BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39]Szkoda całkowita ile się spodziewać
PostNapisane: 10 lipca 2015, 21:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: E39
Witam miałem incydent na drodze gminnej, zahaczyłem ławą studzienkę która nie była widoczna a przede wszystkim nie była zabezpieczona. Przez to wybuchły poduchy pękła szyba, ława się przesunęła prawdopodobnie wahacze tak samo no i problemy z skrzynią biegów oraz tłumikiem. Dzisiaj przyjechał pan który wycenia szkody i kazał czekać na wycenę 4-5 dni. Powiedział że to będzie szkoda całkowita ile mogę się spodziewać bo mam w planach zakup nowej E39 i chcę jak najszybciej bo potrzebuje auta.

BMW E39 1997 r 2.0 LPG na wyposażeniu skóry, klima, elektryczne szyby i to wszystko, przebieg około 330 000km . Karoseria w dobrym stanie nie ma żądnych wgnieceń, wykrył że był malowany dach i maska a tak poza tym to wszystko ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Szkoda całkowita ile się spodziewać
PostNapisane: 10 lipca 2015, 22:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Mam podobną konfigurację, tylko że z 2.8. W eurotaxie moje auto stoi z 7 tyś. TU wyceni Ci pewnie na 5 i potrąci za wartość wraku więc szału bym się nie spodziewał. Zawsze możesz się sądzić ale to trwa, chociaż jak kiedyś poszedłem do sądu z TU, który wycenił wartość auta na 7 tyś, to sądowy rzeczoznawca podniósł do 15 tyś ale miałem umowę kupna sprzed 3 miesięcy na kwotę 18 tys...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Szkoda całkowita ile się spodziewać.
PostNapisane: 11 lipca 2015, 10:47 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
na 100% dostaniesz jakieś śmieszne pieniądze i będziesz musiał się odwoływać, najlepiej skorzystać z firmy, która zajmuje się takimi sprawami, biorą czasem nawet 20%, ale warto bo można wyciągnąć konkretną kasę, bez nerwów i zawracania sobie głowy, przy czym to trochę potrwa

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Szkoda całkowita ile się spodziewać
PostNapisane: 11 lipca 2015, 13:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Bez odwołania szału nie będzie... troszkę będziesz musiał powalczyć i coś więcej ugrasz a czy to Cię zadowoli...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Szkoda całkowita ile się spodziewać
PostNapisane: 11 lipca 2015, 17:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Firmy biorą od 30% w górę ale pierwsze odwołanie to bym sam napisał- żadna filozofia. Z firmami jest tak, że ludzie w nich pracujący żyją z tej prowizji i dla nich priorytetem jest szybko zamknąć sprawę i wziąć swoją działkę więc nie licz na to, że będą chcieli zmaksymalizować odszkodowanie. Z tego co widzę, to Tobie też zależy na czasie, więc to nie koniecznie jest dla Ciebie minus.

Z tą konkretną kasą to bym nie szalał. Jak nie chcesz iść do sądu to więcej niż w eruotaxie Ci nie dadzą. Realnie to nawet ładne 520 nie trzyma jakoś specjalnie ceny bo to najmniej atrakcyjna wersja silnikowa. Do tego wystawiają Twój wrak na aukcję i pomniejszają wartość odszkodowania o najwyższą ofertę (jak Ci to pasuje, to możesz oddać wrak i zgarnąć całą kasę). Ja bym się nie zdziwił, jak by pierwsza propozycja była nawet 3 tyś.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Szkoda całkowita ile się spodziewać
PostNapisane: 16 sierpnia 2015, 11:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Moje BMW: jeszcze brak :(
Nigdy nie przyjmuj pierwszej wyceny! Zawsze jest to najniższa półka. Odwołuj się, a możesz na tym sporo zyskać. Mi zaproponowali za auto za szkodę całkowitą 18 tysięcy a jak dostali wezwanie do zapłaty kwoty wynikającej z opinii niezależnego rzeczoznawcy, to od razu kwota do prawie 35 tysięcy doszła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL