BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2007, 21:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
hehe widzę że Fazer się tutaj nabija aby zniechęcić innych do gazu a sam śmiga na gazie :rotfl:

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2007, 22:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
mcgiver napisał(a):
hehe widzę że Fazer się tutaj nabija aby zniechęcić innych do gazu a sam śmiga na gazie :rotfl:

No właśnie bardzo mi pasuje cena 1,69 za litr i wolałbym żeby tak już zostało. Jeśli liczba użytkowników LPG będzie rozsądna to może dadzą nam spokój ;) dlatego niepochlebne opinie pomogą zachować równowagę więc pamiętajcie, że części do sekwencji są strasznie drogie filtry, wtryskiwacze i reduktory przeglądy trudno przejść i wogóle się nie opłaca :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2007, 17:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 284
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Moje BMW: E28,E34, jest E38
Kod silnika: m60b40
uważam ze jeśli coś było robione aby poruszało się na etylinie, to ma sie poruszać na etylinie.GAZ to jest porażka jak dla mnie.Jestem zagożałym przeciwnikiem gazu i tego będe sie trzymał.Nie żebym miał coś do użytkowników LPG,ale mój stosunek do gazu jest taki a nie inny....i, tak, przepraszam, ale brzydze sie gazem w BMW(w konkretnych samochodach innych marek również).pozdr.

_________________
Obrazek

BMW For Life!!

[you] :?:

panie z pińcet....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2007, 17:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 834
Lokalizacja: warszawa
e39e60 napisał(a):
Odkąd kupiłem moją 528 zawsze tankowałem benzyne 98oktanową lub więcej(Vpower itp).

a czytałeś co masz napisene na klapce przy wlewie paliwa d 91-98 oktan a ty lałeś czasem więcej niz 98 :ok: brawo brawo widze ze masz pojecie o paliwach do bmw

_________________
zanim sie zastanowisz pomyÂśl o tego konsekwencjach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2007, 19:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
biemdablju napisał(a):
uważam ze jeśli coś było robione aby poruszało się na etylinie, to ma sie poruszać na etylinie.GAZ to jest porażka jak dla mnie.Jestem zagożałym przeciwnikiem gazu i tego będe sie trzymał.Nie żebym miał coś do użytkowników LPG,ale mój stosunek do gazu jest taki a nie inny....i, tak, przepraszam, ale brzydze sie gazem w BMW(w konkretnych samochodach innych marek również).pozdr.



Etylina? Wiesz co to jest? Chyba nie do konca... ale jak lejesz ETYLINE do swojego auta to ja gratuluje.. dokladnie tak samo jak gratuluje "koledze" ktory lał 98, a kiedy nalal 95 to auto mu przestalo jechac... ta benzyna musiala miec w takim razie ponizej 80 oktanow .. czyli niezly chrzest. Pozatym jak nalejesz _prawdziwej_ 95 czy 98 to nie odczujesz zadnej roznicy! a dlaczego?? Poczytaj o systemie Motronic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2007, 19:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
Jeszcze co do brzydzenia sie LPG, moze rozwiniesz nieco temat ? czy np. tankowanie etanolu to tez porazka wedlug Ciebie ? W Szwecji od dawna stosuje sie takie paliwo... Co w nim jest zlego? to, ze jest ekologiczne ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2007, 20:04 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Cytuj:
Co w nim jest zlego? to, ze jest ekologiczne ?


Nie tylko że ekologiczne, ale także ekonomiczne i ergonomiczne.
Ostatnie wieści donoszą, że jazda na etanolu jest lepsza niż na etylinie. Nie pamiętam już która to z marek przystosowała jeden ze swoich silników zasilanych etyliną na etanol, ale dynamiczność pojazdu na etanolu była lepsza niż na etylinie.
Oczywiście etanol również zawiera około 15% etyliny, gdyż sam etanol jest zbyt suchy by mógł nie skracać żywotności silnika.
Za kilka lat to właśnie etanol najprawdopodobniej wyprze etylinę.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2007, 20:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
Robert, ale Etylina to paliwo OŁOWIOWE z tego co mi wiadomo i juz jest dawno wycofane... Co do etanolu.. to Saab i Volvo. W Szwecji takze mozna zamowic Audi przystosowane do tego rodzaju paliwa. Co do mieszanki to dokladnie etanol + 15%. W Szwecji produkuja etanol z odpadow drzewnych. Wiem, ze w Polsce jakies miasto ma autobusy na etanol i paliwo sprowadzaja wlasnie ze szwecji.

Ps. Slyszalem tez, ze przerabiaja tam silniki innych etanol.. tak jak u nas pod LPG :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2007, 21:01 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Cytuj:
Robert, ale Etylina to paliwo OŁOWIOWE

Sorki. Wyprowadziliście mnie tą etyliną w błąd.
Tutaj klepiemy Petrol i zapominam czasem że to benzyna. :oczami:

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2007, 21:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
robertbmw napisał(a):
Cytuj:
Robert, ale Etylina to paliwo OŁOWIOWE

Sorki. Wyprowadziliście mnie tą etyliną w błąd.
Tutaj klepiemy Petrol i zapominam czasem że to benzyna. :oczami:


E, to taki drobiazg :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2007, 14:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1355
Lokalizacja: Warszawa
reserved napisał(a):
Robert, ale Etylina to paliwo OŁOWIOWE z tego co mi wiadomo i juz jest dawno wycofane... Co do etanolu.. to Saab i Volvo. W Szwecji takze mozna zamowic Audi przystosowane do tego rodzaju paliwa. Co do mieszanki to dokladnie etanol + 15%. W Szwecji produkuja etanol z odpadow drzewnych. Wiem, ze w Polsce jakies miasto ma autobusy na etanol i paliwo sprowadzaja wlasnie ze szwecji.

Ps. Slyszalem tez, ze przerabiaja tam silniki innych etanol.. tak jak u nas pod LPG :-)


A dokładniej:
1. Np. pojazd z silnikiem 2,0 ma moc 150 KM. Aby taką samą moc uzyskać z pojazdu napędzanego etanolem wystarczy 1,2 pojemności ( zmierzone i wyliczone)
2. To miasto w Polsce nazywa się Słupsk
3. Szwedzi póki co ciągle eksperymentują z etanolem wytwarzanym z celulozy ( bo mają sporo lasów) ale etanol jaki obecnie trafia na mocno rzeczywiście rozbudowywaną sieć stacji z etanolem, to etanol importowany pochodzenia zbożowego.

Rzeczywiście tam parcie na rozwój tego segmentu paliw jest znaczne. Mają Dofinansowanie budżetu a do 2020 chcą się całkowicie uniezależnić od ropy. Etanol 3 generacji, ten włąsnie z "lasów" ma szanse sporo namieszać. Z drugiej jednak strony na całym świecie mocno drożeje kukurydza ( najlepsze zboże do jego produkcji) bo wszyscy rzucają się na produkcje etanolu. Dotego zeszłoroczne susze są zapowiadane również na ten rok, co może skutkować znaczną podwyżką cen etranolu i jego zmniejszoną konkurencyjnością wobec ropy. Pożyjemy zobaczymy !

_________________
GR.X.
Zakon Wysokich Napięć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL