BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 21 września 2013, 15:35 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Szczurek1986 napisał(a):
renoraines napisał(a):
Nieodbieranie listu poleconego-ten numer nie przejdzie. Dwa awiza i list uznawany jest za doreczony.



Tak po prostu bez pokwitowania ?


Tak, art 44 http://prawo.legeo.pl/prawo/kodeks-post ... 27.02.2013

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 21 września 2013, 19:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 731
Lokalizacja: Warszawa/Tarchomin
Moje BMW: e36 316i Compact
Kod silnika: M43TUB19
Mira_s1987 napisał(a):
Nie ma żadnej możliwości zdobycia zdjęcia poza dodaniem sprawy do sądu?

Mira_s1987 idź do szefa i niech pisze wniosek do GITD:
Cytuj:
Warszawa, dnia 15 maja 2013 r.
Poz. 565
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ
z dnia 23 kwietnia 2013 r. w sprawie obrazów i danych utrwalonych przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego za pomocą stacjonarnych urządzeń rejestrujących zainstalowanych w pasie drogowym dróg publicznych (...)

§ 7. 1. Obrazy i dane udostępnia się na wniosek.
2. Wniosek zawiera:
1) oznaczenie wnioskodawcy i jego adres;
2) uzasadnienie wniosku;
3) wskazanie żądanych obrazów lub danych i sposobu ich udostępniania;
4) wskazanie okresu, za który obrazy lub dane mają być udostępniane;
5) podpis własnoręczny albo bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, o którym mowa w ustawie z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. z 2013 r. poz. 262), albo podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP, o którym mowa w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji
działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, wnioskodawcy.
3. Obrazy i dane udostępnia się w wersji pierwotnej utrwalonej przez stacjonarne urządzenie rejestrujące zainstalowane w pasie drogowym dróg publicznych.
4. Obrazy i dane udostępnia się w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku.
5. Udostępnienie obrazów i danych następuje w postaci papierowej lub elektronicznej.
6. Obrazy i dane w postaci elektronicznej udostępnia się w formie dokumentu elektronicznego, podpisanego bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, o którym mowa w ustawie z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym, osoby sporządzającej dokument. (...)

http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/DZU/2013/91/565.pdf#zoom=90


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 21 września 2013, 22:22 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
renoraines napisał(a):
Szczurek1986 napisał(a):
renoraines napisał(a):
Nieodbieranie listu poleconego-ten numer nie przejdzie. Dwa awiza i list uznawany jest za doreczony.



Tak po prostu bez pokwitowania ?


Tak, art 44 http://prawo.legeo.pl/prawo/kodeks-post ... 27.02.2013

No, ale oni nie wysyłają tego do mnie!

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 21 września 2013, 23:03 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
renoraines napisał(a):
Szczurek1986 napisał(a):
renoraines napisał(a):
Nieodbieranie listu poleconego-ten numer nie przejdzie. Dwa awiza i list uznawany jest za doreczony.



Tak po prostu bez pokwitowania ?


Tak, art 44 http://prawo.legeo.pl/prawo/kodeks-post ... 27.02.2013

Na marginesie - straże gminne (i inne podmioty, w tym ITD) w postępowaniach o ukaranie mandatem za wykroczenie działają (w tym dokonują doręczeń) nie na podstawie kpa, tylko na podstawie kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia (art. 38), które z kolei odsyłają do przepisów kodeksu postępowania karnego (art. 132 i n.):
Cytuj:
Art. 132. § 1. Pismo doręcza się adresatowi osobiście.
§ 2. W razie chwilowej nieobecności adresata w jego mieszkaniu, pismo doręcza się dorosłemu domownikowi, a gdyby go nie było - administracji domu, dozorcy domu lub sołtysowi, jeżeli podejmą się oddać pismo adresatowi.
§ 3. Pismo może być także doręczone za pośrednictwem telefaksu lub poczty elektronicznej. W takim wypadku dowodem doręczenia jest potwierdzenie transmisji danych.
Art. 133. § 1. Jeżeli doręczenia nie można dokonać w sposób wskazany w art. 132, pismo przesłane pocztą pozostawia się w najbliższej placówce pocztowej operatora publicznego, a przesłane w inny sposób - w najbliższej jednostce Policji albo we właściwym urzędzie gminy. § 2. O pozostawieniu pisma w myśl § 1 doręczający umieszcza zawiadomienie w skrzynce do doręczania korespondencji bądź na drzwiach mieszkania adresata lub w innym widocznym miejscu ze wskazaniem, gdzie i kiedy pismo pozostawiono oraz że należy je odebrać w ciągu 7 dni; w razie bezskutecznego upływu tego terminu, należy czynność zawiadomienia powtórzyć jeden raz; tak samo należy postąpić w razie doręczenia pisma administracji domu, dozorcy domu lub sołtysowi.
§ 3. Pismo można również pozostawić osobie upoważnionej do odbioru korespondencji w miejscu stałego zatrudnienia adresata.

Skutek generalnie jest jednak taki, że nieodbieranie pism nie oznacza, że nie może ono zostać uznane za doręczone.
mroova81 napisał(a):
No, ale oni nie wysyłają tego do mnie!

No jeśli pod starym adresem nie przebywasz, to ITD może mieć problem :D
Na jeszcze jedną rzecz trzeba zwrócić uwagę - adres zameldowania to nie jest to samo, co adres zamieszkania.
mroova81 napisał(a):
Z meldunków raczej nie, tylko z wydziału komunikacji tak? W takim układzie mogę sobie jeszcze nieco poczekać ze zmianą prawka co? Podobno jest na to 3m-ce, ale chyba większe prawdopodobieństwo, że się mandat przedawni, niż to, że mi coś dowalą użędasy, za zły adres w prawku co?

Tak jak piszesz Ty i Reno - Twoje dane są w centralnej ewidencji kierowców (którą prowadzi starosta - czyli "wydział komunikacji" :D) i stamtąd może je wyciągać m. in. Policja, ITD, straże gminne.
Na zawiadomienie o zmianie adresu masz 30 dni od zmiany (dostaniesz wtedy nowe prawo jazdy), sankcji za niedokonanie tego chyba nie ma żadnej, ale upewnię się jeszcze.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Ostatnio edytowano 21 września 2013, 23:22 przez maaaad, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 21 września 2013, 23:12 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
maaaad napisał(a):
Na jeszcze jedną rzecz trzeba zwrócić uwagę - adres zameldowania to nie jest to samo, co adres zamieszkania.
no właśnie, a co w przypadku jeśli jestem zameldowany pod adresem "A", a mieszkam pod adresem "B", jak w moim przypadku?

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 21 września 2013, 23:27 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Wojt4S90 napisał(a):
no właśnie, a co w przypadku jeśli jestem zameldowany pod adresem "A", a mieszkam pod adresem "B", jak w moim przypadku?

Mieszkaniem jest każde miejsce, w którym adresat przebywa z zamiarem dłuższego - a nie krótkotrwałego tylko - pobytu, umożliwiającego doręczenie mu pisma. A zatem muszą ustalić adres Twojego miejsca zamieszkania, nie da rady inaczej ;)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 22 września 2013, 00:16 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Cytuj:
Art. 41. § 1. W toku postępowania strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ administracji publicznej o każdej zmianie swego adresu.

§ 2. W razie zaniedbania obowiązku określonego w § 1 doręczenie pisma pod dotychczasowym adresem ma skutek prawny.


Kurde, teraz dopiero doczytałem... Nie jestem pewny, czy na starą mete doszło pierwsze, czy drugie pismo. Jak pierwsze, to zaraz zmienię ten adres w poniedziałek, załatwie sobie nowe prawko, ale z tego co widzę, to pod względem karania ITD się raczej nie opierdziela, więc chyba jednak w najbliższym czasie wyskoczę z paru stówek.


No, ale reasumując: pism adresowanych na zły adres odbierać nie mam zamiaru. Przyjmijmy, że ITD na podstawie w/w cytatu uzna, że pismo mi doręczyli. Ja w poniedziałek zmieniam w urzędzie komunikacji prawko na to z nowym adresem. Czego mam się spodziewać na nowym adresie? Wezwania do sądu już?

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 22 września 2013, 00:45 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
mroova81, to doczytaj jeszcze mój pierwszy post na tej stronie - przepisy, które wkleił renoraines (w tym ten, który przytoczyłeś), nie mają zastosowania do postępowania mandatowego, to po 1. Po 2 - przepis, który przytoczyłeś, dotyczy tylko sytuacji, gdy zmieniasz adres w toku postępowania (czyli dostałeś jedno pismo, odebrałeś, przeprowadzasz się - wtedy masz obowiązek powiadomić o zmianie adresu tak, żeby organ mógł wysyłać Ci kolejne pisma na prawidłowy adres).

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 22 września 2013, 00:48 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
maaaad, no racja. W toku postępowania... W takim razie co radzisz? Odwlec zmianę prawka tak, aby mandata się przedawniła?

A tak abstrachując od tych administracyjno-meldunkowych spraw, to czytam sobie trochę na temat, i już nie pierwszy raz trafiam na takie coś:
http://www.polityka.pl/kraj/analizy/154 ... jerzy.read
Jak to z tym jest? True?
http://3obieg.pl/mandat-podetrzyj-sie-wezwaniem <- to też dobre i być może przydatne.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 22 września 2013, 10:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
maaaad napisał(a):
mroova81, to doczytaj jeszcze mój pierwszy post na tej stronie - przepisy, które wkleił renoraines (w tym ten, który przytoczyłeś), nie mają zastosowania do postępowania mandatowego, to po 1. Po 2 - przepis, który przytoczyłeś, dotyczy tylko sytuacji, gdy zmieniasz adres w toku postępowania (czyli dostałeś jedno pismo, odebrałeś, przeprowadzasz się - wtedy masz obowiązek powiadomić o zmianie adresu tak, żeby organ mógł wysyłać Ci kolejne pisma na prawidłowy adres).



Aby doręczenie zastępcze było skuteczne osoba podejrzana musi być pouczona o tym w toku czynności wyjaśniających przy pierwszym przesłuchaniu lub przy pierwszej czynności z jej udziałem. Takie pouczenie musi zaleźć się w aktach sprawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL