BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 13:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 10 stycznia 2011, 10:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E36
Ale jak ty chcesz pisac do sadu skoro narazie zadnej sprawy nie ma?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 10 stycznia 2011, 11:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 159
Moje BMW: E90 330D
Moze zmienily sie przepisy ale jakis czas temu dostalem 100 zl i 4pkt. nie zaplacilem i powiedzialem ze nie zapłace za jakies smieszne widzimisie policjanta.Wiec po jakiś 6 mies.wizyta komornika.Komornik pyta sie mnie o pana ...(ja).. a ja mu na to ze niema go gdzies wyjechal jakies 5 mies.temu.Nastepne pytanie bylo czy ma tu jakies swoje żeczy a ja że niema nic(samochod mój stal na podjezdzie),wiec kolo sie zawiną.Tak było jeszcze ze 3 albo 4 razy.Tak mi doradzili znajomi siedzacy w wówczas w temacie.Masz 2 wyjscia kolego :odbierasz kase ,czekasz i wpłacasz nową kwote lub unikasz zaplacenia mandatu aż do przedawnienia. Odwoływanie raczej nic Ci nieda może tylko przeciągnąć czas. Powodzenia i niedaj sie złapac następnym razem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 10 stycznia 2011, 13:51 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Zdzira 850I, ten mechanizm jest następujący: przy mandacie zwykłym, czyli takim, który wystawiany jest na miejscu, masz możliwość albo przyjęcia (= przyznanie się do winy, sprawa zamknięta), albo odmowy (wtedy do winy się nie przyznajesz i o tym, czy była, czy nie, zadecyduje sąd).
W przypadku mandatu zaocznego nie masz możliwości na miejscu wyraźnie albo przyjąć, albo odmówić. Niewpłacenie w terminie traktowane jest jako dorozumiana odmowa, a skoro odmawiasz - nie przyznajesz się do winy. Skoro nie przyznajesz się do winy - musi o tym zadecydować sąd.

Na Twoim miejscu zadzwoniłbym do urzędu gminy, zapytał grzecznie, czy jest możliwość uniknięcia tego cyrku, bo w sumie sąd orzeknie albo taką samą karę, albo mniejszą i niepotrzebne będzie tylko ciąganie się po sądach. Możesz to również załatwić pisemnie - Twój wybór. Jeżeli się zgodzą - luz, jeżeli się nie zgodzą, a z tym trzeba się liczyć - zapytaj, czy już wystąpili z wnioskiem do sądu. Jeżeli nie - musisz trzymać rękę na pulsie i po prostu się dowiadywać, a jeżeli tak - poproś o sygnaturę sprawy, może będą już mieli, poproś o namiary na sąd no i napisz do tego sądu pisemko, w którym opisz wszystko jak było - przyznaj się do winy, wyraź skruchę, podkreśl, że nie masz punktów na koncie (jeśli to prawda, oczywiście :-D), że przez ostatnich ...... lat nie dostałeś mandatu, że mało zarabiasz, że miałeś wtedy niespodziewane wydatki, dlatego się spóźniłeś z zapłatą. Poproś o niską grzywnę, a jeśli chcesz - możesz nawet poprosić o wyłączne wymierzenie kary nagany.
Aha, sprawdź, czy na mandacie jest pouczenie o skutkach nieuiszczenia grzywny - jeśli nie, to napisz to też.
Tylko pamiętaj, że jeżeli już sprawa do sądu trafi, to możliwe, że sąd nie będzie wyznaczał rozprawy (wtedy z oczywistych względów nie wezwie Cię na nią), ale wyda jedynie wyrok nakazowy. Który zostanie Ci dostarczony pocztą. Jeżeli rozprawa jednak zostanie wyznaczona - możesz wnosić o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy, wtedy też podaj wszystkie okoliczności i zaproponuj dla siebie karę.
Tak jak pisałem - jeżeli sprawa trafi do sądu, jest cień szansy, że dostaniesz nawet mniej niż na mandacie :-D

PS. Opłata za skazanie na karę grzywny - 10% grzywny, ale nie mniej niż 30 zł.

I jeszcze jedno - niektórzy koledzy sugerują Ci tutaj kozackie podejście do sprawy, ale ja jednak doradzałbym spokojnie, grzecznie i kulturalnie - lepiej na tym wyjdziesz :-) Często jest tak, że urzędnik (również sąd) po prostu musi dany przepis zastosować, mimo że prywatnie średnio się z tym zgadza - Twój przypadek to też dodatkowa robota, dodatkowe papierki itd.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 10 stycznia 2011, 14:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
maaaad napisał(a):
przyznaj się do winy, wyraź skruchę,

To jest chyba najlepsze rozwiazanie, wyrazenie skruchy oraz zaznaczenie, ze nie chciales uniknac kary tylko nie miales pieniedzy i wplaciles tyle ile miales, a jak tylko miales pieniadze to przelales pozostala czesc.

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL