BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 21:10 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Piter napisał(a):
renoraines napisał(a):
punkty są ''zawieszone''.

Jesteś pewien? Nie wchodzą na konto po rozprawie?



Napisałem wyżej ;)
renoraines napisał(a):
Jesli mandatu sie nie przyjmie, to punkty sa ''zawieszone''. W bardzo wielu przypadkach sad przyznaje racje policji, wiec punkty wracaja na konto z datą wykroczenia. Takze majac wiele puntow nie ma co czekac, najlepiej isc na kurs, beda gadac caly dzien o wypadkach, bezpieczenstwie, placi sie 350 zł i zdejmują 6 pkt.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 21:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 3490
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: ///Z3
Kod silnika: M43TUB19
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=173199
reno wiem, czytałem ;) Tylko chciałem się upewnić czy jesteś pewien, bo wszyscy w koło twierdzą, że jeśli ma się dużo pkt. to najlepiej nie przyjmować mandatu. Miało to dla mnie sens, ale jeśli jest tak jak piszesz to go straciło :]

_________________
BMW ///Z3
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 23:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Panowie. Sprawa się ma tak:
Powiedzmy, że mam 20 punktów. Zatrzymuje mnie policja, jest powiedzmy marzec i chce mi dać 6. Odmawiam przyjęcia mandatu i idę szybciutko na kurs zbijający 6 punktów. Te 6 będzie odjęte od tych, które najszybciej wychodzą czyli powiedzmy, że po kolei wychodzą mi 10 w maju, 6 w czerwcu i 4 w październiku. Suma sumarum kurs odjął mi 6 od tych 10, które mają mi wyjść w maju czyli w maju zejdzie mi tylko 4, a 6 od razu po kursie.
Przychodzi nam kwit, że sąd nie uznał naszej odmowy i dostajemy mandat i punkty. I tu system zawiera piękny błąd. System nie widzi, że byłem na kursie i z majowych 10 pkt zdjąłem sobie 6. System widzi, że w maju tych pkt było 4 :) I liczy: 4 z maja, 6 z czerwca, 4 z października i 6 za mandat z marca (z mandatu, którego odmówiliśmy). Suma? 20 :)

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 23:16 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
StreetFire7, policja nie chce Ci dać 6 pkt, tylko daje Ci 6 pkt. Jeśli odmawiasz przyjęcia mandatu, sprawa wędruje do sądu, a punkty są "w zawieszeniu". Jeśli sąd wyda wyrok uznający Cię za winnego popełnienia wykroczenia, punkty stają się "ostateczne" i liczą się od dnia popełnienia. Jeśli uniewinni - punkty są wykreślane z ewidencji.

Może to przekona:
Cytuj:
§ 4. 1. Wpisu ostatecznego do ewidencji dokonuje się, jeżeli naruszenie zostało stwierdzone prawomocnym: wyrokiem sądu, postanowieniem sądu o warunkowym umorzeniu postępowania, mandatem karnym albo orzeczeniem organu orzekającego w sprawie o naruszenie w postępowaniu dyscyplinarnym.
2. Przed wydaniem rozstrzygnięcia, o którym mowa w ust. 1, do ewidencji wprowadza się, niezwłocznie po ujawnieniu naruszenia, wpis tymczasowy. Wpis tymczasowy zawiera informację o liczbie punktów, które zostaną ostatecznie przypisane w przypadku potwierdzenia naruszenia tym rozstrzygnięciem.
3. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio wobec osoby podlegającej ewidencji, która w chwili dopuszczenia się naruszenia nie ukończyła 17 lat, jeżeli czyn podlega postępowaniu przed sądem rodzinnym.
4. Wpis tymczasowy staje się wpisem ostatecznym po stwierdzeniu naruszenia rozstrzygnięciem, o którym mowa w ust. 1.
5. Organ wydający prawomocne rozstrzygnięcie, o którym mowa w ust. 1, z wyłączeniem mandatu karnego, niezwłocznie przekazuje informację do jednostki organizacyjnej Policji, która skierowała sprawę do rozpatrzenia przez ten organ. Informację sporządza się na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia. Sąd może przekazać informację w formie odpisu wyroku.
6. Jeżeli sprawę do rozpatrzenia skierował podmiot inny niż Policja, informację lub odpis wyroku, o których mowa w ust. 5, przekazuje się niezwłocznie do komendanta powiatowego lub miejskiego albo komendanta rejonowego Policji, właściwego ze względu na miejsce popełnienia naruszenia.
7. Policjant, który zastosował postępowanie mandatowe lub prowadzi postępowanie w sprawie o naruszenie, niezwłocznie rejestruje nałożenie mandatu lub prowadzenie tych czynności na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia.
8. Wpisu do ewidencji dokonuje policjant lub pracownik jednostki Policji właściwej ze względu na miejsce popełnienia naruszenia, a jeżeli nie można ustalić tego miejsca - właściwej ze względu na miejsce ujawnienia naruszenia.
9. Przepisu ust. 8 nie stosuje się, jeżeli przekazano sprawę do innej jednostki organizacyjnej Policji, w której, po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających, na sprawcę naruszenia nałożono prawomocny mandat karny. W takim przypadku wpisu do ewidencji dokonuje policjant lub pracownik tej jednostki.
10. Podmioty inne niż Policja niezwłocznie przekazują informację o nałożeniu mandatu karnego lub prowadzeniu postępowania w sprawie o naruszenie do komendanta powiatowego lub miejskiego albo komendanta rejonowego Policji, właściwego ze względu na miejsce popełnienia naruszenia. Przepis ust. 7 stosuje się odpowiednio.
11. Przepisów ust. 7 i 10 nie stosuje się do naruszeń, o których mowa w art. 129g ust. 1 ustawy, o ile informacje o nich są przekazywane przez Inspekcję Transportu Drogowego Komendantowi Głównemu Policji w sposób określony w ust. 13.
12. Jeżeli w sprawie o naruszenie podmiot inny niż Policja nałożył mandat karny zaoczny, informację o tym naruszeniu przekazuje się niezwłocznie po stwierdzeniu prawomocności tego rozstrzygnięcia.
13. Informacje, o których mowa w ust. 5, 6 i 10, mogą być przekazane na informatycznym nośniku danych lub w drodze teletransmisji, w miarę możliwości technicznych.


I dalej:
Cytuj:
§ 8. 1. Szkolenie, o którym mowa w art. 130 ust. 3 ustawy, organizuje dyrektor wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego według programu, który jest określony w załączniku nr 8 do rozporządzenia.
2. Dyrektor wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego potwierdza odbycie szkolenia, o którym mowa w ust. 1, wydając uczestniczącemu w nim kierowcy zaświadczenie. Kopię zaświadczenia o odbyciu szkolenia przez kierowcę dyrektor wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego niezwłocznie przesyła komendantowi wojewódzkiemu Policji właściwemu ze względu na miejsce zamieszkania kierowcy.
3. Wzór zaświadczenia, o którym mowa w ust. 2, jest określony w załączniku nr 9 do rozporządzenia.
4. Kierowcy wpisanemu do ewidencji po przedstawieniu przez niego zaświadczenia o odbyciu szkolenia lub otrzymaniu tego zaświadczenia od dyrektora wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego, właściwy dla miejsca zamieszkania ewidencjonowanego komendant wojewódzki Policji zmniejsza o 6 liczbę posiadanych punktów, odejmując je według kolejności wpisów, począwszy od wpisu odpowiadającego naruszeniu popełnionemu z datą najwcześniejszą, z zastrzeżeniem ust. 5 i 6.
5. Liczba punktów odjętych z tytułu odbytego szkolenia nie może być większa od liczby punktów otrzymanych za naruszenie przepisów ruchu drogowego przed jego odbyciem.
6. Odbycie szkolenia nie powoduje zmniejszenia liczby punktów otrzymanych za naruszenia przepisów ruchu drogowego wobec osoby, która przed jego rozpoczęciem dopuściła się naruszeń, za które suma punktów ostatecznych i podlegających wpisowi tymczasowemu przekroczyła lub przekroczyłaby 24.
7. Kierowca może uczestniczyć w szkoleniu nie częściej niż raz na 6 miesięcy.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Ostatnio edytowano 28 października 2012, 23:24 przez maaaad, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 23:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
maaaad, owszem, ale chodzi mi o to, że system przelicza je w momencie gdy sąd uzna Cię winnym czyli po pewnym czasie gdy odbędzie się rozprawa. W między czasie idziesz na kurs i przyśpieszasz redukcję najbliższych 6 punktów. System przeliczając je nie widzi, że byłeś na kursie, tylko z góry zakłada, że tych 6 które sobie zdjąłeś w ogóle nie było. Rozumiesz co chcę powiedzieć?

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 23:26 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
StreetFire7, zerknij na par. 8 ust. 6 z mojego poprzedniego postu. Punkty w ewidencji wpisane są od razu, nie dopiero z chwilą klepnięcia przez sąd. Tych 6, które chciałbyś zredukować po przekroczeniu 24 pkt, ewidencja Ci po prostu nie zdejmie.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 23:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
maaaad, cały czas nie dociera do Ciebie co Ci chcę przekazać. Przeczytaj te 3 stronki dyskusji, to może będzie łatwiej.

viewtopic.php?f=10&t=108621&start=0

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 23:32 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
No przecież czytałem, wklejałem Ci tam dokładnie te same przepisy... Nawet się z nimi zgodziłeś. Punkty do ewidencji trafiają w dniu popełnienia wykroczenia, a nie, jak to napisałeś, z chwilą wydania orzeczenia przez sąd. To, że Tobie się udało (raz) to nie znaczy, że uda się po raz drugi. Albo komuś innemu w innym powiecie.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Ostatnio edytowano 28 października 2012, 23:35 przez maaaad, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 23:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Jeszcze inaczej. Tekst naszego forumowego kolegi z forum kostek_ja zaczerpnięty z mforum:

Cytuj:
W systemie jest pewna luka związana z naliczaniem punktów. Jeżeli masz 20p dostałeś np. 6 i nie przyjąłeś mandatu, te 6p zostaje zamrożone do rozstrzygnięcia sprawy i jak zostaną odmrożone to system liczy czy w ciągu roku nie było sytuacji że miałbyś ponad 24. Ale jeżeli w czasie między zdarzeniem a odmrożeniem punktów pójdziesz na szkolenia które odejmie ci punkty to system nie policzy że miałeś 20 a jako 14 i w efekcie wyliczy ci max 20, gdyż szkolenie odejmuje punkty od najstarszego zdarzenia w taki sposób jakbyś dostał mniej punktów i system liczy zawsze wartość po odjęciu.

W każdym razie tak mi powiedział policjant prowadzący owe szkolenie

Łatwiej będzie jak przedstawię to w ten sposób:

15.05.10 - 10p
20.06.10 - 10p
05.08.10 - 6p (nie przyjęliśmy mandatu, punkty zostają zamrożone)

Idziemy na szkolenie i system widzi to tak:
15.05.10 - 4p (bo 6 odjęliśmy)
20.06.10 - 10p
05.08.10 - 6p

I po odmrożeniu wychodzi nam 20p


Zgadzam się z Tobą, że punkty wchodzą z dniem odmówienia mandatu, ale chodzi mi o to, że mimo tego można wykorzystać błąd systemu. Uda się to każdemu w każdym powiecie.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 23:40 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Ja doskonale rozumiem, o co Ci chodzi, ale jest to rozumowanie niezgodne z przepisami. Czytaj dokładnie:
Cytuj:
6. Odbycie szkolenia nie powoduje zmniejszenia liczby punktów otrzymanych za naruszenia przepisów ruchu drogowego wobec osoby, która przed jego rozpoczęciem dopuściła się naruszeń, za które suma punktów ostatecznych i podlegających wpisowi tymczasowemu przekroczyła lub przekroczyłaby 24.

Czyli: łapie Cię policja, do 20 pkt dorzucają Ci 6. Odmawiasz przyjęcia mandatu. Punkty trafiają na konto, ale są "tymczasowe". Następnego dnia idziesz na kurs, po którym ma Ci się te 6 pkt zmniejszyć. I wtedy ten przepis, o którym mowa wyżej, znajduje zastosowanie - ZAKAZUJE redukowania tych 6 punktów. Jeśli Ci ktoś skasował te 6 punktów, to popełnił BŁĄD, bo przepis wyraźnie tego zakazuje. Być może policja zapomniała wpisać Ci ich do ewidencji - nie znajduję innego wytłumaczenia.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 23:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Dokładnie, jest to niezgodne z przepisami, ale działa. Punkty zamrożone nie są widoczne w ogólnej ewidencji, a system przelicza sumę z ostatniego roku dopiero jak sąd klepnie Twoją winę. Idąc na kurs do WORDu nikt nie jest w stanie tych punktów Ci sprawdzić, żeby zweryfikować czy możesz podejść do kursu, a Ty sam nie masz obowiązku wiedzieć ile ich masz. Tak czy inaczej system naliczania punktów jest wadliwy.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 23:51 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Zapewniam Cię, że w moim powiecie działa to bezproblemowo ;-) To, że w Twoim przypadku policjant nie wywiązał się z obowiązku na czas (powinien to zrobić niezwłocznie) to nie oznacza, że wadliwy jest system.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 23:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
maaaad, chociaż wątpię, to nie będę się kłócił i życzę Ci, żebyś nie miał okazji tego sprawdzać ;) Ja musiałem, ale wiem, że najlepiej nie doprowadzać do takich sytuacji.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 28 października 2012, 23:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
maaaad napisał(a):
To, że w Twoim przypadku policjant nie wywiązał się z obowiązku na czas (powinien to zrobić niezwłocznie) to nie oznacza, że wadliwy jest system.


To nie zależy od policjanta. PUNKTY ZAMROŻONE NIE SĄ WIDOCZNE W OGÓLNEJ EWIDENCJI. Nie mogą być widoczne bo to jest niezgodne z konstytucją. Nie masz prawa ich mieć na koncie bo póki nie otrzymasz wyroku jesteś NIEWINNY. One są nazwijmy to "w pamięci" i wchodzą dopiero gdy sąd uzna Cię winnym.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 29 października 2012, 00:08 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
StreetFire7 napisał(a):
To nie zależy od policjanta. PUNKTY ZAMROŻONE NIE SĄ WIDOCZNE W OGÓLNEJ EWIDENCJI

Oczywiście, że SĄ. A gdzie one są niby uwidocznione? W notatniku policjanta?
StreetFire7 napisał(a):
Nie mogą być widoczne bo to jest niezgodne z konstytucją

A podasz konkretny przepis konstytucji? Nie podasz, bo domniemanie niewinności z tą sytuacją, o której rozmawiamy, nie ma nic wspólnego. Na pewno sprzeczne z logiką - skoro ktoś na dany moment uzbierał tyle punktów, to dlaczego miałoby mu się umożliwić uniknięcie zatrzymania prawka? Mógł iść zrobić kurs wcześniej, ale tego nie uczynił.
StreetFire7 napisał(a):
Nie masz prawa ich mieć na koncie bo póki nie otrzymasz wyroku jesteś NIEWINNY.

Dlatego są TYMCZASOWE, ale SĄ. Gdy sąd uzna Cię winnym, stają sie OSTATECZNE. Przeczytaj jeszcze raz ten przepis - Odbycie szkolenia nie powoduje zmniejszenia liczby punktów otrzymanych za naruszenia przepisów ruchu drogowego wobec osoby, która przed jego rozpoczęciem dopuściła się naruszeń, za które suma punktów ostatecznych i podlegających wpisowi tymczasowemu przekroczyła lub przekroczyłaby 24. Nieważne, czy masz punkty tymczasowe, czy ostateczne - jeżeli przed rozpoczęciem kursu popełniłeś wykroczenie, które powoduje przekroczenie 24 (ostatecznych, tymczasowych, albo tymczasowych i ostatecznych łącznie, bo może być i tak) - szkolenie nie zmniejszy punktów.

Tak do Twojej wiadomości jeszcze - punkty "karne" to nie jest w świetle prawa ani kara, ani nawet środek karny.

Sorry, ale nie będę już dalej się wywnętrzniał, bo ewidentnie nie rozumiesz tego, co napisałem. Wkleiłem obecnie obowiązujące przepisy rozporządzenia z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego (namiary, jakbyś chciał zajrzeć: Dz. U. z 2012, poz. 488).

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 29 października 2012, 00:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Jakimi przepisami by to nie było opisane, to jak coś jest wadliwe, tzn, że od tych przepisów mocno odbiega. Nie będę rzucał przepisami w dyskusji o systemie naliczania punktów, który jest wadliwy bo jedno z drugim się wyklucza. Nie poruszam się w przepisach też na tyle sprawnie, żeby się wykłócać. Natomiast wiem jedno. Kostek pisał na mforum o tej sytuacji już wcześniej. Ja ją potwierdziłem na własnej skórze. Lepszych dowodów nie potrzebuje.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 29 października 2012, 00:25 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
StreetFire7 napisał(a):
Nie poruszam się w przepisach też na tyle sprawnie, żeby się wykłócać.

No, a twierdzisz, że są wadliwe (bo ten tajemniczy "system" to właśnie przepisy).
Dlatego już nikogo do niczego nie przekonuję - każdy zrobi co będzie uważał za stosowne, ja tylko lojalnie uprzedzałem.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 29 października 2012, 00:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Może rzeczywiście mocno niejasno opisuję, ale postaram się trafić w sedno. Chodzi o moment w którym system przelicza sumę punktów tymczasowych i ostatecznych. System przelicza tą sumę dopiero po wyroku sądu czyli gdy punkty tymczasowe stają się ostateczne. Wtedy przelicza czy przez ostatni rok przekroczyłeś tą liczbę. Jednak na dzień przeliczenia widzi już ilość punktów zmniejszone o 6 przez kurs (na który de facto poszedłeś niezgodnie z przepisami). Inaczej nie umiem już tego napisać i na tym skończmy dyskusję. Każdy z nas jest pewny swego. Najlepiej będzie jak nikt nie będzie zmuszony do sprawdzania, który z nas ma rację na własnej skórze.

EDIT: a to, że poszedłeś na kurs nielegalnie, tego też nie widać bo system komputerowy, który liczy punkty nie widzi, że odjąłeś punkty poprzez kurs. Widzi ich liczbę po odjęciu. Nie widzi ile ich było odjęte i w jaki sposób.

maaaad napisał(a):
(bo ten tajemniczy "system" to właśnie przepisy).


Ale mi nie chodzi o przepisy. One są dosyć jasne. Chodzi mi o wadliwy system komputerowy liczący punkty.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 29 października 2012, 11:25 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
I to jest dowód na to, że Streetfire7 miałeś po prostu fuksa. Znam więcej takich przypadków, o których pisze Dzikus.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przekroczone punkty karne
PostNapisane: 6 stycznia 2013, 17:12 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 43
Posty: 810
Lokalizacja: KOS
Moje BMW: BMW E91
Odgrzewając, może ktoś wyjaśnić jak jest teraz z punktami?
Jeżeli uzbieram 24 pkt. => szkolenie i wyzerowanie licznika.
Czy przez kolejne pięć lat nie mogę uzbierać 24pkt.?
Czy normalnie kasują się co rok?

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL