BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 17:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 20:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
barman1234, tak tylko u Ciebie łapią na radar, a Ty sam jesteś biedny i uczciwy obywatel :zdziwko:
Wogóle co to za temat? "Jak uniknąć płacenia mandatu który mi się należy"?

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 20:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Kyokushin napisał(a):
nie może zająć czegos co nie jest twoje.
przyjdzie wlasciciel i co?



I było a nima!

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 20:15 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
barman1234 napisał(a):
łączną kwote 400 zł.


Zapłać, wiesz jak jest za drobne idzie sie siedziec, a milionowe afery przez lata nie sa rozliczane.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 20:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
Jeżeli grzywna została orzeczona w drodze postępowania mandatowego, to nie grozi Ci kara zastępcza aresztu lub zamiana na pracę społecznie użyteczną. W tej sytuacji będzie się toczyć postępowanie egzekucyjne tzw. administracyjne przez komornika skarbowego z Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania. Ale masz 330 d, więc na grzywnę i koszty postępowania powinno wystarczyć. Jeżeli grzywna była orzeczona przez sąd, to podlega zamianie na karę zastępczą aresztu o ile przekracza kwotę 500 zł, po uprzednim stwierdzeniu przez komornika sądowego bezskuteczności egzekucji. Mimo wszystko uczciwość wymaga, aby zapłacić grzywnę. W końcu jeździsz BMW, a nie Fiatem. :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 20:19 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Tomek napisał(a):
I było a nima!


ok.
przyjeżdżasz do mnie, stawiasz na podwórku 328, idziesz do sklepu po coś, do mnie przychodzi komornik i podoba mu sie twoje 328 i je bierze, tak?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 20:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 106
Moje BMW: e91 330xd
Kod silnika: m57n2
lupanet ciekawe co ty byś mówił jak by cie policja łapała w takich miejscach i w taki sposób, napewno byś miał wątpliwości czy przyjąć czy odmówić. a z drugiej strony czy można nagrywać np komórką przebieg kontroli drogowej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 20:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 234
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47/TU
w 2011r miałem podobna sytuację dostałem mandat za prędkość(straż miejska) 200zł + 80 koszty sadowe bo jechałem służbowym autem.
Mandatu nie zapłaciłem bo zapomniałem, po czasie przyszło mi wezwanie od komornika sadowego mandat 640zł :przestraszony:

Przestraszony udałem sie do komornika i z miejsca zapłaciłem, udało się zejść na 580 z tego co pamiętam.

Teraz mam nauczkę na przyszłość, że nie warto przeciągać z takimi sprawami.;

_________________
///brak zgody na reklame///


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 21:27 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1378
Lokalizacja: ESSEX
Moje BMW: F11
jeśli mandat się przedawnił to mają obowiązek mnie jakoś powiadomić?
u mnie sytuacja wygląda tak, że nawet mnie nie ścigają dostałem dwa wezwania z rok temu i tyle
brak nipu
brak konta bankowego
mandat jeden złapany 3 lata temu drugi dwa
ogólnie jeśli nie mają Ci z czego zabrać i nie wiążesz przyszłości z RP to ja bym nie płacił


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 22:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 106
Moje BMW: e91 330xd
Kod silnika: m57n2
Zamierzam wlasnie obrac kierunek UK w lipcu i nie wiem czy placic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 22:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 450
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Panowie nie płacąc mandatów szkodzicie tylko sobie. Obojętnie gdzie jesteś,ale trzeba się dostosować do przepisów panujących w danym państwie. Jedziesz za szybko, płacisz. Ja jak zawsze dostaje mandat, jestem zły,ale to tylko i wyłącznie moja wina.Zawsze mówię "dziękuję",bo na niego zasłużyłem i godzę się z tym. Za swoje czyny trzeba odpowiadać.To tak samo jak rozwalić autem komuś ogrodzenie przy drodze,a później szukać sposobu jak za to nie zapłacić. Ogólnie nie ma tutaj o czym dyskutować. Zrobisz jak zechcesz i konsekwencje sam za to poniesiesz. Powodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 22:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 435
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M50B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=133519
nie jest konieczne placic bo ja mialem mandat o nie wielkiej zlotowce bo tylko 100zl i tego nie zaplacilem, przyszedl komornik i oczywiscie nie mialem nic na siebie,wypisal jakies papiery i po wszystkim ani zadnych upomnien ani nic :D :D co innego w twoim przypadku bo przekracza 250zl a od tej kwoty zakladaja sprawy w sadzie ;]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 22:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 106
Moje BMW: e91 330xd
Kod silnika: m57n2
siergiej201988 wyobrazasz sobie jechać nad morze z przepisową prędkością? Musial bym jechać z 16 godzin, w takim przypadku wolał bym dopłacić i lecieć samolotem. Czy czasami nie zauważasz że znaki z ograniczeniem prędkości są postawione w idiotycznych miejscach specjalnie po to żeby policja czy straż miejska nabijała kase dla budżetu miasta? Jestem za podniesieniem mandatów do poziomów np jak w skandynawii ale żeby znaki były postawione w miejscach tam gdzie jest to naprawde potrzebne, a nie żeby pan policjant chował się za drzewem czy słupem i wyskakiwał mi w ostatnim momencie na droge


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 22:57 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
i tak Ci kiedyś ściągną i tak tą kasę z konta :P mi ściągnęli tydzień przed świętami w 2010r :looka: jeszcze bank za to prowizje wziął sobie 30zł chyba. To dopiero zabolało :wsciekly: Komornik przypomniał sobie o mandatach sprzed kilku lat. Myślałem, że już dawno mnie to ominęło i ręka sprawiedliwości nie sięgnie :hyhy: Jak rozliczasz się z podatku to nie dostaniesz zwrotu i tyle. Też byłem taki mądry... :/ od lipca nie wyłapałem mandatu, ale mam nauczkę i za każdym razem chodzę płacę.

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 22:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 450
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
barman1234 Ja Cie dokładnie rozumiem, bo także sporo jeżdże autem,bez cb,ale już ostrożniej niż kiedyś (za dużo tych mandatów). Znaki są postawione w idiotycznych miejscach. Zgadza się. Niektóre przepisy w Polsce też są idiotyczne. Zgadza się,ale nie ma co już marudzić. Wyszła taka sytuacja,więc jak wspomniałem wyżej.


Ostatnio edytowano 20 stycznia 2012, 23:00 przez siergiej201988, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 22:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Kyokushin napisał(a):
Tomek napisał(a):
I było a nima!


ok.
przyjeżdżasz do mnie, stawiasz na podwórku 328, idziesz do sklepu po coś, do mnie przychodzi komornik i podoba mu sie twoje 328 i je bierze, tak?


Samochod to jeszcze moze sobie sprawdzic w cepiku. Krzeslo czy maszyne do szycia to poprostu zajmie i bedziesz sie mogl najwyzej procesowac. Prosciej jest zaplacic mandat, zwlaszcza ze za darmo to ich nie wystawiaja ;) Moze byc tez tak ze umorza sprawe bo nie ma z czego sciagnac ale jak ktos dostal mandat i ma 330d to nie liczylbym na dobra wole komornika ;)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 23:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 106
Moje BMW: e91 330xd
Kod silnika: m57n2
Wojt4S90 wlasnie o to chodzi ze nie mam prawie nic na koncie, nie mam zwrotu podatku i praktycznie nie maja z kąd ze mnie sciagnac kasy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 23:03 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
barman1234 napisał(a):
Wojt4S90 wlasnie o to chodzi ze nie mam prawie nic na koncie, nie mam zwrotu podatku i praktycznie nie maja z kąd ze mnie sciagnac kasy

właśnie o to mi chodzi :P kiedyś przyjdzie taki dzień, że znajdą sposób i szarpną taka kwotę, że głowa boli. I będzie płacz :rozpacz:

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 23:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 106
Moje BMW: e91 330xd
Kod silnika: m57n2
no ale jesli to jest 3 lata to napewno nic sie nie zmieni w mojej sytuacji :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 23:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 450
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
barman1234, Te 3 lata są na papierze. A rzeczywistość jest inna. To jest Polska.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niezapłacenie mandatu
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 23:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
Tomek napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
nie może zająć czegos co nie jest twoje.
przyjdzie wlasciciel i co?



I było a nima!

nie nie nie...i przyjdzie wlasciciel i co?? I musi okazac kwit, ze to "cos" jest jego :kwasny: a ze nikt nie trzyma po kilku latach kwitow to moze zajac teoretycznie wszystko na czym widzi zarobek...np tv, dvd i takie tam
Kyokushin napisał(a):
ok.
przyjeżdżasz do mnie, stawiasz na podwórku 328, idziesz do sklepu po coś, do mnie przychodzi komornik i podoba mu sie twoje 328 i je bierze, tak?

Nie, bo wtedy przychodzi on ze sklepu, wyjmuje dowod rejestracyjny i udowadnia, ze jest wlascicielem...a jezeli nie zdarzy wrocic ze sklepu...to w Polsce jest prawo...iles tam dni...bodajze 30...zeby zwrocic sie do sadu z dowodem, ze np 328i jest twoja :P i wtedy komornik ci zwraca zajeta rzecz ;)

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL