BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 03:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rejestrowanie pojazdu z niemiec
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 02:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Lokalizacja: Pruszków
Moje BMW: BMW E34
Witam, Ostatnio dowiedziałem się ze kupując samochód w Niemczech jest on wyrejestrowany żeby nim wrócić na kołach trzeba tymczasowo zarejestrować na siebie w Niemczech czy to prawda? Czy mogę wziąć samochód na przyczepkę bez rejestracji tymczasowej i dopiero zarejestrować w Polsce? Wiem ze w Polsce trzeba przetłumaczyć papiery(jaki koszt) chyba opłacić urząd skarbowy więcej nie wiem:/ Możecie mi podać przybliżone ceny rejestracji w Polsce?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rejestrowanie pojazdu z niemiec
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 08:45 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 37
Posty: 808
Lokalizacja: ŁDZ
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42
Tutaj masz wszystko o sprowadzaniu auta z Niemiec:

http://www.v10.pl/prawo/Sprowadzanie,sa ... a,200.html

_________________
"Czytaj, ucz się, bez tego jesteś słaby, dziś masz wiedzę albo jesteś sterowany..."

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rejestrowanie pojazdu z niemiec
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 09:54 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
W Polsce czeka Cie jeszcze akcyza ( poj do 2L - 3,1% , pow 2L- 18,6% wartosci pojazdu) . Oplata recyklingowa 500zł, oplaty zwiazane z rejestracja to tak ok 250 zl. Tlumaczenie papierow wyjdzie tak do 150zl, urzad skarbowy 160zł za wydanie zaswiadczenia o zwolnieniu z podatku VAT. teraz ponoc sie nie robi badania technicznego ale niestety mnie cofneli w urzedzie bo mialem wpisane kiedy bylo robione a nie do kiedy jest zrobione i musialem robic takie za 100zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rejestrowanie pojazdu z niemiec
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 22:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
Cichy18 napisał(a):
Witam, Ostatnio dowiedziałem się ze kupując samochód w Niemczech jest on wyrejestrowany żeby nim wrócić na kołach trzeba tymczasowo zarejestrować na siebie w Niemczech czy to prawda? Czy mogę wziąć samochód na przyczepkę bez rejestracji tymczasowej i dopiero zarejestrować w Polsce? Wiem ze w Polsce trzeba przetłumaczyć papiery(jaki koszt) chyba opłacić urząd skarbowy więcej nie wiem:/ Możecie mi podać przybliżone ceny rejestracji w Polsce?


1.tak, możesz wziąć auto na przyczepkę bez tablic tymczasowych
2. z tłumaczeniem papierów to bym dyskutował;)
3. musisz odwiedzić urząd celny (akcyza w % od wartości auta, kolega wyżej podał), urząd skarbowy (składasz vat-24, dostajesz vat-25, albo na odwrót;), płacisz 150zł), wydział komunikacji i tam 500+ca.280. Przegląd musisz zrobić w Polsce, jeśli Twoje auto nie ma ważnych badań z innego kraju UE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rejestrowanie pojazdu z niemiec
PostNapisane: 18 stycznia 2010, 08:29 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
qqiz napisał(a):
Przegląd musisz zrobić w Polsce, jeśli Twoje auto nie ma ważnych badań z innego kraju UE


Z tym badaniem to jedna wielka lipa niby nie trzeba robic a mi w wydziale komunikacji powiedzial ze jedno na dziesiec aut moze nie zrobic a reszta na badanie. Wystarczy ze nie bylo nacisku i czegos tam i juz kazali robic badanie dodatkowe , tak jak wyzej pisalem ja mialem date zrobienia a nie date waznosci i pani powiedzial " a skad ja mam wiedziec do kiedy to jest" :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rejestrowanie pojazdu z niemiec
PostNapisane: 19 stycznia 2010, 19:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
jawa85 napisał(a):
qqiz napisał(a):
Przegląd musisz zrobić w Polsce, jeśli Twoje auto nie ma ważnych badań z innego kraju UE


Z tym badaniem to jedna wielka lipa niby nie trzeba robic a mi w wydziale komunikacji powiedzial ze jedno na dziesiec aut moze nie zrobic a reszta na badanie. Wystarczy ze nie bylo nacisku i czegos tam i juz kazali robic badanie dodatkowe , tak jak wyzej pisalem ja mialem date zrobienia a nie date waznosci i pani powiedzial " a skad ja mam wiedziec do kiedy to jest" :)


Polecam jednak pytanie urzędników o podstawę prawną ich żądań.
Teraz akurat nie mam czasu zerknąć, ale możliwe, iż takie wysłanie na badanie z powodu braku jakiegoś tam sprawdzenia nacisku może być z d... wzięte


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rejestrowanie pojazdu z niemiec
PostNapisane: 19 stycznia 2010, 19:46 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Ale nacisk to bylo jedno , pani jeszcze powiedziala tak jak wyzej napisalem , ze ja mam wbite we wloskim dowodzie ze badanie bylo robione 18.05.2009 a ona nie wie do kiedy to badanie jest wazne i na nic moje tlumaczenie ze z dowodu wynika ze tam robia co dwa lata i pewnie we wloszech jest wazne do 2011 ( oczywiscie ja chcialem tylko na rok nie zebym byl zachalnny :] ) powiedziala mi ze moge z tym isc do naczelnika. Wiec pojechalem na badanie zwykle nie dodatkowe a tam gosc mowi ze teraz musi zrobic taka sama robote jak kiedys ( przy pierwszym badaniu w kraju) tylko ze obecnie skasuje za to 100 ( tak placilem ) a kiedys bral 170. Nie wiem jak w innych panstwach ale ponoc w niemczech tez wbijana jest data przegladu a nie data waznosci. Tak to wlasnie ulatwiaja nam zycie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rejestrowanie pojazdu z niemiec
PostNapisane: 11 lutego 2010, 22:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
panowie a co z ta oplata recyklingowa? slyszalem ze maja ja zniesc.

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rejestrowanie pojazdu z niemiec
PostNapisane: 12 lutego 2010, 11:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
Z tego co się orientuję, to Komisja Europejska uznała, że opłata recyklingowa jest niezgodna z Dyrektywą nr 2000/53 WE.

To jednak chyba nie skutkuje w żaden sposób usunięciem przepisu z automatu. W końcu nie jest to wyrok sądu ani ETS tylko opinia KE.

Prasa pisała, że rząd negocjuje z komisją, aby ta nie wniosła sprawy do ETS i planuje zmianę przepisów. Kwestia wygląda chyba tak, że jak im się uda dogadać i cicho sprawę załatwić, to wejdą nowe przepisy i z bani. Jak ktoś pozwie jednak ministerstwo o zwrot, to będzie jak z akcyzą i budżet będzie musiał wszystkie te opłaty z odsetkami ludziom oddać.

Kolejny przykład nieudolności polskiej masy urzędniczej. Czytać nie umieją, a nawet jak umieją, to się im wydaje, że prawo ich nie dotyczy. Najgorsze, że wszyscy za to płacimy. Płacimy za opór kilku gości w jednym czy drugim ministerstwie :kwasny:

Tak trochę gdybam, ale nie słyszałem, żeby jakieś nowe fakty w tym temacie miały miejsce.

A tak próbowali bronić opłat:
Dyrektor Departamentu Edukacji i Promocji Zrównoważonego Rozwoju Ministerstwa Środowiska:
Cytuj:
"Odnosząc się do zarzutów, że opłata, wprowadzona ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji jest niezgodna z art. 90 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską (TWE), należy zauważyć, że opłata ta nie ma formy podatku czy też cła, bowiem nie trafia do budżetu państwa, lecz na odrębny rachunek bankowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”


Śmiać się czy płakać? :niepewny:


Na stronach NFOŚ jak wół stoi, że nadal płacić po 500zł trzeba :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL