BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 20:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Do sądu z TU, czy warto chodzić na sprawy?
PostNapisane: 20 czerwca 2014, 09:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Jakiś czas temu założyłem TU sprawę bo nie chcieli wypłacić odszkodowania. Sprawę wygrałem, kwota zadowalająca ale trwało to koszmarnie długo. Zjawiałem się na każdej sprawie i odpowiadałem na bzdetne pytania, co mogłem zrobić żeby uniknąć wjechania w dziurę, z jaką prędkością jechałem itp. Przedstawiciel ubezpieczyciela nie pojawił się ani razu. W końcu zapomniałem pójść na którąś sprawę i w tym momencie zapadł wyrok. Zaznaczam, że w pozwie wniosłem o rozpatrzenie sprawy bez mojej obecności (podobno tak się robi na wypadek gdybym właśnie zapomniał przyjść).

Tym razem migają się od wypłaty za guz w oponie. Kwota odszkodowania o które wnioskuję jest wyraźnie mniejsza od wartości auta więc już nie będzie przepychanek z wyceną jak przy poprzedniej sprawie. Zastanawiam się, czy warto chodzić na te sprawy. Wszystko i tak jest w papierach, skoro przedstawiciel ubezpieczyciela i tak się nie pojawia a ich "strategia" to granie na czas, bo rozstrzygnięcie będzie i tak na moją korzyść.

Ma ktoś doświadczenia przy sprawach z TU? Zależy mi, żeby mnie to jak najmniej absorbowało, ale nigdy nie było problemu, żeby te 2h wygospodarować. Po prostu nie widzę sensu bycia tam. Sąd i tak ma swoje wytyczne i oprze się na wycenie rzeczoznawcy, od której w razie czego odwołuję się pisemnie.

Poprzednim razem było tak, że TU wypisał kilka "wątpliwości" typu właśnie "co mogłem zrobić..." i sędzina pytała mnie o to punkt po punkcie... po wszystkim termin kolejnej sprawy za pół roku :zdziwko: Czy nie przychodząc na sprawę mogę się spodziewać takiego scenariusza: sprawa, wycena rzeczoznawcy, odpowiedz pisemna moja i TU, kolejna sprawa na której zapada wyrok?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Do sądu z TU, czy warto chodzić na sprawy?
PostNapisane: 20 czerwca 2014, 09:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1197
Moje BMW: POLO 9N
Kod silnika: Wesołe TDI
Jeżeli sprawa jest jasna, to o ile mi wiadomo można załatwić ją w e-sądzie. http://sadinternetowy.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Do sądu z TU, czy warto chodzić na sprawy?
PostNapisane: 22 czerwca 2014, 10:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
Takiej sprawy nie można załatwić w e-sądzie. Zostanie przekazana do sądu właściwości ogólnej. Generalnie nie ma sensu przychodzić na takie sprawy, chyba, że sąd wzywa do osobistego stawiennictwa. Wystarczy wniosek o rozpoznanie sprawy pod nieobecność powoda. Aby nie czekać pół roku na termin rozprawy, można pokombinować z właściwością przemienną. Przy sprawach z OC jest duże pole manewru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Do sądu z TU, czy warto chodzić na sprawy?
PostNapisane: 22 czerwca 2014, 20:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Zapis taki zawarłem w pozwie, chyba więcej nie potrzeba. Powiesz mi coś więcej o tej właściwości przemiennej, bo z tego co czytam wygooglałem to jest po prostu tak, że sprawa odbywa się w moim miejscu zamieszkania. To też ująłem w pozwie. Chyba że chodzi o coś innego, bo nie rozumiem jak to mogłoby przyspieszyć termin rozprawy. Może być PW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Do sądu z TU, czy warto chodzić na sprawy?
PostNapisane: 23 czerwca 2014, 13:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
Dobrze wygoglowałeś. Przed wniesieniem pozwu warto zasięgnąć informacji w którym sądzie będzie najszybciej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL