BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e87] Gaz Prins. Spadające obroty po wciśnięciu sprzęgłą
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 22:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E87
Kod silnika: N45B16A
Witam, posiadam auto BMW E87 1,6 115 km z przebiegiem 170k km. Gaz jaki jest tam zamontowany to Prins lecz nie wiem dokładnie jaki. Auto kupiłem nie dawno dla dojeżdżającej dziewczyny. Gaz montowany był w Niemczech. Problem jak występuje to raz na jakiś czas spadek obrotów podczas dojazdu do skrzyżowania i wciśnięciu sprzęgła po czym obroty wracają do normy. Zdarza się rownież że auto czasami gaśnie. Odwiedziłem gazownika, który odrazu skrytykował wybór wersji silnikowej oraz gazu do niej dobranego po otworzeniu maski. Wymienił mi filtry podłaczył komputer pokazał obroty i ich dziwne wartości procentowe które dziwnie skakały raz na jakiś czas. Stwierdził ze jest zła instalacja do silnika z Valvetroniciem i to jest przyczyną i że tak ma być i nie da się tej instalacji dostroić co mnie dosyć zmartwiło. Powiedział że poza tym wszystko jest dobrze. Samochód na beznynie nie ma tego problemu, jest calkiem żwawy na gazie jak i na benzynie wielkiej róznicy nie odczówam. Obroty nie falują. Jest u mnie w mieście serwis PRINS, myślicie że powinienem się do nich udać z moja przypadłoscią ? Może wiecie co jest przyczyną. Czytałem wiele informacji, iż gaz PRINS poprostu potrzebuje dobrej regulacji i że nie posiada map tylko dostosowuje się do pracy silnika na benzynie. Prosiłbym o pomoc ponieważ wielkim znawcą gazu nie jestem. Z góry dzięki za pomoc !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e87] Gaz Prins. Spadające obroty po wciśnięciu sprzęgłą
PostNapisane: 7 grudnia 2018, 10:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego instalacja jaką posiadasz jest wysokiej klasy i jeśli jest poprawnie założona i wystrojona to musi autko śmigać :) Nie każdy gazownika potrafi Prinsa zdiagnozować a powiedziałbym nawet iż sporą większość nie ogarnia tej instalacji. Jedź do zakładu gdzie obsługują jak należy Prinsa i zobaczymy co stwierdzą :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL