BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 12 listopada 2013, 19:29 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 940
Lokalizacja: KŁODZKO
Moje BMW: f32 428
Kod silnika: N20B20
bez twojej zgody[świadomej lub nie] sprzedający nie może wycofać Oc... chyba ,że podpisałeś to w umowie kupna-sprzedaży, lub ty poinformowałeś ubezpieczyciela o tym ,że rezygnujesz z obowiązującego OC...innaczej Oc jest "aktywne" nawet jeśli nie została np.zapłacona druga rata[nieopłacenie drugiej raty zawartej umowy nie powoduje jej rozwiązania] ..

zadzwoń do jakiegokolwiek agenta ubezp. to ci wytłumaczy co i jak... ;)

_________________
Oceń mój wóz: viewtopic.php?f=6&t=105174


Ostatnio edytowano 12 listopada 2013, 19:40 przez przemo330ci, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 12 listopada 2013, 19:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1695
Lokalizacja: LLU
dokladnie tak jak pisze przemo330ci, masz ta polise od sprzedawcy? jak nie to zapytaj jak on ja wycofal skoro w dniu zakupienia auta ta polisa stala sie twoja i tylko ty mogles to zrobic. No chyba ze jak wczesniej wspominalem poprostu skoczyl sie okres ubezpieczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 12 listopada 2013, 19:56 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Sprzedajacy ''wycofał'' najprawdopodobniej w takim sensie, ze na podstawie umowy k-s zawiadomil ubezpieczyciela o sprzedaży auta i pozbył się problemu.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 12 listopada 2013, 20:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 940
Lokalizacja: KŁODZKO
Moje BMW: f32 428
Kod silnika: N20B20
renoraines napisał(a):
Sprzedajacy ' ze na podstawie umowy k-s zawiadomil ubezpieczyciela o sprzedaży auta i pozbył się problemu.



co według ciebie oznacza "pozbycie się problemu"?

tak czy siak ,aby dalej dyskutować na ten temat musimy znać dwa fakty:

1. data zawarcia umowy kupna- sprzedaży

2. data obowiązywania polisy OC

_________________
Oceń mój wóz: viewtopic.php?f=6&t=105174


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 12 listopada 2013, 20:21 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
przemo330ci napisał(a):
renoraines napisał(a):
Sprzedajacy ' ze na podstawie umowy k-s zawiadomil ubezpieczyciela o sprzedaży auta i pozbył się problemu.
co według ciebie oznacza "pozbycie się problemu"?


Kontynuowanie ubezp: opłacenie kolejnej raty, wznowienie jeśli poprzednia dobiegała końca itd.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 12 listopada 2013, 21:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 27
Posty: 19
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: e30 wąska
Dokładnie tak jak pisze Renoraines, tylko najlepsze jest to, że nie ma jednoznacznej daty umowy kupna sprzedaży ponieważ najpierw była zaliczka, a umowa została zakończona w innym dniu a pozatym juz od wzięcia auta niestety minął miesiąc a ja jeszcze nie ubezpieczyłem :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 12 listopada 2013, 22:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Zrób skan tej umowy i wrzuć go tutaj...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 13 listopada 2013, 09:18 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1695
Lokalizacja: LLU
E3wl napisał(a):
Dokładnie tak jak pisze Renoraines, tylko najlepsze jest to, że nie ma jednoznacznej daty umowy kupna sprzedaży ponieważ najpierw była zaliczka, a umowa została zakończona w innym dniu a pozatym juz od wzięcia auta niestety minął miesiąc a ja jeszcze nie ubezpieczyłem :(


masz ta polise OC od sprzedawcy?? Do kiedy jest okres ubezpieczenia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 18 listopada 2013, 23:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 27
Posty: 19
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: e30 wąska
Okres ubezpieczenia jest do maja 2014, dzisiaj dowiedzialem sie ze aby wypowiedziec ubezpieczenie po sprzedazy auta poprzedni wlasiciciel musialby to ze mną uzgodnić, mimo wszystko udało sie rozwiązać sprawę i temat do zamknięcia. Wielkie dzięki tym co ty pisali, pozdrawiam. : :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 20 listopada 2013, 08:08 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1695
Lokalizacja: LLU
Przecież to czego mowisz ze się dowiedziales to każdy ci pisal już dawno


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 20 listopada 2013, 11:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1374
Lokalizacja: Łódź Widzew
Garaż: Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez demontażu głowicy: https://sprzedajemy.pl/wymiana-uszczeln ... nr65354533


Wzmocnienie podłogi BMW e46 e36: https://sprzedajemy.pl/naprawa-mocowani ... nr53378978

Wymiana opon,Pozostała mechanika. ISTA INPA
wojtasWLK napisał(a):
Przecież to czego mowisz ze się dowiedziales to każdy ci pisal już dawno


x2

_________________
Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez demontażu głowicy: https://sprzedajemy.pl/wymiana-uszczeln ... nr65354533
Wzmocnienie podłogi BMW e46 e36: https://sprzedajemy.pl/naprawa-mocowani ... nr53378978

Wymiana opon,Pozostała mechanika. ISTA INPA
Kodowanie BMW seria E ICOM


Osoby z interfejsem BMW https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... 066388&z=7


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 20 listopada 2013, 16:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 364
Wróbel91 napisał(a):
wojtasWLK napisał(a):
Wróbel91 napisał(a):
nawet jeśli gość wypowie to nie jestem pewny ale od jest chyba ważne 30 dni.W każdym razie ty jako nabywca masz 30 dni aby zostać przy aktualnym oc albo zrezygnować i wykupić nowe,ale skoro gość wypowiedział i sprzedał ci auto bez oc to powinieneś ubezpieczyć w ten sam dzień,ale sprzedający to zataił?? skąd się dowiedziałeś że oc wycofał?

Nie moze sobie wypowiedziec w trakcie trwania umowy, chyba że się konczylo to mógł zrezygnować z dotychczasowego ubezpieczyciela.


zgadza się,ale kupujący może zrezygnować z oc w ciagu mieiąca od zakupu,nie waże czy kończy się oc czy zostało dopiero wykupione,Może kupujący nieświadomie podpisał rezygnacje z oc przez nabywcę.


Jeśli właśćiciel sam zawierał umowę OC, nie jest możlwe jej wypowiedzenie przed upływem końca okresu trwania ubezpieczenia.

Natomiast jeśli ubezpieczenie OC jest "przepisane", tj kupione wraz z autem, można je wypowiedzieć w każdej chwili, nie ma limitu 30 dni od kupna samochodu
Było tak kiedyś, ale zmieniło się to wraz z ostatnią nowelizacją ustawy.

Cytuj:
Gdy dochodzi do sprzedaży pojazdu, prawa i obowiązki wynikające z umowy ubezpieczenia OC przechodzą na nabywcę pojazdu, a polisa zachowuje ważność do ostatniego dnia trwania umowy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nabywca zachowuje jednak prawo do złożenia wypowiedzenia umowy OC.

W wyniku nowelizacji ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, nabywca pojazdu takie wypowiedzenie może złożyć w dowolnym momencie. W takim przypadku umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z dniem nadania oświadczenia o wypowiedzeniu w urzędzie pocztowym lub z datą doręczenia wypowiedzenia właściwemu Agentowi. Warto również pamiętać, że jeżeli nabywca zdecyduje się korzystać z ubezpieczenia zawartego przez zbywcę pojazdu, umowa ta nie zostanie automatycznie wznowiona na kolejne 12 miesięcy.


A jak to się odnosi do problemu autora?
Ano tak, że jeśli sprzedający nie wykupił sam ubezpieczenia tylko otrzymał je z autem od jeszcze poprzedniego właściciela, to mógł wycofać OC w trakcie jego trwania, ale tylko przed sprzedażą auta (datą z umowy)

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, należy wpisać nr VIN lub rejestracyjny na stronie:

https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredPr ... ?with=zpp1

Sprawdzimy tam, czy na dany dzień auto ma/miało OC.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 22 listopada 2013, 14:46 
Offline
Forumowicz

Wiek: 103
Posty: 182
Kod silnika: m20
sln napisał(a):
Gdy dochodzi do sprzedaży pojazdu, prawa i obowiązki wynikające z umowy ubezpieczenia OC przechodzą na nabywcę pojazdu, a polisa zachowuje ważność do ostatniego dnia trwania umowy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nabywca zachowuje jednak prawo do złożenia wypowiedzenia umowy OC.

W wyniku nowelizacji ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, nabywca pojazdu takie wypowiedzenie może złożyć w dowolnym momencie. W takim przypadku umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z dniem nadania oświadczenia o wypowiedzeniu w urzędzie pocztowym lub z datą doręczenia wypowiedzenia właściwemu Agentowi. Warto również pamiętać, że jeżeli nabywca zdecyduje się korzystać z ubezpieczenia zawartego przez zbywcę pojazdu, umowa ta nie zostanie automatycznie wznowiona na kolejne 12 miesięcy.


Jeśli dobrze rozumiem. Jeżeli kupiłem auto z ważną polisą opłaconą do końca i przepisałem ją na siebie(tak, że widnieją moje dane na polisie), to wg prawa po jej zakończeniu nie powinna się automatycznie przedłużyć na kolejny rok, jeśli nawet nie dałem wypowiedzenia?.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 22 listopada 2013, 14:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 364
Dokładnie tak jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 22 listopada 2013, 15:06 
Offline
Forumowicz

Wiek: 103
Posty: 182
Kod silnika: m20
Dzięki. To tylko modlić się żeby ufg nie dopatrzyło przerwy w oc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie i rejestracja.
PostNapisane: 22 listopada 2013, 15:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 364
Doprecyzujmy, że zależy kiedy sytuacja o którą pytasz miała miejsce. Nowelizacja ustawy była w lutym 2013, i za jej sprawą nowe zasady (tzn omawiane nieprzedłużanie się otrzymanej polisy zbywcy), dotyczy ubezpieczeń zawartych pierwotnie po dniu 11 lutego 2012r.

Czyli jeśli kupiłeś np auto w grudniu 2012, i miało OC zawarte w styczniu 2012 (czyli jeszcze na starych zasadach) na rok , to polisa przedłużyła się automatycznie w przypadku braku wypowiedzenia.

Najłatwiej wszystko sprawdzić na wrzuconej już wcześniej przeze mnie stronie
https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredPr ... ?with=zpp1

Baza działa wstecz (nawet kilka lat), więc możesz wybrać dzień co do którego masz wątpliwości, wpisać ówczesny nr rejestracyjny wozu lub VIN, i wyskoczy Ci stan na dany dzień.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL