BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 12:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 23:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
Marsellus napisał(a):
Wygląda na to, że przy nowelizacjach ustawy zapomnieli o przyporządkowaniu paragrafu karnego do tego przepisu ;) Ale co będzie jeśli kupisz auto od kogoś z drugiego końca kraju a policja zabierze Ci dowód rejestracyjny?


Heh, może zapomnieli i pewnie tomekgdz ma racje przypuszczajac, ze w końcu sankcja kiedyś się pojawi:/

Co do zatrzymania dowodu, to policja może to zrobić w określonych przypadkach. A nie należy do takich fakt, iż za kierownica auta siedzi osoba, która nie figuruje w dowodzie rejestracyjnym :)

Taka sytuacja mi się jeszcze nie zdarzyła. Gdybym jednak np. zapomniał o przeglądzie, to dowód trafia do starostwa, w którym auto jest zarejestrowane. Wtedy robię przegląd, kseruję umowę oraz dowód oskarbowania i kwitek od policjantów. Następnie dzwonię do starostwa na drugim końcu kraju i załatwiam, że wyślę im kwity i przegląd, a oni mi odeślą dowód rejestracyjny.
Jak zgubiłem kartę pojazdu, taka droga zadziałała:)

A dowód wydają właścicielowi, a nie temu na kogo jest zarejestrowane. Stąd kopia dowodu własności w moim liście:)

Są też oczywiście inne wyjścia, łącznie z podróżą na drugi koniec Polski lub rejestracją auta u siebie.
To wszystko jednak nie zmienia faktu, że stosowana przeze mnie praktyka nieprzerejestrowywania nie przyniosła mi przez kilka ostatnich lat żadnych kłopotów, a jedynie pewnie grubo ponad tysiaka oszczędności w kieszeni i dlatego szczerze polecam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 6 listopada 2010, 23:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 52
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E36 i coś jeszcze
Kod silnika: m40b18
No tak ale wszystkie mandaty, wyniki z fotoradaru, kwity a parking bedą przychodzic do poprzedniego wlasciciela i On Cie wtedy moze...hmmm.

Mam pytanko odnosnie urzedy skarbowego: mianowicie jak lubie czesto zmieniac auto wartosci 3-4tys i mam je mniej niz pol roku, oczywiscie zarejestrowane to czy place ponownie podatek skarbowy w wysokosci 2%?? PROSZĘ O PORUSZENIE TEGO TEMATU NA FORUM.

_________________
Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL