BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 13:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 8 stycznia 2010, 13:01 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Warta ma napewno bo sam nieraz robie ubezpieczenie w Warcie jak klient chce AC a ma auto starsze. Przed chwila nawet zadzwonilem do nich zeby sie upewnic i nie maja zadnego limitu wieku czyli spokojnie mozna sobie nawet 20 letnie BMW ubezpieczyc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 12 stycznia 2010, 11:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 347
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N++
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140502
Generalnie to chyba zależy od jakiegoś kierownika, w niektórych oddziałach nie chcieli nawet ze mną gadać, a tam gdzie ubezpieczyłem to wyszedł koleś, podziwiał i mówił, że ładna zadbana sztuka :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 12 stycznia 2010, 11:43 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
kubawojcik napisał(a):
Generalnie to chyba zależy od jakiegoś kierownika, w niektórych oddziałach nie chcieli nawet ze mną gadać, a tam gdzie ubezpieczyłem to wyszedł koleś, podziwiał i mówił, że ładna zadbana sztuka :)


Jeśli piszesz o Warcie to pewnie chodziłeś po agencjach ubezpieczeniowych bo filia/oddział jest jeden w mieście i to też jakimś większym. Taryfy są takie same dla całej Polski zmieniają sie tylko stawki podstawowe dla poszczególnych regionów kraju. Czasem towarzystwa organizują jakieś konkursy odnośnie szkodowości klientów i wtedy każdy patrzy , żeby jego klienci mieli jak najmniej szkód. Więc ja myśle , że mogło być tak, że gdy taki agent zobaczył stare BMW i młodego kierowce to Ci powiedział że nie można w obawie że pewnie coś wywiniesz ( niestety takie mamy stereotypy w Polsce) . To są tylko takie moje przypuszczenia, jak pisałem wyżej taryfa jest taka sama , więc nie może być tak że tu ubezpieczają a kawałek dalej już nie .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 12 stycznia 2010, 12:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 347
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N++
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140502
w PZU...
nawet na infolinii Ci powiedzą, że wszystko zależy od kierownika...

nie oddział tylko inspektorat :) byłem w dwóch i nie chcieli...
taki młody już nie jestem bo prawko powyżej 10 lat i zero stłuczki (tfu tfu)
dopiero dostałem od znajomej nr do agenta i bez problemu mi ubezpieczył...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 12 stycznia 2010, 13:25 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
kubawojcik napisał(a):
w PZU...
nawet na infolinii Ci powiedzą, że wszystko zależy od kierownika...

nie oddział tylko inspektorat :) byłem w dwóch i nie chcieli...
taki młody już nie jestem bo prawko powyżej 10 lat i zero stłuczki (tfu tfu)
dopiero dostałem od znajomej nr do agenta i bez problemu mi ubezpieczył...


Nie wiem jak jest w PZU bo akurat z nimi nie współpracujemy , PZU ma tylko wyłącznych agentów , chyba sie boją konkurencji :) Dziwna ta polityka PZU swoją drogą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 12 stycznia 2010, 14:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: z nowego miasta
Oj chyba się nie boją, bo któż może zagrozić istniejącej 200 lat firmie? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 12 stycznia 2010, 15:26 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
terdanka napisał(a):
Oj chyba się nie boją, bo któż może zagrozić istniejącej 200 lat firmie? :)


Powiem ci , że bardzo dużo osób odchodzi w PZU, do innych towarzystw. Z tego co obserwuje to tam zostają już przeważnie ludzie starszej daty przywiązani do firmy, którzy opłacając OC pojazdu mówią ,że chcieliby zapłacić "PZU" :) Młodsze pokolenie jednak szuka już najtańszych rozwiązań


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 13 stycznia 2010, 17:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Coś może być w tym co piszesz jawa85, bo teraz rozpoczęli chyba taką konkretną walkę o klienta - dla nowych aut oferują najtańsze OC ze wszystkich TU.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 13 stycznia 2010, 19:16 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
carry napisał(a):
Coś może być w tym co piszesz jawa85, bo teraz rozpoczęli chyba taką konkretną walkę o klienta - dla nowych aut oferują najtańsze OC ze wszystkich TU.


Już kilka lat siędzę w ubezpieczeniach i to naprawde widać, że klientela ich opuszcza. Wcześniej to ludzie masowo odchodzili z PZU , teraz już mniej bo rzeczywiście jakieś tam promocje mają. Kiedyś PZU miało praktycznie "monopol" na ubezpieczenia w Polsce i ludzie robili tam wszystko. Wiadomo, że czlowiek się przyzwyczai i czasem woli zapłacić te pare groszy więcej i idzie tam gdzie chodził całe życie. No ale kapitalizm robi swoje wszyscy szukają oszczędności , firmy walczą o klientów. PZU widać powoli też do tego dorasta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 15 stycznia 2010, 11:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: z nowego miasta
PZU wychodzi do klienta z coraz to nowszymi ofertami, nie jest tak jak piszesz, właśnie sporo ludzi wraca z powrotem do PZU bo się przekonali co mogą zaoferować na przykład coraz bardziej niewypłacalne i nie polskie directy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 15 stycznia 2010, 12:08 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
terdanka napisał(a):
PZU wychodzi do klienta z coraz to nowszymi ofertami, nie jest tak jak piszesz, właśnie sporo ludzi wraca z powrotem do PZU bo się przekonali co mogą zaoferować na przykład coraz bardziej niewypłacalne i nie polskie directy.


Czytaj dokładnie kiedyś odchodzili masowo teraz już mniej. Codziennie pisze kilka polis i widzę gdzie ludzie mają ubezpieczenia. PZU rzeczywiście zaczęło wychodzić do klientów z promocjami . Z Directami nie mam doczynienia i jakoś nie jestem do nich przekonany , chociaż OC to byle było jak najtaniej ale AC napewno nie w direct, bo miałem już klientów co się połaszczyli i cieszyli z taniej składki do czasu szkody


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 15 stycznia 2010, 12:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: z nowego miasta
Czytam bardzo dokładnie, jaj mam z kolei takie info od znajomej, która tak jak Ty zajmuje się polisami i to z jej opowiadań wiem, ze ludzie tam wracają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 15 stycznia 2010, 12:32 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Nie pisze , że nie bo z PZU nie współpracuje tylko widze jak ktoś z PZU jest u mnie. Ciężko teraz im będzie przekonać klientów których stracili ( przez wysokie składki) , dlatego tak się wszędzie pewnie reklamują z tymi akcjami różnymi. Tak jak wyżej pisałem może w końcu "dotarły" do nich prawa rynku. Dla klienta to jest najlepsza sytuacja bo gdy konkurencja duża to i warunki stają się coraz lepsze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 16 stycznia 2010, 14:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: z nowego miasta
Uwierz mi, ciężko nie będzie, nie muszą przekonywać bo składki maja coraz niższe, jeszcze może tak tego nie widać, ale już lecą reklamy w tv.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 16 stycznia 2010, 14:35 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Pozyjemy zobaczymy ale to dziala na tej zasadzie ze gdy stawki niskie to klienci przychodza . Gdy jest coraz wiecej klientow to i wieksze prawdopodobienstwo szkod , a gdy sa szkody to gdzies trzeba to odbic i zazwyczaj taryfy znowu ida w gore. Czesto jest tak ze towarzystwa bardzo tanie maja segment klientow gdzie daja stawki zaporowe zeby ograniczyc ryzyko ( np mlodych) . Trzeba wiec szukac , dla jednych jest taniej tu dla innych tam . Nie ma chyba towarzystwa co by dogodzilo wszytskim bo by pewnie poszlo z torbami. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 16 stycznia 2010, 16:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: z nowego miasta
jawa85 napisał(a):
Nie ma chyba towarzystwa co by dogodzilo wszytskim bo by pewnie poszlo z torbami. :)

O, z tym to się zgodzę, nie każdemu odpowiada to co na przykład nam pasuje. Ludzie ceny porównują, ale coraz częściej stawiają na markowe firmy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 16 stycznia 2010, 17:07 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Chodzilo mi bardziej o to ze jak by towarzystwo jakies zebralo wszystkich klientow do siebie bo dla kazdego byloby najtansze to by zbankrutowalo przez duzo szkodowosc. Odnoszac sie do tego co Ty napisales to zgodze sie ze duzo ludzi patrzy na marke, ale tez nie wolno zapominac o tym ze na ubezpieczeniach dobrowolnych typu AC nie ma co oszczedzac , lepiej zaplacic te 50-100zl wiecej a miec dobry wariant i nie przejmowac sie przy szkodzie. W dobrym towarzystwie tez mozesz wykupic slabe ubezpieczenie jak bedziesz chcial jak najwiecj zaoszczedzic ,tylko pozniej przy odszkodowaniu mozesz byc niezadowolonym i powiesz ze taka dobra firma a cie "oszukala".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 20 stycznia 2010, 12:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa
Ostatnio widziałem taką śmieszną reklamówkę :P http://www.youtube.com/watch?v=_itaarbdEH0 skoro już o ubezpieczeniach mowa xD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 20 stycznia 2010, 14:53 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
A jest jeszcze taka gdzie prezesowi pracownicy kasuja BMW 5 chyba wozkiem widlowym, po rajdzie po magazynie :D tez PZU


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC + AC dla "starej" beemki - gdzie?
PostNapisane: 20 stycznia 2010, 19:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: z nowego miasta
O widzę, ze PZU ma własny kanał na YouTube :)
Zgadzam się na ubezpieczeniach dobrowolnych takich jak AC nie ma co oszczędzać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL