BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 14:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 22 lutego 2010, 14:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 447
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 cabrio
Witam
Kupilem auto ,ktore koles sprowadzil z Niemczech ,oplacil akcyje w ciagu 5 dni,zrobil tlumaczenie dokumentow no i to wszystko.
Ja kupilem to auto od niego papiery wszystkie sa ok tylko nie wiedzialem,ze On powinnien zalatwic vat-25 oraz zaplacic recykling.
No i teraz mam problem dzwonie do kolesia a On za pierwszym razem odebral ,zgodzil sie ze pojedziemu do US i zalatwimy ,no i mnie zalatwil,nie bylo go,nie odbieram tel.....

Teraz mam pytanko do Was ,czy moge oskarzyc kolesia ,ze sprzedal mi auto z nie wystarczajacymi dokumentami by zarejestrowac (ja bylem nie swiadomy ,a chyba jego obowiazkiem bylo zalatwienie vatu oraz recyklingu),bo ja nie moge teraz na siebie wziazc tego vat-25 a bez tego nie zarejestruje??

Jak to wyglada prawnie,bo przed jechaniem do kolesia chce sie dowiedziec


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 22 lutego 2010, 15:00 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Moj znajomy tez mial ostatnio taka sytuacje kupil auto od goscia co 3 lata jezdzil na zagranicznych nr i nie zaplacil VAT -25. Nie mogl tez auta zarejestrowac ale udalo mu sie oddac samochod spowrotem i odzyskac kase. Jedz do tego kolesia i niech nie robi scen przeciez to chodzi o 160zl (VAT-25) , a co do recyklingu to nie wiem czy to on tez musi placic czy moglbys Ty


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 22 lutego 2010, 15:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 447
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 cabrio
Jesli chodzi o kase to za mu powiedzialem,ze wykladam ja On ma tylko stracic 30min i rozmowa bylo normalna a koles teraz nic,nie wiem co mu sie stalo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 22 lutego 2010, 16:24 
Niedawno wszedł taki przepis:

* jeżeli kupujesz auto przygotowane do rejestracji, czyli opłacone: akcyza, tłumaczenia, przegląd itd od handlarza to nie potrzebny jest VAT25. Ja np. jako handlarz robię zwolnienie z Vatu, tylko wtedy, gdy rejestruje samochód w moim Wydziale Komunikacji. Jeżeli sprzedaję go dalej, czyli przygotowany do rejestracji to tego zwolnienia być nie musi.

A recykling? Jeżeli koleś ma firmę to niech zrobi za 80zł recykling ;) , bo jak nie to Ty płacisz 500zł.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 22 lutego 2010, 17:58 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
rybik napisał(a):
jeżeli kupujesz auto przygotowane do rejestracji, czyli opłacone: akcyza, tłumaczenia, przegląd itd od handlarza to nie potrzebny jest VAT25


Ale to tylko od handlarza tak? jezeli kupuje np od osoby fizycznej nie prowadzacej takiej dzialalnosci to musi dac to zaswidczenie o zwolnieniu z VAT?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 22 lutego 2010, 18:44 
jawa85 napisał(a):
rybik napisał(a):
jeżeli kupujesz auto przygotowane do rejestracji, czyli opłacone: akcyza, tłumaczenia, przegląd itd od handlarza to nie potrzebny jest VAT25


Ale to tylko od handlarza tak? jezeli kupuje np od osoby fizycznej nie prowadzacej takiej dzialalnosci to musi dac to zaswidczenie o zwolnieniu z VAT?


Nie chcę strzelać, dopytaj w Wydziale Komunikacji i tak każdy urząd ma swoje prawa. U mnie będzie tak, a u Ciebie inaczej.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 22 lutego 2010, 19:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
jak gosciu jest osoba fizyczna to musi oplacic vat, jak ma autohandel (firme) to nie musi przy odsprzedaży

_________________
nie regulaminowy podpis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 22 lutego 2010, 20:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 447
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 cabrio
Czyli musze kolesia prosic(nawet na kolanach) by zrobil ten vat-25 bo innego wyjscia nie mam??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 22 lutego 2010, 20:11 
Vanos111 napisał(a):
Czyli musze kolesia prosic(nawet na kolanach) by zrobil ten vat-25 bo innego wyjscia nie mam??


Powiedz w Urzędzie, że poinformowali go wezwaniem :D zapłaci szybciej niż otworzy kopertę :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 22 lutego 2010, 21:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 447
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 cabrio
rybik napisał(a):
Powiedz w Urzędzie, że poinformowali go wezwaniem :D zapłaci szybciej niż otworzy kopertę :rotfl:


Piszesz serio,czy zart??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 22 lutego 2010, 22:55 
Vanos111 napisał(a):
rybik napisał(a):
Powiedz w Urzędzie, że poinformowali go wezwaniem :D zapłaci szybciej niż otworzy kopertę :rotfl:


Piszesz serio,czy zart??



Słuchaj, kupiłeś samochód LEGALNIE. Masz umowę zakup. Idź do Urzędu, przedstaw jak sprawa wygląda. Myślę, że znajdą na to sposób.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 3 marca 2010, 19:04 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Cześć. Jeżeli gość prowadzi jakikolwiek autohandel, to zwolnienia z VAT-u nie musiał robić. VAT zapłaci(ł) w wystawionej przez siebie fakturze na Twoje nazwisko (zapewno faktura Vat-marża). Natomiast recykling ma obowiązek zapłacić osoba wprowadzająca pojazd do kraju (czyli on = sprzedawca), w ciągu 14 dni od daty dokonania akcyzy. Jeżeli zgodzi się zapłacić ten recykling (a właściwie musi) to uważaj, żeby nie wcisnął Ci recyklingu (jakiś firm typu: EKOGWARANT, RECAR, SCHOLZ), bo od 11.03.2010 na takim dokumencie nie zarejestrujesz samochodu. Po 11.03.2010 jedynym recyklingiem akceptowanym przez Wydziały Komunikacji jest recykling za 500 zł opłacony na rzecz Banku Gospodarki Wodnej i Środowiska z wyraźną kwotą na przelewie: 500 zł, w tytule koniecznie musi być wpisany nr VIN (nadwozia).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 3 marca 2010, 19:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 447
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 cabrio
Panowie masz jeszcze jedno pytanie
Czy mozna zaplacic oplate recyklingowa(500zl) przelewem z mojego konta przez internet,potem wydrukowac strone ,by miec papier do wydzilau komunikacji,ze recykling mam zaplacony???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rejestracja auta
PostNapisane: 3 marca 2010, 20:10 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Teoretycznie powinno wystarczyć, bo potwierdzenie zapłaty przelewu przez bank internetowy jest opatrzone formułką: Potwierdzenie nie wymaga podpisu ani stempla. Ale mimo wszystko ja wpłaciłbym na poczcie przez zwykły druk przelewowy, bo... jako osoba zlecająca przelew powinieneś wpisać osobę, która wprowadziła pojazd do kraju (czytaj: opłaciła akcyzę). Czyli tak czy inaczej powinieneś wpisać gościa, któy sprzedał Ci auto. Niemniej jednak wystarczy podejść na jakąkolwiek pocztę, upewnij się czy mam rację. Tam napewno Ci powiedzą co i jak(najlepiej tą, która znajduje się w pobliżu Urzędu Skarbowego - bo z pewnością tam mają najwięcej takich wpłat i pytań petentów).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL