BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 20:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 14 lipca 2015, 10:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Witam wszystkich,

jestem nowy na forum i nie wiem gdzie założyć ten temat, jeżeli w złym miejscu to proszę o przeniesienie.

Niedługo będę mieć 18 lat i upatrzyłem sobie BMW e36 1.6 lub 1.8 z gazem lub bez nie wiem który lepszy żeby nie spalało dużo.

Załóżmy że kupię te BMW e36 1.8 115 km, sedan z diesel i moje pytanie jest następujące:

Jaki koszt wyniosłoby ubezpieczenie takiego auta? Oczywiście tak na oko. Patrzyłem różne kalkulatory ale to za dużo danych potrzeba do tego żeby obliczyli a ja tego auta jeszcze nie posiadam.

Mieszkam w województwie Świętokrzyskim, może ktoś mieszka też i powie ile by to wszystko wyniosło?

Wpadłem też na pomysł aby dać kogoś jako współwłaściciela, wtedy chyba byłoby taniej, jak to z tym jest?

Pytam ponieważ mam ograniczony budżet co do ubezpieczenia a takie auto chciałbym kupić max do 4300 zł


Proszę o odpowiedź


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 14 lipca 2015, 11:45 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
Varnity, ja płaciłem coś ok 400zł w TUW, ale ja miałem full zniżek + brak zwyżki za wiek. Jeśli będziesz brał na siebie tylko, bez współwłaściciela z pełnymi zniżkami to pewnie coś koło tysiaka wyjdzie

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 14 lipca 2015, 12:10 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
1000 zł to nie tak drogo, a jeżeli już brać współwłaściciela to muszą być jakieś spełnione warunki żeby to OC było mniejsze? Na przykład kupię od razu samochód i przerejestruje na siebie i współwłaściciela to będą zwyżki dalej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 14 lipca 2015, 12:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 841
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Generalnie nie ma reguły kiedy musisz przerejestrować. Możesz kupić na siebie i potem dodać współwłaściciela, choć najlepiej od razu podpisać umowę na dwóch właścicieli - mniej ganiania po urzędach i papierkowej roboty. Dla TU to powinno być obojętne byle by w trakcie zawierania umowy był już współwłaściciel.

Ja mając zero zniżek i zwyżkę za wiek, ze współwłaścicielem z max zniżkami w Warszawie płaciłem coś koło 1000zł za E36 2.0.

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 14 lipca 2015, 13:21 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Varnity napisał(a):
Wpadłem też na pomysł aby dać kogoś jako współwłaściciela, wtedy chyba byłoby taniej, jak to z tym jest?


Najwygodniej wpisać od razu do umowy k-s dane tej 2 osoby ze zniżkami. Będzie wtedy taniej, bo korzysta się ze zniżek tej 2 osoby. Natomiast przy szkodzie każda z tych osób traci zniżki i to się przekłada tym samym na każde auto, którego jest właścicielem.



Nie ma obowiązku przerejestrowania auta. Natomiast jest obowiązek, zgodnie z art 78 prawa o ruchu drogowym, zawiadomienia starostę do 30 dni o nabyciu pojazdu (o zbyciu również).

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL