BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 11:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: stracony samochód
PostNapisane: 24 września 2012, 20:34 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 78
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: e46, e39
Kod silnika: M47, M57
Mam spory problem. Już ponad rok temu sprowadziłem do PL golfa 4 z Niemiec. Gdy był wystawiony na allegro zwerbował go pewien komisant, wmawiając że jest kupiec na taki samochód tylko że chce wziąć na kredyt itd. sprawa się dosyć długo ciągnęła, potem byli następni którzy nawet przyjeżdżali do mnie do domu. Na prawdę długa historia... Ja z braku czasu za bardzo nie interweniowałem. Sprawa na dzień dzisiejszy ma się tak, że komisu już nie ma, a komisant oszukał ludzi na grubo ponad pół miliona, posprzedawał samochody a nie oddał pieniędzy. Jakiś czas przed likwidacją komis był zamknięty, a mój samochód stał na placu, jednak nie mogłem go odzyskać gdyż była to umowa cywilna-prawna, czyli mógłbym sprawę mu założyć... Jednak co się okazało to na 99% mój samochód został zabezpieczony i jest jak najbardziej do odzyskania. Jedna sprawa toczy się miesiącami, a ja nie ocliłem auta, a także nie mam do niego umowy kupna sprzedaży... Wartość na umowie z komisem auta to 10k, ja jednak boję się konsekwencji bo kupiłem u turasa bez umowy. W umowie z komisem jest napisane, że przekazałem umowę. Jednak co będzie jak sprawdzą? Jestem zielony w temacie i proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: stracony samochód
PostNapisane: 24 września 2012, 20:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Kupiłeś u TURASA poza granicami RP?

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: stracony samochód
PostNapisane: 24 września 2012, 20:50 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
jiGsaw, z Niemiec od , niemieckiego turasa :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: stracony samochód
PostNapisane: 24 września 2012, 22:56 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
kona79 napisał(a):
Jednak co się okazało to na 99% mój samochód został zabezpieczony i jest jak najbardziej do odzyskania.

Pozostaje kwestia ustalenia, czy komisant sprzedał to auto, czy nie. Jeśli tak, to odzyska je nabywca. Jeśli nie - jest szansa, że odzyskasz Ty. No i o jakie zabezpieczenie chodzi - rozumiem, że o zabezpieczenie dowodu w postępowaniu karnym? Nie chcę Cię martwić, ale z umową "na gębę" nie zarejestrujesz (legalnie) auta, więc nawet, jeśli je odzyskasz, to jesteś w tzw. dupie malinowej. Jesteś właścicielem samochodu, ale praktycznie nie jesteś w stanie go zarejestrować.

Swoją drogą, niezły jesteś kombinator, jeśli kupujesz samochód na gębę i pchasz je dalej ludziom. I co później? Fałszywa umowa i rejestracja? Za to już prokurator się dopieprza, a ludzie zostają bez kasy i bez auta.

Póki co, popełniłeś wykroczenie karnoskarbowe, za które grozi grzywna od jednej dziesiątej do dwudziestokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL