BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gdzie ubezpieczyc dom?
PostNapisane: 1 kwietnia 2012, 03:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Na forum jest kilka osob, ktore sa biegle w temacie ubezpieczen wiec chcialbym zapytac, gdzie ubezpieczyc dom. Do tej pory mialem w PZU ale pewnie mozna sporo taniej.

Wartosc domu pietrowego ok 500 tys, obok zamieszkaly przez diadkow budynek gospodarczy warty ok 50 tys, dzialka ogrodzona, garaz pod domem itp. Do tej pory mialem ubezpieczone to na kwote 300 tys, budynek gosp na 30 tys a szkody w ruchomosciach na 10 tys z uwzglednieniem przepiec.

Z realnych zagrozen to:
na wiosne woda potrafi wejsc do piwnicy- tyle ze zwykle bylo to podsiakanie ale moze odprysnac kilka plytek lub cos w tym stylu.
pozaru nigdy nie wykluczam, instalacja elektryczna jeszcze bez roznicowki ale jest z nia juz porzadek- predzej cos sie u dziadkow stanie.
Zlodziej zawsze moze cos gwizdnac, przez garaz wszedlby dosyc latwo ale tak na prawde to z rzeczy do wziecia pod pache sa tylko 3 laptopy o wartosci kilku tys. Wieksza akcja odpada bo dziadkowie sa czujni jak malo kto :>
Niewprawnemu palaczowi potrafi zagotowac sie woda w piecu albo zapalic sadze w kominie.
Auto parkuje przed domem ale poza ogrodzeniem, fajnie jakby ubezpieczenie obejmowalo np gwizdniete kolpaki albo antene. Jest tez troche drzew wokol wiec mogloby cos na szybe upasc.
Prowadze dzialalnosc gospodarcza i mam w domu zwykle sporo elektroniki. Nie jest to towar za duza kwote, bardziej martwilbym sie ze przepiecie upali mi kilka kompow i nie chcialbym sie dowiedziec ze akurat tego moje ubezpieczenie nie obejmuje. Nie jest to duze przedsiebiorstwo, 3-4 kompy to przeciez norma w gospodarstwie domowym.

Gdzie ubezpieczyc zeby bylo niedrogo i w razie szkody towarzystwo nie robilo pod gorke? Moze warto cos jeszcze dodac lub zrezygnowac z danej opcji? W TUW proponowano mi 325zl na kwoty 300 dom, 30 budynek gosp, ruchomosci 15 tys i takie oc wlasciciela ze jakbym komus wyrzadzil szkode poza miejscem mojego zamieszkania to tez pokryja (np zepsulem sasiadowi cos drogiego), do tego korzystny rabat za oc ktore w przypadku zakupu ubezpieczenia domu kosztowaloby 400 (obecnie 500).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyc dom?
PostNapisane: 1 kwietnia 2012, 11:27 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 506
Lokalizacja: Kęty/Chełmek i okolice :)
wg. danych
budynek 300000 razem z zalaniem
budynek niemieszkalny 30000 razem z zalaniem
ruchomości domowe 15000 razem z przepieciami
oc w życiu prywatnym 50000
pomoc w domu w wersji standard
ubezpieczenie budowli - bramy, ogRodzenia szamba itp na kwote 5000
prowadzona działalność gospodarcza w budynku
w PZU wychodzi mi 473 zł

TUW nie wiem czy to dobry pomysł, życze powodzenia w walce o odszkodowanie w przypadku zalania. Przy wyborze ubezpieczenia czytaj dokładnie OWU A ZWŁASZCZA WYŁĄCZENIA!!! :)



PZU wychodzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyc dom?
PostNapisane: 1 kwietnia 2012, 12:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Bez opcji:
oc w życiu prywatnym 50000
pomoc w domu w wersji standard
ubezpieczenie budowli - bramy, ogRodzenia szamba itp na kwote 5000
prowadzona działalność gospodarcza w budynku

ile by kosztowalo?

Dzialalnosc gospodarcza to glownie uslugi informatyczne, przepiecie ktore zniszczy 2 kompy, glosniki i router moge spokojnie podciagnac pod uszkodzenie prywatnego sprzetu.


Cytuj:
TUW nie wiem czy to dobry pomysł, życze powodzenia w walce o odszkodowanie w przypadku zalania. Przy wyborze ubezpieczenia czytaj dokładnie OWU A ZWŁASZCZA WYŁĄCZENIA!!! :)

Nie zebym sie czepial ale czesto slysze ten tekst ;) Wydaje mi sie ze z kazdym towarzystwem warto sie posprzeczac o kase, to norma ze pierwsza oferta nie jest ostateczna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyc dom?
PostNapisane: 1 kwietnia 2012, 20:23 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 506
Lokalizacja: Kęty/Chełmek i okolice :)
Wyłączyłem to co chciałes i wyszło 444 zł

pomoc w domu w wersji standard zostaje bo jest za darmo.


ded napisał(a):
Cytuj:
TUW nie wiem czy to dobry pomysł, życze powodzenia w walce o odszkodowanie w przypadku zalania. Przy wyborze ubezpieczenia czytaj dokładnie OWU A ZWŁASZCZA WYŁĄCZENIA!!!

Nie zebym sie czepial ale czesto slysze ten tekst Wydaje mi sie ze z kazdym towarzystwem warto sie posprzeczac o kase, to norma ze pierwsza oferta nie jest ostateczna.

W okolicy oświęcimia miałem taki przypadek ze znajomy napalił sie na ubezpieczenie w TUWie czy inter polska bo jak to tłumaczy TANIO było. Przyszedł mocny wiatr i zerwało mu dach. Sprawe zgłosił a kasy za to nie dostał ponieważ bo ubezpieczyciel za to nie odpowiada.
Swoim klientom zawsze mówie zeby czytali OWU i wyłączenia w nich zawarte a potem mówili mi czemu tak drogo :D
Wbrew pozorom PZU juz nie jest takie drogie jak kiedys ;)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyc dom?
PostNapisane: 1 kwietnia 2012, 21:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Roznica 100zl jest do zaakceptowania :P Powiedz mi jakich zagrozen mam sie obawiac (zdazaja sie czesciej niz inne) a co mozna odpuscic. Dachu mi nie zerwie, szamba nie mam, ogrodzenie to siatka + zywoplot, bramy jakies wieloletnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyc dom?
PostNapisane: 1 kwietnia 2012, 21:30 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 506
Lokalizacja: Kęty/Chełmek i okolice :)
Cieżko powiedzieć ale głównie to zalania i przepięcia a reszte to zalezy czy masz jakis wypasiony płot, super altane, jakąś wiate itp. czy chcesz to ubezpieczyc czy liczysz ze ci to nic lub nikt nie zniszczy.
Taka rada to koniecznie zbieraj kwity od kominiarza za czyszczenie komina bo zdarzają sie odmowy wypłaty odszkodowania jezeli tego kwitu nie było a dom sie zapalil od sadzy w kominie. Taka głupota a moze zawazyc na wypłacie odszkodowania.
Ruchomości domowe hmm im wyzej je wycenisz tym wyższa składka za ubezpieczenie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyc dom?
PostNapisane: 2 kwietnia 2012, 13:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Komin czyszcze sam ale fakt ze sadze sie zbieraja- raz sie zapalily ale szybko zareagowalem i nic sie nie stalo. Co do ruchomosci to najbardziej obawiam sie przepiecia. Kwota powinna starczyc na lodowke, zmywarke i kilka kompow z ktorych wiekszosc pracuje non stop. Realnie 10-15 zebym potem nie musial ze swoich dokladac. Kradziezy na wieksza kwote tez sie raczej nie obawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyc dom?
PostNapisane: 25 czerwca 2012, 11:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Cześć!
Ja sobie zawsze porównuję ubezpieczenia przed ich kupnem i to zawsze na http://ipolisa.pl/ co prawda jeszcze nigdy nie ubezpieczałem domu, ale korzystam z ich kalkulatora OC co roku. Kalkulator dla ubezpieczenia mieszkania pewnie działa równie fajnie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyc dom?
PostNapisane: 25 czerwca 2012, 11:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Znalem ten kalkulator, ale nie wiedzialem ze takze dom mozna tu skalkulowac. Wyszlo:
Signal iduna w zaleznosci od wariantu 200, 250, 300
Uniqa 300
Compensa i hdi 350
Concordia 420
PZU dwa warianty w okolicach 500zl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyc dom?
PostNapisane: 22 stycznia 2013, 09:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E36
Ja ubezpieczam wszystko w HDI i jak dotąd nie było problemów. Ostatnio jakiś pijaczek wybił mi szybę we werandzie i realizowałem z ubezpieczenia. I potwierdzam wynik kalkulatora - ale pamiętajcie że to tylko wstępne wyliczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyc dom?
PostNapisane: 22 stycznia 2013, 09:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ja w koncu wzialem w Compensie, podpisalem na 3 lata i stawka jest malejaca, ale wychodzi srednio po 400zl rocznie i gwarancja ze cena sie nie zmieni. Ruchomosci do 10 tys, graty z garazu do 5 tys, wiem ze nie obejmuje przesiakania wod gruntowych w piwnicy, reszta standardowo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie ubezpieczyc dom?
PostNapisane: 24 stycznia 2013, 20:52 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
ded, a kiedy kupiłeś ubezpieczenie? Na polisie masz wpisane Rodzina 19034 czy 19044? Polisy 19044 są sprzedawane od października i przenikanie jest włączone pod pewnym ograniczeniem. Poniżej zapis z OWU

§ 14. WYŁĄCZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI

1. Poza wyłączeniami odpowiedzialności określonymi w § 4 ochroną
ubezpieczeniową nie są objęte szkody:

12) powstałe na skutek przenikania wód gruntowych, o ile nie są
następstwem zdarzeń objętych ochroną ubezpieczenia;

Czyli jeśli np. przenikanie wód jest następstwem deszczu nawalnego ( który jest w standardzie) to masz odpowiedzialność za przenikanie wód gruntowych. Jeżeli przenikanie jest następstwem powodzi to też o ile była wykupiona. Jeżeli przenika woda sama z siebie to nie ma odpowiedzialności. Nie mam pod ręką starych owu ale tam możliwe, że zapis był podobny.

Generalnie produkt jest dobry i tak jak piszesz opcja polisy trzyletniej wychodzi bardzo ciekawie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL