BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 29 maja 2012, 00:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 19
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47n
Witam, stojąc w korku zdarzyła mi się nieprzyjemna sytuacja, rowerzysta który mijał mój samochód z prawej przerysował mi przednie nadkole na dł około 10cm, niestety oboje się śpieszyliśmy, więc zadzwoniłem do znajomego radcy prawnego, i ten doradził mi zamiast szybko przyjmować jakąś małą kwotę, którą mi zaproponował rowerzysta spisać oświadczenie, mam oświadczenie z danymi moimi i rowerzysty gdzie przyznaje się do spowodowania uszkodzenia i pokrycia kosztów usunięcia tej szkody, co mam dalej robić, czy jest jakiś sposób żeby fundusz ubezpieczeniowy pokrył koszty naprawy, czy mam udać się do lakiernika i dopiero później wysłać fakturę za naprawę i dochodzić odszkodowania?
Z góry dziękuje za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 29 maja 2012, 12:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
moim zdaniem wycena mechanika potwierdzona pieczecia na pismie pokazujesz mu to i niech do łapy ci daje bo na pieniadze sie nie doczekasz:) wiem co mówie ja juz 3miechy czekam..i :cenzura:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 29 maja 2012, 13:55 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Żaden fundusz ubezpieczeniowy nic Ci nie zwróci, odszkodowania możesz dochodzić co najwyżej od samego rowerzysty. No chyba że miał OC.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 29 maja 2012, 14:15 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
luk45zek napisał(a):
moim zdaniem wycena mechanika potwierdzona pieczecia na pismie pokazujesz mu to i niech do łapy ci daje bo na pieniadze sie nie doczekasz:) wiem co mówie ja juz 3miechy czekam..i :cenzura:


Dokladnie tak, wycena pisemna z warsztatu i z tym do rowerzysty. Jesli rowerzysta nie będzie chciał płacić to postrzaszyc go policją. Moze miec na to wyje..., a moze tez sie przestraszyc policji i zaplaci, tym bardziej, ze wczesniej przyznal sie do spowodowania uszkodzenia i pokrycia kosztów.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 29 maja 2012, 15:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 410
Lokalizacja: W-wa/Węgrów
Moje BMW: ST FR
Kod silnika: ACT
Garaż: Była Beta
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=105035
Jest Leon 3 ST FR
Będzie ...
Masz dane i oświadczenie, to nie się czego stresować.
Naprawiasz na fakturę. Następnie prosisz Pana o uregulowanie faktury.
Koleś może i ma OC - sporo ludzi ma kredyty mieszkaniowe. Mieszkania muszą być wtedy ubezpieczone a bardzo często takie ubezpieczenie zawiera OC.

Jeśli się będzie migał, to zakładasz sprawę w sądzie i właściwie masz wygraną.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 29 maja 2012, 17:05 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Tak jak przedmówcy napisali zapytaj się gościa czy ubezpiecza mieszkanie bo często w takich pakietach jest OC w życiu prywatnym, a on nawet może tego nie wiedzieć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 9 czerwca 2012, 20:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 200
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52b28
Ciężko odebrać jakie kol wiek pieniądze sam się przekonałem na własnej skórze :zalamany:

_________________
Wiele Serc! Jedno BICIE!
BMW ponad zycie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 9 czerwca 2012, 21:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Teoretycznie to koledzy wyżej mają rację. W praktyce to będzie zależało od dobrej woli tego człowieka. Kasy pewnie nie zobaczysz. Trzeba było brać chociaż 3/4 tego co będzie Cię kosztowało lakierowanie i miałbyś spokój. Teraz "po ptokach" :).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 12 czerwca 2012, 08:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
I jak Ci wyszlo z tym rowerzysta?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 12 lipca 2012, 01:28 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 19
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47n
będe sie z nim kontaktować dopiero jutro, auto już odebrane od lakiernika, dam znać jak się historia potoczy :P (wcześniej nie miałem czasu się tym zająć)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 15 sierpnia 2014, 10:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Moje BMW: F10
Kod silnika: N57
Odświeżę trochę temat.

Ciotka miała kolizję z rowerzystą.
Jechała sobie drogą powiatową i z drogi gminnej wyskoczył jej rowerzysta z dość dużą prędkością, bo nachylenie tej bocznej drogi jest spore i po prostu pojechał na wprost, a dodatkowo rowerzysta był pod wpływem alkoholu. Szans na uniknięcie kolizji nie miała, choć i tak uciekła tyle ile mogła. Oczywiście policja, pogotowie, straż była na miejscu, stwierdzona wina rowerzysty, który jest w szpitalu, bo dość mocno oberwał.

Ale jak to pewnie przy większości kolizji z rowerzystą jest problem, bo nie miał żadnego ubezpieczenia.
Samochód to Skoda Fabia chyba z 2009r kupiona w salonie więc trochę szkoda, bo auto praktycznie jak nowe, więcej stoi niż jeździ.
Szkody w aucie to wgięta maska, pęknięty zderzak, szyba, dach na krawędzi przy szybie dość mocno zagięty, atrapa. Sprawa pójdzie pewnie do sądu, przynajmniej tak radziła policja.

Więc teraz pytanie ile może trwać takie postępowanie chyba z powództwa cywilnego? jest sens zawracać sobie tym głowę? Jakiś tam brat sprawcy stwierdził, że oni wezmą samochód, bo szwagier zna się na wszystkim i on to zrobi. Brać jakiegoś rzeczoznawcę, ale to pewnie kolejne koszta, które nie wiadomo, czy uda się odzyskać. Czy po prostu naprawiać na własny koszt, zebrać faktury i nie czekać kiedy wszytko trafi do sądu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 15 sierpnia 2014, 12:44 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
damii08 napisał(a):
Odświeżę trochę temat.

Ciotka miała kolizję z rowerzystą.
Jechała sobie drogą powiatową i z drogi gminnej wyskoczył jej rowerzysta z dość dużą prędkością, bo nachylenie tej bocznej drogi jest spore i po prostu pojechał na wprost, a dodatkowo rowerzysta był pod wpływem alkoholu. Szans na uniknięcie kolizji nie miała, choć i tak uciekła tyle ile mogła. Oczywiście policja, pogotowie, straż była na miejscu, stwierdzona wina rowerzysty, który jest w szpitalu, bo dość mocno oberwał.

Ale jak to pewnie przy większości kolizji z rowerzystą jest problem, bo nie miał żadnego ubezpieczenia.
Samochód to Skoda Fabia chyba z 2009r kupiona w salonie więc trochę szkoda, bo auto praktycznie jak nowe, więcej stoi niż jeździ.
Szkody w aucie to wgięta maska, pęknięty zderzak, szyba, dach na krawędzi przy szybie dość mocno zagięty, atrapa. Sprawa pójdzie pewnie do sądu, przynajmniej tak radziła policja.

Więc teraz pytanie ile może trwać takie postępowanie chyba z powództwa cywilnego? jest sens zawracać sobie tym głowę? Jakiś tam brat sprawcy stwierdził, że oni wezmą samochód, bo szwagier zna się na wszystkim i on to zrobi. Brać jakiegoś rzeczoznawcę, ale to pewnie kolejne koszta, które nie wiadomo, czy uda się odzyskać. Czy po prostu naprawiać na własny koszt, zebrać faktury i nie czekać kiedy wszytko trafi do sądu.

jak była policja i wszystko jest spisane to sprawa jest wygrana, tym bardziej że koleś był pod wpływem, tylko jak gość nie będzie chciał zapłacić, to wyegzekwowanie tego sądownie może potrwać sporo czasu, a potem jeszcze może się okazać, że nie ma jak z kolesia ściągnąć kasy

co do wyceny to najlepiej, pojechać do aso, ewentualnie niech potwierdzi to jeszcze jakiś niezależny rzeczoznawca

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 15 sierpnia 2014, 15:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Jak koleś nie ma dochodów żadnych lub majątku to nawet jak pójdzie do sądu i będzie komornik to nic nie ściągną...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 16 sierpnia 2014, 10:49 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
damii08 napisał(a):
Sprawa pójdzie pewnie do sądu


Oddać sprawe do sądu, co będzie tego nie wiemy, ale nie odpuszczać, bo uszkodzenia są poważne
damii08 napisał(a):
Szkody w aucie to wgięta maska, pęknięty zderzak, szyba, dach na krawędzi przy szybie dość mocno zagięty, atrapa.
. Nie jest to wiec drobiazg w stylu polamanego kolpaka, na ktory można machnąc ręką.

damii08 napisał(a):
Jakiś tam brat sprawcy stwierdził, że oni wezmą samochód, bo szwagier zna się na wszystkim i on to zrobi.


Rzebiarze i co lepsze części podmienią.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 16 sierpnia 2014, 12:24 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
damii08 napisał(a):
Jakiś tam brat sprawcy stwierdził, że oni wezmą samochód, bo szwagier zna się na wszystkim i on to zrobi.


Na takie rozwiązanie sprawy nie zdecyduje się nikt o zdrowym rozsądku... Autko ma jakąś tam wartość i nie jest to kwestia 1500-2000zł tylko sporo większa wartość.

Nie znasz człowieka nie znasz żadnego auta jakie naprawiał jeśli to w ogóle nie jakiś blef... trzeba się sądzić prędzej czym później zapłaci a kiedy ? Na to już się nie ma wpływu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja z rowerzystą, oświadczenie i co dalej?
PostNapisane: 18 sierpnia 2014, 12:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ja bym zrobił z AC (takie młode auto chyba ma) i dochodził swoich praw (kasy) na spokojnie. Czy nie można skorzystać z funduszu gwarancyjnego? Chyba właśnie takie sprawy są celem jego istnienia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL