BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 15:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Reklamacja butow odrzucona - co dalej?
PostNapisane: 21 stycznia 2012, 09:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
23 miesiace temu zakupilem buty ecco model neobasic. Jako ze brat mial problem z wykruszajaca sie podeszwa ostatnio obejrzalem je dokladnie i zauwazylem wykruszenia na lewej podeszwie w okolicy miedzy palcami a srodstopiem. Buty wyslalem na gwarancje pewny swego- w koncu skoro druga podeszwa jest ok, to ewidentnie jest to wada fabryczna materialu.

Wczoraj dostalem decyzje odmowna z oswiadczeniem rzeczoznawcy ze buty byly przepocone, zostaly kiedys przemoczone, widac jakies wytarcia w srodku (generalnie nie ma to za bardzo pokrycia z faktem dlaczego podeszwa sie kruszy). Napisal ze buty uzytkowalem pomimo zauwazenia wady i wg jakiegostam paragrafu to wady powinny sie uwidocznic juz po 6 miesiacach.

Dzwonilem do rzecznika praw konsumenta i moge albo napisac odwolanie i wyslac jeszcze raz albo udac sie do rzeczoznawcy i zaplacic za jego opinie. Odwolanie moge napisac i pewnie tak zrobie. Do rzeczoznawcy dzwonilem i z rozmowy przez tel stwierdzil ze on moze mi taka opinie wystawic (oczywiscie po ogledzinach, zeby nie bylo zadnej lipy) koszt 50zl, tylko ze przy nowych butach to jeszcze mialbym szanse nawet w sadzie sie domagac swego, a tutaj buty maja niemal 2 lata. Firma moze sie bronic, ze wdepnalem w olej, uzywalem niezgodnie z przeznaczeniem itp.

Buty sa fajne i wygodne, pasowalaby mi wymiana podeszew na nowe oryginalne- reszta buta jest ok. Do sadu nie bardzo sie oplaca isc, bo buty kupilem za 250zl. Opinie rzeczoznawcy jestem sklonny zrobic jesli to ma pomoc. Czy mam jakas szanse na uznanie reklamacji droga inna niz sadowa? Myslalem o napisaniu maila do ecco z prosba np o wyslanie mi samych podeszew, ktore np zmienie na wlasny koszt. Co o tym myslicie? Pewnie wiekszosc by sie nie szarpala, ale mnie boli fakt, ze buty ewidentnie posiadaja wade fabryczna, a gdyby nie ona to uzytkowalbym je kolejne 2 lata albo i dluzej.

Gdyby ktos potrzebowal konkretow, to moge podeslac foto podeszew i skan pisma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Reklamacja butow odrzucona - co dalej?
PostNapisane: 23 stycznia 2012, 20:24 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Nie wiem, do kogo uderzyłeś - czy do gwaranta, czy do sprzedawcy, ale jeśli do tego pierwszego to pozostała Ci jeszcze możliwość dochodzenia od tego drugiego roszczeń z tytułu niezgodności towaru z umową - tylko się pospiesz, roszczenia z tego tytułu wygasają po upływie 2 lat od wydania towaru ;-) . No i jeśli upłynęło więcej niż 6 miesięcy od wydania, to Ty musisz udowodnić, że buty są niezgodne z umową (np. przedkładając sprzedawcy stosowną opinię).

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL