka trasa średnia spalania spada.Trasa latem zakorkowana max 110 km/h spalanie 7,5.Normalna jazda z wyprzedzaniem i jazda do 150-spalanie 10-11.Autrostada prawie cały czas 200-spalanie 15-18.Dodam,że manual skrzynia,biegi na mieście przeważnie przełączam przy 2-2,5 tyś obr.

_________________
NAS NE DOGONIAT

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] spalanie 320i
PostNapisane: 22 listopada 2009, 12:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Ogólnie spalanie w 2.0 jest dość duże. Lepiej już kupić 2,3. Spalanie podobne, a jazda dużo lepsza. Takie moje skromne zdanie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] spalanie 320i
PostNapisane: 22 listopada 2009, 13:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 424
Lokalizacja: Gliwice\Wilcza
Moje BMW: E36 320iA, E39 520iA
Kod silnika: M50B20, M52B20
Przepływomierz, czujnik temperatury, ciśnienie w oponach...
Piszecie koledzy że przy butowaniu po mieście pali wam 15 a jemu pali przy jeździe emeryckiej tyle więc może by tak sprawdzić kilka podzespołów zamiast pisać że 2.0 musi łyknąć 20 litrów i koniec. Moje 320iA spala średnio po mieście 13 litrów LPG a przy jeździe emeryckiej raz udało mi się zejść do okolic 10 l/100 km.
Nie wiem ile pali przy butowaniu bo jak mam zamiar poszaleć przełączam na benzin i nie patrzę na spalanie.
Na dzień dzisiejszy spalanie również mi skoczyło do 15 bez butowania i palenia kapci na światłach więc zaczynam się interesować tematem gdzie by tu do silnika zajrzeć by było jak dawniej a tu z Waszej strony taka pomoc :?:
Nie twierdzę że 320i to silnik ekonomiczny i że Automat obniża spalanie ale bez jaj Panowie Skoro kolega pisze że jeździ jak emeryt na pewno nie powinno mu żreć 15 litrów. Jeśli Wam przy jeździe emeryckiej pali 20 litrów to również powinniście zajrzeć pod maskę zamiast tak olewać temat.

Do znawców tematu :
przepływomierz lubi się zabrudzić :?: jak go czyścić :?: może trzeba wymienić :?: Jechać z tym na kompa :?:
to samo z czujnikiem temperatury , czy komputer wykaże że ten źle wskazuje :?: można to sprawdzić samemu :?:

_________________
pozdrawiam
StraHu



BMW uchyla nam skrawek nieba za życia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] spalanie 320i
PostNapisane: 22 listopada 2009, 21:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
StraHu napisał(a):
Przepływomierz, czujnik temperatury, ciśnienie w oponach...
Piszecie koledzy że przy butowaniu po mieście pali wam 15 a jemu pali przy jeździe emeryckiej tyle więc może by tak sprawdzić kilka podzespołów zamiast pisać że 2.0 musi łyknąć 20 litrów i koniec. Moje 320iA spala średnio po mieście 13 litrów LPG a przy jeździe emeryckiej raz udało mi się zejść do okolic 10 l/100 km.
Nie wiem ile pali przy butowaniu bo jak mam zamiar poszaleć przełączam na benzin i nie patrzę na spalanie.
Na dzień dzisiejszy spalanie również mi skoczyło do 15 bez butowania i palenia kapci na światłach więc zaczynam się interesować tematem gdzie by tu do silnika zajrzeć by było jak dawniej a tu z Waszej strony taka pomoc :?:
Nie twierdzę że 320i to silnik ekonomiczny i że Automat obniża spalanie ale bez jaj Panowie Skoro kolega pisze że jeździ jak emeryt na pewno nie powinno mu żreć 15 litrów. Jeśli Wam przy jeździe emeryckiej pali 20 litrów to również powinniście zajrzeć pod maskę zamiast tak olewać temat.

Do znawców tematu :
przepływomierz lubi się zabrudzić :?: jak go czyścić :?: może trzeba wymienić :?: Jechać z tym na kompa :?:
to samo z czujnikiem temperatury , czy komputer wykaże że ten źle wskazuje :?: można to sprawdzić samemu :?:


Kolego, nikt nie olewa tematu. Ja np. nie mam 320i i nie miałem z nim styczności dlatego nie chcę nikogo wprowadzać w błąd to czy coś innego. Rozumiesz. Odnośnie spalania, oczywiście jest ono duże ponieważ przy spokojnej jezdzie ten silnik w trasie powinien palić 7-8 litrów, a w mieście ok. 12. Także problem jakiś jest i Ci co mają lub mieli styczność z tym silnikiem albo domyślają się jakie mogą być tego przyczyny niech pomogą fachowo. Tyle na ten temat :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] spalanie 320i
PostNapisane: 23 listopada 2009, 23:21 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 43
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E36 320iA coupe
Kod silnika: M52B20
Też mam automat - 11,1 lato, 13,1 zima, odcinki po kilka km po Wrocławiu. Za dużo ci pali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL