BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 15:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Termin rejestracji/ubezpieczenia sprowadzonego samochodu
PostNapisane: 26 marca 2008, 19:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 79
Lokalizacja: 034
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: M43
Witam,

Mam e36, które przyjechało do mnie z Niemczech, ma ubezpieczenie jeszcze na miesiąc, jest zarejestrowane w Niemczech.

Czy ja muszę go zarejestrować w jakimś określonym terminie? Czy samochód może stać, powiedzmy z miesiąc, za min go zarejestruję?

Thx


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2008, 20:21 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Masz 30 dni od daty sprzedazy wpisanej na umowie na załatwienie formalnosci w Polsce.
A tutaj masz spis wszystkich dokumentow wymaganych do rejestracji http://bip.powiat.poznan.pl/index.php?strona=1441

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2008, 21:17 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
atze napisał(a):
jest zarejestrowane w Niemczech

zeby je zarejestrowac w Polsce najpierw musisz je wymeldowac z Niemiec...

renoraines napisał(a):
Masz 30 dni od daty sprzedazy wpisanej na umowie na załatwienie formalnosci w Polsce

....jezeli kupiles auto juz zarejestrowane w Polsce
jezeli auto nie jest zarejestrowane w polsce to masz 7dni od zrobienia przegladu na zaplacenie akcyzy i potem cala reszta...

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2008, 23:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 79
Lokalizacja: 034
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: M43
A powiedzmy ze nie chce go na razie rejestrować i ubezpieczać. Niech sobie stoi narazie i tak mam przy nim trochę roboty.

To powiedzcie mi co muszę załatwić żeby nie mieć problemów, czy jakiś kar?

Czy opłacenie akcyzy i podatku wystarczy?

Samochód jest na tablicach z czerwonym pionowym paskiem po prawej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 00:30 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Jest nadal zarejestrowane? Normalnie auta zarejestrowane w Niemczech maja niebieski pasek. A poniewaz tablice sa z czerwonym paskiem, tzn ze auto zostalo wyrejestrowane, bo czerwone tablice to tablice wywozowe, ktorych sie nie otrzyma, jak sie nie wyrejestruje auta. Mozesz na nich jezdzic ( w Niemczech i w Polsce ) do daty na czerwonym pasku. Własnie w tym okresie powinno sie załatwic formalnosci, bo po tej dacie tablice sa juz niewazne, wygasa ubezpieczenie oraz przeglad auta.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 13:07 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 79
Lokalizacja: 034
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: M43
Ok, czyli to są wywozowe i znaczy to że samochód jest w Niemczech wyrejestrowany.

Byłem dzisiaj w starostwie, niestety mam błąd na umowie, miejsce podpisania umowy to Częstochowa a nie niemieckie miasto, z którego pochodzi samochód. W tym przypadku policzą mi ponoć ogromny podatek na podstawie rocznika a nie kwoty którą zapłaciłem. Dlatego też powiedziano mi, żeby zmienić umowę. Wszystko ma być oryginalne, więc sobie nie przekreślę.

Jeszcze Pan powiedział, że nie muszę się spieszyć z rejestracją samochodu i ubezpieczeniem. No powiedzmy, że kupiłem i je remontuje. To wtedy mogę przyjść na miesiąc lub dalej i zarejestrować.

Jeżeli wygaśnie mi przegląd i ubezpieczenie, to wtedy chcąc jest zarejestrować to i tak muszę ubezpieczyć, potem z OC do starostwa i tam wydadzą mi tablice tymczasowe, żeby na przegląd dojechać, itp. Chyba jakoś tak to musi być. Nie pytałem o tę kwestię, tylko tak się domyślam.

Teraz to muszę poprawić umowę i opłacić akcyzę + podatek, bo za to są kary. Ale jak będę poprawiał umowę to mogę i datę zakupu zmienić, bo chyba o daty zakupu liczą mi czas na te opłaty? Na granicy z tego co wiem, to nie dawali żadnych papierów, więc nie wiadomo, kiedy auto zostało sprowadzone.

Poprawcie mnie jeżeli się mylę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 13:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 195
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Moje BMW: E39
atze napisał(a):
Byłem dzisiaj w starostwie, niestety mam błąd na umowie, miejsce podpisania umowy to Częstochowa a nie niemieckie miasto, z którego pochodzi samochód. W tym przypadku policzą mi ponoć ogromny podatek na podstawie rocznika a nie kwoty którą zapłaciłem. Dlatego też powiedziano mi, żeby zmienić umowę. Wszystko ma być oryginalne, więc sobie nie przekreślę.


napisz nową umowe

atze napisał(a):
Jeszcze Pan powiedział, że nie muszę się spieszyć z rejestracją samochodu i ubezpieczeniem. No powiedzmy, że kupiłem i je remontuje. To wtedy mogę przyjść na miesiąc lub dalej i zarejestrować.


do tymczasowej jazdy potrzeba ci przeglądu, i OC (OC dają na 30 dni w PZU 100 PLN)

atze napisał(a):
Jeżeli wygaśnie mi przegląd i ubezpieczenie, to wtedy chcąc jest zarejestrować to i tak muszę ubezpieczyć, potem z OC do starostwa i tam wydadzą mi tablice tymczasowe, żeby na przegląd dojechać, itp. Chyba jakoś tak to musi być. Nie pytałem o tę kwestię, tylko tak się domyślam.


a po co ci tablice tymczasowe?
atze napisał(a):
Teraz to muszę poprawić umowę i opłacić akcyzę + podatek, bo za to są kary. Ale jak będę poprawiał umowę to mogę i datę zakupu zmienić, bo chyba o daty zakupu liczą mi czas na te opłaty? Na granicy z tego co wiem, to nie dawali żadnych papierów, więc nie wiadomo, kiedy auto zostało sprowadzone.


zmień date :)


:niepewny:

_________________
Obrazek
Bayerische Motoren Werke nieaktualne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2008, 08:07 
zaplac akcyze i auto moze stac i rok


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL