BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 11:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 07:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Moje BMW: 740iA E38
Kod silnika: M62
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2#p1404452
Witajcie, niewiedziałem gdzie to umieścić , więc dałem to tutaj.Nigdzie w internecie również tego nie znalazłem ani na tej stronie.W ostatnim czasie zgubiłem przednią tablice rejestracyjną (ramke miałem złamaną i wypadła) zastąpiłem ją kartką z napisem "LUB i te numery".Dowód rejestracyjny mam tymczasowy, z czego na blachy muszę czekać, aż 30 dni.I tutaj pojawia się pare moich pytań, czy jeżeli z przodu mam tą kartkę, a z tyłu normalne to policja może zatrzymać? Czy podczas takiego zatrzymania pojawi się pytanie o posiadanie prawo jazdy, czy tylko o dowód rejestracyjny ? Co grozi w tym przypadku, jeżeli kierowca jeździ z takimi tablicami, jaka kara ? Najlepiej gdyby się wypowiedziały osoby, które miały takie przypadki, bądź które w 100% wiedzą jak jest.
Z góry dzięki i czekam na odpowiedzi!

_________________
Lublin ,BMW 740iA E38 V8 98'. Ex > E39 520i 96'


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 08:55 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
albi144 napisał(a):
czy jeżeli z przodu mam tą kartkę, a z tyłu normalne to policja może zatrzymać?

Może.
albi144 napisał(a):
Czy podczas takiego zatrzymania pojawi się pytanie o posiadanie prawo jazdy, czy tylko o dowód rejestracyjny ?

I to, i to, zapewne.
albi144 napisał(a):
Co grozi w tym przypadku, jeżeli kierowca jeździ z takimi tablicami, jaka kara ?

Mandat 20-500 zł.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 09:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 513
Lokalizacja: Siedlce
Moje BMW: E31 850i
Kod silnika: M70
kolega wszystko napisał. Ja bym duplikatu nie robił na allegro za 40pln wyrobisz metalowa z niemiecką czcionką sa ok ja takie zanosiłem do WK a ori an ściane.

_________________
Muzeum Tablic Rejestracyjnych i Pojazdów w Żeliszewie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 09:13 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Pysio napisał(a):
Ja bym duplikatu nie robił na allegro za 40pln wyrobisz metalowa z niemiecką czcionką sa ok

Za taką z allegro również dostajesz mandat.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 11:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 513
Lokalizacja: Siedlce
Moje BMW: E31 850i
Kod silnika: M70
jest identyczna. "hologram" zrobisz z foli ze sklepu ja takie do wydziału zanosiłem i żadnego ale mi nie powiedzieli.

_________________
Muzeum Tablic Rejestracyjnych i Pojazdów w Żeliszewie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 11:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
albi144 napisał(a):
Czy podczas takiego zatrzymania pojawi się pytanie o posiadanie prawo jazdy, czy tylko o dowód rejestracyjny ?


A co, jeździsz bez prawa jazdy ?? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 11:29 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Pysio napisał(a):
jest identyczna. "hologram" zrobisz z foli ze sklepu ja takie do wydziału zanosiłem i żadnego ale mi nie powiedzieli.

Na aucie musisz mieć tablice zalegalizowane. Legalizacji dokonuje pracownik urzędu, naklejając na tablicę znak legalizacyjny.
A że się nikt nie kapnął, że miałeś lipną tablicę, to tylko na Twoje szczęście :-) Jak ktoś chce ryzykować - proszę bardzo, nie widzę problemu.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 12:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Moje BMW: 740iA E38
Kod silnika: M62
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2#p1404452
binta napisał(a):
albi144 napisał(a):
Czy podczas takiego zatrzymania pojawi się pytanie o posiadanie prawo jazdy, czy tylko o dowód rejestracyjny ?


A co, jeździsz bez prawa jazdy ?? :D


Własnie 15.01 mam egzamin na prawko, bo pierwszego nie zdałem, ale najgorsze to te tablice, bo na nową muszę czekać 30 dni ,aż odbiore dowód rejestracyjny,bo narazie to mam tymczasowy.

A jeszcze mam takie pytanie, czy np jak jeżdzą te auta typu ferrari w polsce bez przedniej rejestracji to czemu ich policja nie łapie? Co by było, gdybym u siebie wymontował pozostałości po ramce na tablice i jeździł bez przedniej ?
Obrazek

_________________
Lublin ,BMW 740iA E38 V8 98'. Ex > E39 520i 96'


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 12:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
albi144 napisał(a):
binta napisał(a):
albi144 napisał(a):
Czy podczas takiego zatrzymania pojawi się pytanie o posiadanie prawo jazdy, czy tylko o dowód rejestracyjny ?


A co, jeździsz bez prawa jazdy ?? :D


Własnie 15.01 mam egzamin na prawko, bo pierwszego nie zdałem, ale najgorsze to te tablice, bo na nową muszę czekać 30 dni ,aż odbiore dowód rejestracyjny,bo narazie to mam tymczasowy.

A jeszcze mam takie pytanie, czy np jak jeżdzą te auta typu ferrari w polsce bez przedniej rejestracji to czemu ich policja nie łapie? Co by było, gdybym u siebie wymontował pozostałości po ramce na tablice i jeździł bez przedniej ?
Obrazek


A dlaczego nie zatrzymują czarnych a8 ze ściemą na białoruskich tablicach? ;)

2 tablice legalne musisz mieć i tyle.
Na Twoim miejscu nie jeździłbym bez prawka autem, które aż prosi o kontrolę policyjną. Trochę instynktu samozachowawczego wykaż :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 12:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Moje BMW: 740iA E38
Kod silnika: M62
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2#p1404452
Cytuj:
A dlaczego nie zatrzymują czarnych a8 ze ściemą na białoruskich tablicach? ;)


Hmmm tego nie wiem, pierwsze słyszę, czemu?

Cytuj:
2 tablice legalne musisz mieć i tyle.
Na Twoim miejscu nie jeździłbym bez prawka autem, które aż prosi o kontrolę policyjną. Trochę instynktu samozachowawczego wykaż :]


Wiem wiem, dlatego ograniczam to i wóz stoi od wczoraj, ale np w piątek bedę musiał pojechać, ale będzie naszczęscie po 17, więc ciemno będzie, to może nie zobaczą, jeszcze jak w korku stać będzie.

_________________
Lublin ,BMW 740iA E38 V8 98'. Ex > E39 520i 96'


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 12:50 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Teoretycznie auto powinno być wyposażone w tablice, nie tablicę, ale przepisy określają parametry dla miejsca na tylną tablicę rejestracyjną. Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 13:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
albi144, szczerze powiedziawszy prosisz się o problem. 500zł za jazdę bez prawka i mogą ci jeszcze problemów narobić ze zrobieniem go jak np. złamiesz jakiś przepis poważny, albo spowodujesz wypadek. + mandat za te tablice...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 13:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
maaaad napisał(a):
Teoretycznie auto powinno być wyposażone w tablice, nie tablicę, ale przepisy określają parametry dla miejsca na tylną tablicę rejestracyjną. Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.


Napewno? Coś mi świta że w rozporządzeniu o warunkach technicznych jest i mowa o miejscu na przednią tablicę, jakieś odległości od osi pojazdu itp.

deejeys napisał(a):
albi144, szczerze powiedziawszy prosisz się o problem. 500zł za jazdę bez prawka i mogą ci jeszcze problemów narobić ze zrobieniem go jak np. złamiesz jakiś przepis poważny, albo spowodujesz wypadek. + mandat za te tablice...


Pal licho taki mandat, gorzej że w tym przypadku TU przysługuje regres z OC sprawcy.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 14:21 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Tomek, na bank :D

Kod:
Załącznik nr 5

WYMAGANIA DOTYCZĄCE MIEJSCA PRZEWIDZIANEGO DO UMIESZCZENIA TABLIC REJESTRACYJNYCH

§ 1. 1. Miejsce przewidziane do umieszczenia tylnej tablicy rejestracyjnej powinno stanowić równą, prostokątną powierzchnię o następujących minimalnych wymiarach:
1) dla pojazdów samochodowych mających cztery i więcej kół:
a) szerokość 520 mm i wysokość 120 mm albo
b) szerokość 340 mm i wysokość 240 mm;
2) dla motocykli i czterokołowych pojazdów samochodowych o maksymalnej mocy silnika do 15 kW - szerokość 280 mm i wysokość 210 mm;
3) dla motorowerów i czterokołowych pojazdów samochodowych o masie własnej do 350 kg i maksymalnej mocy netto silnika nieprzekraczającej 4kW:
a) szerokość 100 mm i wysokość 175 mm albo
b) szerokość 145 mm i wysokość 210 mm;
4) dla ciągników rolniczych - szerokość 240 mm i wysokość 165 mm.
2. Miejsce to powinno być takie, aby po zamocowaniu tablice spełniały następujące wymagania:
1) położenie tablicy względem osi podłużnej pojazdu:
a) środek tablicy nie może być położony na prawo od wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu,
b) lewa krawędź tablicy nie może być położona na lewo od pionowej płaszczyzny równoległej do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu i przechodzącej przez jego lewy obrys;
2) tablica powinna być prostopadła z dokładnością do 2° do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu;
3) (129)tablica powinna być pionowa z dokładnością do 5°; jeżeli jednak jest to konieczne ze względu na kształt pojazdu, może ona być odchylona od pionu:
a) nie więcej niż o 30°, gdy powierzchnia ze znakami rejestracyjnymi jest skierowana ku górze i pod warunkiem, że górna krawędź tablicy jest nie wyżej niż 1,20 m nad ziemią; warunku wysokości nad ziemią nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,
b) nie więcej niż o 15°, gdy powierzchnia ze znakami rejestracyjnymi jest skierowana ku dołowi i pod warunkiem, że górna krawędź tablicy jest powyżej 1,20 m nad ziemią; warunku wysokości nad ziemią nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3;
4) (130)wysokość położenia tablicy nad ziemią:
a) wysokość położenia dolnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być mniejsza niż 0,30 m oraz 0,20 m dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,
b) wysokość położenia górnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być większa niż 1,20 m, a dla ciągnika rolniczego nie może być większa niż 4 m; jeżeli jednak wymóg ten nie może być spełniony w praktyce, wysokość położenia może przekraczać 1,20 m, lecz powinna być tak zbliżona do tego wymagania, jak to jest możliwe ze względu na konstrukcję pojazdu, i nie może w żadnym przypadku przekraczać 2 m, z wyjątkiem ciągnika rolniczego; w przypadku pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, wysokość ta nie może przekraczać 1,50 m;
5) wymagania widoczności geometrycznej:
tablica powinna być widoczna z przestrzeni zawartej wewnątrz następujących czterech płaszczyzn:
a) dwóch płaszczyzn pionowych stycznych do bocznych krawędzi tablicy i tworzących kąty 30° na zewnątrz ze środkową wzdłużną płaszczyzną pojazdu,
b) płaszczyzny stycznej do górnej krawędzi tablicy i tworzącej kąt 15° do góry od poziomu oraz 30° dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,
c) płaszczyzny poziomej przechodzącej przez dolną krawędź tablicy (5° do dołu od poziomu dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3); jeżeli jednak wysokość położenia górnej krawędzi tablicy nad ziemią jest większa niż 1,20 m, to ta płaszczyzna powinna tworzyć kąt 15° do dołu od poziomu;
6) wysokości położenia podawane w pkt 3-5 należy określać na pojeździe w stanie nieobciążonym.

§ 2. Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 14:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Tomek napisał(a):
Pal licho taki mandat, gorzej że w tym przypadku TU przysługuje regres z OC sprawcy.


Dokładnie, większość firm ma odnotowane, że aby ubezpieczenie było ważne auto musi prowadzić osoba dorosła posiadająca prawo jazdy.

Niestety jeśli o wypadki w Polsce wiekszość ludzi nie bierze tego pod uwagę, że może ich coś takiego spotkać... Niestety.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 15:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
maaaad napisał(a):
Teoretycznie auto powinno być wyposażone w tablice, nie tablicę, ale przepisy określają parametry dla miejsca na tylną tablicę rejestracyjną. Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.


Przepisy to też określają było na Syndykacie poruszane. Blachy mają być i kuniec. Aczkolwiek jak jeżdżę 3 lata bez :D

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 16:38 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15738
albi144 napisał(a):
czy jeżeli z przodu mam tą kartkę, a z tyłu normalne to policja może zatrzymać?

Umundurowany policjant poruszający się radiowozem może Ciebie zatrzymać zawsze, do tego dochodzą jeszcze inne służby uprawnione do kontroli pojazdów, także sporo ryzykujesz jezdząc bez tablic, tym bardziej, że nie masz prawka.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tablice rejestracyjne - pytanie.
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 19:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
albi144 napisał(a):
Własnie 15.01 mam egzamin na prawko, bo pierwszego nie zdałem, ale najgorsze to te tablice, bo na nową muszę czekać 30 dni ,aż odbiore dowód rejestracyjny,bo narazie to mam tymczasowy.

To proponuje kolego nie jezdzic i nie stwarzac zagrozenia :kwasny:
Po pierwsze nie masz uprawnien, po drugie z jakiegos powodu oblales egzamin...wiec zakladam, ze mistrzem nie jestes...po trzecie odpukac jak wyrzniesz w cos przy takiej pogodzie jaka mamy teraz i zrobisz komus krzywde...to nie chcialbym byc w twojej skorze :wstyd:

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL