BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 12:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, 06:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Moje BMW: E39 525i
Kod silnika: M54B25
W tym tygodniu będę przedłużał umowę z PZU (cały pakiet). Jakie opcje wybrać, żeby było dla mnie najkorzystniej? Na pewno:
- opcja warsztat;
- naprawa bezgotówkowa;
- 0 udziału własnego
Jest jeszcze coś ważnego? Wcześniej ubezpieczałem u "ciotki", której zaufałem i sama pozaznaczała najkorzystniejsze opcje. Teraz przypadkiem zaszedłem do innego agenta, który wyliczył mi ponad 1000zł taniej niż "ciotka" :szok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, 13:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: wielkopolska
Moje BMW: E39, E39 TOURING
Kod silnika: M52B20, M62B44
Wejdź do gościa i powiedz krótko:
Interesuje mnie ubezpieczenie OC + AC w wersji serwisowej ze zniesionym udziałem własnym + kradzieżą (z której można zrezygnować i kwota może być dużo niższa ;).
Po takim tekście jest już dobra polisa :)

_________________
Galeria mojego BMW:
viewtopic.php?p=494609#494609
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyć?
PostNapisane: 15 grudnia 2010, 18:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E46
Co myślicie o ubezpieczaniu u DEALERA ?


Dzwoniłem do AXA :
na współwłasciciela
auto: E46 sedan 320D 2004r polski salon
(rodzic 50 % , mi od 2007 leca zniżki ), zwyżke za wiek mam , promocja zamiana oc (zniżki) na ac , w marcu 2010 zobaczyłem, ze ktoś mnie przyrysował wiec zgłosiłem to i poleciało z AC -10 % (oc bo była zamiana zniżek )

fakt AXA maja jedne z najtanszych ubezpieczeń samochód wycenili mi na 30 tys i kwota oc + ac 2100 pakiet dla kobiet (naprawde wypasiony) , w tamtym roku, gdy ubezpieczałem u nich samochód przy 60% zniżki wykupiłem od nich ubezpieczenie za 1800 zł

AXA - za kazdym razem jak do nich dzwoniłem dawali mi inna cene :) wreszcie udało sie zakupic o 150 zł taniej niż za pierwszym telefonem a dane podawałem takie same ;)


u Dealera :
o wartosci 30 tys na 1800 zł
40 tys na 2350zł
oryginalne czesci BMW , naprawe pokrywa Alianz z tego co pamietam


Czy możecie coś więcej jeszcze powiedzieć o tym ubezpieczeniu które daje Dealer ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyć?
PostNapisane: 15 grudnia 2010, 22:43 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Nikson napisał(a):
Co myślicie o ubezpieczaniu u DEALERA ?


Najczęściej u dealera dostępne są pakiety taryfikowane na podstawie umowy generalnej TU z daną marką (czyli składka nie opiera się na taryfach dla przeciętnego Kowalskiego tylko jest indywidualnie ustalana między np. Allianz a BMW ). Zazwyczaj przy nowych autach pakiety dealerskie są nie do przebicia jeśli chodzi o ubezpieczenia liczone na zwykłych taryfach (później już różnie bywa bo salon jest bardziej zainteresowany ubezpieczaniem nowych pojazdów). Jeżeli BMW ma taką umowę z Allianz to myślę , że nie ma się czego obawiać. Sprawdź sobie jakie są warunki ubezpieczenia przed podpisaniem umowy.

Może być też sytuacją , że u dealera ktoś po prostu się zajmuje ubezpieczeniami i oferuje normalne ubezpieczenia taryfowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyć?
PostNapisane: 16 grudnia 2010, 09:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E46
Rozumiem , zaproponowali mi duzo tansza oferte ale w tej chwil nie mam jak zabardzo jej porownac. Wydaje mi sie ze axa ma wiecej bonusow i placa gotowka co jest mi na reke , natomiast u dealera jest naprawa jest w ich serwisie oplaconym przez alianz. Znizki liczone sa od samego wlasciciela bez zwyzki za wiek.

Jesli chodzi o wartosc samochodu np wybiore 40tys to czy jest to kwota gwarantowana? W warcie czytalem ze takie ubezpieczenie jest drozsze.

Przy zgloszeniu szkody np przytarcie jest oddawana rozna kwota zalezna od wartosci samochodu wybranej w polisie?

Czy dla uzytkownikow naszego forum sa rabaty na ubezpieczenia?
Jesli nie to moze daloby sie cos zorganizowac :) np u dealera


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyć?
PostNapisane: 16 grudnia 2010, 13:30 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Nikson napisał(a):
Jesli chodzi o wartosc samochodu np wybiore 40tys to czy jest to kwota gwarantowana? W warcie czytalem ze takie ubezpieczenie jest drozsze.


Tak ale w WARCIE takie ubezpieczenie można zawierać na pojazdy chyba nie starsze niż 3 lata.

Nikson napisał(a):
Wydaje mi sie ze axa ma wiecej bonusow i placa gotowka co jest mi na reke , natomiast u dealera jest naprawa jest w ich serwisie oplaconym przez alianz


Za naprawę w serwisie się dopłaca , zawsze można z tego zrezygnować zawierając umowę.

Nikson napisał(a):
Czy dla uzytkownikow naszego forum sa rabaty na ubezpieczenia?


Nie sądzę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL