BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z Dokumentami auta
PostNapisane: 7 marca 2014, 03:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e34,e30,e34
Kod silnika: m51d25,m60b40,m20b25
Zacznijmy od początku. W teorii jestem drugim właścicielem w Polsce mojego E34 (według Karty pojazdu). Kupując to auto sprawdzałem dokumenty i była ciągłość umów prawidłowa czyli: 1 właścicielka -> 2 właściciel -> 3 właściciel -> Ja. Po jakimś tygodniu od kupna auta postanowiłem iść przerejestrować auto do urzędu. Po przestaniu 2-3 godzin pani w okienku powiedziała mi, że nie ma ciągłości umów i jest jeszcze Pan X i wygląda to tak, że pierwsza właścicielka sprzedała dwa razy auto - czyli, że sprzedała, poleciała wyrejestrować i ktoś jej oddał to auto, a ona nie zgłosiła zwrotu do urzędu - ale niestety tak nie było... Skontaktowałem się z pierwszą właścicielką z Warszawy i dała mi brakującą umowę. Ja ucieszony, że już niby wszystko jest poleciałem znowu do urzędu rejestrować auto i niestety pani z okienka poinformowała mnie, że jedna z umów jest sfałszowana. Już tłumaczę dokładnie. Pierwsza właścicielka sprzedała Panu X auto. Na Umowie widnieją dane pierwszej właścicielki i Pana X. Pierwsza właścicielka leci do urzędu wyrejestrować auto. Pan X sprzedaje auto na jej dane fałszując jej podpis i nie przekazując poprzedniej umowy następcy (tak jak by siebie pominął) o czym wie kolejny właściciel. Kolejny właściciel sprzedaje następnej osobie, a następna osoba Mi. Ja i poprzedni właściciel o tym nie wiedzieliśmy. Mam kontakt z każdym właścicielem tego auta prócz tego co sfałszował. Osoba, która podrobiła ten podpis jest z Piaseczna k. Warszawy - niestety około 150km od mojego miejsca zamieszkania. Co mam zrobić w tej sytuacji. Czy jest jakaś szansa na rejestrację auta? Chcę sprawę zgłosić na prokuraturę. Co się stanie w takiej sytuacji? Jeździł bym dalej tak tylko, że nie ma już miejsca w dowiedzie rej. na przegląd, który wychodzi 12 marca b. roku :/ Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z Dokumentami auta
PostNapisane: 7 marca 2014, 06:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Jak ładnie poprosisz to klepną Ci przeglad w "notatkach". Nie każda SKP tak chce ale dziadkowi kiedyś tak pieczątkę przystawili. Dla mnie sprawa prosta. Jedziesz do poprzedniego właściciela i on zwraca Ci kasę za "wady prawne auta" i zabiera beemkę. Ja bym nie brał na swoje barki kwestii wyprostowania tej sprawy. LAPD działa opieszale, w Urzędzie Komunikacji zawsze im coś będzie nie pasować. Z Panem, który umowę sfałszował raczej się nie dogadasz- pewnie też będzie szedł w zaparte, że nie on sfałszował (nie wiem na co liczył). Próbuj się wymiksować z tej sprawy jak najszybciej, szczególnie że wartość auta niewielka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z Dokumentami auta
PostNapisane: 7 marca 2014, 09:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1097
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: E39 520IA FL
Kod silnika: M54B22
Najprosciej oddac auto i odebrac kase ale juz widze jak ktos sie od reki godzi przyjac auto z wada.
Pozostanie zapewne isc do sadu ale czy auto jest warte zachodu?

_________________
Bylo niezapomniane e39, jest drugie e39.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z Dokumentami auta
PostNapisane: 7 marca 2014, 11:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e34,e30,e34
Kod silnika: m51d25,m60b40,m20b25
Pawelos napisał(a):
Najprosciej oddac auto i odebrac kase ale juz widze jak ktos sie od reki godzi przyjac auto z wada.
Pozostanie zapewne isc do sadu ale czy auto jest warte zachodu?


Nie jest ale już trochę kasy utopiłem w nim. Mam świadka i nagranie jak pan Y, który kupił auto od pana X przyznaje, że pan X spisał umowę na dane pierwszej właścicielki. Może mi to coś da :/ Zaraz jadę do prokuratury dowiedzieć się co i jak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z Dokumentami auta
PostNapisane: 7 marca 2014, 17:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 364
Idąc do prokuratury załatwisz wyrok z art 270 kk gościowi który podrobił umowę, ale czy dla siebie coś z tego ugrasz - wątpie... auto ma wadę prawną. Jeśli chcesz to odkręcić, to trzeba by załatwić, aby Pan X (ten który podrobił umowę) spisał umowę sprzedaży na swoje dane z Panem Y. Wtedy wszystko w papierach będzie prawidłowo. Groźba wyroku karnego powinna go do tego przekonać.

Tylko trochę przypał, że byłeś już z tym za przeproszeniem burdelem dwa razy w Wydziale Komunikacji i mogą węszyć gdy pojawisz się trzeci raz, za każdym razem z innymi umowami. Nieciekawa sytuacja nie z Twojej winy, nie dało się tego sprawdzić przy zakupie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z Dokumentami auta
PostNapisane: 7 marca 2014, 19:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1097
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: E39 520IA FL
Kod silnika: M54B22
Wąski34 napisał(a):
Zaraz jadę do prokuratury dowiedzieć się co i jak.

No i co byles w prokuraturze ?

_________________
Bylo niezapomniane e39, jest drugie e39.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z Dokumentami auta
PostNapisane: 8 marca 2014, 13:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e34,e30,e34
Kod silnika: m51d25,m60b40,m20b25
Byłem. Zbytnio przy rejestracji mi to nie pomorze :/ W poniedziałek idę do adwokatki, że by się dowiedzieć jak wygląda sprawa z przekazaniem praw majątkowych w tym przypadku pojazdu. To ma mi podobno według urzędu pozwolić na rejestrację auta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z Dokumentami auta
PostNapisane: 8 marca 2014, 18:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1097
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: E39 520IA FL
Kod silnika: M54B22
W teorii jesli samochod nie jest kradziony a nabyles go w dobrej wierze masz szanse to poprostowac ale troche dodatkowych kosztow i nerwow bedzie.
Tylko ten ktos kto sfalszowal umowe bedzie mial jazdy.

_________________
Bylo niezapomniane e39, jest drugie e39.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL