BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 01:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] 525iA - Sewkencja - czy aby poprawnia działa?
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 11:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 167
Lokalizacja: Ostro³êka/Warszawa
Forumowicze,

jest użytkownikiem auta od 3 miesięcy.Chciałbym aby osoby posiadające podobne auta wypowiedziały się ile Wam palą gazu konkretnie w Warszawie.

Dojazd do pracy to okolo 12 km w tym jakieś 10 min jadę w korku, podobnie z powrotem.
Spalanie jakie notuje to 18 litrow gazu i jest to jazda spokojna, rzadko kiedy używam kickdowna. W trasie przy prędkosci do 130 Km/h spalanie wynosi 12 litrow przy dosc czestym korzystaniu z kickdowna.

Panowi, czy spalanie jakie notuje w Warszawie jest prawidłowe? Jak to oceniacie? Jeśli nie, to proszę o jakiś namiar warsztatu, który jest w stanie dokonać regulacji....

Będę wdzięczny za wypowiedzi!

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 22:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
moze wydaje Ci sie ze jezdzisz spokojnie :)
Ja po zmianie stylu jazdy z 16-17l lpg spadlem na 14-15 :D
Moim zdaniem spalanie w normie, jednak jak chcesz mozesz podjechac na kompa dla pewnosci

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2007, 00:30 
tak a poza tym przy tak malych odleglosciach to motor ci sie nie nagrzeje jescze dobrze,wiec mysle ze ok.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2007, 02:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 167
Lokalizacja: Ostro³êka/Warszawa
Witam,

dzieki za odpowiedzi. Naprawde czuje, ze jezdze delikatnie. Silnik nagrzewa się bardzo szybko, po około 800 m, teraz w lato.

Już sam nie wiem... troche mi te spalanie zaprzata glowe...

To jak to jest??
Pozdrawiam,
Przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2007, 09:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
to zacznijmy od poczatku
Powiedz w jaki sposob sprawdzasz spalanie. Czy test robiles przy przebiegu 100km czy np 300km.
Druga sprawa to w jaki sposob Twoja instalka przelacza na gaz? Jezeli po osiagnieciu konkretnej temp, tzn ze musisz kawalek przejechac na benzynie.

Proponuje przeprowadzic test jeszcze raz.
Wypalic caly gaz jaki jest tzn. do momentu jak przelaczy automatycznie na benzyne (zakladam, ze tak jest bo to sekwencja). Nastepnie zalej z 30l lpg (nie lej do pelna). Wypalic wszystko z tym, ze jak uruchomisz samochod to poczekaj do momentu az instalka sie przelaczy na lpg i dopiero jedz. Jezdzisz do momentu przelaczenia na benzyne. Na koniec obliczenia.

I jeszcze jedno bardzo wazne. Jak jezdzisz to nie mysl o tym, ze robisz test, poprostu jezdzij swoim tempem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2007, 09:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
to jest automat, jazda w korkach, więc nie jest źle

u mnie kręcąc się po miejscu przy spokojnej jeździe ok. 14-15 nawet spali

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2007, 09:37 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
u mnie w 525iA przy sekwencji tyle ze nie w wawie spalanko w miescie 15-17 z czego najczesciej 16...a w tarsie tak samo jak u Ciebie kolo 12...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2007, 17:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 167
Lokalizacja: Ostro³êka/Warszawa
Test spalania robie w nast. sposób. Tankuję do pełna oraz zeruje licznik km. Jak już gaz mi się kończy to tankuję znów do pełna. W ten sposób wyliczam ile litrów potrzebowałem na zrobiony dystans. Gaz załącza się u mnie gdy silnik dostanie odpowiedniej temp. Rano gaz włącza się po jakiś max 800 metrach.

Chyba jednek pojade na serwis instalacji dla spokoju. Nie wiem kiedy poprzedni właściciel filtr wymianiał i inne niezbędne rzeczy, aby gaz działał prawidłowo.

Moje autko ma jeszcze jedna przypadłość, mianowicie z rana po odpaleniu nie pracuje równo, czuć lekkie drgania na aucie. Wszystko ustaje po nagrzaniu silnika. Aczkolwiek czasami np gdy stoję na swiatłach to silnik lubi trochę nierówno popracować (minimalnie obroty falują). Podobny objaw jak po odpaleniu z rana...

Koledzy posiadający 525i M50, czy u Was w autach macie również delikatne drgania po odpaleniu zimnego silnika?
Nie wiem, czy tak powinno być...

PS Kornelio mam taki sam kolorek u siebie, kilka rzeczy w niej poprawie i wrzuce fotki bo naprawdę zadbana sztuka mi się trafiła:)

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL