BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 12:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 29 sierpnia 2011, 23:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 237
Lokalizacja: lublin-belzyce
Moje BMW: e36 s54b32
Jestem po zamontowaniu LPG

Wybór padł z polecenia Nikodema na LR Omegas w firmie Trans Wag w Lublinie tez z polecenia innych osób.

Po odebraniu auto wogole nie jechalo roznica na gazie niesamowita. Powiedzieli mi ze tak ma byc zeby pojezdzic z 2 tys km i przyjechac na strojenie. W miedzy czasie zapalil sie check engine i auto przestalo jezdzic na gazie. Zaprowadzilem na poprawke i strojenie. Okazalo sie ze jeden wtryskiwacz mial wade od nowosci i wymienili - taka dostalem info. Po wystrojeniu auto zaczelo troszke lepiej jechac , ale moim zdaniem roznica w porownaniu do benz jest za duza. Pan powiedzial mi ze instalacja ta ma bardzo duze mozliwosci ale auto ma jeszcze wieksze i kazal pojezdzic kilka tys i jak bedzie za slabo zeby przyjechac bo maja jeszcze program ktory montuja do mocnych aut z turbo. Osobiscie nic z tego nie rozumiem . Poczatkowo zapewnial mnie ze LR ma dedykowane instalacje do konkretnych modeli aut a teraz cos takiego wygaduje. Moze jestescie w stanie podpowiedziec mi w czym jest problem. Czy jest ktos kto moglby mi to obejrzec i ewentualnie wysterowac.

Czy w LR mozna zmieniac temp. przelaczania na gaz? Teraz przelacza po ok 10 km przy temp 16 stopni na dworze to po co mi LPG? Pan zapewnia mnie ze nie da sie zmniejszyc temp.

Jak narazie to nie ciekawe doswiadczenie mam z LR udowodnijcie mi ze jestem w bledzie prosze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 29 sierpnia 2011, 23:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
-kamil- napisał(a):
Trans Wag w Lublinie

Byłem tam, i po dyskusji dałem sobie siana z montażem instalacji u nich... :wstyd: Nie dość ze drogo to jeszcze sami nie wiedzieli co mi doradzić, 1 razem jak tam byłem znalazłem jednego gościa na hali.... mowie: Dzień-dobry, chciałem założyć instalacje LPG do auta, pytam co montujecie itp, a on na to ze w jakim aucie-ja Bmw e39 2.0 a on myśli myśli :luka: , i mówi wie pan co pan przyjedzie później bo ja się nie znam, ja się przyuczam do montowania LPG :rotfl: a nikogo więcej na chwile obecna nie ma :padam: Podał mi numer do kogoś tam :wstyd:
I wtedy zrozumiałem, ze jak przyjadę 2 raz to też nie będzie ciekawie- i tak też było :dobani: niby długo tam montują LPG, ale dla mnie to jakaś porażka :zakrecony:


ostatecznie wybór padł na partnerski zakład STAGA w łęcznej... http://www.ac.com.pl/pl/doc/322/warszta ... skie#lista
Auto robione od godziny 9.00 do 17.00 na komponentach: STAG 300 isa 2 /HANA 2000/ Reduktor AC R01 i jak dla mnie jest LUX, auto chodzi bez różnicy PB/LPG i co najważniejsze za pól darmo :hyhy:
Podczas wstępnych ustaleń, wspominali ze 2 tygodnie wcześniej robili e60 z 3 litrowym silnikiem też na stagu i klient był mocno zadowolony ;)


-kamil-, na twoim miejscu jechałbym do nich do tego ,,Trans Waga'' z reklamacja, i po prostu powiedział wprost ze wydałeś kasę za instalacje która ma prawidłowo i powinna prawidłowo chodzić... To nie instalacja 2 generacji żeby w ten sposób się tłumaczyli...

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Ostatnio edytowano 30 sierpnia 2011, 00:03 przez COUPE, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 29 sierpnia 2011, 23:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 237
Lokalizacja: lublin-belzyce
Moje BMW: e36 s54b32
zapomnialem dodac ze kilka razy mialem sygnal konczacego sie gazu mimo pelnej butli Szok nie wiem co sie dzieje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 06:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
-kamil-, mi przelaczał na Pb z "braku LPG" jak mi padł czujnik ciśnienia w E34 a w E46 jak padł mocno polecany reduktor Skorpion GT.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 06:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Być może, te problemy są spowodowane niewydajnością reduktora-po prostu jest za mały co do pojemności oraz mocy silnika... I tez może stad sygnał-ze kończy się gaz bo ciśnienie w po prostu jest za małe w poszczególnych obrotach silnika itp...

U mnie jak LPG się kończy to tez jest sygnał i od razu przerzuca na PB/ -ale jak jest to wiem ze LPG na pewno się kończy...

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 07:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Te problemy są przede wszystkim spowodowane kompletnymi PARTACZAMI w tej firmie :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 15:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
-kamil- napisał(a):
Jestem po zamontowaniu LPG

Wybór padł z polecenia Nikodema na LR Omegas w firmie Trans Wag w Lublinie tez z polecenia innych osób.

Po odebraniu auto wogole nie jechalo roznica na gazie niesamowita. Powiedzieli mi ze tak ma byc zeby pojezdzic z 2 tys km i przyjechac na strojenie. W miedzy czasie zapalil sie check engine i auto przestalo jezdzic na gazie. Zaprowadzilem na poprawke i strojenie. Okazalo sie ze jeden wtryskiwacz mial wade od nowosci i wymienili - taka dostalem info. Po wystrojeniu auto zaczelo troszke lepiej jechac , ale moim zdaniem roznica w porownaniu do benz jest za duza. Pan powiedzial mi ze instalacja ta ma bardzo duze mozliwosci ale auto ma jeszcze wieksze i kazal pojezdzic kilka tys i jak bedzie za slabo zeby przyjechac bo maja jeszcze program ktory montuja do mocnych aut z turbo. Osobiscie nic z tego nie rozumiem . Poczatkowo zapewnial mnie ze LR ma dedykowane instalacje do konkretnych modeli aut a teraz cos takiego wygaduje. Moze jestescie w stanie podpowiedziec mi w czym jest problem. Czy jest ktos kto moglby mi to obejrzec i ewentualnie wysterowac.

Czy w LR mozna zmieniac temp. przelaczania na gaz? Teraz przelacza po ok 10 km przy temp 16 stopni na dworze to po co mi LPG? Pan zapewnia mnie ze nie da sie zmniejszyc temp.
Jak narazie to nie ciekawe doswiadczenie mam z LR udowodnijcie mi ze jestem w bledzie prosze.


Zacznę od tego że LR Omegas to bardzo dobra instalacja, ale widzę że trafiłeś na gazownika partacza.
Nie daj się tym paprokom i jeśli nie chcą doprowadzić instalacji do porządku to niech ją wymontują i oddają kase.
Z nimi musisz twardo bo inaczej będą Cię zbywać. Nie wierz w bajki, że za 2 tyś km będzie lepiej!
Auto z instalacją LPG ma jeździć na gazie tak samo jak na benzynie od samego początu. Wstaw fotki z pod maski
to obejrzymy co tam Ci zamontowali. Instalacje masz na gwarancji , także gnęb paproków i nie daj się zwieść, że instalacja się ułoży.

Ps. Minimalna temp przełączania na gaz w LR to 40 stopni, niżej się nie da. 10 km to stanowczo za dużo!!
Albo źle odpowietrzyli układ, albo węże do reduktora mają kilometr.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 16:35 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Trafiłeś na minę, na fachowców jak z koziej d.py trąba. Czyżby z premedytacją zamontowali wadliwy sprzet licząc na to, że klient się nie zorientuje? Instalka na gwarancji, niech każdą naprawę/regulację wpisują w książkę gwarancyjną/wystawiają na to dokument, nic na gębę. Albo będzie ok, albo demontują i zwracają kasę.

Lukasz_S napisał(a):
Auto z instalacją LPG ma jeździć na gazie tak samo jak na benzynie od samego początu.

Otóż to.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 21:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 237
Lokalizacja: lublin-belzyce
Moje BMW: e36 s54b32
Dzisiaj żonie zapalil sie Check Engine. Trace cierpliwosc. Zaraz wrzucam fotki. Prosze opiszcie co widzicie . Szukam pomocy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 21:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 237
Lokalizacja: lublin-belzyce
Moje BMW: e36 s54b32
Obrazek

tu widac gdzie sie wpieli z czujnikiem
Obrazek

czy reduktor jest wystarczajacy? Nigdzie nie moglem znalesc modelu wszedzie tylko napisy Landi Renzo
Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 2 września 2011, 19:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
I jak tam temat instalacji? Zdziałałeś coś?

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 2 września 2011, 23:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ja bym wątpił aby takie partacze w ogóle ogarnęli tą instalkę tak aby była na tip top :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 25 września 2011, 12:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Moje BMW: e39
Kod silnika: M54B30
Witam
Ja tez jestem 'przed' mondazem instalacji do M54 b30...
Sprawy maja sie tak
Instalacja bedzie przekladana z mojej wczesniejszej 520i....
Pan w serwisie lpg zdeklarowal ze bez problemu przelozy ta instalacje, tylko dysze beda inne ....
Ucieszylem sie bo w duzej mieze instalacja ktora miala niece ponac 1,5 roku miala wplyw na zakup maxymalnie duzego r6...
Niestety prawda okazala sie inna....
Mechanik u ktorego serwisuje auto rowniez specjalizuje sie lpg a jest mistrzuniem mechanikiem bardzo solidnym i dokladnym wiec lpg tez ogarnia perfekcyjnie...
Jedyne co mi sie przyda z poprzedniej instalacji to... sterownik
Przede wszystkim trzeba zalozyc 2 reduktory a to zmienia diametralnie postac rzeczy.....
LIstwy, dysze itd...
Takze kolego przedraz dobrze temat bo ponoc na z tym silnikiem jeden reduktor przy 160 km/h sobie zamarznie....

pozdrawiam

_________________
NIe zrozumiesz tego, dopóki jezdzisz pospolitym autem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 19 marca 2012, 21:12 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
jaka maksymalna pojemnosc zbiornika do e 60 w kolo wejdzie ? wypowie sie ktos kto zamontowal ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 20 marca 2012, 19:46 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Cytuj:
Takze kolego przedraz dobrze temat bo ponoc na z tym silnikiem jeden reduktor przy 160 km/h sobie zamarznie....

Przy silnikach M62 nie zamarza, a przy M54 zamarźnie ???
Niema takiej opcji ;)

Po drugie patrząc na montaż, ręce opadają :( jak można tak montować i jeszcze wciskać ciemnotę że coś się doreguluje, ułoży itd.
Lukasz_S napisał wszystko na temat.
Założę się że dzięki tym "fachowcom" dołączysz do grona wrogów LPG ;)

E60 z silnikiem M54B30 robi się tak że nie czuć różnicy pomiędzy zasilaniem LPG i PB, z pod maski nie widać komponentów instalacji, a o zaświecaniu Check niema mowy.

2zerozero7 napisał(a):
jaka maksymalna pojemnosc zbiornika do e 60 w kolo wejdzie

Bodajże 65l. pojemności wodnej.

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 21 kwietnia 2012, 11:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 237
Lokalizacja: lublin-belzyce
Moje BMW: e36 s54b32
po zimie dalszy ciag zmagan z instalacja. Zaprowadzilem na poprawki oczywiscie odpowiednia repremenda odpowiednim osobom.
Jakie zmiany:
wymienili mi reduktor żekomo na wiekszy mocniejszy - ja roznicy żadnej nie widze jeżeli chodzi o symbole również IG1 SM M20 takie oznaczenie na nim znalazlem. Widze że zostal wymieniony przewód z czujnikiem temp. Dali jeszcze dłuższy teraz to mi sie na zbiorniczku wyrównanczym zawija. Twierdza ze czujnik byl padniety . Reduktor założony ma wyjscie na 8 mm tak twierdza !!

Jaki wynik ?
Auto nadal nie ma sily , zamarza cala instalacja reduktor , przewody , wtryski sa zimne i cale mokre skroplone , a filtr gazu w lodzie.
Po przekroczeniu 4 tys obr. wyrzuca jeden cylinder zapala sie check i trzesie silnikiem nie można dalej jechac.
Nie wiem co dalej . Umówiony jestem na srode na ostatnią szanse. Jeżeli nie zrobią z tym pożądku bede zmuszony sprawe zalatwic w inny sposob.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 21 kwietnia 2012, 19:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jeżeli do tej pory nie zrobili to myślę iż nie zrobią bo jeśli ktoś ogarnia i wie co i jak to ogarnie temat jak należy a tu jak widać cały czas dupa i cały czas poprawka poprawki... :] ehhh szkoda gadać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 21 kwietnia 2012, 22:33 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
napisałem przecież Tobie na innym forum , masz źle wpięty reduktor w układ chłodzenia

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 21 kwietnia 2012, 22:43 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
to się robi całkiem ciekawie. ja u siebie mam gaz robiony przez "znajomego" i było "tanio" (zapłaciłem jak za super części a dostałem za słaby reduktor i ujowe wtryski - KME silver i valdemary 3ohm do m50b25. wszystko na diego G3)

z tym że u mnie ogolnie auto działa. troche za dużo pali, po regulacji pracuje równo przez 2-3tyg potem zaczyne trząść nieco silnikiem, czasem brak mu troche mocy itd itd ale jeździ i jest z grubsza ok. a piszę o tym bo zastanawiam się co u licha musieli nadłubać tam u Ciebie -kamil-, że taką masz masakre! moze spróbuj odpowietrzyć ukł chłodzenia skoro wszystko Ci zamarza?

dawaj znać co i jak bom ciekaw

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530i instalacja LPG
PostNapisane: 22 kwietnia 2012, 23:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Moje BMW: e39
Kod silnika: M54B30
Jutro podklepe fotki mojej instalacji i napisze pare slow o uzytkowaniu
Zupelnie inne wrazenia niz twoje....
u mnie dziala rewelka i nie widac prawie wogole instalacji pod maska

pozdrawiam

_________________
NIe zrozumiesz tego, dopóki jezdzisz pospolitym autem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL