BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 18:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: PZU- Odmowa wyplaty odszkodowania
PostNapisane: 10 stycznia 2012, 23:24 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 457
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: E91 320d -E87 120I
Po raz kolejny problem z ubezpieczeniem!!!-
Dzis wracajac z pracy (zdarzenie mialo miejsce w niemczech) , na droge wyskoczyla mi sarna i troche uszkodzila mi zderzak oraz halogen i kratke, posiadam polise Mini-casco w Pzu.

Gdy zawieralem umowe agent ubezpieczeniowy mowil mi co zawiera polisa mini-casco m.i.n od kradziezy, gradobicie,auto szyba,zwierzyna holowanie ..... .
Zglaszajac dzis szkode w pzu na infolinii, poinformowali mnie ze nie nalezy mi sie NIC!!! poniewaz, szkoda nastapila zagranica, a polisa mini-casco obowiazuje tylko w kraju. I pytanie ma do Was forumowicze- Czy jest sens sie :cenzura: z tymi :cenzura:? .
Czy olac sprawe bo i tak jest nie do wygrania?

Tym zderzakiem to sie zbytnio nie przejmuje, polakieruje i bedzie git,ale auto ubezpieczylem od kradziezy, i co bedzie jesli zostanie np ukradziony w de?

_________________
Galeria BMW 320d E91 M-Pakiet
viewtopic.php?f=6&t=104750


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PZU- Odmowa wyplaty odszkodowania
PostNapisane: 10 stycznia 2012, 23:31 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
przeczytaj dokladnie warunki ubezpieczenia lub umowe, tam napewno bd wszystko dokladnie opisane co jak i gdzie.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PZU- Odmowa wyplaty odszkodowania
PostNapisane: 10 stycznia 2012, 23:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
OWU minicasco PZU rozdział III, paragraf 6.2:
Cytuj:
Ubezpieczeniem objęte są wyłącznie szkody powstałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Czyli nic się nie należy, sorry.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PZU- Odmowa wyplaty odszkodowania
PostNapisane: 10 stycznia 2012, 23:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 457
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: E91 320d -E87 120I
Tomek napisał(a):
OWU minicasco PZU rozdział III, paragraf 6.2:
Cytuj:
Ubezpieczeniem objęte są wyłącznie szkody powstałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Czyli nic się nie należy, sorry.


Dzieki Tomek.
Zastanawiam sie po co mi takie ubezpieczenie, pojade zagranice na wczasy ,a po samochodzie zostana mi klucze.
Moze orientujecie sie czy wszystkie TU maja taki zapis czy tylko PZU ?

_________________
Galeria BMW 320d E91 M-Pakiet
viewtopic.php?f=6&t=104750


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PZU- Odmowa wyplaty odszkodowania
PostNapisane: 10 stycznia 2012, 23:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
W Warcie to samo jest. Kup sobie normalne AC to nie będzie problemu.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PZU- Odmowa wyplaty odszkodowania
PostNapisane: 11 stycznia 2012, 00:10 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Kolego j-23, kupując minicasco nie oczekuj nie wiadomo jakiej ochrony. Pisząc taki temat wystawiasz sobie tylko świadectwo jak podszedłeś do sprawy. Czy jak kupujesz samochód to płacisz za niego od razu bez obejrzenia auta, słuchając tylko sprzedającego? Ubezpieczenie AC pojazdu to moim zdaniem poważna sprawa bo ubezpieczasz auto warte kilka lub kilkadziesiąt tysięcy więc wysil się odrobinę i zerknij chociaż za co płacisz albo napisz na kartce o co zapytać agenta przy kupnie polisy jak boisz się, że zapomnisz. Kilka tematów niżej masz OWU AC większości towarzystw to poczytaj sobie i następnym razem wykup porządne AC jeżeli podróżujesz samochodem po Europie.

Żebyś nie powiedział, że jestem nieobiektywny to według mnie Twój agent powinien Ci wspomnieć o tym, że zakres ubezpieczenia obejmuje tylko RP i może powinieneś udać się do innego pośrednika w przyszłości ( no chyba, że uzyskałeś taką informację i zapomniałeś)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PZU- Odmowa wyplaty odszkodowania
PostNapisane: 11 stycznia 2012, 00:32 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 457
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: E91 320d -E87 120I
Zalezalo mi praktycznie tylko na ubezpieczeniu od kradziezy, wiec agent zaproponowal polise mini casco oraz dodatkowe ubezpiecz auto-szyba , nie informujac mnie ,ze polisa obowiazuje tylko na terenie kraju. Sorry ale na polisie niema nigdzie zapisu o tym.
Tylko mozna dowiedziec sie na stronie PZU OWU Mini casco. Napewno albo zmienie ubezpieczyciela albo poszukam innego TU.

_________________
Galeria BMW 320d E91 M-Pakiet
viewtopic.php?f=6&t=104750


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PZU- Odmowa wyplaty odszkodowania
PostNapisane: 11 stycznia 2012, 00:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 457
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: E91 320d -E87 120I
jawa85 napisał(a):
Kolego j-23, kupując minicasco nie oczekuj nie wiadomo jakiej ochrony. Pisząc taki temat wystawiasz sobie tylko świadectwo jak podszedłeś do sprawy.


Nie rozumiem o co Tobie chodzi? Jak podszedlem do sprawy? Uznalem ze potrzebne mi jest ubezpiecz od kradziezy, wiec nie bylo dla mnie priorytetem kupowania polisy AC. Chcialem spac spokojnie majac polise mini- casco nic wiecej. Ale byl to widocznie moj duzy blad ze nie sprawdzilem i nie przeczytalem na oficjalnej stronie pzu warunkow ubezpieczenia, pomimo tego ze umowe (polise) czytalem , na ktorej nie zostal zapisany- OWU minicasco PZU rozdział III, paragraf 6.2:

_________________
Galeria BMW 320d E91 M-Pakiet
viewtopic.php?f=6&t=104750


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PZU- Odmowa wyplaty odszkodowania
PostNapisane: 11 stycznia 2012, 11:30 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 506
Lokalizacja: Kęty/Chełmek i okolice :)
j-23 napisał(a):
jawa85 napisał(a):
Kolego j-23, kupując minicasco nie oczekuj nie wiadomo jakiej ochrony. Pisząc taki temat wystawiasz sobie tylko świadectwo jak podszedłeś do sprawy.


Nie rozumiem o co Tobie chodzi? Jak podszedlem do sprawy? Uznalem ze potrzebne mi jest ubezpiecz od kradziezy, wiec nie bylo dla mnie priorytetem kupowania polisy AC. Chcialem spac spokojnie majac polise mini- casco nic wiecej. Ale byl to widocznie moj duzy blad ze nie sprawdzilem i nie przeczytalem na oficjalnej stronie pzu warunkow ubezpieczenia, pomimo tego ze umowe (polise) czytalem , na ktorej nie zostal zapisany- OWU minicasco PZU rozdział III, paragraf 6.2:

Gdzie ci ma pisac na polisie o tym wyłączeniu?? Od tego sa warunki zeby je czytac. A znajac sytuacje to 80% klientow TU nie czyta OWU a potem jest żal i płacz do wszystkich ze agent zle powiedzial, TU do dupy itd. Na przyszlosc radze czytac warunki w szczególności wyłączenia . :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PZU- Odmowa wyplaty odszkodowania
PostNapisane: 11 stycznia 2012, 16:29 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
j-23 napisał(a):
Nie rozumiem o co Tobie chodzi? Jak podszedlem do sprawy?


To jest odpowiedź na Twoje pytanie:

asek22 napisał(a):
80% klientow TU nie czyta OWU a potem jest żal i płacz do wszystkich ze agent zle powiedzial, TU do dupy itd. Na przyszlosc radze czytac warunki w szczególności wyłączenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PZU- Odmowa wyplaty odszkodowania
PostNapisane: 11 stycznia 2012, 17:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
j-23 napisał(a):
Gdy zawieralem umowe agent ubezpieczeniowy
Kim jest agent? Osoba po kursie, ma Cię ubezpieczyć, a reszta to już Twoje zmartwienie!

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PZU- Odmowa wyplaty odszkodowania
PostNapisane: 16 stycznia 2012, 23:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Mnie dziwi jedna sprawa. Po co nie poszedles do oddzialu i nie zapytales o to czy sie ubezpieczenie nalezy? Jak by Ci powiedzieli ze nie, to wtedy bys zadzwonil na infolinie i powiedzial ze to sie w PL stalo. Teraz to juz po rybach, bo wszystko nagrywaja, ale na przyszlosc to radze zawsze "niezobowiazujaco" zasiegnac jezyka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PZU- Odmowa wyplaty odszkodowania
PostNapisane: 16 stycznia 2012, 23:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
ded napisał(a):
Po co nie poszedles do oddzialu i nie zapytales o to czy sie ubezpieczenie nalezy


To ja bym poszedł krok dalej i w momencie takiego zdarzenia spojrzał w OWU które są dostępne na stronie PZU. Korzyści takie jak pisze ded, + zaoszczędzony czas i buty :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL