BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 7 maja 2024, 21:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 19:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
Witam,opisze krótko historię mój chrześnik 7lat zalogował (na mailu siostry )się na stronkę,chciał ściągnąć jakąś grę (podobno nie udało się ) po niedługim czasie przyszło to...





w dniu 04.06.2012, o godzinie 21:09:07, korzystając z komputera o adresie fizycznym IP: xxxxxxxx zarejestrowała się Pani na stronie dobre-programy.pl i zawarła umowę Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, zobowiązując się do uiszczenia jednorazowej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych.

Pomimo upływu terminu płatności, do dnia dzisiejszego nie uregulowała Pani w pełni swojego zobowiązania. Wobec powyższego wzywamy Panią do zapłaty długu, wyznaczając w tym celu dodatkowy termin płatności wynoszący 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

Informujemy, iż dalsze uchylanie się od uiszczenia Opłaty Członkowskiej wywoła szereg dotkliwych dla Pani konsekwencji prawnych. Wykorzystując przysługujące nam środki prawne będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę postępowania sądowego, czego następczym efektem może być egzekucja komornicza Pani długu powiększonego o kwotę odsetek za zwłokę oraz sumę kosztów windykacyjnych, sądowych i egzekucyjnych.

Z chwilą gdy Pani łączne zadłużenie wobec spółki G&G Ltd. przekroczy kwotę 200 złotych, wystąpimy z wnioskiem o wpisanie Pani danych osobowych do rejestru dłużników niewypłacalnych, prowadzonego przez wybrane biuro informacji gospodarczej - zgodnie z ustawą z 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. z dnia 14 maja 2010 r.). Dokonanie takiego wpisu może oznaczać dla Pani całkowitą utratę zdolności kredytowej.

Niezależnie od powyższych konsekwencji cywilnoprawnych, brak uiszczenia zaległej Opłaty Członkowskiej, stanowi rażące naruszenie warunków udzielonej Pani licencji członkowskiej na korzystanie z programu komputerowego Downloader Gold. Działanie takie może zostać zakwalifikowane jako forma piractwa komputerowego.

W takim wypadku skierujemy do właściwych organów ścigania wniosek o ściganie Pani jako sprawcy przestępstwa określonego w art. 115 ust. 3 w związku z art. 17 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), zagrożonego karą pozbawienia wolności na okres do jednego roku.

Chcąc uniknąć nieprzyjemnego dla Pani obrotu spraw, związanego ze skutkami postępowania sądowego, ponownie wzywamy Panią do dobrowolnego uiszczenia zaległej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych, w terminie 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

Prosimy o uiszczenie należności poprzez przelew bankowy uzupełniony poniższymi danymi (lub wpłatę na podane konto w urzędzie pocztowym):

nazwa odbiorcy:
G and G Ltd.
P.O. BOX 31291
Ras Al Khaimah
Zjednoczone Emiraty Arabskie
bank: BRE Bank Oddział w Warszawie
kwota przelewu: 98 PLN
nr rachunku: 20114019773939000000024447
tytuł płatności: xxxxxxxx

W załączeniu znajdzie Pani fakturę pro-forma. Wystawienie faktury VAT będzie możliwe na żądanie kupującego, po uiszczenie należności oraz potwierdzeniu danych na jakie ma być wystawiony dokument księgowy. W przypadku pytań dotyczących umowy lub płatności, prosimy o kontakt:

email: bok@dobre-programy.pl
tel.: 708 288 600 (1,29 PLN/min z VAT)

Z poważaniem,
Klub Dobrych Programów



później przyszło takie coś ....


Szanowna Pani xxxx

Pomimo otrzymanego wezwania do zapłaty, wciąż nie uregulowała Pani swojego zadłużenia powstałego z tytułu zawartej w dniu 04.06.2012 umowy Członkostwa w Klubie Dobrych Programów. W związku z tym informujemy, iż zostaliśmy zmuszeni do wystąpienia przeciwko Pani na drogę postępowania sądowego, którego zamierzonym efektem będzie uzyskanie sądowego nakazu zapłaty opatrzonego klauzulą wykonalności.

Informujemy, iż pozew przygotowany przez obsługującą nas kancelarię prawną, zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu, przy uwzględnieniu danych osobowych, które podała Pani w trakcie rejestracji:



Przypominamy, iż zgodnie z § 5 ust. 3 zawartej umowy podawanie danych osobowych, w sposób który uniemożliwia ustalenie Pani tożsamości w toku zwykłych czynności, stanowi czyn niedozwolony wyrządzający szkodę Usługodawcy.

W przypadku konieczności skorzystania przez spółkę G&G Ltd. z usług podmiotów specjalizujących się w ustalaniu danych osobowych użytkowników sieci Internet, zgodnie z art. 477 kodeksu cywilnego, będzie Pani - jako dłużnik pozostający w zwłoce - zobowiązana do uiszczenia dodatkowych kosztów, które wynikną z tego tytułu.

Jeśli zamawiając usługę użyła Pani fałszywych lub niekompletnych danych osobowych – wprowadzając nas tym samym w błąd co do swojej prawdziwej tożsamości bądź adresu zamieszkania – to zwrócony przez pocztę list z pozwem zostanie wykorzystany jako dowód popełnienia przez Panią przestępstwa oszustwa, określonego w art. 286 kodeksu karnego.

Dodatkowo informujemy, iż brak uiszczenia Opłaty Członkowskiej stanowi rażące naruszenie warunków udzielonej Pani licencji członkowskiej na korzystanie z programu Downloader Gold. W związku z tym, niezależnie od wymienionych powyżej kroków prawnych, zamierzamy złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez Panią przestępstwa naruszenia majątkowych praw autorskich do programu komputerowego, zgodnie z art. 115 ust. 3 w związku z art. 17 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Wskazane przestępstwo ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego. Przypominamy, iż w przypadku odnalezienia na Pani dysku twardym dowodów naruszenia praw autorskich, będzie Pani zobowiązany do uiszczenia określonej w prawie autorskim wielokrotności wynagrodzenia, które normalnie przysługuje za korzystanie z danego utworu na podstawie zawartej umowy licencyjnej.

W celu wykazania przesłanek faktycznych naruszenia przez Panią warunków licencji członkowskiej na korzystanie z programu Downloader Gold, wszystkie dane zgromadzone w toku realizacji zamówionej usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, zostaną przekazane wybranym przez spółkę G&G Ltd. specjalistom w dziedzinie wykrywania przestępstw komputerowych oraz ustalania tożsamości użytkowników sieci Internet. Następnie przygotowany materiał dowodowy zostanie przekazany organom ścigania wraz z wnioskiem o ukaranie sprawcy przestępstwa naruszenia majątkowych praw autorskich.

Mając na względzie powyższe, ponownie wzywamy Panią do dobrowolnego uiszczenia Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych, w nieprzekraczalnym terminie 3 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

Prosimy o uiszczenie należności poprzez przelew bankowy uzupełniony poniższymi danymi (lub wpłatę na podane konto w urzędzie pocztowym):

nazwa odbiorcy:
G and G Ltd.
P.O. BOX 31291
Ras Al Khaimah
Zjednoczone Emiraty Arabskie
bank: BRE Bank Oddział w Warszawie
kwota przelewu: 98 PLN
nr rachunku: 20114019773939000000024447
tytuł płatności: xxxxxx

W załączeniu znajdzie Pani fakturę pro-forma. Wystawienie faktury VAT będzie możliwe na żądanie kupującego, po uiszczenie należności oraz potwierdzeniu danych na jakie ma być wystawiony dokument księgowy. W przypadku pytań dotyczących umowy lub płatności, prosimy o kontakt:

email: bok@dobre-programy.pl
tel.: 708 288 600 (1,29 PLN/min z VAT)

Z poważaniem,
Klub Dobrych Programów



Jak myślicie płacić to .? czy to jakaś sciema z tym jest .?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 19:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Polecam Google, bez złośliwości.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 20:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 148
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62B44
Ogólnie to przeczytałem tylko pierwszy wers, nic nie płać to na pewno kolejna strona co tylko wysyła te badziewia, a naiwni płacą. Jednak jak by coś z tego wyszło to w sądzie wychodzi ze młody miał 7 lat nie był świadomy ble ble ble i nic się nie dzieje żadnych konsekwencji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 20:51 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Oho, Pobieraczek się sklonował :hyhy:
Nightfox napisał(a):
Jak myślicie płacić to .?

Nie.
Prawnie wiążącą umowę może zawrzeć osoba, która ma pełną zdolność do czynności prawnych, a w niektórych przypadkach - gdy ma ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Pełną zdolność do czynności prawnych ma osoba, która ukończyła lat 18, natomiast ograniczoną - lat 13. Wniosek: chrześniak nie ma zdolności do czynności prawnych, nie mógł więc zawrzeć prawnie skutecznej umowy -> umowa nie obowiązuje.

Pomijam już, że takie straszenie "piractwem komputerowym" to już niezłe przegięcie. To raczej tych palantów można postraszyć skargą do UOKiK (Pobieraczek dostał karę 100.000 zł chyba).

Brzmi groźnie, niejeden da się zrobić...

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 20:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1068
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: Ford Mondeo
Kod silnika: Freunde am Fahren
Ja bym ich jeszcze oskarżył o ten IP. Jakby nie patrzeć, nie mają prawa Cię zlokalizować poprzez adres IP bez nakazu prokuratora, jest taki paragraf jak "Ochrona Danych Osobowych". Niby są te przeglądarkowe lokalizatory, ale one nie podają dokładnej lokalizacji, tylko przybliżoną, a i też nie zawsze poprawne :) Poza tym co to za zawieranie umowy bez podpisu?

_________________
Bóg stworzył BMW jako cud, a resztę marek, bo miał dobry humor!

I Obrazek Poland Kurde!
Jeśli mogę Ci pomóc, służę pomocą!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 20:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
endriu007 napisał(a):
Ogólnie to przeczytałem tylko pierwszy wers, nic nie płać to na pewno kolejna strona co tylko wysyła te badziewia, a naiwni płacą. Jednak jak by coś z tego wyszło to w sądzie wychodzi ze młody miał 7 lat nie był świadomy ble ble ble i nic się nie dzieje żadnych konsekwencji.
dzięki za odpowiedz
maaaad napisał(a):
Wniosek: chrześniak nie ma zdolności do czynności prawnych, nie mógł więc zawrzeć prawnie skutecznej umowy -> umowa nie obowiązuje.
ale wszędzie widnieją dane siostry a nie chrześnika w niczym to nie przeszkadza.? no i Dzięki za odpowiedź liczyłem na Twoją opinie :zawstydzony: :piwo:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:12 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
No mały dopuścił się oszustwa :hyhy: Ale spokojnie, nie pójdzie siedzieć :) Nic mu nie grozi, jeśli chodzi o sankcje karne, za młody jest.
A co do kwestii ewentualnej sprawy cywilnej - ważne, aby potrafić udowodnić w toku postępowania, że to naprawdę mały klikał na kompie, a nie siostra. I wtedy powoływać się na nieważność takiej umowy. Zgodnie z art. 14 par. 1 Kodeksu cywilnego, czynność prawna dokonana przez osobę, która nie ma zdolności do czynności prawnych, jest nieważna. Zawarcie umowy to jest właśnie czynność prawna, tak więc...
Takie moje zdanie :)
Matima, co do abonamentu - przyjmuje się, że jest to danina publicznoprawna (coś a la podatek), więc tu nie ma sądu, od razu jest tytuł wykonawczy i skarbówka się tym zajmuje (wchodzą na wynagrodzenie, poborca skarbowy dokonuje zajęcia albo coś w ten deseń - dokładnie tak jak w przypadku niezapłaconego mandatu, czy też nieuiszczonych podatków). Abonament przedawnia się po upływie 5 lat.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Ostatnio edytowano 4 lipca 2012, 21:25 przez maaaad, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:16 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Znajomy dziś dostałem fakturę za rzekome korzystanie z zasobów jakiejś biblioteki prawniczej za rok z góry na kwotę ok 1000 zł. Jak zadzwonił to Pani nawet powiedziała mu kiedy się na to zgodził i wysłał do nich zamówienie na dostęp do portalu. Później jak przejrzał swoją skrzynkę odbiorczą to faktycznie dostał kiedyś mail z podziękowaniami za skorzystanie z serwisu ale on nigdy z takiego serwisu nie korzystał. Jak się wpisało w google nazwę firmy która to wysłała to od razu pojawiły się podobne wpisy jak przy aferze z pobieraczkiem. Sprawę już chyba zgłosił na policję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Nightfox napisał(a):
później przyszło takie coś ....


Szanowna Pani xxxx

Pomimo otrzymanego wezwania do zapłaty, wciąż nie uregulowała Pani swojego zadłużenia powstałego z tytułu zawartej w dniu 04.06.2012 umowy Członkostwa w Klubie Dobrych Programów. W związku z tym informujemy, iż zostaliśmy zmuszeni do wystąpienia przeciwko Pani na drogę postępowania sądowego, którego zamierzonym efektem będzie uzyskanie sądowego nakazu zapłaty opatrzonego klauzulą wykonalności.


Piszą ze zostali zmuszeni wejść na drogę sadową, ale co by nie było to na sam koniec listu nadal polecają wpłatę w ciągu 3 dni :rotfl:

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Ostatnio edytowano 4 lipca 2012, 21:19 przez COUPE, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
maaaad napisał(a):
No mały dopuścił się oszustwa :hyhy: Ale spokojnie, nie pójdzie siedzieć :) Nic mu nie grozi, jeśli chodzi o sankcje karne, za młody jest.
A co do kwestii ewentualnej sprawy sądowej - ważne, aby potrafić udowodnić w toku postępowania, że to naprawdę mały klikał na kompie, a nie siostra.
a jest taka możliwość że może być jakaś sprawa ? bo szczerze mówiąc jak by miała być to bym wolał to 100zł zapłacić niż chodzić po sądach ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 148
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62B44
Jak byś zapłacił to 100zł, to tak samo jak było na podbieraczu znowu by przysyłali to nie ma końca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Ja bym to olał, ciekawe jak 7 latka pociągną do odpowiedzialności :hyhy:

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:23 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Nightfox napisał(a):
a jest taka możliwość że może być jakaś sprawa ?

Wiesz co, ciężko powiedzieć, jeśli wyślesz im dobrze uargumentowaną odpowiedź, to może odpuszczą, skoro będą z góry wiedzieć, że polegną.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
http://www.poradnikwebmastera.cba.pl/ne ... chunek.php
Jakieś info znalazłem...

I na dole komentarz:
,,@Robert, umowa podpisana z osobą nieletnią jest nie ważna. Po drugie, jeżeli dostaniesz jakiś dokument (rachunek, czy wezwanie do zapłaty) od właściciela portalu dobre-programy.pl, a jesteś nie letni, to twoi rodzice (lub prawni opiekunowie) mogą to zgłosić na policję, ponieważ w tym przypadku będzie to po prostu zwykła próba wyłudzenia pieniędzy, która jest karalna. Jeżeli otrzymasz również informacje o tym, że w przypadku opóźnienia z zapłatą grozi Ci odpowiedzialność karna, to zgłoś to również natychmiast na komisariacie Policji, ponieważ straszenie odpowiedzialnością prawną osoby nieletnie (poniżej 17 roku życia) również jest przestępstwem.''

No i poczytajcie pozostałe komentarze...

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Ostatnio edytowano 4 lipca 2012, 21:30 przez COUPE, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:29 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Tylko radziłbym nie sugerować się komentarzami pod tekstem, bo jeden wygląda mi na taki pisany przez kogoś z dobre-programy.

PS. Chodziło mi o ten konkretnie komentarz:
Cytuj:
Ja też się nie znam, ale za niedługo mogę zostać pracownikiem administracji publicznej i nie chcę sobie z takiego tytułu popsuć kariery i możliwości.Poza tym tak kazała zrobić mi prawniczka z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, powiedziała że ta sprawa nie ma nic wspólnego z aferą pobieraczka i że radzi mi zapłacić.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
,,Dostałem wezwanie jak wielu z was, więc dla pewności przewaliłem ten temat jak tylko mogłem i dowiedziałem się czego trzeba, więc w skrócie opiszę sytuację. Po 1. dane tej "firmy", które dostajecie w mailach są w cholerę niezgodne, ciągle się ze sobą gryzą (np. w państwach, w których rzekomo stacjonują [Malta, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Warszawa] mają podane numery NIP z niewłaściwą dla poszczególnych krajów ilością cyfr). Ciężko więc zatem twierdzić, że taka firma istnieje, a nie jest to lecenie w ch*ja zwykłych przekrętów. Po 2. numery IP, z których rzekomo się zarejestrowaliście nie zgadzają się z waszymi autentycznymi numerami IP. Po 3. wezwanie do zapłaty nie powinno przychodzić drogą mailową, a pocztową. Wszystko musi być na piśmie. Po 4. mimo tego, że podczas rejestracji jesteśmy informowani o wszelkich opłatach, cała umowa została zawarta w inny sposób niż nakazuje polskie prawo. Po 5. jeśli jesteście nieletni to umowa jest nieważna i ani wy, ani wasi rodzice nie poniesiecie, żadnych konsekwencji.Sugeruję olać sprawę tak samo jak ja. Serwis dobre-programy.pl ze względu na swoją śliską działalność nie będzie szukał pomocy w sądzie, bo skończy jak pobieraczek.pl i dobrze zdaje sobie z tego sprawę. To jest zwykłe polowanie na naiwnych. Możecie się zacząć martwić dopiero po otrzymaniu listu, który gwarantuję - nigdy nie przyjdzie. Ludzie rejestrowali się tam około kwietnia i do tej pory nikt im nic nie zrobił. Olejcie sprawę, a jeśli dziwnym trafem zajdzie za daleko - 997.,,

A jak z tymi wezwaniami do zapłaty? Poczta czy mail?

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Generalnie to olać, mechanizm jest pewnie taki że golą frajerów którzy im te przelewy robią.
Ewentualnie wypowiedzieć umowę, te ich terminy są z dupy.
No i jeszcze groźba bezprawna z ich strony, złóż skargę do UOKiK.

maaaad napisał(a):
Pomijam już, że takie straszenie "piractwem komputerowym" to już niezłe przegięcie. To raczej tych palantów można postraszyć skargą do UOKiK (Pobieraczek dostał karę 100.000 zł chyba).


Więcej, z ćwierć bańki dostali.

Glimcio napisał(a):
Ja bym ich jeszcze oskarżył o ten IP. Jakby nie patrzeć, nie mają prawa Cię zlokalizować poprzez adres IP bez nakazu prokuratora, jest taki paragraf jak "Ochrona Danych Osobowych". Niby są te przeglądarkowe lokalizatory, ale one nie podają dokładnej lokalizacji, tylko przybliżoną, a i też nie zawsze poprawne Poza tym co to za zawieranie umowy bez podpisu?


A możesz dokładniej ten paragraf podać?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1068
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: Ford Mondeo
Kod silnika: Freunde am Fahren
Tomek napisał(a):
Glimcio napisał(a):
Ja bym ich jeszcze oskarżył o ten IP. Jakby nie patrzeć, nie mają prawa Cię zlokalizować poprzez adres IP bez nakazu prokuratora, jest taki paragraf jak "Ochrona Danych Osobowych". Niby są te przeglądarkowe lokalizatory, ale one nie podają dokładnej lokalizacji, tylko przybliżoną, a i też nie zawsze poprawne Poza tym co to za zawieranie umowy bez podpisu?


A możesz dokładniej ten paragraf podać?


Ustawa z dnia z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych
Cytuj:
Art. 1. 1.Każdy ma prawo do ochrony dotyczących go danych osobowych.
2.Przetwarzanie danych osobowych może mieć miejsce ze względu na dobro publiczne, dobro osoby, której dane dotyczą, lub dobro osób trzecich w zakresie i trybie określonym ustawą.

Art. 2. 1.Ustawa określa zasady postępowania przy przetwarzaniu danych osobowych oraz prawa osób fizycznych, których dane osobowe są lub mogą być przetwarzane w zbiorach danych.
2.Ustawę stosuje się do przetwarzania danych osobowych w systemach informatycznych oraz w kartotekach, skorowidzach, księgach, wykazach i w innych zbiorach ewidencyjnych.
3.W odniesieniu do zbiorów danych osobowych sporządzanych doraźnie, wyłącznie ze względów technicznych, szkoleniowych lub w związku z dydaktyką w szkołach wyższych, a po ich wykorzystaniu niezwłocznie usuwanych albo poddanych anonimizacji, mają zastosowanie jedynie przepisy rozdziału 5.


http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-97-133-883

_________________
Bóg stworzył BMW jako cud, a resztę marek, bo miał dobry humor!

I Obrazek Poland Kurde!
Jeśli mogę Ci pomóc, służę pomocą!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:49 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Tomek napisał(a):
Więcej, z ćwierć bańki dostali.

Możliwe, chociaż oni akurat chyba za drobny druk... W każdym razie, UOKiK nie wypowiadał się co do ważności zawartych przez pobieraczka umów.

Na marginesie - IP to nie dane osobowe. Po IP dochodzi się do abonenta tylko. Co do danych osobowych podawanych podczas rejestracji - podejrzewam, że był tam kwadracik z opcją "wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych", a skoro była zgoda - nie ma naruszenia ustawy o ochronie danych osobowych. Nieistotne tu będzie, że zgodę wyraziła osoba nieuprawniona do wyrażania tej zgody :D

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Ostatnio edytowano 4 lipca 2012, 21:51 przez maaaad, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wezwanie do zapłaty
PostNapisane: 4 lipca 2012, 21:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
COUPE napisał(a):
Ja bym to olał, ciekawe jak 7 latka pociągną do odpowiedzialności :hyhy:
no tak tylko jak udowodnić że to on wysyłał a nie siostra .? mail jest ogólno dostępny dostęp do niego mają 2 osoby ja i siostra no ale jak widać 3,chrześnik :rotfl: dużo maili przychodzi na skrzynkę bo to sala weselna,restauracja i Hotel http://www.rezydent-bankiety.pl/ i mogą w to nie uwierzyć że 7 latek się bawił :D narazie nie będziemy nic płacić zobaczymy jak sprawa sie rozwinie,dam znać jak coś nowego przyjdzie.wszystkim dziekuje za opinie i informacje :piwo:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL