BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zatrzymane PJ - Słusznie czy nie ???
PostNapisane: 24 października 2015, 10:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 61
Moje BMW: e39
Kod silnika: m62b44
Garaż: 540iA
Witam
Wczoraj zostałem zatrzymany przez policje która zmierzyła moją prędkość na 107/50. Oczywiście wg nowych przepisów zostało mi zatrzymane prawo jazdy. I tu mam dylemat czy słusznie czy nie? Była godzina 0:05 czyli w terenie zabudowanych obowiązuje wtedy ograniczenie do 60km/h. Wtedy przekroczyłbym o 47km/h. Gdy powiedziałem o tym policjantowi stwierdził, ze tu jest ogranicznenie do 50 a nie teren zabudowany. Czytajac teraz artykuły na ktorych podstawie wypisał mi mandat i pokwitowanie wynika, ze jednak tą prędkośc przekroczyłem w terenie zabudowanym. Mandat przyjałem, nie znam na pamiec artykułów.
Pytanie brzmi czy słusznie mi zabrano PJ? i czy moge napisać jakies odwołanie?

Poniżej wklejam artykuły i zdjecia:

1a) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:
a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub

Art. 92a.
Kto, prowadząc pojazd, nie stosuje się do ograniczenia prędkości określonego ustawą lub znakiem drogowym, podlega karze grzywny.

Obrazek
Obrazek


ps. Napisałem w tym dziale bo chyba tu zagląda wiecej osób. Jakby komus to przeszkadzało to niech przeniesie do porady prawne.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymane PJ - Słusznie czy nie ???
PostNapisane: 24 października 2015, 11:08 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Od tego jest odpowiedni dział, żeby tam tematy zakładać, jak już słusznie raczyłeś zauważyć :kwasny:
Moim zdaniem policjant miał rację. Gdy jest oznaczenie "teren zabudowany", to wtedy wchodzi w grę wynikające z ustawy ograniczenie prędkości (w godzinach 5.00-23.00 50 km/h, w godzinach 23.00-5.00 60 km/h). Natomiast gdy dodatkowo jest ustawiony znak ograniczenie prędkości, to takie ograniczenie wynika właśnie z tego znaku a nie bezpośrednio z ustawy i nie ma do niego zastosowania reguła, zgodnie z którą po 23.00 można jechać 60 km/h.
Odwołać się od mandatu nie możesz, możesz co najwyżej napisać do sądu wniosek o uchylenie mandatu, ale szanse Twoje na sukces szacuję na zero. Sąd może uchylić mandat, ale tylko wtedy, gdy czyn nie stanowił wykroczenia. U Ciebie wykroczenie niewątpliwie miało miejsce.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymane PJ - Słusznie czy nie ???
PostNapisane: 24 października 2015, 12:03 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Sprawa jest prosta, jeśli stoi znak ograniczenia do 50 policjant ma rację, jeśli nie ma takiego znaku to Ty masz rację.

Głupio zrobiłeś, że w ogóle zgodziłeś się na mandat i zabranie prawka jeśli nawet miałeś tylko podejrzenia, że się wywiniesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymane PJ - Słusznie czy nie ???
PostNapisane: 24 października 2015, 13:39 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 61
Moje BMW: e39
Kod silnika: m62b44
Garaż: 540iA
Sytuacja byla taka, ze stal znak 70, kawałek dalej 50 potem skrzyżowanie i za nim znak koniec terenu zabudowanego ktory sie chyba nigdzie nie zaczynal. Zastanawiam sie dlaczego na mandacie napisał, ze przekroczyłem w zabudowanym skoro to bylo zwykłe ograniczenie do 50.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymane PJ - Słusznie czy nie ???
PostNapisane: 24 października 2015, 13:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 13347
Moje BMW: Gtv
Przyjąłeś więc zamknięte ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymane PJ - Słusznie czy nie ???
PostNapisane: 24 października 2015, 15:12 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
MasterCel napisał(a):
Sytuacja byla taka, ze stal znak 70, kawałek dalej 50 potem skrzyżowanie i za nim znak koniec terenu zabudowanego ktory sie chyba nigdzie nie zaczynal. Zastanawiam sie dlaczego na mandacie napisał, ze przekroczyłem w zabudowanym skoro to bylo zwykłe ograniczenie do 50.


Skrzyżowanie odwołuje ograniczenie prędkości czyli odwoływało znak 50. Na tym odcinku za skrzyżowaniem do znaku koniec terenu zabudowanego było 60.

Zle zrobiłeś, że nie odmówiłes przyjecia mandatu, nie zarządałeś okazania druku z homologacją na suszarkę, który zawsze muszą mieć ze sobą i nie oglądałeś tej szuszarki. Urządzenia pomiarowe szuszarki i fotoradary itp mają naklejki zakładane przez Głowny Urząd Miar. Jeśli te naklejki są uszkodzone, albo ich nie ma ( moga się uszkodzić czy zedrzeć nawet przy pakowaniu, rozkładaniu) to pomiar jest nieważny.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymane PJ - Słusznie czy nie ???
PostNapisane: 24 października 2015, 15:17 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Domyślam się, że złapali Cię za skrzyżowaniem ale pomiar jest chyba nawet z 1km czy coś takiego więc mierzony pewnie byłeś na 50


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymane PJ - Słusznie czy nie ???
PostNapisane: 24 października 2015, 16:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 61
Moje BMW: e39
Kod silnika: m62b44
Garaż: 540iA
Zatrzymany bylem za skrzyzowaniem, dosłownie na. Pomiar byl wiec z 50 albo 70, nie wiem i tego nie udowodnie bo jechalem szybko i do samego konca ich nie widziałem. Diopiero rano przejrzałem to wszystko jeszcze raz i zacząłem myśleć co mogłem zrobic. Policjant tez był chamski i jego odzywki raczej nie zachecaly do logicznego myślenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymane PJ - Słusznie czy nie ???
PostNapisane: 24 października 2015, 19:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Niestety masz 3 miesiące abstynencji :/ na przyszłość noga z gazu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymane PJ - Słusznie czy nie ???
PostNapisane: 25 października 2015, 13:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 61
Moje BMW: e39
Kod silnika: m62b44
Garaż: 540iA
A czy ktoś wie ile czasu trwa pomiar radarem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymane PJ - Słusznie czy nie ???
PostNapisane: 25 października 2015, 18:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
Sąd może uchylić mandat, ale tylko wtedy, gdy czyn nie stanowił wykroczenia. U Ciebie wykroczenie niewątpliwie miało miejsce.[/quote


Przesłanki na jakich można uchylić mandat karny zostały poszerzone po wyrokach TK. Nie zmienia to jednak nic w tej sytuacji. Zero procent na uchylenie mandatu, chyba, że jesteś nieletni albo niepoczytalny.

Polecam jeszcze nasze stanowisko w tej sprawie, może warto złożyć odwołanie od decyzji Starosty/Prezydenta. Potencjalnie będzie można dochodzić odszkodowania, szczególnie jak np. jesteś kierowcą zawodowym.
http://www.iustitia.pl/opinie/1022-stanowisko-iustitii-w-sprawie-nowych-przepisow-karnych-dotyczacych-wykroczen-drogowych


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymane PJ - Słusznie czy nie ???
PostNapisane: 25 października 2015, 22:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 61
Moje BMW: e39
Kod silnika: m62b44
Garaż: 540iA
Ale ja nie chce odwołać sie od mandatu bo ten mi sie należy. Teraz patrząc w Street view teren zabudowany sie zaczyna sporo wcześniej wiec moje wątpliwości zostały rozwiane. Ale mam nastepne, ograniczenie do 50 jest 100m przed skrzyzowaniem na którym zostałem zatrzymany. Jadąc 100km/h ten dystans przyjeżdżam w 3,6s. Hamowanie zajmuje mi 50 metrów czyli zostaje mu niecałe 2 sekundy na wykonanie pomiaru. Czy to możliwe żeby zdazyl we mnie wycelowac i zmierzyć predkosc? Moim zdaniem pomiar byl zrobiony na ograniczeniu do 70. Radar to nie popularna iskra tylko laserowy ultra... Cos tam. Nie zwróciłem uwagi na znaki i dalem ciała.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymane PJ - Słusznie czy nie ???
PostNapisane: 25 października 2015, 23:20 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Pewnie w praktyce masz rację ale co teraz chcesz się o to w sądzie prawować? To nie ameryka tutaj nie wygrasz jak ten gość :D http://deser.gazeta.pl/deser/1,111857,1 ... iodl_.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL