BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2024, 16:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szkoda całkowita naprawa przewyższa wart. samochodu - Pomocy
PostNapisane: 29 sierpnia 2012, 18:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Lokalizacja: GdaĂąsk
Witam,

Na wstępie chciał bym dodać, że nie znalazłem podobnego wątku i potrzebuję porady bo jestem załamany :(

Sprawa wygląda nast.
Mój kochany 318 is 96r. miał małą stłuczkę. Wjechałem pani która wymusiła pierwszeństwo w bok.
Jestem 2 właścicielem mojej buni od prawie 5 lat. Całe zawieszenie oraz silnik praktycznie wszystko w super stanie.

Uszkodzenia: zderzak, grill, błotnik, pokrywa chłodnicy, tunel wentylatora, nadkole, lampa się wgniotła, silnik spadł z poduszki, pękł dolot powietrza.

Naprawiłem go dotychczas za ~1 000 pln (lampa, poduszka silnika, dolot, pokrywa chłodnicy, przykręcony zderzak żeby nie odpadł, wyprostowana lampa, "wyprostowany grill") Chciał bym wymienić cały zderzak grill oraz błotnik ale te pieniądze które mi proponują są śmieszne.

Pierwsza wycena jaką dostałem opiewała na kwotę ~2 600 pln. Rzeczoznawca źle wpisał typ samochodu (318 ti) oraz wyposażenie (wart samochodu 3200 pln) oczywiście likwidator orzekł "szkoda całkowita". Zaproponowali 1 400 pln.
Odwołałem się bo nie pasował typ samochodu i nie doliczył błotnika, poduszki pod silnikiem oraz dolotu powietrza. Umówiłem się na ponowne sprawdzenie w warsztacie. Dopisał co trzeba zmienił typ samochodu i dostaje wycenę na maila.

Naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona:
Wartość samochodu 5 600 pln
Wartość pozostałości 3 200 pln
Wartość odszkodowania 2 400 pln
Druga wycena szkody 6 189,87 pln

Czyli po doliczeniu błotnika, poduszki pod silnikiem i dolotu powietrza z 2 600 pln zrobiło się prawie 6 200 pln.

Nie wiem jak to teraz ugryźć bo do naprawy potrzebuję około 3 700 pln z czego 1 000 już wydałem.
[img]Witam,

Na wstępie chciał bym dodać, że nie znalazłem podobnego wątku i potrzebuję porady bo jestem załamany :(

Sprawa wygląda nast.
Mój kochany 318 is 96r. miał małą stłuczkę. Wjechałem pani która wymusiła pierwszeństwo w bok.
Jestem 2 właścicielem mojej buni od prawie 5 lat. Całe zawieszenie oraz silnik praktycznie wszystko w super stanie.

Uszkodzenia: zderzak, grill, błotnik, pokrywa chłodnicy, tunel wentylatora, nadkole, lampa się wgniotła, silnik spadł z poduszki, pękł dolot powietrza.

Naprawiłem go dotychczas za ~1 000 pln (lampa, poduszka silnika, dolot, pokrywa chłodnicy, przykręcony zderzak żeby nie odpadł, wyprostowana lampa, "wyprostowany grill") Chciał bym wymienić cały zderzak grill oraz błotnik ale te pieniądze które mi proponują są śmieszne.

Pierwsza wycena jaką dostałem opiewała na kwotę ~2 600 pln. Rzeczoznawca źle wpisał typ samochodu (318 ti) oraz wyposażenie (wart samochodu 3200 pln) oczywiście likwidator orzekł "szkoda całkowita". Zaproponowali 1 400 pln.
Odwołałem się bo nie pasował typ samochodu i nie doliczył błotnika, poduszki pod silnikiem oraz dolotu powietrza. Umówiłem się na ponowne sprawdzenie w warsztacie. Dopisał co trzeba zmienił typ samochodu i dostaje wycenę na maila.

Naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona:
Wartość samochodu 5 600 pln
Wartość pozostałości 3 200 pln
Wartość odszkodowania 2 400 pln
Druga wycena szkody 6 189,87 pln

Czyli po doliczeniu błotnika, poduszki pod silnikiem i dolotu powietrza z 2 600 pln zrobiło się prawie 6 200 pln.

Nie wiem jak to teraz ugryźć bo do naprawy potrzebuję około 3 700 pln z czego 1 000 już wydałem.
Poniżej link do kosztorysu napraw.

http://members.chello.pl/a.gawronska3/k.pdf


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szkoda całkowita naprawa przewyższa wart. samochodu - Pomocy
PostNapisane: 6 września 2012, 13:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
I tak niestety zostanie. W Twoim przypadku trzeba zabrać kasę i próbować we własnym zakresie próbować naprawić pojazd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szkoda całkowita naprawa przewyższa wart. samochodu - Pomocy
PostNapisane: 6 września 2012, 13:40 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15733
Dobra wiadomosc jest taka, ze szkoda całkowita to pojecie ubezpieczeniowe, wiec nie jest to rownoznaczne, ze po naprawie nie bedzie mozna jezdzic autem.
Zla jest taka, ze przy autach nastoletnich ubezpieczalnia bardzo latwo manipuluje i przycina poszkodowanego

gav napisał(a):
Wartość odszkodowania 2 400 pln
gav napisał(a):
Nie wiem jak to teraz ugryźć bo do naprawy potrzebuję około 3 700 pln z czego 1 000 już wydałem.


Może coś Ci sie jeszcze uda ugrac, ale najprawdopodobniej roznice bedziesz musial pokryc z wlasnej kieszeni.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL