BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ubezpieczyciel nie chce spłacić kredytu po śmierci
PostNapisane: 8 lutego 2017, 23:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 649
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Moje BMW: E91 335D
Kod silnika: M57N2 306D5
Panowie, może ktoś z Was miał podobny przypadek albo słyszał...
Od 1.5 roku borykam się z problemem odmowy wypłaty odszkodowania z tytułu śmierci mojej mamy. Zachorowała na glejaka w 2012 roku. Po przejściu operacji i radioterapii zakończonej w kwietniu 2013 roku glejak ustąpił i od tego czasu nie była leczona ani nie miała objawów raka. W lipcu 2014r mama wzięła pożyczkę w alior banku. Pożyczka oczywiście była ubezpieczona na wypadek śmierci. Jako zaświadczenie o dochodach okazała rentę z ZUS. Niestety we wrzesniu 2014r okazalo się ze glejak odrasta i w maju 2015r. mama zmarla. Oczywiście wystosowałem pismo do hestii, a ta odmówiła wypłaty powołując się na standardowy zapis w umowie mówiący o tym, że firma ma prawo odmówić pokrycia nie spłaconych rat kredytu, gdy ubezpieczony był leczony lub miał zdiagnozowaną chorobę w okresie 12 miesięcy przed datą przystąpienia do ubezpieczenia. Wiem że to jest powszechna polityka ubezpieczycieli która daje im możliwość odmowy wypłaty nawet gdyby mama chorowała na raka 10 lat wczesniej.
Może ktoś mógłby się wypowiedzieć i ew. podpowiedzieć co z nimi zrobić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczyciel nie chce spłacić kredytu po śmierci
PostNapisane: 14 marca 2017, 21:55 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Współczuję z powodu mamy.
Jak to mawiają-diabeł tkwi w szczegółach. Jeżeli glejak ustąpił u Twojej mamy w kwietniu roku 2013, a mama wzięła pożyczkę (i zapewne wówczas przystąpiła do ubezpieczenia) w lipcu 2014 r., no to przecież minęło 12 miesięcy... Jeśli w tym okresie Twoja mama nie leczyła się, nie miała choroby zdiagnozowanej, to nie są spełnione przesłanki do odmowy wypłaty. W pierwszej kolejności zaproponowałbym Ci zwrócić się z prośbą o interwencję do Rzecznika Finansowego.
https://rf.gov.pl/o-urzedzie
Jeśli to nie pomoże - pozostaje walka przed sądem, ale radziłbym udać się do adwokata/radcy prawnego.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL