BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 08:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 14 grudnia 2012, 15:53 
Mamusia dostala pisamo z ITD ze stacjonarnego.
86 km/h na 60km/h
Ona mandat zaplaci bo nie bedzie jej sie chcialo biegac ale ja mam zastrzezenia.

Pismo przyszlo bez zdjecia. Tylko opis sytuacji. W tamten dzien mielismy pogrzeb w rodzinie i mnostwo osob jezdzilo tym autem bo bylo mnostwo zalatwiania. Ja,bracia, matka, ojciec i jeszcze pewnie ktos.

Ja bym panom z itd zaproponowal zeby mi zdjecie jednak przyslali bo nie chce byc ukarany o skladanie falszywych zeznan i chcialbym fotke zobaczyc zeby moc zidentyfikowac kierowce.

Ogolnie z checia przeszedl bym sie do sadu.

Czy oni nie naklaniaja mnie do skladania falszywcyh zeznan? Podobno jest takie prawo ze mam prawo do wgladu w dokumenty (zdjecie) itd?

Mozecie sie wypowiedziec?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 14 grudnia 2012, 16:44 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
W przepisach jest burdel w tej materii.
http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Manda ... caid=1fb39

Z tego, co się rozeznałem to faktycznie, brak jest takiego rozporządzenia :o Wniosek - ITD nie może skierować do sądu wniosku o ukaranie :rotfl:

I jeszcze jedna przydatna informacja - ITD nie może kierować wniosku o ukaranie za niewskazanie kierującego.
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-d ... nId,715716

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 14 grudnia 2012, 17:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 731
Lokalizacja: Warszawa/Tarchomin
Moje BMW: e36 316i Compact
Kod silnika: M43TUB19
maaaad napisał(a):
W przepisach jest burdel w tej materii.

Zgadzam się. Jak się robi rozporządzenie na "łapu capu" z chęcią "napchania kieszeni" kasą obywateli, olewając zapisy w Konstytucji, to tak właśnie jest.
http://auto.dziennik.pl/drogi/artykuly/413515,mandat-z-fotoradaru-ten-przepis-wiaze-rece-mundurowym-a-kierowca-sie-wymiga.html

maaaad ale gdzieś czytałem, że w zeszłym miesiącu w Warszawie sąd orzekł grzywnę w wysokości 3 tyś. za niewskazanie kierującego. Co prawda nie było tam napisane czy właścicielka odpowiedziała na pismo ITD czy po prostu olała sprawę(nie przyjęła mandatu i nie wskazała).
I ile prawdy było zawarte w tym artykule???
Jak znajdę to wkleję linka.

edit.
http://www.gitd.gov.pl/content/dotkliwa-grzywna-za-niewskazanie-kierujacego-pojazdem-na-zadanie-gitd
http://www.fakt.pl/Grzywna-za-niewskazanie-prowadzacego-pojazd-Wysoka-grzywna-za-niewskazanie-komu-fotoradar-zrobil-zdjecie-Sad-skazal...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 16:24 
Ja to bym troche powalczyl, przynajmniej dla zabawy, ale matka odpuszcza bo nie ma o tym pojecia i jej sie nie chce.

A oni tylko czekaja na takich ludzi zeby kase sciagnac.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 16:46 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
maaaad napisał(a):
Z tego, co się rozeznałem to faktycznie, brak jest takiego rozporządzenia Wniosek - ITD nie może skierować do sądu wniosku o ukaranie

czyli jednak ten prawnik co mial sprawe w W-wie miał racje, a pisałeś wczesniej ze nie miał hehehe

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 17:21 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Boogie, miej na względzie, że na końcu mojej wypowiedzi w poprzednim poście był "rotfl", co oznaczało wypowiedź nie do końca serio, a ponadto chodziło mi bardziej o faktyczną niemożność skutecznego popierania oskarżenia, a nie formalną możliwość złożenia wniosku o ukaranie. Jeśli wprowadziłem kogoś w błąd - przepraszam ;)

ITD zostało przyznane prawo do występowania do sądu z wnioskami o ukaranie - to nie ulega wątpliwości, wynika to wprost z ustawy. Tylko pytanie - co ma ITD załączyć do wniosku o ukaranie jako dowód popełnienia wykroczenia? Powinny być to dowody zgromadzone i przechowywane w sposób określony w rozporządzeniu, którego nie ma. Rozporządzenie to, zgodnie z delegacją, ma określać, cyt.:
Cytuj:
sposób, tryb oraz warunki techniczne gromadzenia, przetwarzania, udostępniania i usuwania przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego utrwalonych obrazów i danych, uwzględniając dokumentację i zakres czynności niezbędnych do przeprowadzenia postępowania w sprawach o wykroczenia, o których mowa w ust. 1, oraz konieczność ochrony zarejestrowanych danych przed nieuprawnioną ingerencją i ujawnieniem

Skoro rozporządzenia nie ma, to ITD działa praktycznie na wariackich papierach i istnieją uzasadnione wątpliwości co do tego, czy ma prawo gromadzić taką dokumentację. Jeżeli jednak gromadzi (choćby nielegalnie) i dokumentacja taka trafi, jako dowód, do sądu, sąd niestety ma obowiązek ją uwzględnić jako pełnoprawny dowód w sprawie, mimo że materiał został zgromadzony, przechowywany i przetwarzany bez podstawy prawnej.

Temat dobry dla GIODO ;)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Ostatnio edytowano 15 grudnia 2012, 17:26 przez maaaad, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 17:23 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15728
LeSiO napisał(a):
Ja bym panom z itd zaproponowal zeby mi zdjecie jednak przyslali bo nie chce byc ukarany o skladanie falszywych zeznan i chcialbym fotke zobaczyc zeby moc zidentyfikowac kierowce.

Ogolnie z checia przeszedl bym sie do sadu.

Czy oni nie naklaniaja mnie do skladania falszywcyh zeznan? Podobno jest takie prawo ze mam prawo do wgladu w dokumenty (zdjecie) itd?



ITD pokazuje zdjęcie, gdy sprawa trafia do sądu http://www.rp.pl/artykul/697992-Mandat-bez-zdjecia.html

POkrętne tłumaczenie
Cytuj:
Kierowcy mogliby kłamać, by uniknąć kary, więc zdjęcia z fotoradarów zobaczą dopiero w sądzie. W ten sposób Ministerstwo Transportu tłumaczy, dlaczego do kierowców sfotografowanych przez fotoradary nie są już wysyłane zdjęcia. W efekcie wielu kierowców woli zapłacić nawet nie swój mandat niż udowadniać niewinność na kolejnych rozprawach. W piśmie przesłanym do reportera RMF FM ministerstwo najpierw informuje, że nie będzie wysyłać zdjęć: W obecnym stanie prawnym brak podstaw, aby straż gminna lub miejska, Inspekcja Transportu Drogowego wysyłały fotografie z urządzenia rejestrującego do wglądu uczestników postępowania. A następnie w kuriozalny sposób uzasadnia takie podejście do problemu wysyłania zdjęć. Przesyłanie fotografii "z automatu" byłoby sprzeczne z interesami organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości.
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-m ... nId,433002

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 22:16 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... LokKrajTxt

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 18 grudnia 2012, 02:29 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
fajnie, tyle że oni tłumaczą się na bazie nieistniejących przepisów ministerialnych.
Dlaczego RPO miesiąc temu stwierdził że takiego rozporządzenia nie ma ? oszukiwali go ?
Kłamią bezczelnie w żywe oczy milionom ludzie....
Sorryy, ale qwa za to powinien być prokurator i normalnie wyrok !

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 19 grudnia 2012, 20:18 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Boogie napisał(a):
Dlaczego RPO miesiąc temu stwierdził że takiego rozporządzenia nie ma ? oszukiwali go ?

Mowa o dwóch różnych rozporządzeniach. Przepis, który dawał możliwość wysyłania fotek został usunięty z jednego rozporządzenia. Natomiast brak jest do tej pory innego rozporządzenia - takiego, które regulowałoby sposób postępowania przez ITD ze zgromadzonymi materiałami.

Argumentacja, że "kierowcy mogliby kłamać, żeby uniknąć kary" jest faktycznie z sufitu wzięta - jakby poprzednio tego nie robili :rotfl:

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 16 września 2013, 06:58 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Posty: 763
Garaż: było: E39 525TDS, E39 528i, E46 330Ci, E39 M5
Pozwolę się "podpiąć" pod temat, bo szkoda w tak błahej sprawie zakładać nowy.

W minioną sobotę miałem (nie)ciekawe doświadczenie, związane z fotoradarem, Wanaty - za Częstochową, w kierunku Katowic. Znak ostrzegający o fotoradarze, ograniczenie do 70km/h, więc oczywiście zwalniam i jadę przepisowo. W momencie zbliżania się do fotoradaru poruszam się z prędkością NIE WIĘKSZĄ niż LICZNIKOWE 72km/h. Mogło być 1-2km/h mniej, ale na pewno nie więcej. Tym większe moje zdziwienie, kiedy na wysokości fotoradaru dostrzegam czerwony błysk. Za mną jechał TIR, domniemam, że na pewno z prędkością podobną do mojej, może ciut większą, w końcu większość kierowców - słusznie zresztą - mija fotoradar z delikatnym, rozsądnym zapasem. To nie ma jednak większego znaczenia, bo i tak obstawiam, że fotka została zrobiona mojemu samochodowi.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi? Zakładając jakiś tam błąd licznika (i to jeśli już to pewnie zawyża) i dodatkowo jakąś tolerancję błędu fotoradaru, trudno zrozumieć, dlaczego fotoradar wykonał zdjęcie. A co jeśli jest zepsuty i wskaże, że jechałem 180, 240 lub 300km/h?

Nie jest to sytuacja, która spędza mi sen z powiek, ale nie będę ukrywał, że blask fotoradaru jest wyprowadzający z równowagi, szczególnie w takiej sytuacji. Po wygooglowaniu "wanaty fotoradar" spotkałem się na innych forach z dwoma opiniami kierowców, którzy również dojrzeli blask, mając na liczniku 70-75km/h.

Nie wiem, dlaczego fotoradar robi mi zdjęcie kiedy jadę 68-72km/h na ograniczeniu do 70. Jeśli mamy na drogach takie sprzęty, które potrafią wychwycić ewentualne przekroczenie o 1 czy 2km/h to świetnie, czuję że ktoś dba o moje bezpieczeństwo na drodze.

Swoją drogą, ciekawe czy dostaje się chociaż zdjęcie, czy tak jak w przypadku radarów GITD - zdjęcie dopiero po skierowaniu sprawy do sądu, ale za to może Pan/Pani trochę dopłacić i zapominamy o punktach karnych. W końcu nie chodzi o nabijanie kasy, ale o walkę z piratami drogowymi. Wszystko w myśl prawa, jeden wielki wałek.

Pozdrawiam.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 16 września 2013, 09:32 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 731
Lokalizacja: Warszawa/Tarchomin
Moje BMW: e36 316i Compact
Kod silnika: M43TUB19
nuhi napisał(a):
Wanaty - za Częstochową, w kierunku Katowic

Jeżeli dobrze pamiętam to FR wiejskich pastuchów i, że czasami robi zdjęcia na których są dwa auta. Jeżeli są to wiadomo o co chodzi, zdjęcie powinno w koszu wylądować. Wysyłają bo ludzie nie chcą się szarpać za 150 zł (zwłaszcza z drugiego końca kraju). Kasa i jeszcze raz kasa.
nuhi poczekaj albo przyjdzie zdjęcie albo i nie (ok. 3 tyg.).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 16 września 2013, 09:57 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Posty: 763
Garaż: było: E39 525TDS, E39 528i, E46 330Ci, E39 M5
To był fotoradar stacjonarny.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 16 września 2013, 20:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 731
Lokalizacja: Warszawa/Tarchomin
Moje BMW: e36 316i Compact
Kod silnika: M43TUB19
nuhi napisał(a):
To był fotoradar stacjonarny.

Rozumiem, że ten: http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/f/wanaty_kamienica_polska.htm
Jeżeli tak to jest to FR stacjonarny straży gminnej z Kamienicy Polskiej.
nuhi napisał(a):
Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi? Zakładając jakiś tam błąd licznika (i to jeśli już to pewnie zawyża) i dodatkowo jakąś tolerancję błędu fotoradaru, trudno zrozumieć, dlaczego fotoradar wykonał zdjęcie. A co jeśli jest zepsuty i wskaże, że jechałem 180, 240 lub 300km/h?

Jeżeli tam jest ograniczenie do 70 to wedle tolerancji powinien łapać od 81 km/h. Może ten kierownik TIRa pozwolił sobie nieco szybciej i pstryknęło.

Jechałeś prawym czy lewym???

Poza tym teraz jest znowu bałagan odnośnie zarzuceniu przez PG straży miejskiej/gminnej, że nielegalnie używa fotoradarów stacjonarnych. Pewnie pastuchy będą się odwoływać od tego.

nuhi jeżeli coś przyjdzie z tego fotoradaru to na bank będzie też zdjęcie. Jeżeli się okaże, że na zdjęciu jest choćby część drugiego auta i jesteś absolutnie pewny, że:
nuhi napisał(a):
jadę przepisowo. W momencie zbliżania się do fotoradaru poruszam się z prędkością NIE WIĘKSZĄ niż LICZNIKOWE 72km/h. Mogło być 1-2km/h mniej, ale na pewno nie więcej
to ja bym z nimi powalczył.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 16 września 2013, 20:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
może słońce się odbiło. dziś na chwile zaświeciło

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 16 września 2013, 22:09 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Posty: 763
Garaż: było: E39 525TDS, E39 528i, E46 330Ci, E39 M5
KowalGR, jechałem prawym, a za mną TIR. Tak jak pisałem, TIR na pewno jechał nie wolniej ode mnie, ale wątpliwe, aby cykał w niego. Zobaczymy, co z tego będzie. Myślę, że nie będą się wygłupiać z wysyłaniem zdjęcia z ewentualnym wykroczeniem o 1 czy 2 km/h. Jedyna obawa, jaka mi przeszła przez głowę to jakaś awaria fotoradaru, ale to chyba mało możliwe.

darcyn, nawet ładnie rymujesz, ale w sobotę po 21 słońca nie było ;)

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 20 września 2013, 21:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
Pany dziś do szefa przyszedł list z GITD z informacją że pojazd przekroczył prędkość, co podobno zarejestrował fotoradar z listy obecności :P wynika
że niby ja kierowałem wtedy, ale w tamtym miejscu nigdy nie jechałem więcej jak 60, podobno zdjęcie jest z tyłu ale go nie ma by to sprawdzić bo możliwe że w tym czasie fotkę strzeliło temu z naprzeciwka.?
Nie ma żadnej możliwości zdobycia zdjęcia poza dodaniem sprawy do sądu?

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 20 września 2013, 21:26 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Również mam pytanko prawne; taka sytuacja:
Ze starego mieszkania wymeldowałem się gdzieś w marcu. Gdzieś w maju zameldowałem się już na nowej mecie. Prawko mam cały czas ze starymi danymi. Ostatnio na stare mieszkanie przysżło awizo. Nie odebrałem (nikt nie odebrał), ale nieoficjalnie dowiedziałem się, że z ITD. Wiadomo, co przyszło. Skąd oni biorą dane adresowe? Z meldunków raczej nie, tylko z wydziału komunikacji tak? W takim układzie mogę sobie jeszcze nieco poczekać ze zmianą prawka co? Podobno jest na to 3m-ce, ale chyba większe prawdopodobieństwo, że się mandat przedawni, niż to, że mi coś dowalą użędasy, za zły adres w prawku co? A ITDem się nie przejmować, skoro ślą listy do mnie, ale kompletnie źle adresowane i nie odbierane (polecone)?

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 21 września 2013, 11:10 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15728
mroova81 napisał(a):
Skąd oni biorą dane adresowe?


Z CEPIK/centralna ewidencja pojazdów i kierowców.

mroova81 napisał(a):
A ITDem się nie przejmować, skoro ślą listy do mnie, ale kompletnie źle adresowane i nie odbierane (polecone)?


Nieodbieranie listu poleconego-ten numer nie przejdzie. Dwa awiza i list uznawany jest za doreczony.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITD,mandat, fotoradar,punkty karne,przekroczenie predkosci
PostNapisane: 21 września 2013, 15:04 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
renoraines napisał(a):
Nieodbieranie listu poleconego-ten numer nie przejdzie. Dwa awiza i list uznawany jest za doreczony.



Tak po prostu bez pokwitowania ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL