BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 17:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy warto naprawiać takie auto fotki
PostNapisane: 24 września 2013, 08:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
Masters napisał(a):
nom tylko do czego się przyczepić?. oczywiście nie poddam się bez walki, skoro tak tanio cenią auto to czemu wrak jest taki drogi skoro samo auto jest mało warte.

Możesz iść prywatnie do poradni i za całe ewentualne leczenie muszą zapłacić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy warto naprawiać takie auto fotki
PostNapisane: 24 września 2013, 08:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
No wlasnie chyba zadzwonie do jakiejs firmy która sciaga odszkodowania bo nie chce mi sie bawić


Zna ktoś jakąś dobrą firmę z Dąbrowy górniczą która się zajmuje tego typu sprawami ?

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy warto naprawiać takie auto fotki
PostNapisane: 24 września 2013, 16:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
Z tymi firmami trzeba bardzo ostrożnie. Często umowy są skrajnie niekorzystne dla poszkodowanego, lepiej pójść do młodego radcy prawnego, który zaczyna karierę, stara się i ma jeszcze przystępne ceny przy tej wysokości szkody.W tej chwili na rynek wchodzi nowy narybek po egzaminach, to coś znajdziesz. Do lekarza trzeba iść, bo możesz mieć dystorsję kręgosłupa szyjnego, a nie jest błahe schorzenie. Jeszcze może się okazać, że jest to wypadek, a nie kolizja. Typowe zjawisko to właśnie ból po kilkunastu godzinach od zaistnienia urazu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy warto naprawiać takie auto fotki
PostNapisane: 26 września 2013, 13:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
Posiada ktoś wycenę stłuczonego przodu ? bo u mnie lampa wyszła 1200zł kompletny zderzak 2500zł maska 1200zł i zastanawiam się czy liczą takie kwoty tylko jeśli chcą dać szkodę całkowitą, a w momencie gdy szkoda jest mniejsza to i kwoty zamienników są mniejsze ?

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy warto naprawiać takie auto fotki
PostNapisane: 26 września 2013, 22:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
Jak myślicie praca jaką włożyłem powinna podnieść wartość auta ?
Podzespoły które naprawiałem/wymieniałem.
- DIS/ Zesp. Regulacyjny – sprawdzony wyczyszczony
- wymieniona uszczelka pokrywy głowicy
- wymienione amortyzatory oraz obniżone sprężyny sportowe aibach przód tył
- wymiana wszystkich tulei (mocowanie belki do podwozia, oraz tulei podtrzymującej dyferencjał/przekładnia tylnej osi) 7tulei
- wymiana poduszek skrzyni, silnika 4tuleje
- wymienione łączniki stabilizatora.
- zamontowanie ringów w lapie e46
-termostat wymieniony
-3nowe cewki, + komplet świec
-wymieniona chłodnica
- naprawa podgrzewania foteli.
Wymieniony parownik koszt takiej wymiany to 1700zł
- wymienione sworznie w wahaczach przednich (stukały więc wsadziłem nowe wahacze)
- wymieniony wahacz wzdłużny prawy tył
- naprawiłem mechanizm zamykania szyby (standardowa usterka w tym modelu – pękający ślizg) lewy prawy tył
- naprawiałem maty grzewcze w przednich fotelach
- naprawiałem manetkę komputera bc (częsty problem)
- wyczyszczony elektrozawór nagrzewnicy
- wyczyszczona DISA (regulator przepływu powietrza w kolektorze ssącym/ Zesp. regulacyjny)
- wyczyszczone przewody odmy, sprawdzona odma
- ustawiona została geometria oraz zbieżność kół
- wymienione tuleje wahaczy przednich
- szykowałem się do naprawy wielu modeli BMW a mianowicie brak powracania lewarku na zimnej skrzyni po wbiciu 5 biegu (Zestaw naprawczy tulei łożyskowej – 23117542726)
- wymieniłem klocki/tarcze hamulcowe
- wszelkie płyny/filtry
- naprawiałem problem ze wspomaganiem w bardzo niskich temp.
- usuwałem problem z wypadaniem zapłonów (pomogłem już w tej sprawie kilkunastu osobą z forum)
- pospawana oraz wzmocniona została podłoga która w każdej e36 oraz e46 sedan, coupe wyrywa się w miejscu mocowania sanek/belki tylniej.
- w dniu wypadku naprawiony został mechanizm zwijania pasów, które we wszystkich e46 przestają się zwijać. U mnie zwijają się doskonale.
- wymieniony został prawy drążek oraz końcówka drążka kierowniczego
- powymieniane tuleje na wahaczach tylnich (całe zawieszenie było ściągane – amortyzatory belka, dyferencjał, wahacze, półośki, piasta dosłownie wszystko)
- prawe klocki nowe kupione w sierpniu , lewe jechałem wymienić przez wypadek nie dojechałem.
-wymieniony płyn hamulcowy oraz odpowietrzony cały układ

i bardzo wazne pytanko czy mogę oddać auto na złom? wiem że jest sporo warte ale skoro chcą mi jakieś grosze wypłacić to wolę aby kto inny na tym zarobił . Jak oddam na złom to jakieś grosze dadzą ? cos w stylu 500zł ?

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy warto naprawiać takie auto fotki
PostNapisane: 27 września 2013, 00:57 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 111
Lokalizacja: Giżycko/Węgorzewo
Moje BMW: e39 528 mpak
Kod silnika: m52
NA złom co ty chyba że tylko wyrejestrować a auto pod dom i szukać dawcy. Zazwyczaj dają więcej jak auto idzie do naprawy niż szkoda całkowita bo w wycenie rzeczoznawcy oprócz części jest też usługa czyli godzina pracy blacha lakiernika etc a usługi są drogie.
Ja w swojej e39 z 95r. w kwietniu spotkałem psa na drodze na szczęście jechałem 35km/h ale zderzak mpak pekniety lampa po lifcie pęknięta maska do malowania błotnik delikatnie wgnieciony nerka m5 wypadała i plastkowe nadkole uszkodzone delikatnie ale sztuka to sztuka był jeden rzeczoznawca wycenił naprawę na oryginalnych częściach to co siedzi na aucie za te elementy z usługa lakiernika blacharza ect według eurotaxu wyszło 11.374zł baja potem był drugi rzeczoznawca porobił zdjęcia wyposażenia sprawdził lakier co było malowane a co nie, zobaczył wycene poprzedniego rzeczoznawcy i podtrzymuję tezę poprzedniego. Powiedział mi że mogą mi nanieść amortyzacje do 60% z tej wyceny ze względu na wiek wiec niby miałbym dostać przykładowo 6tysi ale nic bardziej mylnego pilnujcie tego bo oni wszytsko o połowę zaniżą a mogą jedynie tylko za części pociągnąć te 60% z robocizny nie mogą zejść bo usługa tego bmw z 95r czy z 02r jest taka sama a dodam że robocizna z tej wyceny to 47% całej kwoty czyli bardzo dużo. Z tego co sie dowiedziałem mogę się ubiegać za wypłate odszkodowania 100% jeżeli przedstawię fv na części do wymiany i jeżeli wtedy nie wypłacą zostaje dobry radca prawny który sie zajmie twoją spr. z ich reg. wynika chyba że za sprawę mają ustaloną stawkę z góry w wysokości 2400zł ale to w małej mieścinie taka jak moja prosperuję w większych miastach dochodzi jeszcze % od uzyskanego odszkodowania.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy warto naprawiać takie auto fotki
PostNapisane: 27 września 2013, 08:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
Czy istnieje szansa aby zejść z kosztorysem poniżej wartości rynkowej pojazdu tak aby opłacała się naprawa? Czy niema takiej szans i należy dokładnie obejrzeć auto aby wszystkie elementy zostały dopisane do uszkodzeń i zażądać ponownej wyceny wraku.
Czy można żądać aby nie liczono instalacji gazowej w wartości wraku ponieważ instalacji nie można ponownie montować w innym pojeździe.

Żałosne jest to że wartość auta oceniają po idiotycznych zaniżonych cenach z programów a wartość wraku już przez prawdziwą licytację.

Czy istnieje możliwość aby w ramach protestu oddać im auto bez dodatkowego wyposażenia czyli TU proponuje mi 35zł za cały system pdc więc ja go sobie wolę zostawić.

Co z parkingiem czy muszę już dziś zabrać z niego auto czy mogę poczekać do poniedziałku dopiero wczoraj mi wysłali kosztorys przy czym czekałem na niego kilka dni.

Śmieszne jest to że na oko wyliczyli szkodę całkowitą i wyliczyli wartość wraku nie posiadając jeszcze kosztorysu poszczególnych uszkodzeń.

Zamieszczam część kosztorysu

Czy to normalne żę wszystkie części dali oryginalne czy to jedynie taki zabieg aby była szkoda całkowita ?. Z tego co widzę bardzo się opłaca lekko w kogoś puknąć bo za zderzak dają 3 tyś a wiadomo że nie jest tyle wart
Obrazek

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy warto naprawiać takie auto fotki
PostNapisane: 27 września 2013, 11:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
Oczywiście, że policzyli po cenach OE, aby zrobić szkodę całkowitą. Gdyby im nie wychodziła, policzyli by po najtańszych zamiennikach z roboczogodziną 50 zł i "krzywymi lakierniczymi". Można powalczyć o wycenę na zamiennikach i naprawę. Może nie przekroczy 100 %. Np. reflektory zgodne z jakością OE są po około 700 zł, halogen około 200 zł. Z kosztorysem trzeba pójść do rzeczoznawcy PZM, on stwierdzi, czy jest sens takiego wyliczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy warto naprawiać takie auto fotki
PostNapisane: 27 września 2013, 19:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
rbk napisał(a):
Oczywiście, że policzyli po cenach OE, aby zrobić szkodę całkowitą. Gdyby im nie wychodziła, policzyli by po najtańszych zamiennikach z roboczogodziną 50 zł i "krzywymi lakierniczymi". Można powalczyć o wycenę na zamiennikach i naprawę. Może nie przekroczy 100 %. Np. reflektory zgodne z jakością OE są po około 700 zł, halogen około 200 zł. Z kosztorysem trzeba pójść do rzeczoznawcy PZM, on stwierdzi, czy jest sens takiego wyliczenia.


Halogen jest cały więc jego koszt odpada. druga lampa tylko 2 zaczepy urwane :/ Chłodnice mogą być całe zbiorniczek wyrównawczy możliwe że też cały, amorki zderzaka prawdopodobnie też całe, obudowa filtra możliwe ze cała.

Znacie jakichś niezależnych rzeczoznawców co w tym siedzą poza pzmot ?

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy warto naprawiać takie auto fotki
PostNapisane: 28 września 2013, 13:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
Bawić się w odwołania czy od razu wzywać rzeczoznawcę z pzmotu ?. Chodzi o to że wiem co zrobili źle ale to jest dla mnie usprawiedliwieniem przy powołaniu rzeczoznawcy , więc muszą pokryć koszt rzeczoznawcy. Dlatego też myśle aby może od razu powołać niezależnego rzeczoznawcę

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy warto naprawiać takie auto fotki
PostNapisane: 10 października 2013, 18:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
No i lipa odwołałem się napisałem ile w aucie zostało zrobione i barany nic nie podniosły. Jeszcze ponad 2 tygodnie musiałem czekać na odpowiedź po tygodniu informowałem że auto jest na płatnym parkingu, nic nie odpisali. Po 2 tyg napisałem po raz kolejny że czekam na info i przypomniałem o parkingu, to mi odpisali ze za parking nie zapłacą.

i jeszcze to "Zakład ubezpieczeń nie ma obowiązku pomocy w zagospodarowywaniu uszkodzonego pojazdu - w tej sprawie takie rozwiązanie nie ma miejsca - decyzja co robi Pan dalej z pojazdem należy do Pana jako właściciela . "

Czyli mam się martwić sam co z wrakiem.

Głupia ci.... dzis po 20 min potrafiła odpisać ze za parking nie chcą zapłacic jakby napisała tydzien wczesniej to bym auto zabrał .... niech stoi pod blokiem :/. Choć nie wiem czy moze tak sobie stać.


wie ktoś może jak to jest czy mogę naprawić auto np blachę w Aso resztę kupić na faktury i samemu zamontować ? i żądać zwrotu do 100% wartości pojazdu jeśli faktury na tyle będą opiewać ?

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL