BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 02:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 6 stycznia 2013, 17:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
O ile dobrze rozumiem, to przez 5 lat się nie kasują.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 6 stycznia 2013, 18:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ale czy to już aby na pewno weszło iż przez pięć lat punkty nie zejdą ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 6 stycznia 2013, 19:55 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
NCRM napisał(a):
Odgrzewając, może ktoś wyjaśnić jak jest teraz z punktami?
Jeżeli uzbieram 24 pkt. => szkolenie i wyzerowanie licznika.
Czy przez kolejne pięć lat nie mogę uzbierać 24pkt.?
Czy normalnie kasują się co rok?

Obrazek



Stan obecny opisany w kolumnie JEST. Kierowca mając max ilosc punktow nadal z nimi jeżdzi. Punkty kasują sie po roku. Może kierowca udać sie na szkolenie raz na pół roku i zlikwidować 6pkt. Kierowca przekroczy max ilosc punktów to ma zatrzymane prawko.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 8 stycznia 2013, 02:49 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
a to będzie, to będzie, ale ok 2016r.
na razie zostaje po staremu

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 16 kwietnia 2013, 15:53 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Hej chciałem napisać coś w sprawie pkt

Moja sytuacja wygląda tak
Grudzień 2011 - 4pkt
Luty 2012 - 4 pkt
Marzec 2012- 6
Marzec 2012-6 -zawieszone ( nie dostałem mandatu ze straży miejskiej. Straż nie zdążyła mi go wysłać w ustawowym terminie. Sprawa poszła do sądu i sąd skazał mnie na 250zl w kwietniu 2013)
Lipiec 2013 - 8 pkt
Po lipcowym mandacie policzyłem pkt i wyszło mi, ze mam 22pkt. Nic o tych 6 nie wiedziałem. Poszedłem na kurs bo się przestraszyłem, ze mam już 22
Lipiec -6

Kilka dni temu dostaje pismo z sądu. Okazuje się, ze mam jeszcze 6 pkt.
Jestem ciekaw jak wygląda sytuacja teraz. Teoretycznie pkt już się przedawniły. Minął rok od tego czasu.
Byłem na komendzie żeby sprawdzić ile mam pkt. Okazało się, ze mam 8 z lipca i 6 zawieszonych, które jak mi to Panie powiedziała zostaną usunięte w momencie uprawomocnienia się. Wygląda na to, ze lipcowy kurs ściągną mi pkt grudniowe i 2 z lutego.
Albo jest błąd w systemie albo jak wyrok uprawomocni to system wykryje błąd. Chyba, ze wg niego w marcu 2012 przed mandatami miałem 2 pkt, a nie 8

Najgorsze to jest to, ze nic w tej sprawie nie mogę zrobić. Tylko czekać. Ale prawko będzie mi zawodowo potrzebne przez 5 letnich miesięcy, a wtedy mogę jest stracić.


StreetFire7 napisał(a):
Jeszcze inaczej. Tekst naszego forumowego kolegi z forum kostek_ja zaczerpnięty z mforum:

Cytuj:
W systemie jest pewna luka związana z naliczaniem punktów. Jeżeli masz 20p dostałeś np. 6 i nie przyjąłeś mandatu, te 6p zostaje zamrożone do rozstrzygnięcia sprawy i jak zostaną odmrożone to system liczy czy w ciągu roku nie było sytuacji że miałbyś ponad 24. Ale jeżeli w czasie między zdarzeniem a odmrożeniem punktów pójdziesz na szkolenia które odejmie ci punkty to system nie policzy że miałeś 20 a jako 14 i w efekcie wyliczy ci max 20, gdyż szkolenie odejmuje punkty od najstarszego zdarzenia w taki sposób jakbyś dostał mniej punktów i system liczy zawsze wartość po odjęciu.

W każdym razie tak mi powiedział policjant prowadzący owe szkolenie

Łatwiej będzie jak przedstawię to w ten sposób:

15.05.10 - 10p
20.06.10 - 10p
05.08.10 - 6p (nie przyjęliśmy mandatu, punkty zostają zamrożone)

Idziemy na szkolenie i system widzi to tak:
15.05.10 - 4p (bo 6 odjęliśmy)
20.06.10 - 10p
05.08.10 - 6p

I po odmrożeniu wychodzi nam 20p


Zgadzam się z Tobą, że punkty wchodzą z dniem odmówienia mandatu, ale chodzi mi o to, że mimo tego można wykorzystać błąd systemu. Uda się to każdemu w każdym powiecie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 7 lutego 2014, 10:44 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
renoraines napisał(a):
Punkty kasują sie po roku

nie kasuja sie tylko nie sa liczone, w systemie sobie widnieja

lukas2001 napisał(a):
Zgadzam się z Tobą, że punkty wchodzą z dniem odmówienia mandatu, ale chodzi mi o to, że mimo tego można wykorzystać błąd systemu. Uda się to każdemu w każdym powiecie.


niestety wątpię panowie, jestem na bieżąco w temacie bo jezeli moja wartość konta punktowego oscyluje ponizej 20pkt to oznacza ze byłem dopiero co na kursie zmniejszającym,

przytocze wypowiedz znajomego egzaminatora prawa jazdy:
Cytuj:
nie
pare razy sie zdarzały wnioski kierujące na egzamin po kilku latach bo sprawa sądowa tyle trwała
i goście przychodzili zdziwieni ze "system" pamięta i naliczył im punkty 2 czy 3 lata wstecz i wyrzucił im przekroczenie 24 i po kilku latach są kierowani na egzamin...
niestety...
nie spotkałem się z sytuacją opisywaną przez ciebie
raczej niemożliwe

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 7 lutego 2014, 10:56 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Darek napisał(a):
nie kasuja sie tylko nie sa liczone, w systemie sobie widnieja

Te ujawnione w ewidencji na podstawie wpisu ostatecznego są kasowane po roku od dnia popełnienia naruszenia, chyba że przed upływem tego okresu kierowca dopuścił się naruszeń, za które suma punktów ostatecznych i podlegających wpisowi tymczasowemu przekroczyłaby 24 punkty.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 22 lipca 2014, 13:08 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: w planach: E46 318i
Garaż: Póki co Volvo S60 D5, w planach E46 318i
Witam wszystkich serdecznie! (1 post na forum)

Przepraszam za odgrzanie kotleta, ale chciałbym zadać pytanie.
Moje konto pkt karnych prezentuje się następująco:

styczeń 2014 - 6 pkt za przekroczenie o 30 km/h
luty 2014 - 5 pkt za skręcenie w lewo na nakazie jazdy w prawo (kto mieszka w krakowie to wie o co chodzi, głupie strefy w centrum)
kwiecień 2014 - 11 pkt jednorazowo za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej + przekroczenie o 30km/h
no i 3 maja 2014 - 4 pkt za przekroczenie o (równe!!!) 20 km/h - nieoznakowany radiowóz (więc nie dało się nic ugadać)

Czyli z dniem 3 maja nazbierałem 26 pkt. I teraz pytanie - sprawa się ciągnie już długo, w połowie maja dopiero policja przekazała sprawę staroście, starosta rozpoczął postępowanie na początku czerwca, pod koniec czerwca cośtam zaczęli przysyłać, że mam tydzień na odwołanie, a wczoraj dostałem list na skierowanie na badania psychologiczne (mam miesiąc czasu).
Rozumiem, że uprawnienia mam nadal i mogę jeździć? W przypadku zatrzymania przez policję (albo rutynowa kontrola albo coś przeskrobałem) po prostu wezmą mi prawko za pokwitowaniem 7-dniowym? Myślę nad tym, nie chcę złapać grzywny 500 zł i auta na lawetę. Póki co jeździłem cały czas i nic się nie działo. W ŻADNYM liście od starostwa/policji nie dostałem informacji o tym, że zostały mi odebrane uprawnienia - zatem nadal je posiadam, ale jak policja zobaczy podczas kontroli w systemie, że przekroczyłem pkt - zabierze prawko za pokwitowaniem (i przez 7 dni mogę jeździć)? Dobrze rozumiem?

Z góry dzięki za odpowiedź!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 26 października 2014, 23:40 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Witajcie, sama szukalam info na ten temat i niczego sie nie dowiedzialam nowego....
powiem, jak to wygladalo w moim przypadku...
mialam juz 18 pkt jak na trase do malborka trafila mnie suszareczka i panowie zaproponowali 8 pkt...
logiczne, ze nie przyjelam mandatu.
w miedzyczasie bylam na -6 pkt oraz dowiadywalam sie na policji czy sa pkt tymczasowe... nie bylo...

po szkoleniu -6 bylam znow zapytac o punkty i okazalo sie ze zdjeto mi 6 a 25 listopada zejdzie kolejne 8, w ub tygodniu uprawomocnil sie wyrok i dolicza mi 8 pkt, ale ze nie bylo tymczasowychto pkt zostaja doliczone z data uprawomocnienia wyroku,
uratowalam prawko, ale mam teraz 20 pkt i do 25 listopada musze jezdzic jak aniol ;)
ale czasem mozna sprawdzic do okienka i powiedza , bo tymczasowe jak sa dodane to widnieja w systemie, tylko sa jako tymczasowe co nie jest podstawa do tg ,by panowie w okienku komendy mogli nam zabrac prawko.. niestety jak zapada wyrok a mamy te nieszczesne punkty w nawiasie, to sciagaja nawias z data wykroczenia i tu idziemy na egzamin na sto procent, jezeli suma przekroczy dopuszczalne 24 pkt w dniu wykroczenia.

mam nadzieje ze pomoglam..
jedyny sposob, aby nie lapac punktow, to przesiasc sie na komunikacje miejska..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 27 października 2014, 00:01 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
driverka napisał(a):
ale czasem mozna sprawdzic do okienka i powiedza , bo tymczasowe jak sa dodane to widnieja w systemie, tylko sa jako tymczasowe co nie jest podstawa do tg ,by panowie w okienku komendy mogli nam zabrac prawko.. niestety jak zapada wyrok a mamy te nieszczesne punkty w nawiasie, to sciagaja nawias z data wykroczenia i tu idziemy na egzamin na sto procent, jezeli suma przekroczy dopuszczalne 24 pkt w dniu wykroczenia.

Zgadza się.
Jest mała furtka, żeby się z prawkiem nie pożegnać. Jak już kiedyś pisałem, jest przepis w rozporządzeniu, który uniemożliwia zdjęcie po szkoleniu punktów, jeżeli ktoś przekroczył 24 punkty - wliczając punkty ostateczne i tymczasowe. Np. w takiej sytuacji:
26.10 mam na koncie 20 punktów, 30.10 dostaję 8 punktów, ale odmawiam przyjęcia mandatu. Tych 8 punktów, póki nie zapadnie wyrok uznający mnie za winnego popełnienia wykroczenia, to są punkty tymczasowe. 2.11 idę na szkolenie, żeby zredukować punkty. Szkolenie odbywam, ale teoretycznie nie można mi tych punktów już zdjąć, właśnie z uwagi na przepis, o którym mowa wyżej.
Ale okazało się, że Naczelny Sąd Administracyjny dopatrzył się, że przepis ten jest wydany z przekroczeniem upoważnienia ustawowego. Oznacza to, że nie obowiązuje, a zatem, można śmiało domagać się zdjęcia punktów. I w takiej sytuacji, jak powyżej, po odbyciu szkolenia będę miał 14 punktów, więc nawet jeśli sąd uzna mnie za winnego i dołoży tych 8 punktów, to nadal będę miał tylko 22. Nie będzie zatem podstaw do zatrzymania prawka i do skierowania mnie na egzamin.
Niedługo będę miał prawdopodobnie okazję sprawdzić to w praktyce, więc napiszę, co i jak.

A swoją drogą, okazało się niedawno, że zatrzymywanie prawka przez Policję po przekroczeniu 24 pkt to też bubel prawny. Teoretycznie Policja musi dokument zatrzymać i odesłać staroście (prezydentowi miasta w miastach na prawie powiatu). Tyle że starosta, na nasze żądanie, musi prawko zwrócić, póki nie wyda decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy/cofnięciu uprawnień.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 27 października 2014, 14:23 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
maaaad napisał(a):
Nie będzie zatem podstaw do zatrzymania prawka i do skierowania mnie na egzamin.

bedzie, bo stan na 30.10 masz 28 pkt i przyjdzie Ci pismo ze masz cofnięte uprawnienia i dokument do zwrotu, tez chciałem taki wałek zrobic, opisałem to wyżej okazało sie ze lipa

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 27 października 2014, 14:56 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Darek, a napisałeś do komendanta wniosek o odpisanie punktów ze szkolenia? Jeśli tak, to powinieneś dostać odpowiedź w postaci decyzji. Jeśli decyzja negatywna - odwołanie.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 27 października 2014, 15:05 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
maaaad napisał(a):
Darek, a napisałeś do komendanta wniosek o odpisanie punktów ze szkolenia?

punkty odpisują z dniem szkolenia, mnie sie upiekło bo sąd dal mi 6 opkt i 300 z nie 8pkt i 400zł jak proponowała policja

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 27 października 2014, 20:15 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Nie odpisują (przynajmniej u mnie) punktów, jeśli na szkolenie poszedłeś po tym, jak punkty ostateczne i tymczasowe na Twoim koncie przekroczyły liczbę 24 (czyli w sytuacji, gdy nie przyjąłeś mandatu i sprawa zostanie skierowana do sądu). Wtedy właśnie jest szansa, żeby zbić punkty ostateczne - gdy zapadnie wyrok i punkty tymczasowe staną się ostatecznymi, to nie przekroczysz 24, a zatem nie ma podstaw do skierowania na egzamin kontrolny.

I tak jak pisałem wcześniej - po przekroczeniu 24 pkt (ostatecznych) Policja zatrzymuje prawko, przesyła do starosty, ale ten musi Ci je oddać, póki nie wyda decyzji o zatrzymaniu prawka. A decyzję taką może wydać wówczas, gdy egzaminu nie zdasz albo nie podejdziesz do niego w wyznaczonym terminie.

Oczywiście przy następnej kontroli Policja ponownie zabiera prawko i tak w koło Macieju - dopóki nie zostanie wydana decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 27 października 2014, 20:21 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
U nas zanim zgłosisz się na kurs zbijajacy punkty podpisujesz oświadczenie ze nie przekroczyłes liczby 24 pkt i ze nie masz taki zawieszonych które by to przekroczyły

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL