BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 09:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 8 grudnia 2014, 21:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Dzisiaj cykalismy zdjecia mojego auta na "skwerze histrycznym" ktory nie jest oznaczony zakazem wjazdu ani zadnym znakiem drogowym, jedynie plakietka przed wjazdem z napisem skwer historyczny.
przyjechala straz miejska i proponowali 300-200 i skonczylo sie na 100 i 1 punkt "art 97KW niestosowanie sie do przepisów ruchu drogowego"
ich tlumaczenie bylo takie ze skwer tak samo jak deptak i park nie sluzy do parkowania ani poruszania sie pojazdow po nim.
przy zdarzeniu bylo ze mna moich 3 kolegow, i zadna gadka o pouczeniu i ze zwijamy manele nie poskutkowala, stwierdzili ze cos musza wypisac bo nagralo sie na monitoring i ich szef bedzie pozniej rozliczac :P
poprosili o dokumenty i od razu poszli wypisywac kwit, bez spytania sie czy przyjmuje mandat.
teraz pytanko
niby mam 7dni zeby odwolac sie od tego mandatu mimo ze go podpisalem, wtedy stwierdzilem ze o 100 nie ma co sie klucic, ale tak sobie teraz rozmyslam, czy jest wogole jakas podstawa prawna do ukarania

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 8 grudnia 2014, 22:50 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Tylko 97 kw wpisali czy coś jeszcze?
Bo sam 97 kw to średnio się nadaje do takiego ukarania:
Cytuj:
Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jej podstawie,
podlega karze grzywny do 3000 złotych albo karze nagany.

Powinni wskazać w mandacie, który przepis naruszyłeś.
Szkoda, że nie odmówiłeś przyjęcia.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 8 grudnia 2014, 22:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Moim zdaniem ulgowo Ciebie potraktowali bo jednak zasłużyliście sobie na 10x tyle.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 8 grudnia 2014, 23:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
maaaad napisał(a):
Tylko 97 kw wpisali czy coś jeszcze?
Bo sam 97 kw to średnio się nadaje do takiego ukarania:
Cytuj:
Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jej podstawie,
podlega karze grzywny do 3000 złotych albo karze nagany.

Powinni wskazać w mandacie, który przepis naruszyłeś.
Szkoda, że nie odmówiłeś przyjęcia.

tak na mandacie wpisane tylko to co napisalem
Tomek napisał(a):
Moim zdaniem ulgowo Ciebie potraktowali bo jednak zasłużyliście sobie na 10x tyle.

czyli Twoim zdaniem zasłuzylem na 1000zl za to ze wjechalem na plac gdzie normalnie wbijaja duze smieciarki zeby wysypac pare papierkow z koszy, a w ciagu dnia nie zadko wjezdzaja tam auta parkuja i jakos strazy nie widac, a jak ktos o godzinie 20, gdzie zywej duszy nie widac, nie hałasuje, nie dewastuje, tylko robi zdjecia defacto robiac promocje dla miasta. powinien zostac zgnebiony mimo normalnej rozmowy jak czlowiek z czlowiekiem :ok:

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 8 grudnia 2014, 23:18 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Santino, pisz wniosek o uchylenie mandatu. Jak coś to wal na prv.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 8 grudnia 2014, 23:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Santino napisał(a):
czyli Twoim zdaniem zasłuzylem na 1000zl za to ze wjechalem na plac gdzie normalnie wbijaja duze smieciarki zeby wysypac pare papierkow z koszy, a w ciagu dnia nie zadko wjezdzaja tam auta parkuja i jakos strazy nie widac, a jak ktos o godzinie 20, gdzie zywej duszy nie widac, nie hałasuje, nie dewastuje, tylko robi zdjecia defacto robiac promocje dla miasta. powinien zostac zgnebiony mimo normalnej rozmowy jak czlowiek z czlowiekiem


W takiej sytuacji walenie mandatami na oślep idealnie wpisuje się w całokształt sytuacji którą idealnie można opisać klasykiem kończącym się na "kamieni kupa". Moje zdanie jest takie że nic z tego co opisałeś nie powinno nawet mieć miejsca no ale warunki w Polsce wiadomo jakie są.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 8 grudnia 2014, 23:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
maaaad, oki zaraz pisze :piwo:
Tomek, wiesz 100zl nie majatek, dlatego podpisalem mandat zeby sobie pojechali, bo defacto rozmawiali normalnie, ale uparli sie zeby jakis kwit wypisac, ale po czasie dopiero tak ze znajomymi zaczelismy rozmawiac na jakiej dokladnie podstawie to wypisali, to raz a dwa ta stowke bym chrzesniakowi dolozyc do jakeigos lepszego prezentu na swieta :)

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 07:49 
Santino napisał(a):
Dzisiaj cykalismy zdjecia mojego auta na "skwerze histrycznym" ktory nie jest oznaczony zakazem wjazdu ani zadnym znakiem drogowym, jedynie plakietka przed wjazdem z napisem skwer historyczny.


Jak wygladala ta plakietka? Przeciez nas, jako uzytkownikow drogi obowiazuje KD, nie kojarze znaku "uwaga nisko przelatujace skwery historyczne" :zdziwko: mozesz pokazac/narysowac, jak ten znak/cokolwiek wygladal/wygladalo?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 07:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Czarny napisał(a):
Santino napisał(a):
Dzisiaj cykalismy zdjecia mojego auta na "skwerze histrycznym" ktory nie jest oznaczony zakazem wjazdu ani zadnym znakiem drogowym, jedynie plakietka przed wjazdem z napisem skwer historyczny.


Jak wygladala ta plakietka? Przeciez nas, jako uzytkownikow drogi obowiazuje KD, nie kojarze znaku "uwaga nisko przelatujace skwery historyczne" :zdziwko: mozesz pokazac/narysowac, jak ten znak/cokolwiek wygladal/wygladalo?


No już może bez sprowadzania sprawy do absurdu? Jest definicja drogi, jezdni i przeciętny kierowca jest na tyle rozgarnięty żeby wiedzieć gdzie można jeździć a gdzie nie. Czy trawnik (pol: sralnik) też ma być oznakowany tabliczką żeby na niego nie wjeżdżać? A chodnik (pol: jezdnik)?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 08:05 
Tomek napisał(a):
No już może bez sprowadzania sprawy do absurdu? Jest definicja drogi, jezdni i przeciętny kierowca jest na tyle rozgarnięty żeby wiedzieć gdzie można jeździć a gdzie nie. Czy trawnik (pol: sralnik) też ma być oznakowany tabliczką żeby na niego nie wjeżdżać? A chodnik (pol: jezdnik)?


No wlasnie, bez absurdu, podaj mi definicje, jak mam odroznic "skwer", od zwyklej brukowanej kostki? i po co sa znaki, zeby nie korzystac z nich? trawnik nie ma powierzchni, ktora mozna pomylic z droga, nie przesadzaj. ile miast ma w Centrum kostke brukowa, zamiast asfaltu - teraz przed kazdym wjazdem trzeba sie zastanawiac, czy to skwer, czy nie? no bez jaj? a chodnik co, nie parkowales na chodniku nigdy?

Ja bym chcial wiedziec, a nie wszystkiego sie domyslac. Co to szkodzi postawic znak, ktory rozwiewa watpliwosci - aha, zakaz wjazdu, nie dotyczy sluzb porzadkowych i czesc piesni. a tam, gdzie nie trzeba, stawiaja mnostwo znakow, wiec... dlaczego nie egzekwowac swoich praw? nie rozumiem, czlowiek je pisze, niech czlowiek powie o co mu chodzi.

Moze jakby Sonny odmowil, bo istotnie nie ma podstaw, to moze w koncu ktos na gorze da cynk, zeby znak postawic, a nie golic na kase zblakanych turystow :wstyd:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 08:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Santino nieraz oglądam ''Emila Łowcę Fotoradarów'' ludzie do niego piszą co zrobić w różnych sytuacjach... napisz do Emila zapewne będzie Ci pomocny :super:



to nie żart...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 08:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Obrazek

To samo miasto swoją drogą, może tam takie lokalne zwyczaje.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 09:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Tomek napisał(a):
To samo miasto swoją drogą, może tam takie lokalne zwyczaje.


:hihi:

trochę tego tam jest
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/mi ... id,tm.html

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 09:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Czarny napisał(a):
Santino napisał(a):
Dzisiaj cykalismy zdjecia mojego auta na "skwerze histrycznym" ktory nie jest oznaczony zakazem wjazdu ani zadnym znakiem drogowym, jedynie plakietka przed wjazdem z napisem skwer historyczny.


Jak wygladala ta plakietka? Przeciez nas, jako uzytkownikow drogi obowiazuje KD, nie kojarze znaku "uwaga nisko przelatujace skwery historyczne" :zdziwko: mozesz pokazac/narysowac, jak ten znak/cokolwiek wygladal/wygladalo?

nie moge znalezc na necie zdjecia tej tabliczki
Obrazek
w lewym gornym rogu fotki jest wjazd na ten plac, i na jedenj z tych instalacji z cegły jest plakietka z brązu roz 50x30, z laserowo wycietymi literami Skwer historyczny rozmarek :)
to wszystko

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 09:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
wg mnie ewidentnie to nie jest miejsce, w którym mogą parkować (lub jeździć) pojazdy mechaniczne (nie uprzywilejowane)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 09:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
wg mnie tez :) licze po prostu na wyrozumiałosc osoby rozpatrujacej pisemko, ze w ciagu tych 30min, nic nie zniszczylem, nie nakapalem olejem, nie zakłucałem porzadku publicznego, bylem caly czas przy aucie do dyspozycji słuzb porzadkowych, rozmawialem z nimi normalnie jak czlowiek, nie jakis jp cwaniaczek.
moj bład polegal na tym, ze nie załatwilem pozwolenia od ratusza :)
jako czlowiek rozumny wiem ze takie miejsca nie sluza do parkowania, po prostu wczesniej pytalem patrolu policji ktory akurat tam stal niedaleko i pan policjat stwierdzil ze on by tam nie wjezdzal, a gdy spytalem o jakis przepis wspomniaj jedynie ze nie zostawil bym 1.5m metra dla pieszych ktorzy mogli by tamtedy chodzic, panowie z SM jak i pozniej z nastepnego patrolu Policji rowniez nie bardzo wiedzieli z jakiego paragrafu wypisac (co widac na mandacie) tlumaczyli tylko ze to skwer i przeciez wiadomo ze nie wolno wjezdzac :)

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat od SM, kilka pytań
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 10:29 
Wg mnie wcale to nie jest takie jednoznaczne. Jakby tam byly 3 samochody zaparkowane, pewnie wiekszosc z Was, jakby szukala miejsca do zaparkowania, postawiloby obok. W niektorych miastach na podobnych placach narysowane sa nawet Linie do parkowania. A tu trzeba sie domyslac. Troche nie fajnie. Jak ktos nie chce, zeby wjezdzaly auta, stawia sie znaki lub pacholki, uniemozliwiajace wjazd.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL