BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: odszkodowanie
PostNapisane: 12 kwietnia 2016, 23:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: III
Hej, ostatnio miałem lekki wypadek w pracy zaczelo boleć po paru dniach, niestety pracuje na umowę śmieciową, i teraz mam pytanie bo nie orientuje się w tych sprawach, jak wygląda sprawa odszkodowania w pracy itp w takim przypadku? co trzeba zrobić? gdzie wypełnic? Może ktoś z was się orientuje. Bardzo proszę o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: odszkodowanie
PostNapisane: 17 kwietnia 2016, 14:27 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Jeśli mowa o zleceniu - przysługują Ci w zasadzie takie same uprawnienia, jak przy zatrudnieniu w oparciu o umowę o pracę, czyli renta, zasiłek chorobowy itp. Twój zleceniodawca musi w terminie 14 dni od zdarzenia sporządzić kartę wypadku i zgłosić do ZUS. Jak chcesz jednorazowe odszkodowanie - musisz złożyć wniosek do ZUS.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: odszkodowanie
PostNapisane: 17 kwietnia 2016, 17:59 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
To tzw. śmieciówka http://www.vat.pl/pracownicy-i-zus/inne ... enia-7376/ dużo zależy od warunków spisanych w tej umowie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: odszkodowanie
PostNapisane: 17 kwietnia 2016, 18:44 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Chodzi o wypadek przy pracy. Nawet na tzw. "śmieciówce" (jeżeli była to umowa zlecenia, agencyjna, o świadczenie usług albo podobna) ubezpieczenie "wypadkowe" jest obowiązkowe, a nie dobrowolne i niewiele tu zależy od tego, co jest wpisane w umowie. Płatnikiem składek na ubezpieczenie wypadkowe jest zleceniodawca.

Jak miałeś umowę o dzieło (taka prawdziwa, a nie jedynie z nazwy) - niestety nic nie dostaniesz z ZUS.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: odszkodowanie
PostNapisane: 17 kwietnia 2016, 23:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
maaaad napisał(a):
Chodzi o wypadek przy pracy. Nawet na tzw. "śmieciówce" (jeżeli była to umowa zlecenia, agencyjna, o świadczenie usług albo podobna) ubezpieczenie "wypadkowe" jest obowiązkowe, a
dobrze że się zreflektowałeś
maaaad napisał(a):
Jak miałeś umowę o dzieło (taka prawdziwa, a nie jedynie z nazwy) - niestety nic nie dostaniesz z ZUS.
miałem głównie na myśli chorobowe gdyż boli go w plecach pare dni po wypadku http://kadry.infor.pl/bhp/wypadki-w-pra ... cenie.html,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: odszkodowanie
PostNapisane: 18 kwietnia 2016, 22:52 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Zimny napisał(a):
dobrze że się zreflektowałeś

No w przeciwieństwie do ciebie, bo już pierwszy mój post odnosił się do wypadku przy pracy:
maaaad napisał(a):
Twój zleceniodawca musi w terminie 14 dni od zdarzenia sporządzić kartę wypadku

Podkreślenie i wytłuszczenie specjalnie dla ciebie. Ale jak szukasz zaczepki, to zaraz znajdziesz.
Zimny napisał(a):
miałem głównie na myśli chorobowe gdyż boli go w plecach pare dni po wypadku

No to źle miałeś na myśli, bo chorobowe, jeśli jest następstwem wypadku przy pracy, również przysługuje niezależnie od tego, co sobie wpiszesz w umowę zlecenia.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: odszkodowanie
PostNapisane: 19 kwietnia 2016, 19:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
maaaad napisał(a):
Zimny napisał(a):
dobrze że się zreflektowałeś

No w przeciwieństwie do ciebie, bo już pierwszy mój post odnosił się do wypadku przy pracy:

maaaad napisał(a):
Twój zleceniodawca musi w terminie 14 dni od zdarzenia sporządzić kartę wypadku

Podkreślenie i wytłuszczenie specjalnie dla ciebie. Ale jak szukasz zaczepki, to zaraz znajdziesz.
po co ci te stresy? http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=429 teraz wiesz o czym mówie?
maaaad napisał(a):
Podkreślenie i wytłuszczenie specjalnie dla ciebie. Ale jak szukasz zaczepki, to zaraz znajdziesz.
umiesz rozmawiać na luzie czy wszystko bierzesz do siebie bo spinasz się strasznie ;)
maaaad napisał(a):
No to źle miałeś na myśli, bo chorobowe, jeśli jest następstwem wypadku przy pracy, również przysługuje niezależnie od tego, co sobie wpiszesz w umowę zlecenia.
tylko z zasiłku wypadkowego[link wyżej],jest też odnośnie um.o dzieło,jednak można coś otrzymać i nie sądze żeby było obojętne co wpiszesz w umowie[jak będzie spisana] https://www.mfind.pl/akademia/ekspert-r ... y-o-prace/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: odszkodowanie
PostNapisane: 19 kwietnia 2016, 23:43 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Zimny napisał(a):
tylko z zasiłku wypadkowego

No to przecież napisałem - "jeśli jest następstwem wypadku przy pracy". Jaki twoim zdaniem wtedy zasiłek przysługuje? Przedemerytalny? :rotfl:
Zimny napisał(a):
teraz wiesz o czym mówie?

Jak ja mam wiedzieć, skoro ty sam nie wiesz? :rotfl:
Zimny napisał(a):
jest też odnośnie um.o dzieło,jednak można coś otrzymać

To sobie przeczytaj dokładnie to co wkleiłeś, ze zrozumieniem ;) I zastanów się, w ciszy i spokoju, nad czym my tutaj dyskutujemy.
Zimny napisał(a):
i nie sądze żeby było obojętne co wpiszesz w umowie[jak będzie spisana]

Żaden zapis w umowie o dzieło czy umowie zlecenia nie ma wpływu na uzyskanie prawa do świadczenia wypadkowego z ZUS. Świadczenia przysługują z mocy przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, będących przepisami bezwzględnie obowiązującymi. Zapisy umowy, a konkretnie te dotyczące wysokości wynagrodzenia, mogą mieć wpływ jedynie na WYSOKOŚĆ świadczeń - tak jak i w przypadku umowy o pracę. Ale nie na to, czy świadczenie z ZUS się należy, czy nie.
Zimny napisał(a):
umiesz rozmawiać na luzie czy wszystko bierzesz do siebie bo spinasz się strasznie

Żeby rozmawiać na luzie to trzeba mieć odpowiedniego partnera do dyskusji - ty nim nie jesteś bo, tradycyjnie - najpierw piszesz kocopoły, wprowadzając ludzi w błąd, zaczepiasz, snujesz jakieś dziwne domysły, a później odwracasz kota ogonem ;) Nie tylko w tym wątku, nie tylko w tym dziale.

I na przyszłość - jak już chcesz wchodzić w dyskusję, to proponuję, żebyś używał funkcji cytatu zamiast podawać linki do całego kompendium wiedzy ZUS.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: odszkodowanie
PostNapisane: 20 kwietnia 2016, 21:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
maaaad napisał(a):
No to przecież napisałem - "jeśli jest następstwem wypadku przy pracy". Jaki twoim zdaniem wtedy zasiłek przysługuje? Przedemerytalny?
umiesz czytać czy tylko lubisz przeglądać ilustracje? :rotfl: :rotfl: Zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego według zus,jeśli składki są opłacane dobrowolnie :hyhy:
maaaad napisał(a):
Jak ja mam wiedzieć, skoro ty sam nie wiesz?
jak wyżej,chyba że to cie przerasta :rotfl:
maaaad napisał(a):
To sobie przeczytaj dokładnie to co wkleiłeś, ze zrozumieniem I zastanów się, w ciszy i spokoju, nad czym my tutaj dyskutujemy.
pokaż komuś kompa lub idz do urzędu celem zaczerpnięcia informacji i douczenia się :)
maaaad napisał(a):
Żaden zapis w umowie o dzieło czy umowie zlecenia nie ma wpływu na uzyskanie prawa do świadczenia wypadkowego z ZUS. Świadczenia przysługują z mocy przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, będących przepisami bezwzględnie obowiązującymi. Zapisy umowy, a konkretnie te dotyczące wysokości wynagrodzenia, mogą mieć wpływ jedynie na WYSOKOŚĆ świadczeń - tak jak i w przypadku umowy o pracę. Ale nie na to, czy świadczenie z ZUS się należy, czy nie.
nie myl pojęć umowa o dzieło to nie to samo co zlecenie i nie mówie tutaj o wynagrodzeniu to twoje zbędne domysły,jęśli będzie skonstruowana dobrze to wtedy ma podobne prawa jak zlecenie,linki w poprzednim poście :)
maaaad napisał(a):
Żeby rozmawiać na luzie to trzeba mieć odpowiedniego partnera do dyskusji - ty nim nie jesteś bo, tradycyjnie - najpierw piszesz kocopoły, wprowadzając ludzi w błąd, zaczepiasz, snujesz jakieś dziwne domysły, a później odwracasz kota ogonem Nie tylko w tym wątku, nie tylko w tym dziale.

I na przyszłość - jak już chcesz wchodzić w dyskusję, to proponuję, żebyś używał funkcji cytatu zamiast podawać linki do całego kompendium wiedzy ZUS.
czyli stres cie zżera i nie pozwala ci normalnie pisać,nie uznajesz żadnych argumentów cytowanych bądź wklejanych,tylko swoje nie do końca trafne,mieszasz i nie potrafisz się przyznać do błędu,robisz syf,kasujesz posty zmieniasz wypowiedzi i dopasowujesz swoje na całym forum to tzw kolesiostwo które mnie nie dotyczyi jeszcze jakieś żenujące podjazdy :rotfl: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: odszkodowanie
PostNapisane: 23 maja 2016, 19:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: III
valuee napisał(a):
Hej, ostatnio miałem lekki wypadek w pracy zaczelo boleć po paru dniach, niestety pracuje na umowę śmieciową, i teraz mam pytanie bo nie orientuje się w tych sprawach, jak wygląda sprawa odszkodowania w pracy itp w takim przypadku? co trzeba zrobić? gdzie wypełnic? może skorzystać z usług jakieś firmy np https://www.tuodszkodowania.pl/ Może ktoś z was się orientuje. Bardzo proszę o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL