BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 01:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] 328i gaz
PostNapisane: 8 czerwca 2007, 13:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: PruszkĂłw
Witam. Szukałem na forum ale nie było to nigdzie opisane;). Czy do silnika M52B28 warto jest zakładać instalacje gazową(myśle tylko o IV generacji)? Czy jest jakaś różnica w osiągach i ile pali taka kombinacja?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2007, 14:10 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2588
Lokalizacja: Dziki ZachĂłd
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
Ja już nic nie mówię na ten temat, zmęczyłem się. Ale może jednak powiem :D Ogólnie to nie warto i sie nie opłaca... ale zaraz napiszą Ci że t jest ekstra i że w ogole wspaniałe... Ja Ci mówie, że lepiej będzie jak bedzie na benzynie niż na gazie.

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2007, 22:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
Kubenzy ma traumatyczne przezycia, wiec bierz jego opinie sceptycznie.

Wszystko zalezy od tego ile jezdzisz i ile bedziesz jeszcze jezdzil tym egzemplarzem.
Moim zdaniem, jezeli instalacja jest fachowo zalozona to naprawde warto.
Jezeli chodzi o osiagi, to przy dobrze zestrojonej instalacji beda minimalne spadki, a czasami mozesz nawet nie odczuc roznicy.
Spalanie trudno okreslic, teorytycznie jakies 20-30% wiecej niz PB, jednak znam kilka przypadkow, ze przy sekwencji palila tyle samo

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2007, 21:35 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
Domik17, Kucharz ma w tym silniku sekwencję KME założoną i zrobił około 70tyś. i lata jak ta lala :)

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2007, 22:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Zgadzam się z mongooes.

Kwestia tego ile będziesz smigał autkiem. Bo będzie to spory wydatek, zwłaszcza jeśli ma być porządnie zrobiony a nie u Pana Zdzicha co robi po godzinach. Więc przelicz sobie tą kwestię.Choć nawet gdybyś miał smigać i pół roku to przy obecnym stanie zwyżkowym Pb będzie taniej moim zdaniem.
Zakładając że w butlę wejdzie Ci w granicach 40 litrów-mówimy o butli w kole ( nie pamiętam ile litrów dokładnie ma butla razem z "poduszką powietrzną" jak wchodzi w nią 40 litrów gazu) Zatankujesz za jakies 7x złotych i zrobisz na bank ponad 3xx kilometrów.No chyba że nogę masz niczym budowlana cegła :D Więc się opłaca. A dobrze zestrojona sekwa ( bo tylko sekwencja wchodzi w grę jak sam zauważyłeś) da Ci prawie/lub tą samą radość z jazdy a za mniejszą kasę.Dobrze zestrojona czyli najlepiej w jeździe by dobrze zrównać mapy drogowe PB/Gazu.Wtedy straty będą mniejsze i mniej odczuwalne.

Przy montażu warto zapytać się o możliwość umieszczenia wlewu gazu w klapce wlewu paliwa. ;)
Da się na bank, a przynajmniej nie zeszpecisz zderzaka. A ile radości jak podjeżdża beem na stacje do gazu a gość chodzi w koło i się głowi gdzie jest wlew..... :D

Podsumowując wszystko się da ale będzie to kosztować i lepiej do pierwszego lepszego gazownika nie jechać bo może spartolić sprawę.


Kubenzy a Ty znowu....... :rotfl: :rotfl:

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2007, 23:12 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
oczywiście ze sie opłaca w każdym razie ja na pewno kupując kiedyś 328 założę sekwencje
wiec Domik17, nie zastanawiaj sie tylko zakładaj

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 07:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: PruszkĂłw
Teraz jeżdże koło 1500 km miesięcznie i już wiem że założe gaz tym bardziej że 328 to duży silnik, ale podobno nie pali dużo więcej niż 323i i 325i. Jak będe zakładał to poszukam na forum dobrego zakładu. dzieki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2007, 23:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Lokalizacja: WodzisÂław SlÂąski
witam,zgadzam sie,ze jesli jest dobrze zalozona instalka to nie ma problemu.Sam mam moja bunie na sekwencji i nie narzekam,srednio 13 literkow bierze-silnik 2,5.Jak duzo jezdzisz to sie oplaca,mnie sie koszt zalozenia jej zwrocil po ok.16tys.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2007, 07:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: mazowieckie
tez mam ten sam problem tylko ze ja mam 528. Sam sie zastanawiam czy założyć gaz ..............Robie rocznie ponad 40000km wiec aspekt opłacalnosci na pewno sie opłaca !!! TYLKO BARDZO SIE BOJE CZY SILNIK Z GAZEM NIE STRACI SWOJEJ WARTOŚCI . Jezdze agresywnie , teraz benzyny przy mojej jezdzie pali mi koło 15 ale czy takiej jezdzie na gazie silnik nie zrobi wysiadki ????

_________________
marekbmwe39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2007, 12:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
jezeli instalacja bedzie zalozona poprawnie i dobrze zestrojona to nie ma mowy o uszkodzeniach silnika. Silnik predzej zajedziesz nieprawidlowa eksploatacja niz gazem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2007, 17:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: szczecin
Witam!!! ja tez sie zastanawiam nad gazem!!! JUz za dwa dni przyjedzie moje skarbie z berlina i tylko pozostanie mi ja zarejstrowac :D jedynie co sie obawiam ze koszty paliwe mnie zniszcza:( poniewaz jest to silnik 2,8 litra!!!troche sie obawiam czy zakladac wlasnie gaz bo samochod naprawde jest zadbany i szkoda mi go!!!jest to moje drugie auto bo fiata 126p nie biore pod uwage:> wczesniej mialem forda mondeo instalka II generacji i bylem zadowlony zrobilem na niej ok 90tys i wymienilem kable i filtr gazu!!! Czasem slysze opinie ze bmw nie sluzy gaz i dlatego mam obawy zeby nie rozwalic mojego marzenia(czyt.BMW)
Czy ktos wie gdzie w szczecinie zakladaja dobrze gaz oczywiscie sekwencje i jakiej firmy sa najlepsze instalki do tego typu silnika??
Bardzo bym byl wdzieczny za informacje

P.S pomimo ze czytam wasze forum juz od dluzszego czasu to zadko sie udzielam wiec wybaczcie mi za moja chaotyczna wypowiedz :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2007, 19:51 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 16
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: 328 Touring
Kod silnika: M52B28
ja założyłem w styczniu do swojego 328 AKME z listwami matrixa, jak do tej pory wszystko działa bezawaryjnie, na 53 litrach przejeżdżam po mieście około 440 km, na benzynce po mieście autko spalało mi 11,5 L, sam sobie policz jaka jest różnica w spalaniu :). Żałuję tylko jednego, ze tak późno sie zdecydowałem na założenie tej instalacji ...

pzdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 sierpnia 2007, 07:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 345
Lokalizacja: wa-wa/kielce
Moje BMW: e46 tOurinG
Kod silnika: M47N
dokładnie jak piszą koledzy, dobrze założonej i zestrojonej instalacji nie na sie co bać.
ja kupując 318is kierowałem sie tym że nie założe gazu i dlatego nie wybrałem większego silnika, ale is na trasie mieści sie w 7 litrach,
teraz pomału zastanawiam sie nad zmianą na 5 w touringu i wtedy napewno zapodam gaz.

_________________
poprzednie BMW - e36 318is http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=8952
- e46 touring 328i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=78705
e36 318is -http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=79294&p=873695&hilit=bmw+318is#p873695


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 sierpnia 2007, 12:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
W BMW Trends przedostatnim byl artykol o gazie w BMkach i bardzo polecali do R6 Landirenzo Omegas.

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 sierpnia 2007, 18:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 345
Lokalizacja: wa-wa/kielce
Moje BMW: e46 tOurinG
Kod silnika: M47N
Landirenzo - słyszałem pochlebne opinje.
ale dość sceptycznie należy podchodzic do takich sponsorowanych artykułów.

bardziei przekonują mnie opinje użytkowników, porównania, opisy wad i zalet różnych rozwiązań.

_________________
poprzednie BMW - e36 318is http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=8952
- e46 touring 328i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=78705
e36 318is -http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=79294&p=873695&hilit=bmw+318is#p873695


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 10:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
a ja słyszałem że 2,8 jest bardzo trudno poprawnie zagazować czy to prawda?
przymierzam sie własnie tylko nie wiem czy oby napewno nie będzie problemów z gazem :znudzony:

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 23:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
ponawiam temat,
jak sprawuje się 2,8 w gazie?
no chyba wiecie :D :znudzony:

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2007, 14:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Łódź
założyłem do swojej 323i (M52) gaz Landirenzo i jestem bardzo zadowolony.W mieście pali mi około 13 litrów gazu,zero problemów z instalacja gazową (przejechane okolo 40 000km),na wykresie z hamowni wyszło ze na gazie traci około 7koni mechanicznych (z tego co pamiętam).A na stacji za 45litrow płacisz niecałe 100zł :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 21:00 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 16
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: 328 Touring
Kod silnika: M52B28
@esiue30 w tym topicu, moj poprzedni post. Jeżdze od lutego na gazie w 328 touring i niema jakichkolwiek awarji, jestem bardzo zadowolony :)
pzdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 października 2007, 06:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: Lublin
Pojeżdzicie więcej na gazie to zobaczycie do czego jest gaz (do zapalniczek)
Przejeżcie z 50 tysi to zacznie wam prychać albo na benzynie nie będzie można odpalić.
I nie mówię tylko to względem bmw,brat cioteczny ma eskorta 1.8 na gazie a ojciec partneta pegouta.
Ostatnio jezdziłem volvo s40 2.0 na gazie całkowita porażka.
NIGDY przenigdny gazu!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL