BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 08:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 17:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
darcyn napisał(a):
to się nawet nie odzywam,

Bauer napisał(a):
o ile warunki ubezpieczenia na to pozwalają


czy aby nie jest tak, że w przypadku OC trzyma cię tylko szkoda całkowita??

Do mnie przyjeżdżają stare auta i pchane są do nich nowe części, tak tylko żeby nie podejść pod szkodę całkowitą.

Nie prowadze tych ubezpieczeń więc nie wiem jak to się odbywa



Jeśli cena drzwi nie odbiega od ustalonych widełek np. za drzwi 800 zł (ew. + 30% po przedstawieniu fv/rachunku), to mogą ładować nowe i TU się nie czepi. Można oczywiście wstawić drzwi z ceną cennikową ASO np. za 2000 zł ale wtedy są dwie drogi:
-część pokryje użytkownik auta (bardzo często są frajerzy co płacą :rotfl: )
-zakład walczy w sądzie

Zapytaj pierwszy lepszy zakład lakierniczy czy dużo spraw w sądzie mają o właśnie ceny części i robocizny :)

TU nazywają ten patent jak to mam w piśmie ładnie określone "urealnienie" albo "amortyzacja" :D.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 17:48 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Bauer napisał(a):
Widzę, że masz małe pojęcie jak to działa w praktyce, tylko coś tam w Internecie przeczytałeś. Przeczytaj co napisałem wyżej, bo chyba nie doczytałeś. Zadzwoń do pierwszego lepszego zakładu i zapytaj jak działa takie rozliczanie szkody.

Ja napisałem, jak uzyskać realne odszkodowanie, a nie robić grzecznie to, co wespół sobie ustalił ubezpieczyciel i warsztat. I nie jest to teoria, tylko praktyka - tak się to załatwia, tylko trzeba wiedzieć, jak.
darcyn napisał(a):
czy aby nie jest tak, że w przypadku OC trzyma cię tylko szkoda całkowita??

Oczywiście, że tylko to.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 17:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1420
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 Karawan
Garaż: Nie ma....
Bauer napisał(a):
Na nowe drzwi by się TU nie zgodziło, musiałby Owad dopłacać (mówię o cenie drzwi z ASO, bo cena nowych z ich kosztorysu jest śmiesznie nierealna).



wiadomka, przecież cały czas mnie namawiali żebym oddał gdzieś do ich znajomego warsztatu, na co sie nie zgodziłem. A jeśli chodzi o drzwi to jak byłem pierwszy raz w aso zapytać co i jak to typ mi od razu powiedział że za te pieniądze, które wycenił ubezpieczyciel, to drzwi nie kupi nie mówiąc już o reszcie roboty, to jest raz a dwa - to pytałem właśnie go o to jak wygląda sprawa z dopłatami do usługi na co on mi mówi, że jeśli dany element jest w ori lakierze i nic nie dłubany to o żadnej dopłacie z mojej strony mowy być nie może, i że wszystko bedzie ok, więc jak widzicie jest ok w uj :cenzura:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 18:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
maaaad napisał(a):
Bauer napisał(a):
Widzę, że masz małe pojęcie jak to działa w praktyce, tylko coś tam w Internecie przeczytałeś. Przeczytaj co napisałem wyżej, bo chyba nie doczytałeś. Zadzwoń do pierwszego lepszego zakładu i zapytaj jak działa takie rozliczanie szkody.

Ja napisałem, jak uzyskać realne odszkodowanie, a nie robić grzecznie to, co wespół sobie ustalił ubezpieczyciel i warsztat. I nie jest to teoria, tylko praktyka - tak się to załatwia, tylko trzeba wiedzieć, jak.
darcyn napisał(a):
czy aby nie jest tak, że w przypadku OC trzyma cię tylko szkoda całkowita??

Oczywiście, że tylko to.


Juz mi sie nie chce nawet odpisywac. Ciekaw jestem tych twoich metod - trzeba wiedziec jak :rotfl:


Owad napisał(a):
Bauer napisał(a):
Na nowe drzwi by się TU nie zgodziło, musiałby Owad dopłacać (mówię o cenie drzwi z ASO, bo cena nowych z ich kosztorysu jest śmiesznie nierealna).



wiadomka, przecież cały czas mnie namawiali żebym oddał gdzieś do ich znajomego warsztatu, na co sie nie zgodziłem. A jeśli chodzi o drzwi to jak byłem pierwszy raz w aso zapytać co i jak to typ mi od razu powiedział że za te pieniądze, które wycenił ubezpieczyciel, to drzwi nie kupi nie mówiąc już o reszcie roboty, to jest raz a dwa - to pytałem właśnie go o to jak wygląda sprawa z dopłatami do usługi na co on mi mówi, że jeśli dany element jest w ori lakierze i nic nie dłubany to o żadnej dopłacie z mojej strony mowy być nie może, i że wszystko bedzie ok, więc jak widzicie jest ok w uj :cenzura:


Amortyzacja jest jeszcze o czym nie powiedzial. Ale tak jak pisalem wczesniej, mogliby wstawic drzwi nowe o ile nie odbiega od ogolnych widelek (np. zamienniki).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 18:22 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Bzdury wypisujesz i to Ty wprowadzasz w błąd, ubezpieczyciele stosowali i stosują amortyzację bezprawnie.
http://www.rzu.gov.pl/publikacje/raport ... ych__20599

http://forumprawne.org/ubezpieczenia-po ... racen.html

http://www.gu.com.pl/index.php?option=c ... Itemid=103

W skrócie:
Cytuj:
Sąd Najwyższy wyjaśnił również, kiedy zachodzi celowość i ekonomiczność zastosowania nowych części w pojeździe poszkodowanego. Celowość będzie zachodziła wówczas, kiedy części tej nie da się naprawić w taki sposób, aby przywrócić ją do stanu sprzed zdarzenia wyrządzającego szkodę. Zatem niezbędność dokonania naprawy uszkodzonego pojazdu nowymi częściami zamiennymi będzie zachodziła wówczas kiedy naprawa uszkodzonych części nie przywróci wartości użytkowej pojazdu, jak też nie zapewni dotychczasowego komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy. Ekonomiczność zastosowania nowych części należy rozpatrywać pod kątem tego, czy ich zastosowanie spowoduje wzrost wartości pojazdu poszkodowanego jako całości, bowiem tylko wówczas można rozpatrywać możliwość zastosowania zasady compensatio lucri cum damno, w celu przeciwdziałania bezpodstawnemu wzbogaceniu się poszkodowanego.

Bauer napisał(a):
Ciekaw jestem tych twoich metod - trzeba wiedziec jak

Idź do pierwszego, lepszego adwokata, to Ci powie :)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 18:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
A ty czytales to co wstawiles?
Bo potwierdza sie, ze cos tam wyczytales w internecie. A sadzic to sie mozna, juz o tym wczesniej pisalem. Jak ktos ma czas i pieniadze czyli ASO - ok - niech "oszuka" oszusta. GL!

Twoje zrodla:

„Zakład ubezpieczeń zobowiązany jest na żądanie poszkodowanego do wypłaty, w ramach odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego, odszkodowania obejmującego celowe i ekonomicznie uzasadnione koszty nowych części i materiałów służących do naprawy uszkodzonego pojazdu. Jeżeli ubezpieczyciel wykaże, że prowadzi to do wzrostu wartości pojazdu, odszkodowanie może ulec obniżeniu o kwotę odpowiadającą temu wzrostowi.” - A w TU sa specjalisci od wykazywania takich rzeczy :)

Piszemy ogolnie o wymianie czesci, nie o naszym koledze - Owad, bo on dal upowaznienie ASO i kosztorys ASO zrobilo.

Sąd Najwyższy wyjaśnił również, kiedy zachodzi celowość i ekonomiczność zastosowania nowych części w pojeździe poszkodowanego. Celowość będzie zachodziła wówczas, kiedy części tej nie da się naprawić w taki sposób, aby przywrócić ją do stanu sprzed zdarzenia wyrządzającego szkodę. Zatem niezbędność dokonania naprawy uszkodzonego pojazdu nowymi częściami zamiennymi będzie zachodziła wówczas kiedy naprawa uszkodzonych części nie przywróci wartości użytkowej pojazdu, jak też nie zapewni dotychczasowego komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 18:43 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Bauer, a co mam kuźwa wystąpić do SN o odpis wyroku wraz z uzasadnieniem? I wysłać Ci na adres domowy?
Tu masz całą uchwałę Sądu, przeczytaj do końca, zanim zaczniesz pisać o amortyzacji:
http://rzu.gov.pl/pdf/uchwala_amortyzacja.pdf

I radzę też zacząć czytać materiały z netu (nie tylko fora), bo wiele się możesz nauczyć ;)
Bauer napisał(a):
Jak ktos ma czas i pieniadze czyli ASO - ok - niech "oszuka" oszusta.

Czyli co, olać temat i brać ochłap z ASO? No dobrze koledze doradzasz :ok:
Bauer napisał(a):
A w TU sa specjalisci od wykazywania takich rzeczy

Normalne. A na rynku usług prawnych są specjaliści, którzy sobie z nimi bez problemu radzą :)

Owad, jeśli będzie chciał, to pójdzie do adwokata i ten wyciągnie odszkodowanie. Czy się to Owadowi opłaca, czy nie - to już jego sprawa i jego decyzja. Napisałem tylko, że możliwość taka JEST, koniec, kropka. I podtrzymuję to, co napisałem wcześniej - sposób rozliczenia szkody nie może decydować o tym, że jest ona pokryta w takiej czy innej części. Ma być pokryta w całości. Jeśli wymiana drzwi była niezbędna, a drzwi zostały bez zgody poszkodowanego jedynie naprawione, a nie wymienione, to ktoś dał ciała i można walczyć o naprawienie szkody w całości, a nie w części. Nic wiecej przekazać nie chciałem.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 19:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Znam uchwale, bo trabili o niej wszedzie od TVP do TVN TURBO.
Ale uchwala jedno, a TU i tak robi po swojemu.

Tutaj swieza wycena mojej szyby z grudnia:

Szyba przednia barw.z czujnikiem deszcz WY 3,20 557,60
Maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy 632,32/PILKINGTON
i na dole wyceny:
W kosztorysie zastosowano urealnienie na części zamienne BMW w wysokości 50,0%.
Komentarz użytkownika: urealnienie cen części zamiennych, zastosowano dla części z sieci dystrybucji generalnego importera pojazdów
danej marki, w związku z dostępnością części zamiennych z innych sieci dystrybucyjnych.

Kup za 632 zl oryginalna szybe w ASO BMW do e90 z 2007 :).

W praktyce ASO tak jak pisalem moze sobie pozwolic na sady ale normalnie to trzeba wylozyc kase na naprawe z wlasnej kieszeni, pozniej bujac sie od kilku di kilkunastu miesiecy i jeszcze tak jak napisales - trzeba prawnika, bo malo kto sam ogarnie takie rzeczy - znowu koszty. Zyskasz kilkaset zlotych na czesciach.


maaaad napisał(a):
Czyli co, olać temat i brać ochłap z ASO? No dobrze koledze doradzasz :ok:

Ja nic nie doradzam ale informuje jak jest, zeby sie nastawil na ciezka walke. Nie wiem jakie ma prawa, skoro juz odebral samochod, takze sie nie wypowiadam. Wydaje mi sie, ze sa zerowe szanse. Wydymali go cwaniacy :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 19:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
czytam po łebkach, nie znam ustaw, ale sprzedaje części w tzw ASO, nawet dzisiaj jakaś szkoda doszła. części idą nowe aż się kopci. jestem po stronie maaada.

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 20:00 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Skoro TU zatwierdzi kosztorys ASO z nowymi cześciami to ASO montuje nowe części.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 22:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1420
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 Karawan
Garaż: Nie ma....
Dzięki chłopaki za zaangażowanie w temat - Wasze zdrówko :zdrowko: :zdrowko: :zdrowko:

ale sie już pogubiłem powiem Wam szczerze...i pytanie czy może mi ktoś z Was napisać co mam robić i jak gadać w tym aso?bo jak napisałem wyżej sam już nie ogarniam ocb :zly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 22:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
nic nie zrobisz. odbierając auto podpisujesz że wszystko gra. jedyne co mogłeś zrobić to nie odbierać auta

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 22:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1420
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 Karawan
Garaż: Nie ma....
darcyn napisał(a):
nic nie zrobisz. odbierając auto podpisujesz że wszystko gra. jedyne co mogłeś zrobić to nie odbierać auta




a to świetnie...a mówiłem mamie, że jak będzie jechać po auto to niech mi da znać bo chce przy tym być to nie....dowiedziałem sie już po fakcie........szlag niech jasny trafi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 22:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
sprawdź miernikiem gr lakieru. spróbuj może reklamować jak coś odstaje. nie wiem

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 5 stycznia 2013, 01:11 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jakąś gwarancję czy też opcję poprawki na źle wykonaną usługę chyba musisz mieć...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 5 stycznia 2013, 09:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
jak nie będzię w ogóle chciał rozmawiać to weź sobie ostentacyjnie jesgo wizytówkę i powiedz że dalsze rozmowe będziesz prowadził z centralą

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 5 stycznia 2013, 12:23 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Owad napisał(a):
i pytanie czy może mi ktoś z Was napisać co mam robić i jak gadać w tym aso?


renoraines napisał(a):
Poinformuj ASO, że oczekujesz potwierdzonej kopii kosztorysu , zakresu przeprowadzonej naprawy itd, co sie przyda przy póżniejszej odsprzedaży. Skontaktuj sie takze z TU w tej sprawie. Równocześnie działaj na 2 fronty. Wszystko pisemnie.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 5 stycznia 2013, 17:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1420
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 Karawan
Garaż: Nie ma....
Dzięki panowie za pomoc :)

w poniedziałek powinienem wygospodarować czas i pojade tam, i napiszę co załatwiłem.

Jeszcze raz dziękóweczka za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 6 stycznia 2013, 23:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Owad ja myślę iż mamę też powinieneś wziąć ze sobą ponieważ mama jest właścicielką auta i to w jej interesie leży więc jeśli pojedzie syn nie będzie czasem sytuacji takiej że nie Twoje auto nie Twój problem nie jesteś osobą upoważnioną ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja szkody w aso Mercedes - Benz proszę o poradę
PostNapisane: 7 stycznia 2013, 08:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Moje BMW: E39 525i
Kod silnika: M54B25
Bauer napisał(a):
darcyn napisał(a):
to się nawet nie odzywam,

Bauer napisał(a):
o ile warunki ubezpieczenia na to pozwalają


czy aby nie jest tak, że w przypadku OC trzyma cię tylko szkoda całkowita??

Do mnie przyjeżdżają stare auta i pchane są do nich nowe części, tak tylko żeby nie podejść pod szkodę całkowitą.

Nie prowadze tych ubezpieczeń więc nie wiem jak to się odbywa



Jeśli cena drzwi nie odbiega od ustalonych widełek np. za drzwi 800 zł (ew. + 30% po przedstawieniu fv/rachunku), to mogą ładować nowe i TU się nie czepi. Można oczywiście wstawić drzwi z ceną cennikową ASO np. za 2000 zł ale wtedy są dwie drogi:
-część pokryje użytkownik auta (bardzo często są frajerzy co płacą :rotfl: )
-zakład walczy w sądzie

Zapytaj pierwszy lepszy zakład lakierniczy czy dużo spraw w sądzie mają o właśnie ceny części i robocizny :)

TU nazywają ten patent jak to mam w piśmie ładnie określone "urealnienie" albo "amortyzacja" :D.

2 tygodnie temu odbierałem z ASO swoje E39.
Wycena TU za tylny zderzak - ~180zł.
ASO wstawiło nowy za ~2000zł. Miałem pokryć 30% kosztu lakierowania zderzaka, gdyż miał kilka rysek zrobionych wcześniej. Oczywiście przy odbieraniu samochodu ASO stwierdziło że biorą ten koszt na siebie (~250zł).
Wycena całości TU - 1800zł, faktura z ASO na 7000zł, żadnych amortyzacji, dopłat itp.
Więc wg mnie maaaad ma rację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL