BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 14 maja 2024, 17:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 16:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Witam. Dnia 28 listopada zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli. Zrobiono mi testy na obecnosc narkotyków i prawo jazdy zostało zatrzymane (testy wykazały obecność narkotyków). Później pobrano krew do analizy na ustalenie poszczególnych środków odurzających i ich stężenia. Mineło juz 4 miesiące i wyników wciąż nie ma. Ile czau trwa badanie krwi na zawartość narkotyków i czy 4 miesiące to nie są jakieś kpiny ?? Wydaję mi się, że taki długi czas oczekiwania jest naruszeniem prawa. W tym czasie nawet nie dostałem żadnego pisma od prokuratora i z sądu.
Mam teraz pytanie czy postanowienie (nie chodzi mi tu o zatrzymanie prawo jazdy w trakcie kontroli przez policjanta za pomocą pokwitowania) o zatrzymaniu prawo jazdy może podjąć policjant czy tylko prokurator, albo sąd?
Jeżeli takie postanowienie zostało wydane czy powinno mi zostać przesłane ?
Jeżeli (nie pamiętam na 100%) podczas przesłuchania policjant (nie wiem czy może sam podjąć decyzje o wydaniu takiego postanowienia) podjąłby decyzję o postanowieniu zatrzymania prawo jazdy to powinien dostać kopię takiego postanowienia ??
Jaki maksymalny czas jest na wydanie takiego postanowienia ??
Proszę o odpowiedź, bo jest to dla mnie bardzo ważna sprawa. PZDR


Ostatnio edytowano 4 kwietnia 2012, 19:26 przez skiberek5, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 17:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
idź na komendę i dowiedz się co się dzieje

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 18:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
skiberek5 napisał(a):
Witam. Dnia 28 listopada zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli. Zrobiono mi testy na obecnosc narkotyków i prawo jazdy zostało zatrzymane. Później pobrano krew do analizy na ustalenie poszczególnych środków odurzających i ich stężenia.
A brałeś coś? :chytry:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 18:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
skiberek5 napisał(a):
Mam teraz pytanie czy postanowienie (nie chodzi mi tu o zatrzymanie prawo jazdy w trakcie kontroli przez policjanta za pomocą pokwitowania) o zatrzymaniu prawo jazdy może podjąć policjant czy tylko prokurator, albo sąd?


Policjant zatrzymuje za pokwitowaniem w przypadku uzasadnionego podejrzenia itd. Pokwitowanie w tym wypadku nie uprawnia do prowadzenia pojazdu. Policja w przeciągu max 7 dni przekazuje sprawę do rozpoznania prokuraturze, sądowi lub staroście wraz z wynikiem badania krwi/moczu. Jeśli wynik badanie nie został uzyskany w przeciągu 30 dni prawo jazdy zwraca się niezwłocznie właścicielowi.
Dalej w terminie 14 dni od otrzymania prokurator lub sąd. wydaje postanowienie o zatrzymaniu. Na postanowienie przysługuje zażalenie.

skiberek5 napisał(a):
Jeżeli takie postanowienie zostało wydane czy powinno mi zostać przesłane ?


Tak.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 18:19 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
skiberek5,
Posty: 1
Dobry Debiut :ok:

A wracając do Twojego problemu, to rozumiem, że wzieli Cie na listek. Jeżeli chodzi o marihuane, to niewiem czy wiesz, ale ona utrzymuje się w ślinie do 2-3 dni. Natomiast we krwi od 3 tygodni do nawet 3 miesięcy. Dlatego możesz się odwołać, zalezy jaka była tam zawartość itd. I czekać na opinie biegłego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 18:35 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15733
Tomek-E46 napisał(a):
skiberek5,
Posty: 1
Dobry Debiut


Od razu postawa roszczeniowa. Nie przywitał sie w odpowiednim temacie,nie ma odwagi zapytac pod swoim dotychczasowym nickiem i założył kolejne konto.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 19:24 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
a jakie to ta znaczenie? i tak przed uplywem roku pewnie nie dostaniesz z powrotem

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 19:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
U mnie minęło ponad 4 miesiące jak nie ma wyników badań krwi. Od grudnia nie kontaktował się ze mną żaden prokurator, sąd czy jakikolwiek starosta itd...czyli rozumiem, że od dnia zatrzymania prawo jazdy (testy wykazały obecność narkotyków) jeżeli w przeciągu 30 dni nie przyszły wyniki badań to mogę odwołać się o zwrot prawo jazdy. Kto może wydać w takim razie postanowienie o zatrzymaniu prawo jazdy, bo minął 4 miesiąc i z tego co sobie przypominam nie dostałem takiego postanowienia, poza "pokwitowaniem" na takiej małej kartce od policjanta w dniu zatrzymania prawka ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 19:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Dowiedz się na właściwej komendzie jak sprawy stoją. Może przekazali i wszystko sobie czeka na rozpatrzenie. W tym przypadku możesz się żalić na przewlekłe postępowanie ale powodzenia ;) Samego faktu że zatrzymują Ci prawko i ewentualnie orzekają zakaz prowadzenia nie zmienisz.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 20:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Czy w wyniku zwrotu prawo jazdy przez policje w wyniku zaniedbania postępowania dotyczącego braku wydania postanowienia o zatrzymaniu prawo jazdy i przekroczeniu 30 dni na wyniki badania krwi na obecność narkotyków będę mógł dalej jeździć aż do sprawy ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 21:01 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
A masz dokument przy sobie?

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 22:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Jak sformułować pismo do komendanta Policji o zwrot blankietu prawo jazdy z powodu braku otrzymania postanowienia o zatrzymaniu prawo jazdy oraz to, że w ciągu 30 dni nie ma wyników analizy krwi na obecność środków odurzających ?? Brak postanowienia o zatrzymaniu Prawka i wyników krwi w ciągu 30 dni jest podstawą ubiegania się o zwrot prawka w trybie natychmiastowym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 22:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Nie jest podstawą. Idź i się dowiedz na czym sprawa stanęła, może umorzyli i zapomnieli zwrócić a może za pół roku dostaniesz wyrok i Ci najwyżej zaliczą ten okres na poczet kary.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 5 kwietnia 2012, 10:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
Nie ma takiej możliwości, abyś nie otrzymał postanowienia sądu lub prokuratora o zatrzymaniu prawa jazdy. Może ktoś z domowników odebrał albo było podwójne awizo i nastąpił zwrot korespondencji ze skutkiem doręczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 5 kwietnia 2012, 10:30 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
Jest jeszcze problem konstytucyjny. Jeden z sądów zwrócił się w tym roku z takim pytaniem prawnym: Czy art. 178a § l kodeksu karnego w zakresie, w jakim nie definiuje znamienia "stanu pod wpływem środka odurzającego” jest zgodny z art. 2 i art. 42 ust. 1 Konstytucji RP;


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Zabrane prawko, posiadanie narkotyków
PostNapisane: 12 kwietnia 2012, 11:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Witam. Jakiś czas temu zostałem zatrzymany do kontroli drogowej. Zostało mi zatrzymane prawo jazdy po pozytywnym badaniu narkotestem. Dodam, że mineło juz prawie 5 miesięcy a nie dostałem postanowienia o zatrzymaniu prawo jazdy oraz nie ma jeszcze wyników krwi na obecność środków odurzających. Dodam również, że nie znaleziono przy mnie, w aucie i w mieszkaniu żadnych narkotyków. Dostałem wezwanie z obowiązkowym stawiennictwem do sprawy z art.62 ust. UoPN
Czy tak długie trwanie postepowania jest na miejscu ?? Chodzi mi tu o postępowanie z prawem jazdy i wynikami krwi. Również dodam, że jestem po leczeniu odwykowym, które ukończyłem. Jak mam się zachować teraz na komendzie w charakterze podejrzanego z art. 62 ust. 1UoPN ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 12 kwietnia 2012, 15:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Witam. Jakiś czas temu zostałem zatrzymany do kontroli drogowej. Zostało mi zatrzymane prawo jazdy po pozytywnym badaniu narkotestem. Dodam, że mineło juz prawie 5 miesięcy a nie dostałem postanowienia o zatrzymaniu prawo jazdy oraz nie ma jeszcze wyników krwi na obecność środków odurzających. Dodam również, że nie znaleziono przy mnie, w aucie i w mieszkaniu żadnych narkotyków. Dostałem wezwanie z obowiązkowym stawiennictwem do sprawy z art.62 ust. UoPN
Czy tak długie trwanie postepowania jest na miejscu ?? Chodzi mi tu o postępowanie z prawem jazdy i wynikami krwi. Również dodam, że jestem po leczeniu odwykowym, które ukończyłem. Jak mam się zachować teraz na komendzie w charakterze podejrzanego z art. 62 ust. 1UoPN ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 12 kwietnia 2012, 15:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Skoro nie znaleziono to skąd zarzut z tego paragrafu? A może znaleziono tylko na bani byłeś i nie wiesz co się działo? :rotfl:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zabrane prawo jazdy środki odurzające
PostNapisane: 17 kwietnia 2012, 23:06 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Przepraszam za OT ale tak mnie zastanowiła czy kolega Adw.M. Stelmaszczyk, nie zarejestrował się tutaj tylko w związku z tą sprawą bo jeśli tak to powinno dać to do myślenia co niektórym, że to co piszecie zostawia po sobie wyraźny ślad w sieci. Nie mam na myśli teraz akurat tego konkretnego przykładu ale czasem na forum użytkownicy wypisują "bardzo ciekawe" rzeczy i żeby się dla kogoś nie skończyło to niemiłą niespodzianką.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL