BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 12:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bezprawna eksploatacja garażu.
PostNapisane: 29 lipca 2015, 16:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Witam,

Jako, że w końcu idę na swoje :hyhy: to mam taki problem, że w moim nowym miejscu zamieszkania mam garaż, no i poprzedni lokator mimo iż od początku lipca oficjalnie nie zamieszkuje to trzyma wciąż jednoślad blokując mi możliwość korzystania z garażu. Zapewniał, że uprzątnie pojazd do końca zeszłego tygodnia, ale tak się nie stało, od kilku dni na maila nie odpowiada. Dodam, że miał czas na zorganizowanie nowego postoju od kwietnia... bo od tego czasu już wiedział, że się wyprowadza.

Postanowiłem do końca tygodnia jeszcze spróbować załatwić sprawę polubownie, natomiast coś czuję, że tak to się nie obejdzie. Nie mogę go postawić na miejscu postojowym sąsiada albo na małym parkingu wewnętrznym przynależnym do bloku i zastawić tam miejsce. Krótko mówiąc jeżeli nie uprzątnie pojazdu do końca tego tygodnia to widzę takie rozwiązania:

a) W pobliżu jest market, więc przestawiłbym pojazd na parking marketu i dalej to już by się odbywało zgodnie z ich procedurami
b) Potraktować pojazd jak śmieć, których trochę jeszcze zostało w garażu i po prostu wystawić na śmietnik
c) Wezwać policję i poprosić o bezzwłoczne usunięcie pojazdu drogą prawną na koszt właściciela - czy to możliwe i zadziała to sprawnie?

W przypadku punktu a i b oczywiście wykonałbym materiał filmowy dokumentalny aby w razie gdyby pojazd zniknął ze śmietnika/marketu istniał dowód, że go nie ukradłem, a jedynie wyprowadziłem z terenu posesji.

Prosiłbym o pomoc i sugestie, zwłaszcza mile widziane porady z praktyki i zgodne z prawem polskim. ;)

Pozdrawiam,
jiG

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawna eksploatacja garażu.
PostNapisane: 29 lipca 2015, 19:50 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 620
Lokalizacja: Dębica
Na policję nawet nie idź. Przyjadą, jak ma numery rejestracyjne to po nich dojdą do właściciela ( mimo że Ty go znasz ), pojadą do niego i poproszą o usunięcie pojazdu z posesji :), a jak nie ma to pojadą i tyle :D Ja miałem ostatnio tak że przyjeżdżam do oddziału firmy w której pracuję, patrzę, na miejscach parkingowych dla pracowników stoi rozbity samochód. Policja była, ustalili w toku postępowania że pojazd należy do obcokrajowca, i ewentualnie mogę go poprosić albo oni to zrobią za mnie o zabranie pojazdu :) Policjant powiedział mi jeszcze z rozpędu, że jest to samochód który uczestniczył w pościgu policyjnym :rotfl: Oni pojazd wydali znajomym tego śmiecia z Ukrainy, a tamci jakimś cudem umieścili go właśnie u mnie na parkingu. Jako że policja nic nie dała rady zrobić, no to hol za rant maski, żeby się nie brudzić, bo co mnie obchodzą uszkodzenia, i wywaliłem go wprost na ulice, boczną, ale z dużym natężeniem ruchu. Stał coś z godzinę, szybko go stamtąd wzięli :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawna eksploatacja garażu.
PostNapisane: 16 sierpnia 2015, 11:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Moje BMW: jeszcze brak :(
Jak chcesz to zrobić w sposób legalny, to wyślij do niego oficjalne pismo, za potwierdzeniem odbioru, w którym wzywasz go do usunięcia pojazdu. Dajesz mu określony czas, przykładowo dwa tygodnie. Po tym czasie auto wystawiasz i się o nic nie martwisz, jednoślad będzie można potraktować jako porzucony i to nie Twoje zmartwienie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawna eksploatacja garażu.
PostNapisane: 16 sierpnia 2015, 11:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
A straż miejska?

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawna eksploatacja garażu.
PostNapisane: 17 sierpnia 2015, 22:33 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
marluk napisał(a):
Jak chcesz to zrobić w sposób legalny, to wyślij do niego oficjalne pismo, za potwierdzeniem odbioru, w którym wzywasz go do usunięcia pojazdu. Dajesz mu określony czas, przykładowo dwa tygodnie. Po tym czasie auto wystawiasz i się o nic nie martwisz, jednoślad będzie można potraktować jako porzucony i to nie Twoje zmartwienie.

Taaaa, a właściciel motocykla idzie do sądu z powództwem o naruszenie posiadania i wygrywa sprawę.

Jak chcesz legalnie, to jedynie eksmisja (brzmi groźnie, ale chodzi po prostu o opróżnienie i wydanie lokalu czy też jego części).

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawna eksploatacja garażu.
PostNapisane: 17 sierpnia 2015, 22:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Sprawa załatwiona polubownie, ale może innym się przyda na przyszłość - maaad jak taka eksmisja ma wyglądać? Ile to trwa itp.?

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawna eksploatacja garażu.
PostNapisane: 18 sierpnia 2015, 20:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
Zależy do stanowiska stron procesu i wolnych terminów rozpraw jakie ma sędzia.... :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawna eksploatacja garażu.
PostNapisane: 1 września 2015, 21:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Moje BMW: jeszcze brak :(
Maad w moim przypadku takie pismo podziałało, bo wystawiłem rzeczy delikwenta a on mi jeszcze w międzyczasie napisał, że odbierze rzeczy jak mu się zechce i mu mogę g**** zrobić, bo nic nie mogę z jego rzeczami nic zrobić. Poszedł potem na policje ale po przedstawieniu korespondencji sprawę umorzyli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawna eksploatacja garażu.
PostNapisane: 2 września 2015, 15:35 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
marluk napisał(a):
Maad w moim przypadku takie pismo podziałało, bo wystawiłem rzeczy delikwenta a on mi jeszcze w międzyczasie napisał, że odbierze rzeczy jak mu się zechce i mu mogę g**** zrobić, bo nic nie mogę z jego rzeczami nic zrobić. Poszedł potem na policje ale po przedstawieniu korespondencji sprawę umorzyli.

Bo policja nie jest od spraw z zakresu naruszenia posiadania. Z tym się idzie do sądu, nie na policję. Na jego nieszczęście, Twój adwersarz o tym nie wiedział.
Czytaj ze zrozumieniem.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL