BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 14:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 27 września 2012, 20:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
darcyn, ja tez jestem grzeczny, zazwyczaj. Juz wiele kontroli miałem, wielu policjantów nic o tablicy nie mówiło. Ale czasem trafi sie taki pacjent to trzeba sie odezwać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 27 września 2012, 20:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 731
Lokalizacja: Warszawa/Tarchomin
Moje BMW: e36 316i Compact
Kod silnika: M43TUB19
darcyn napisał(a):
nie wiem gdzie wy tych policjantów trafiacie. dla mnie zawsze są uprzejmi ale i ja dla nich

Masz szczęście. Ja od 15 lat trafiam 50/50 czyli raz "zły", raz "dobry glina". I jestem uprzejmy do czasu kiedy zaczyna się mi się wmawiać rzeczy, których nie popełniłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 27 września 2012, 20:10 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
darcyn napisał(a):
nie wiem gdzie wy tych policjantów trafiacie. dla mnie zawsze są uprzejmi ale i ja dla nich. naprawdę. ostatnio prawie 90 na 50 i nawet mandatu nie dostałem. przedostatnio zestaw bus + przyczepa, grubo ponad 3,5t i też nic.
jedynie co zapłaciłem to teraz we wakacje na Chorwacji. ale to też zamiast 1000 kun - 500...

wystarczy raz wdać się z nimi w dyskusję i całe miasto niebieskich siedzi Ci na karku i patrzy na ręce :P ja bym nie przyjął mandatu to raz, a dwa czemu nie kazałeś im tłumaczyć za co dostajesz mandat? i niech tłumaczą Ci artykuły, nie masz obowiązku znać ich treści :/ a tak na marginesie to ten artykuł kiedyś przewinął się w opowieści mojego znajomego tylko nie pamiętam o co tam chodziło. Pamiętam, że nazwał ten artykuł "widzimisie policji"

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 27 września 2012, 20:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 353
Lokalizacja: Poznań / Konin
Moje BMW: E91 LCI Mpakiet
Kod silnika: N47
Nie wiem jak w innych miastach , ale w Poznaniu walą mandaty jak leci. Mam kumpla z liceum, który pracuje w policji i mówił, że wpływy z mandatów w tym półroczu są niższe niż oczekiwane i maja wlepiać każdemu bez wyjątku. Na początku zmiany maja "targety" ile maja przykuć. Ci z drogówki dwa razy większe niż zwykle patrole a czasem i więcej, więc nie dziwi , że za byle gówno dają ticket. A wracając do tematu jak już podpisałeś to chyba "po japkach"

_________________
R6 Fanatic
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 27 września 2012, 20:28 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
deejeys napisał(a):
Będziesz w niedziele w Toruniu ma się rozumieć? Pogadamy !

Jasne ;)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 28 września 2012, 12:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 417
Moje BMW: Nie mam
Kod silnika: Brak
Garaż: Nie mam garażu
No niestety mi w Krakowie dowalili 100 pln mandatu za brak tablicy i nie było tłumaczenia, że, tablica odpadła na autostradzie (tablica była w bagażniku) a, że była niedziela to też ich to nie interesowało ( bo niby w jakimś warsztacie miałem sobie ją założyć idioci ) Nawet chcieli dowód zabrać i wzywać lawetę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 28 września 2012, 12:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Brak to brak... A u mnie jest i to perfekcyjnie widoczna.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 28 września 2012, 19:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
maaaad napisał(a):
Zakrywanie świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne - 100 zł, 3 pkt. Podstawa ukarania: art. 97 kodeksu wykroczeń w związku z art. 60 ust. 1 pkt 2 ustawy prawo o ruchu drogowym.

Art. 60 ust. 1 pkt 2:
Zabrania się:
1) używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim;
2) zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne;
3) ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic;
4) umieszczania na pojeździe znaku określającego inne państwo niż to, w którym pojazd został zarejestrowany.

Gwoli ścisłości, tablicy nie zakryłeś. Można się pokusić o napisanie do sądu wniosku o uchylenie mandatu - masz na to termin 7 dni od przyjęcia mandatu (jeśli chcesz - pomogę, tylko nie pamiętam kosztów, trzeba sprawdzić :D). Musisz wykazać, że Twój czyn nie był wykroczeniem. Sąd orzeknie na posiedzeniu, o którym Cię zawiadomi tak, abyś mógł stawić się i się bronić. Fakt, że na mandacie jest TYLKO art. 97 kpsw przemawia na Twoją korzyść.



Szkoda czasu i papieru. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 30 września 2012, 09:14 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 22
Lokalizacja: Ok.Płońska
Moje BMW: Szukam
Cytuj:
2) zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne;


Nie znam sie na prawie , ale chyba można to dwojako interpretować , jesli tablica byla za szyba i byla widoczna to tak jakby ten paragraf byl nie trafiony, no chyba ze chodzi dokladnie o miejsce w zderzaku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 30 września 2012, 11:11 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 4135
Lokalizacja: POznań
Moje BMW: e65
Kod silnika: N62
Garaż: 3er http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=89854

7er http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100011&start=0
Ja się kiedyś z nimi dwie godziny kłóciłem o mandat jaki chcieli mi wstawić na samym końcu stwierdzili, że ok spoko 100 za gaśnice czy coś zamiast 500. Co sie okazało podpisałem mandat a ten chu.... wbił mi za coś innego fakt 100 ale z 5pkt :mur: aby się mnie pozbyć nic nie dały skargi na komendzie bo jeden i drugi psiak powiedzieli że byłem informowany o punktach i za jakie wykroczenie jest mandat zakłamane szmaty...

Ale nie raz było tak, że mogli by mi prawko zabrać a puszczali mnie nawet bez mandatu.

_________________
125p PRL-RWD viewtopic.php?f=55&t=130919

e65 745i http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=127319
e38 http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116406&start=0

"To jest Polska stary, tu się ciężko oddycha..."

brak zgody na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 4 października 2012, 22:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
No i dzisiaj niestety powtórka z rozrywki.

Pada deszczyk - mimo wszystko wieczorny objazd miasta musi zostać wykonany... Chcąc skorzystać z niesprzyjających warunków pogodowych na widok których 50% kierowców potrzebuje leków uspokajających i redukuję swoją prędkość przelotową do zawrotnych 30km/h postanowiłem się zapuścić na tereny fabryczne... Puste, z jednym parkingiem asfaltowym na jakieś 50-60 aut tuż przy drodze którą nikt po 18 nawet nie myśli jeździć... Fajnie bo razem wylane, żadnych progów etc... Można by tu przypadkiem wpaść w poślizg? :zawstydzony: To by było straszne, ale nie zawsze jesteśmy w stanie przy zawracaniu odpowiednio dobrać ilość gazu (czyt. wcisnąć go do oporu) przy całkowicie wyłączonym DSC.

Zrobiłem sobie jedną zawrotkę i zaraz na drogę w kierunku wylotu bo pojawiło się auto a`la bus. To od razu spowodowało moje zaniepokojenie - tutaj normalnie nie ma ruchu w tych godzinach. Oczywiście - strzał w 10tkę - z oddali jadzie Radiowóz. Ja już zdążyłem być na prostej i minąć ich w połowie drogi... Niestety w lusterku widziałem to co było pewne, że zobaczę. Zawracają. Przyjechali tutaj celowo zapewne mijałem ich gdzieś wcześniej na mieście i pojechali za mną. Ja powoli kierowałem się do domu, oni oczywiście ani na krok nie odpuszczali. Jechali za mną jakieś hmmmm... 4km? Nie wiem w sumie...

I trach - błyskotki z tyłu. No to staję na trasie krajowej nr 1 w prywatnej bramie, oni tuż obok.

Wysiada, i zaczyna się pakiet standard:

Prawo Jazdy, Dowód, OC (...)

Czemu to nie ma tablicy na zderzaku? Co, oszpeciła by auto?
nic nie zdąrzyłem powiedzieć, i ciągnie dalej:
- Nie pierwszy raz Pana już tak widzimy, ramka kosztuje 5zł co za problem kupić i założyć?

Mówie, że tutaj słabo z miejscem, nie oryginalny zderzak i tak dalej...

Nie pasuje mu to. Każde mi wsiąść do auta, po paru min przychodzi i trach :

100zł 3pkt karne , przyjmuje Pan mandat?

Jakoś go uprosiłem, żeby odpuścił, nawet próbowałem mu to założyć na sztukę... Kazał mi wsadzić ją za szybę i jechać. Ostatni raz... Yhhhhhhhh...



Jest na 100% jakaś nagonka , tyle czasu przelatałem wiele kontroli miałem , pytali o tą tablicę ale jakoś nie czepiali się aż tak... W tej chwili w Łodzi dowody sypią się po incydencie na nocnym-mocnym, może to jest coś związane z tym?

Wtedy nawet pamiętam zrobił mi zdjęcie właśnie z dużego radiowozu takiego typu jak właśnie mnie zatrzymują (na parkingu pełno aut - zdjęcie strzelił mojemu :/ Nie wiem czy im się spodobał czy po prostu coś? )




Nie wiem co robić. Czy da się to jakoś legalnie obejść? Czy mogę się starać o jakiś kwit z stacji kontroli, PZMOT ?

Jakiś patent na jej mocowanie na stałe za szybą?



Słyszałem kiedyś, że pojazdy z indywidualnymi tablicami mają jakiś przywiej z tą przednią tablicą, czy to prawda? Tylko to dosyć kosztowne jest...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 5 października 2012, 21:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
deejeys nie sądzisz że gdyby to było coś związanego z ''nocnym mocnym'' to za cholerę byś nie ugadał ? :P
Po prostu spotkali Cię już tyle razy że teraz pewnie będzie to w Twoim przypadku standardem :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 5 października 2012, 22:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Szczurek ma racje. Gdyby to była taka nagonka jak opisujesz to nie skończyłaby się na niczym. Może naprawdę podobało im się twoje auto bo po co by jechali jak mówisz 4km i odeszli z niczym?

Może faktycznie pomyśl nad jakimś magicznym mechanizmem ala transporter lub knight rider. Zatrzymają Cię, pyk i tablica wysuwa się ze zderzaka na intercooler :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 5 października 2012, 22:15 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
ciekawe jakby zareagowali na coś takiego fita coupe w jakiejś specjalnej wersji miał tak ORYGINALNIE zamontowane blachy
Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 6 października 2012, 09:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
swistar napisał(a):
aż będziesz w takim stresie związanym z ilością pkt, że z pokorą przykręcisz rejestrację do zderzaka, psując przy okazji tak piękny wizerunek


No właśnie tu pies pogrzebany - ostatnio miałem ich w nosie, bo nie pomyslałem, że mogą być za to pkt ( przecież to nie jest wykorczenie zagrażające bezpieczeństwu!!!!!!!!!!!!!! :/:/)

I w tej chwili mam 17pkt karnych. Cukierkowo. 10 może mi cofną jak wygram tą sprawę o pomówienie, że rzekomo na czerwonym pojechałem, ale cienko to widzę niestety.


swistar napisał(a):
W zasadzie taki brak rejestracji to żadna zbrodnia, prawda? Nikomu tym nie szkodzisz.I tu ukazuje się główny powód nienawiści do policji."czepianie się pierdół", a przymykanie oka na gorsze przewinienia czy też znane wszystkim kolesiostwo.


W tym rzecz. Na dodatek miałem wiele kontroli, i wielu policjantów tylko coś tam brzdąknęło na ten temat, ale nie czepiali się bo JEST WIDOCZNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lepiej niż w tym fiacie coupe powyżej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 6 października 2012, 10:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 6 października 2012, 11:24 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
swistar napisał(a):
Weź pod uwagę to, że czasem możesz trafić na bardziej cwanego psa który w dodatku będzie jechał z wideorejestratorem i spowoduje, że sprawa skończy się w sądzie ( bo będziesz tak uparty ).
I co wtedy? zonk?! Na sali sądowej się zdziwisz lekko gdy pokażą Ci film jak to chcesz być cwańszy niż prawo.
Fajny i magiczny pomysł, ale również na krótką metę

Ale przecież nikt nie mówi o wmawianiu policji, że tablica tam zawsze była. Można to uznać po prostu za usunięcie usterki na miejscu... Szybkie i estetyczne. A nawet jeśli 1 na 10 na to nie pójdzie to i tak będzie to 3 pkt a nie 30.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 6 października 2012, 12:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
No swistar tu Ci muszę przyznać rację. Nie myślałem o tym z tej strony.

DJ no ja na Twoim miejscu pomyślał bym o kursach na zbicie punktów albo przykręceniu tablicy bo raz Cię złapią z komóra albo inna głupota i po prawku.

Możesz przykręcić tablicę gdzieś z boku albo pomyśleć o innym estetyczniejszym miejscu, ewentualnie ramka na stałe za szybą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 20 października 2012, 15:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
No i kolejna "rutynowa kontrola"


Kolejny raz przegląd gaśnica, trójkąt, wszystkie światła od a do z, komora silnika nawet wylizana.


Chciał mi wbić 100zł za... brudną rurę od intercoolera :oczami: , a na koniec stwierdzili, że zabierają dowód i 100zł za kierunkowskazy świecące. Czaicie bazę? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


I niech mi ktoś [cenzura] powie, że nikt się na mnie nie uwziął :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: Kontrola raz na tydzień, mandaty za co się da.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejny dziwny mandat DeeJeys-a
PostNapisane: 20 października 2012, 15:27 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
deejeys napisał(a):
Chciał mi wbić 100zł za... brudną rurę od intercoolera

Dobrze, że do wydechowej nie zajrzał, bo byś dostał 300 za sadzę. Do tego 200 za piasek na oponach i pozamiatane. Perfekcyjy pan domu się k***a znalazł...
Zatrzymują Cię cały czas ci sami?

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL