BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 09:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 24 lutego 2013, 19:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 29
Posty: 226
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e36
dzieki wielkie jawa85 ! a mam pytanie jak jutro zalatwie sobie z babcia te znizki ze 50 procent jej auta dam to jak pojde do ubezpieczalni MTU to bede musial zaplacic tylko za ten czas ktorym stala bez waznego oc czyli dobry miesiac? i zaplace nowe oc na babcie ? i pytanie czy musze od razu przerejestrowywac auto czy moge jeszcze z tym poczekac zeby pierw ogarnac to nowe oc na babcie

bo jak jutro bym poszedl wypowiedziec umowe do mtu to bym musial znalezc innego ubezpieczyciela zeby kary nie dostac tak? bo bez zadnej polisy nie moze auto stac?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 24 lutego 2013, 22:15 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
adjanCTR napisał(a):
o bede musial zaplacic tylko za ten czas ktorym stala bez waznego oc czyli dobry miesiac


Polisa którą masz w MTU od poprzedniego właściciela jest ważna cały czas.

adjanCTR napisał(a):
a mam pytanie jak jutro zalatwie sobie z babcia te znizki ze 50 procent jej auta dam


adjanCTR napisał(a):
i zaplace nowe oc na babcie


Możesz darować część pojazdu babci i z taką umową iść do MTU mając ze sobą zaświadczenie o zniżkach babci. Na tej podstawie powinni jeszcze raz zrobić rekalkulację składki.

adjanCTR napisał(a):
bo jak jutro bym poszedl wypowiedziec umowe do mtu to bym musial znalezc innego ubezpieczyciela zeby kary nie dostac tak? bo bez zadnej polisy nie moze auto stac?


Auto nie może stać nie ubezpieczone bo kara za to może wynosić do dwóch minimalnych wynagrodzeń w zależności od ilości dni bez OC.

Pierwsze co zrób to dopisz babcie do pojazdu bo czy w MTU czy w innym TU polisa tylko na Ciebie będzie i tak droga. Następnie podejdź do MTU i poproś o powtórna rekalkulację z uwagi na to, że masz udokumentowane zniżki których oni zapewne nie policzyli. Jak się nie zgodzą to powiedz, że chcesz w myśl nowej ustawy wypowiedzieć tą polisę w trybie art 31. i zapłacisz jedynie za czas ochrony. Jak wypowiesz to w ten sam dzień wykup ubezpieczenie gdzie indziej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 24 lutego 2013, 22:22 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
adjanCTR napisał(a):
po dziadku dostala wszystkie znizki


Jeszcze takie pytanie czy Twój dziadek żyje czy nie? Kiedy babcia uzyskała te zniżki? Jeżeli babcia przez dwa lata nie posiadała na siebie żadnego pojazdu ubezpieczonego to zniżki przepadły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 24 lutego 2013, 22:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 29
Posty: 226
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e36
dziadek nie zyje juz kilka lat, babcia dostala po nim znizki w 2005 roku, i tata moj mial auto na nia i miala znizki wszystkie i chyba teraz nawet ma na siebie wujka auto ale jutro sie dowiem dokladnie. A np. jak chrzestnego wpisze ktory ma znizki to tez mi przejda czy nie ?

A ta polisa od poprzedniego wlasciciela do kiedy jest wazna? Dlaczego dostalem do zaplaty 922 zl? ze do 20 stycznia mialem to zaplacic?

A jak babcia nie ma zaswiadczenia o znikach na papierze bo nie moglaby poszukac tego to jak to zrobic? bo na pewno ma znizki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 24 lutego 2013, 22:34 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
adjanCTR napisał(a):
dziadek nie zyje juz kilka lat, babcia dostala po nim znizki w 2005 roku, i tata moj mial auto na nia i miala znizki wszystkie i chyba teraz nawet ma na siebie wujka auto ale jutro sie dowiem dokladnie. A np. jak chrzestnego wpisze ktory ma znizki to tez mi przejda czy nie ?


Jak wpiszesz chrzestnego to też będzie ok.

adjanCTR napisał(a):
A ta polisa od poprzedniego wlasciciela do kiedy jest wazna? Dlaczego dostalem do zaplaty 922 zl? ze do 20 stycznia mialem to zaplacic?


Ważna jest do końca okresu ubezpieczenia na polisie. Dostałeś dopłatę ponieważ zbywca poinformował MTU, że sprzedał pojazd i MTU policzyło składkę dla Ciebie. Następnie została odjęta składka zapłacona przez zbywcę i to co zostało powinno być obliczone stosownie do liczby miesięcy jakie pozostały do końca ubezpieczenia. Zbywca pewnie miał pełne zniżki a Ty nie masz wcale stąd dopłata.

adjanCTR napisał(a):
A jak babcia nie ma zaswiadczenia o znikach na papierze bo nie moglaby poszukac tego to jak to zrobic? bo na pewno ma znizki


Jeżeli ma pojazdy na siebie to pójdzie do TU gdzie miała wystawioną polisę i uzyska zaświadczenie.

Podaj mi na priv pesel i imię i nazwisko babci to zobaczę ile ma lat ubezpieczenie na siebie w UFG.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 24 lutego 2013, 22:40 
Offline
Forumowicz

Wiek: 29
Posty: 226
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e36
jutro ci podam wszystko bo jutro wlasnie sie do niej wybieram pogadac o tym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 25 lutego 2013, 11:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Sprawdzenie przebiegu ubezpieczenia OC (tylko z ostatnich 5 lat)
https://www.ufg.pl/web/guest/sprawdzeni ... wiadczenie

;)

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL