BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 10:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Naprawa auta pomimo szkody całkowitej ważne pytania.
PostNapisane: 15 października 2013, 07:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
Proszę pisać jeśli ktoś wie bądź miał styczność. Wypisywanie przypuszczeń może za bardzo zaśmiecić temat.

Przekonałem się, że Warta jest jedną z gorszych jak nie najgorszych ubezpieczalni.

Uznano mi szkodzę całkowitą odwołania nic nie dają, likwidator o niczym nie nformuje.

Chcą mi wypłacić jakieś marne grosze , za parking nie chcą płacić więc auto stoi pod blokiem :/ naprawiać nie mogę ponieważ nie zgadzam się z wyceną i nie wiem czy sprawa nie trafi do sądu. Dziś odbieram od niezależnego rzeczoznawcy normalną wycenę.

I tu pytanie czy jeśli warta ją odrzuci lepiej pakować się z tym do sądu czy można zrobić to tak.

1) Naprawiam blaszane sprawy w ASO. Co może kosztować załóżmy 7-8 tyś znając aso, lampy i inne podzespoły które trzeba wymienić wymieniam sam.
2) Wartość auta wyceniono na 14800zł czy od tej ceny odliczam holowanie oraz parking ? czy to się w tej cenie nie zawiera?
3) czy jest możliwość zakupu w aso błotnika i maski w kolorze ? czy musi to montować aso abu było w kolorze
4) czy mogę kupić zderzak m-paka i z własnej kieszeni zapłacić jedynie za różnicę między zwykłym zderzakiem a m-pakowym
5) czy jeśli w ten sposób koszt naprawy wyniesie np 16 tyś to Warta po przedstawieniu rachunkow musi zwrócić np te 14,8 tyś a ja sobie pokrywa reszte ?

Debile w Warcie piszą zawsze że należy się z nimi kontaktować tak aby było najtaniej jak zapytałem miesiąc temu o lekarza bo nie chciałem iść prywatnie to do tej pory nie otrzymałem odp. To samo się tyczy pytania o tomografie komputerową- boli mnie kregosłup i chciałem sprawdzic co sie dzieje ale usłyszałem w szpitalu ze na nfz nie robią i koszt takiego badania to 400-500 zł wiec napisałem do warty aby wskazali mi placówkę gdzie mogę to wykonać, znowu nie odpowiedzieli więc wydaje mi się że mam prawo iść prywatnie . Z nfz terminy na grydzien styczen

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Naprawa auta pomimo szkody całkowitej ważne pytania.
PostNapisane: 15 października 2013, 07:59 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
rozumiem ze szkoda jest likwidowana z OC sprawcy?

bierzesz rachunki za parking do momentu wypłaty całości odszkodowania, tak samo faktury za lawetę, przewóz itp to sa koszty uboczne

1. po co w ASO? jak robisz na własny koszt a nie bezgotówkowo to pewnie taniej wyjdzie Ci gdzie indziej to robić
2. 14800zł to sama wartość auta, holowanie czy parking to inne koszty, brać rachunki i wpisywać numer rejestracyjny pojazdu a w przypadku lawet skąd dokąd byl kurs, wszedzie na fakturach wpisywac numer rejestracyjny pojazdu /dane własciciela uszkodoznego pojazdu
3. z reguly takie elementy sa do malowania
5, calkowita szkoda polega na tym ze dostajesz wartość auta 14800 a warta zabiera pozostałości (uszkodozne auto ) i juz nic cie nie interesuje, wiec koszt naprawy 16tys przewyzsza wartosc auta i warta Ci nie zapłaci tyle, za to pewnie pozostałosci wyliczy po cenach złota i tym samym dostaniesz niezbyt duzo..

jak boli cie kregoslup to idziesz na SOR , odczekasz pewnie swoje (ja czekalem 8h) mówisz lekarzowi ze miales wypadek komunikacyjny i tak sie toba zajmuja czyli TK i RTG, szkoda tylko ze tak pozno po wypadku to robisz..

ogólnie polecam prawnika od takich działań bo w pojedynkę to zlewaja cieplym moczem

jak masz pytania to dzwon, mam teraz sprawe podobna do twojej na tapecie a oprocz tego 2 inne z TU które leca w kulki myslac ze trafily na jelenia..


sporo odpowiedzi na pytania znajdziecie na http://rzu.gov.pl/czesto-zadawane-pytan ... -na-mieniu

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Naprawa auta pomimo szkody całkowitej ważne pytania.
PostNapisane: 15 października 2013, 15:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
Prześwietlenie kręgosłupa miałem tego samego dnia, ale niby nic tam niema. Co ciekawe od samego początku bolała mnie szyja to fakt i nie mogłem głowy skręcić w lewo ale informowałem że boli mnie też kręgosłup tak na wysokości łopatek. Zarówno w szpitalu jak i u chirurga ( tu też kilka dni szukałem na nfz ale wszedzie wizyty na 1-2 miesiące do przodu, dzwoniłem na infolinie czy mogę iść prywatnie powiedzieli że nie, poprosiłem aby podali mi w takim razei miejsce gdzie mogę odbyć badania ... napisałem do likwidatora to odesłał mnie na infolinie więc udałem się prywatnie). Po jakimś czasie ból kręgosłupa był nie do wytrzymania w pracy więc udałem się do neurologa i dostałem skierowanie na tk jednak jak mi powiedzieli 440zł to wolałem odstąpić od badania i szukać tańszej alternatywy jednak znowu 2 miesiace czekania wiec znowu napisałem do ubezpieczalni w zeszłym tygodniu ale dalej cisza.....

Ubezpieczenie z oc.
Ogólnie miałem wcześniej problemy z plecami i mega sie cieszyłem jak mnie przeziebienie zlapalo i kompletnie nic mnie nie bolało ledwo wylazlem z domu i mi babka wyjechała :/ no i teraz plecy nawet nie bolą ale za to od kręgosłupa to cholery idzie dostać :/.

Nad tym adwokatem musze sie poważnie zastanowić. Zobacze czy uwzględnią prywatną wycenę Warta za wrak wyliczyła 7500zł a prywatny rzeczoznawca 4200zł

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Naprawa auta pomimo szkody całkowitej ważne pytania.
PostNapisane: 15 października 2013, 15:54 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Cytuj:
Art. 363. § 1. Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Jednakże gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu.

wiec TU nie może narzucać.


Masters napisał(a):
Debile w Warcie piszą zawsze że należy się z nimi kontaktować tak aby było najtaniej

Nie tylko Warta, ale kazde TU wymaga, zeby sie z nim kontaktowac, żeby TU zatwierdziło kosztorys naprawy. Podczas naprawy można wystąpić do TU o ponowne oględziny przez rzeczoznawce TU.


Co do terminu likwidacji szkody http://rzu.gov.pl/skargi/najczestsze-py ... ych__20894
+
Darek napisał(a):
ogólnie polecam prawnika od takich działań bo w pojedynkę to zlewaja cieplym moczem

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL