BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 12:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Odebranie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
PostNapisane: 24 czerwca 2015, 08:09 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
Witam. Pytanie czy ktoś miał kiedyś podobną sytuację jak ja. Wykroczenia popełniłem w kwietniu, czyli jeszcze przed wprowadzeniem nowych przepisów. A wyglądało to w skrócie tak:
Kierowałem motocyklem, wyprzedziłem Insignię przekraczając podwójną linię ciągłą i część jezdni wyłączoną z ruchu (tą kratkowaną), oczywiście Opel był policyjny :wstyd: Panowie poczekali aż wyjedziemy z zabudowanego, dogonili mnie i zamiast zatrzymać kontynuowali jazdę za mną (bez włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych). Opisując w bardzo dużym skrócie to co narobiłem, bo nie bardzo jest się czym chwalić. Pusta droga, wieczór, czy to był przejazd przez wioski czy przez pola, ciąłem ostro, trzasnąłem 23 przekroczenia prędkości, w tym 9 w terenie zabudowanym i były to prędkości powyżej 150, a często i grubo powyżej 200. Zatrzymali mnie dopiero przez samym wjazdem do mojej miejscowości kiedy już jechałem przepisowo, bo zaczynał się "prawdziwy teren zabudowany" czyli miasto, gdzie chodzą ludzie, gdzie mógłbym zrobić komuś krzywdę swoją jazdą. Nie otrzymałem żadnego mandatu, na drugi dzień stawiłem się na komendzie w celu złożenia wyjaśnień. Postawili 3 zarzuty: brak uprawnień do kierowania motocyklem, przekroczenia prędkości i niestosowanie się do znaków poziomych. Zatrzymanie miało miejsce 22 kwietnia, 9czerwca drugi raz jeździłem na komendę uzupełniać zeznania. Sprawę skierowali do sądu o odebranie mi uprawnień. I teraz lista pytań:
1. Czy mogli jechać za mną tak długo i nagrywać, dopuszczając jednocześnie do natrzaskania takiej liczby przekroczeń? czy jeśli bym kogoś zastrzelił na ich oczach to czekaliby aż zabije jeszcze z dwie osoby?
2. Jak długo będzie się to wszystko ciągnąć i jak dużo czasu mają na stworzenie rozprawy w sądzie? czy w ogóle może to ulec przedawnieniu?
3. Prawo jazdy kat b i c są mi niezbędne do wykonywania pracy, jestem kawalerem, nie mam rodziny na utrzymaniu. Zebrałem dokumenty z pracy, które świadczą o tym, że te kat prawa jazdy są mi niezbędne, w innym wypadku nie mogę wykonywać obowiązków służbowych. Jak na takie coś będzie zapatrywał się sąd? Jak się ratować przed odebraniem uprawnień?
4. Czy w ogóle zostanę wezwany na sprawę w sądzie czy odbędzie się zaocznie i dowiem się z listu, że mam odebrane uprawnienia?

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odebranie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
PostNapisane: 24 czerwca 2015, 09:51 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 566
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 xDA
Kod silnika: M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=150371
Kierowcę popełniającego wykroczenie należy niezwłocznie zatrzymać, kiedyś była sprawa głośna chyba nawet w telewizji, że fsze maja obowiązek po ujawnieniu pierwszego wykroczenia przystąpić do zatrzymania, a nie czekać aż kierowca może kogoś w końcu zabije na drodze. Twoja argumentacja z drugiego zdania pkt 1 jest jak najbardziej na miejscu. Jezelimchca ci postawić tyłem zarzutów masz prawo do odmowy złożenia zeznań i wyjaśnień wtedy od razu skieruje sprawę do sądu. Nie nie zatrzymaja ci prawa jazdy bo nie popełniles wykroczenia ani sam osobowym ani ciężarowym, kpwow przewiduje karę grzywny nawet do 5 tys zł. Poza tym wykroczenie zostało ujawnione przed 18 maja w związku z powyższym teraźniejsze przepisy nie maja zastosowania. Nie zabiera ci prawa jazdy jeżeli praca która wykonuje za jego pomocą jest twoim jedynym źródłem utrzymania, poza tym jak pisalem wcześniej jechales motocyklem bez uprawnień za to są inne sankcje a nie zatrzymanie prawka na B czy C.
To tak jak absurdalne było zabierania prawa jazdy za prowadzenie roweru po pijaku gdzie dokumentem uprawniającym poruszanie się rowerzysty po drodze publicznej jest ukonczone 18 lat czyli dowód osobisty. Teraz nie jest to już nawet przestępstwem tylko wykroczeniem za które nie zabiera się prawa jazdy.

_________________
Obrazek

viewtopic.php?f=6&t=150371


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odebranie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
PostNapisane: 24 czerwca 2015, 10:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2080
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E81
Kod silnika: N54b30a
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=172345
1. Tak -będą się tłumaczyli tym, że nie było możliwości zatrzymania Cię wcześniej, bo wiązałoby się to ze stworzeniem zagrożenia ble, ble, ble i dlatego jechali za Tobą rejestrując kolejne wykroczenia za które Cię udupią zupełnie przy okazju... Koniec końców będzie to słowo dwóch prawych policjantów vs. jeden pirat drogowy, wariat na motocyklu. Za mną jechali blisko 15km, bo cały czas przekraczałem o 20-30km/h, a jak wpadłem w zabudowany i zrobiło się 50+ to od razu zawijka... Pomimo nie przyjęcia mandatu i sądu oczywiście mi dowalili, policjant tłumaczył się jak wyżej, że nie było jak zatrzymać, szkoda tylko, że w zabudowanym zatrzymali mnie za zakrętem na środku drogi...

2. Nie
3. Będą to mieli w dupie
4. To już zależy od urzędników, bo ja za nieprzyjęcie mandatu w Kielcach zostałem wezwany na rozprawę, a w Krakowie wszystko odbyło się beze mnie i bez jakiegokolwiek pisma, tylko komornik mi ściągnął 1300pln z wypłaty.

Ogólnie to przeyebana sprawa, poszukaj dobrego prawnika...

Miałeś jakąś kamerkę, żeby udowodnić, że mimo przekraczania prędkości nie spowodowałeś wielkiego zagrożenia?
Możesz pewnie powołać biegłego, który udowodni, że policja mogła zatrzymać Cię wcześniej, ale czy to coś zmieni? Nie wiem...

Tutaj przydałby się Maaad, on jest biegły w przepisach.

_________________
Galeria Turasa 328iT:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=137931

Galeria Compacta 325ti
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=161392&start=0

Galeria M5:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=158685&start=0

Galeria jedynki 135i:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=172345


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odebranie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
PostNapisane: 24 czerwca 2015, 11:01 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Wyprzedziłeś insygnię, która potem siedziała Ci na ogonie i nie wpadłeś na to, że to policja :rotfl:
Wiesz, że nie możesz sobie pozwolić na utratę prawka i takie numery odstawiasz :wstyd:
FYI na wsi też mieszkają ludzie i nawet zdarza im się po zmroku wchodzić z domu, z tą różnicą, że na wsiach nie ma chodników.
Trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odebranie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
PostNapisane: 24 czerwca 2015, 13:23 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Za jazdę motocyklem bez uprawnień kara grzywny, ale sąd może też orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Kodeks wykroczeń http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 9710120114

Art 94 § 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Art. 86. §1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,podlega karze grzywny.
§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odebranie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
PostNapisane: 9 lipca 2015, 06:10 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
Dobra mamy finał sprawy, więc i tutaj opiszę. Wczoraj dostałem wyrok, sprawa odbyła się bez udziału stron 2lipca. Sąd uznaje mnie winnym popełnionych wykroczeń i nakłada grzywnę w wysokości 2000zł+50zł opłaty i 200zł kosztów czy tam odwrotnie, łącznie 2250 wyszło. O odebraniu uprawnień w piśmie nie ma nawet słowa i to jest dla mnie najważniejsze :)

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odebranie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
PostNapisane: 9 lipca 2015, 14:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Wojt4S90 no to Ci się upiekło bo mogło być gorzej z tego co wspominał renoraines :P


Bierz to jako dobrą nauczkę ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odebranie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
PostNapisane: 9 lipca 2015, 14:16 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
nauczka wyciągnięta ;) tym bardziej, że zmieniły się przepisy i teraz już nie byłoby tak wesoło :)

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odebranie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
PostNapisane: 9 lipca 2015, 18:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 209
Lokalizacja: Lokalizacja
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52
Wojt4S90 napisał(a):
obra mamy finał sprawy, więc i tutaj opiszę. Wczoraj dostałem wyrok, sprawa odbyła się bez udziału stron 2lipca. Sąd uznaje mnie winnym popełnionych wykroczeń i nakłada grzywnę w wysokości 2000zł+50zł opłaty i 200zł kosztów czy tam odwrotnie, łącznie 2250 wyszło. O odebraniu uprawnień w piśmie nie ma nawet słowa i to jest dla mnie najważniejsze
Nie ciesz się zbyt wcześnie orzeczenie musi się uprawomocnić :) W moim rejonie prawko by zabrali bez mrugnięcia okiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odebranie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
PostNapisane: 9 lipca 2015, 20:04 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
Asumpt napisał(a):
Nie ciesz się zbyt wcześnie orzeczenie musi się uprawomocnić :)
czyli dostanę jeszcze jakiś kwit z uprawomocnieniem?

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odebranie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
PostNapisane: 9 lipca 2015, 20:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 209
Lokalizacja: Lokalizacja
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52
Już teraz nie wiem po jakim czasie wyrok nakazowy z W się uprawomocni - ale pewnie standard 7 dni od daty doręczenia. Jedynie w obecnej sytuacji może złożyć sprzeciw oskarżyciel publiczny. Dostaniesz wezwanie do uiszczenia grzywny i kosztów postępowania jak orzeczenie pójdzie do wydziału wykonania orzeczeń (czyli będzie prawomocne).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odebranie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
PostNapisane: 16 sierpnia 2015, 11:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Moje BMW: jeszcze brak :(
Ciesz się, że kwota jest tak mała, mogli przecież za taki przejazd policzyć z górnej półki. Pewna znana postać z mojego miasta za jeden taki przejazd dostała grzywnę 5tys, no ale on osobówką rajd przez Kraków urządził.Swoją drogą, jechać 200 km/h późną porą, gdzie widoczność nie jest już tak dobra to bardziej już głupota niż odwaga..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odebranie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
PostNapisane: 23 września 2015, 12:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E91
Jak się nie mylę to w Krakowie policjanci znaleźli nowy sposób na zabieranie prawka. Dojeżdżając do pasów widząc pieszego zatrzymują się gwałtownie i liczą na to, że pojazd jadący drugim pasem się nie zatrzyma. Na takie zagrania warto też uważać w innych częściach kraju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL