BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 5 czerwca 2024, 09:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2009, 13:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: Polska
a ja mam takie dosc nietypowe pytanie do Ciebie, moglbys napisac ile procent masz z kazdej polisy dla siebie? sorki za pytanie ale zawsze mnie to interesowalo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2009, 16:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
Skoro robicie reklame to ja tez sie zareklamuje;) Jesli chcecie porownac oferte z Allianz dajcie znac na meila wnukus@op.pl. I dokladnie duzo przy przygotowaniu oferty zalezy od agenta, tj czy mu sie chce czy nie chce ;) A co do prowizji to sa rozne ubezpieczenia i rozne prowizje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2009, 17:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 160
Lokalizacja: Cieszyn
Moje BMW: E36 sedan
Kod silnika: M40B18
witam .
Mam pytanie jakie wybrać oc , dla bmw 318 e36 . Właścicielem jest tata 30 lat prawo jazdy ,lecz nie miał on zarejestrowanego żadnego pojazdu na siebie . Wychodzi na to więc że stawka podstawowa , gdzie najlepsze , w rozsądnej cenie ? . Drugie pytanie dotyczy zniżek czy na auto muszę mieć współwłaściciela czy tylko ubezpieczenie na 2 osoby by leciały zniżki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2009, 19:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
karwek napisał(a):
witam .
Mam pytanie jakie wybrać oc , dla bmw 318 e36 . Właścicielem jest tata 30 lat prawo jazdy ,lecz nie miał on zarejestrowanego żadnego pojazdu na siebie . Wychodzi na to więc że stawka podstawowa , gdzie najlepsze , w rozsądnej cenie ? . Drugie pytanie dotyczy zniżek czy na auto muszę mieć współwłaściciela czy tylko ubezpieczenie na 2 osoby by leciały zniżki


Troche to zamotales ;) Przypuszczam ze chodzi ci o to, ze chcesz placic stawke jaka ma twoj tata ale tez aby znizki lecialy na jego i twoje konto. W takim wypadku auto rejestruj jako wspolwlasnosc taty oraz twoja.
Jesli chodzi o samo oc szukaj tam gdzie najtaniej, z tego co sie orientuje Hdi ma dosyc dobre stawki a wszedzie jest praktycznie taka sama ochrona, bo jest okreslona ustawa, roznice zazwyczaj dotycza uslug dodatkowych w cenie oc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2009, 19:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: Polska
co do tej wsplowlasnosci to wazne zeby wlascicielem byl ojciec a Ty wspolwlascicielem.....wnukus z tego co napisales wnioskuje ze chyba lepiej dzwonic po ubezpieczenaiach niz liczyc na to ze agentowi tego dnia sie akurat chce.......


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2009, 21:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
beton napisał(a):
co do tej wsplowlasnosci to wazne zeby wlascicielem byl ojciec a Ty wspolwlascicielem.....wnukus z tego co napisales wnioskuje ze chyba lepiej dzwonic po ubezpieczenaiach niz liczyc na to ze agentowi tego dnia sie akurat chce.......


Chodzilo mi raczej o to, ze w kazdej firmie ubezpieczeniowej obowiazuja rozne stawki za dane ubezpieczenie i to od agenta zalezy wg. ktorej stawki wyliczy ubezpieczenie klientowi. Akurat w przypadku OC/AC pole do manewru jest male ale np przy ubezpieczeniach duzych firm robia sie to juz duze kwoty.
A jesli chodzi o ubezpieczenie oc to faktycznie najlepiej dzwonic po wszystkich firmach i dowiedziec sie gdzie maja najtaniej, bo sam zakres ubezpieczenia jest ten sam we wszystkich. Rozni sie np tym, ze w przypadku stluczki w jednych jestes pozostawiony samemu sobie, w innych dostajesz samochod zastepczy/nocleg jesli daleko od domu sie zdarzyl wypadek czy zwrot kosztow powrotu do domu/holowanie pojazdu itd itp.

W przypadku AC sprawa ma sie juz nieco inaczej bo rozne firmy stosuja rozne wyliczenia, amortyzacje itp. W niektorych mozna wykupic koszt "utrzymania wartosci rynkowej" pojazdu przez cala umowe w innych nie itd. W przypadku szkody z AC jest to juz dla klienta roznica, bo przy zle skonstruowanym ubezpieczeniu nagle mozna sie zdziwic wysokoscia odszkodowania.

Jedna rada: jesli agent mowi ze ubezpieczenie obejmuje wszystko i jest super cacy bez dodatkowych oplat - zmien agenta ;) i dokladnie czytajcie OWU przed podpisaniem umowy - zwlaszcza wylaczenia odpowiedzialnosci firmy ubezpieczeniowej, zakres ochrony i inne podobne sprawy mogace wplynac na wyplate odszkodowania. Dotyczy to wszystkich ubezpieczen nie tylko samochodowych.

Mysle ze wyjasnilem twoje watpliwosci :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2009, 22:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: Polska
no wlasnie........dzisiaj gadalem o tym ze swoim kumplem. on przytoczyl mi sytuacje w ktorej jego agent mowil mu ze ma ubezpieczenie od wszystkiego, niestety samochod mu ukradli a pieniedzy nie dostal.....agent jednym slowem wsprowadzil go w blad....to est potwierdzenie tego co pisalem wczesniej ze chyba lepiej jest czytac OWU i ubezpieczac sie w takim Link4 niz ubezpieczac sie u agenta.....bo przynejmniej jego prowizji nie place chyba sie ze mna zgodzisz nie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, 07:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: wielkopolska
Moje BMW: E39, E39 TOURING
Kod silnika: M52B20, M62B44
Życzę powodzenia przy wypłacie odszkodowania z ubezpieczenia na odległość. Jeżeli myślisz o pełnym pakiecie OC + AC to nic nie zastąpi kilku minut rozmowy z agentem. Dobry agent proponuje full opcję a dopiero później mówi o oszczędnościach, ale zawsze jest coś za coś. Z tą prowizją to nie tak, bo wszędzie ją zapłacisz tylko, że w reklamie starają się przedstawić to inaczej. Charytatywnie na pewno tego nie robią.
Ja zawsze rozmawiam z klientem, co za ubezpieczenie mu sprzedaje a jeżeli kwota wydaje mu się za wysoka mówię jakim kosztem zrobimy mniejszą. Najczęściej udział własny w szkodzie, rozliczanie kosztorysowe, brak samochodu zastępczego, itd.
Na kogo się powołasz przy zawieraniu ubezpieczenia przez telefon??? Ta osoba do momentu szkody już nie będzie pracowała i stanie się kozłem ofiarnym, a Ty usłyszysz: Przykro nam ale taką polisę Pan kupił - życie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, 12:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
beton napisał(a):
no wlasnie........dzisiaj gadalem o tym ze swoim kumplem. on przytoczyl mi sytuacje w ktorej jego agent mowil mu ze ma ubezpieczenie od wszystkiego, niestety samochod mu ukradli a pieniedzy nie dostal.....agent jednym slowem wsprowadzil go w blad....to est potwierdzenie tego co pisalem wczesniej ze chyba lepiej jest czytac OWU i ubezpieczac sie w takim Link4 niz ubezpieczac sie u agenta.....bo przynejmniej jego prowizji nie place chyba sie ze mna zgodzisz nie?


A uwazasz ze pani odbierajaca telefony w link4 robi to za darmo?? Prowizja jest zawsze moj drogi, natomiast zazwyczaj w firmach typu link4 kupujesz okrojona ochrone np pokrywasz duza czasc strat i dlatego jest tansze! Za bardzo przemawia do ciebie reklama a prowizja agenta jest za dobrze wykonana robote ale jesli wolisz placic pani telefonistce ktora nie poda ci polowy informacji - prosze bardzo. Agenci to tez ludzie i jak w kazdym zawodzie trafiaja sie ludzie uczciwi i rozni kombinatorzy, ale nie mozna mierzyc wszystkich jedna miara. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2009, 17:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: Polska
ale ja wcale nie mowie ze telefonistka pracuje za darmo..... co do tego powolywania sie, to nie rozumiem tego za bardzo, chcesz napisac ze wolisz sie powolac na czlowieka niz na przepis obowiazujacy, regulamin etc.?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2009, 18:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
Aktualnie w sprzedazy jest poradnik Auto Swiata Katalog Uzywane i tam sa w przystepny sposob wyjasnione wylaczenia firm ubezpieczeniowych w przypadku AC. Wiadomo ze i tak sprawdzcie o.w.u. natomiast jakas pogladowa dawke tam znajdziecie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2009, 22:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: wielkopolska
Moje BMW: E39, E39 TOURING
Kod silnika: M52B20, M62B44
W sumie każda firma ubezpieczeniowa która nie ma nic do ukrycia udostępnia OWU na stronach WWW. Po zapoznaniu się nie ma niespodzianek ;)

_________________
Galeria mojego BMW:
viewtopic.php?p=494609#494609
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2009, 13:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
Pamper napisał(a):
W sumie każda firma ubezpieczeniowa która nie ma nic do ukrycia udostępnia OWU na stronach WWW. Po zapoznaniu się nie ma niespodzianek ;)


Dokladnie, niestety wiekszosc ich nie czyta i pozniej wychodza niespodzianki przy super ac 50% tanszym ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2009, 14:49 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
najciekwasze jest porownanie allianz i allianz direct:)
AD tanszy czasem o 30% od Allianz:)

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2009, 08:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
AD i Allianz to 2 rozne sprawy. Przy niektorych pojazdach cena jest identyczna (np przy Oplu Corsie kolegi wychodzilo to samo co do zlotowki, a przy mojej BMW roznica siegala 1700 ;) )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2009, 10:24 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
wnukus napisał(a):
mojej BMW roznica siegala 1700

a wiesz czemu?
jednym z wiekszych akcjonariuszy Allianz jest wlasnie BMW, i na odwrot: Allianz ma akcje BMW

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, 23:47 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 548
Lokalizacja: b-stok
JA mam takei pytanie kończy mi się oc w PTU, korzystając z kalkulatorów internetowych wyszlo mi, że sporo taniej zapłacę w Benefii czy cos takiego, jak wypowiedzieć umowę obecnemu ubezpieczycielowi? Ile na to mam czasu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, 13:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: wielkopolska
Moje BMW: E39, E39 TOURING
Kod silnika: M52B20, M62B44
Wypowiedzenie wystarczy dostarczyć na 24h przed wygaśnieciem polisy którą aktualnie posiadasz. Najlepiej zrobić to osobiście i poprosić o potwierdzenie przyjęcia, żeby uniknąć niespodzianki ;)
Jeżeli zakupisz samochód od kogoś to na manewr ze zmianą ubezpieczyciela masz 30 dni. Jak ktoś przegapi ten termin to zostaje z polisą sprzedawcy do końca okresu na jaki była wystawiona. Czasami wiąże się to z rekalkulacją i niestety dopłatami :(

_________________
Galeria mojego BMW:
viewtopic.php?p=494609#494609
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, 16:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
A ja kupiłem poprzez mubezpieczenia na stonie mbanku.

Cena bajeczna- za OC w HDI Asekuracja zapłaciłem tam na stronie o 33% mniej niż u agenta HDI :)

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, 06:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: wielkopolska
Moje BMW: E39, E39 TOURING
Kod silnika: M52B20, M62B44
Witam,
piszecie o % ale to nic nie znaczy, piszcie o kwotach :)

_________________
Galeria mojego BMW:
viewtopic.php?p=494609#494609
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL