BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 03:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy mam takie prawo po zakupie używanego samochodu ?
PostNapisane: 6 lipca 2008, 08:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŻywiec
Witam.

Ostatnio zakupiłem BMW 520 D z 2001 roku po lifcie od osoby prywatnej. Samochód jest zarejestrowany od ponad roku w kraju, w ogłoszeniu pisało iż wszystko sprawne w 100%, że silnik jest 150 km. Kupiłem ten samochód i gdy tak na spokojnie zacząłem się mu przyglądać, to wydaje mi się iż był poważnie rozbity (więcej niż deklarował sprzedający), nie działa tempomat, klima wariuje, w karcie pojazdu jest napisane że silnik ma tylko 100kW. Jednym słowem chciałbym ten samochód oddać sprzedajacemu. Jednak szkopuł w tym iż nie ma umowy kupna sprzedaży tylko mam fakturę zakupu od niego, na której kwota jest zaniżona o 3200 zł. Czy mam jakiekolwiek szanse odzyskac pieniądze ?

_________________
Pierwsza moja Beemka :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2008, 09:12 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
prywatna osoba i faktura sprzedazy?

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2008, 09:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Nawet jeżeli odzyskasz to napewno o te 3200zł mniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2008, 14:10 
A wiec ... skoro masz fakture sprzedazy to przejezyczyłeś sie w swym opisie , i kupiłeś samochód od handlarza :D czyli powiedzmy od takiego człowieka jak ja :D
Co mozesz zrobić ? skontaktowac sie z owym sprzedawcą i zobaczyc co powie , jak bedzie fikał uderz do mnie na priw . Juz ja Cie pokieruję jak upierdolic nieuczciwego sprzedawce - dlaczego ? bo nie cierpie ludzi psujacych opinie handlarzy , czyli np. mnie !!
Dodam , ze masz ogromne szanse na to by ów samochód odebrał wypłacił całą kwotę , albo naprawił co zepsute , jest z tym troche roboty , ale sie da !! zalezy ile czasu mineło od owego zakupu ....


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2008, 14:11 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
do mnie uderz na priw , system mnie wrzucił jako goscia :D

100 KW = 136 KM
tempomat - a potrafisz go załaczyć ?
klima wariuje - a dokladnie ?

Dlaczego tak pisze ? bo ostatnio sprzedalem stilo i juz po godzinie mialem klienta spowrotem bo mu sie koło 40km/h swieci cos czerwonego .... powiedzialem , ze ma sobie zamknac bagaznik to zgasnie :rotfl:
po 3 godzinach był znowu , bo mu sie oswieciło wraz z gongiem jakis napis - musialem kazać mu zatankować !! :rotfl: cóz rózni ludzie
Dodam , ze wszystko mu wytłumaczyłem

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, 20:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŻywiec
poszło na priv.

_________________
Pierwsza moja Beemka :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lipca 2008, 07:42 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
masz i odpowiedz :hyhy:

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lipca 2008, 09:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
Hmmm...masz gwarancję albo rękojmię na ten samochód? Krzysztof, w jaki sposób można egzekwować cokolwiek od sprzedającego? Czy na umowie bądź fakturze wpisano moc 150 KM oraz bezwypadkowość auta? Nie zaczepiam, autentycznie jestem zainteresowany, gdyż ochrona konsumenta moim zdaniem działa jedynie w wypadku aut z wadami prawnymi.

Rynku aut nie zmienisz, sam się wsciekam gdy sprzedaję idealny samochód z niemieckiego salonu, z ksiązką i wszystkimi rachunkami, a kupcy nie wierzą w przebieg i moje dobre intencje. Jesli dokładasz dobre radio i drugi komplet kół to już jest w ogóle bardzo podejrzane, nikt nie rozumie ze jestes w porzadku gosc tylko wietrzą podstęp. Taki rynek, banda oszustów działa w każdym mieście i psuje opinię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lipca 2008, 18:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŻywiec
na fakturze nie wpisano, ale ogłoszenie któe jeszcze jest aktualne na necie - w nim jest napisane że silnik jest 150 km.

_________________
Pierwsza moja Beemka :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lipca 2008, 07:24 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
na fakturze nie wolno wypisywac takich tresci , jak ci powie osoba z urzedu skarbowego albo prawnik te sprawy reguluje kodeks cywilny
sprzedajacy odpowiadas za samochód takze w czesi jego sprawnosci a jezeli brak jest poduch to już wada ukryta i sie nikt nie wymiga !!

a Ty - wydrukuj sobie to ogłoszenie

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Ostatnio edytowano 12 lipca 2008, 18:47 przez krzys124, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lipca 2008, 09:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŻywiec
własnie jestem w trakcie pisania reklamacji do tego gościa, gość nie chce polubownie załatwić sprawy, mówi że możemy spotkac się w sądzie

_________________
Pierwsza moja Beemka :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2008, 18:49 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
NO TO STANIE SIE !! JA BYM NIE ODPUSCIŁ - A TY ? MASZ TEZ WYBÓR !

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2008, 19:13 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Co Tobie dało zaniżenie faktury? Kupując na fvat, kupujący nie płaci 2% podatku.

Jeżeli masz udokumentowane ogłoszenie: wydruk, rzut ekranu, w którym są podane 150 KM, poduszki powietrzne itd, itp, możesz złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jest namacalny dowód, Twoje słowa są udokumentowane i prokuratura musi przyjąć takie zawiadomienie. W żadnym wypadku nie wspominaj nic o tym, że zaniżyłeś fakture, to już sie stało i nie odstanie, straciłes 3200.
Naślij na komis Urzad Skarbowy, Urząd Celny, Inspekcje Pracy, Policje, ze zachodzi podejrzenie, ze to dziupla i tej mendzie z komisu bokiem wyjdzie te 3200.

Oszustów trzeba karać, a na takie postepowanie § w kodeksie karnym

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 16:06 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
Tak, ale jednoczesnie na umowie kupna Kupujacy najczesciej podpisuje, iz zaznajomil sie ze stantem auta i jest mu on znany, w ten sposob tresci zawarte w umowie maja pierwszenstwo przed przepisami z czesci ogolnej KC.
Jestem bardzo zainteresowany przebiegiem sprawy, Arku prosze Cie o informowanie tutaj na biezaco.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 17:29 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
cos od osoby majacej pojecie o zagadnieniach prawnych

Kod:
Ludzie uwaga! Kodeks cywilny a handlowy nie mylcie pojęć! Policja? A co ma do tego policja? Urząd skarbowy? Gratuluję, sam siebie wsadzisz za kratki bo dlaczego zgodziłeś się na zaniżenie faktury? A co mówi ustawa o rachunkowości? "Podpisując fakturę przyjmujemy towar i akceptujemy cenę!" Jeżeli nie podpisałeś załącznika z protokołem odbioru samochodu, gdzie umieściłeś dane techniczne i stan auta to nic nie mozesz zrobić. To po pierwsze. Po drugie udokumentowane ogłoszenie typu wydruk czy rzut ekranu nie jest dowodem w postępowaniu. Zbyt mała szkodliwość czynu, a prokuratura umorzy sprawę. Poza tym większość komisów ma jeszcze stworzone regulaminy wewnętrzne, gdzie sobie takie rzeczy reguluje. Inspekcja pracy? Gratuluję pomysłu, ale nie bardzo wiem co ma to wspólnego. Proponuję załatwić sprawę polubownie bo sądzenie się nic ci nie da, no może poza kosztami.

renoraines napisał(a):
Naślij na komis Urzad Skarbowy, Urząd Celny, Inspekcje Pracy, Policje, ze zachodzi podejrzenie, ze to dziupla i tej mendzie z komisu bokiem wyjdzie te 3200.

oraz BOR SB, STRAZ graniczna i Sluzby Ochrony Kolei, co i tak gowno mu to da

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 19:41 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Ten prawnik to profesjonalista czy amator? Potrafi czytać ze zrozumieniem i logicznie mysleć? Kłania sie pierwszy rok prawa i zajęcia z przedmiotu o nazwie ,,logika''.
Kontrola handlarza przez policje, US, UC, inspekcje pracy ma na celu sprawdzenia tego, do czego sprawdzania te organy są uprawnione, a znając zycie znajdą coś.
Handlarz będzie miał z tego powodu problemy, co w konsekwencji da Kulinowi to, że może byc wykorzystane przez prokurature. Sa telefony zaufania, nie trzeba podawac swoich danych.
Nie sądzę, żeby handlarz przyjał auto i zwrócił pieniadze, bo wtedy przyznałby sie do winy. Może ewentualnie odkupic to auto, ale za duzo niższa cene.
Jezeli osoba czuje się pokrzywdzona, ma prawo złożyc zawiadomienie do prokuratury. Takich nieuczciwych handlarzy trzeba tępić, a nie myslec w stylu : e tam po co walczyć, skoro tak umorza. Jesli w ten sposob będą myśleć Rodacy, to Polska nigdy nie będzie porzadnym krajem.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 19:59 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
renoraines napisał(a):
Kontrola handlarza przez policje

ma go kontrolowac? a na jakiej podstawie?
rozumiem ze zostalo zlamane prawo? tylko pokaz mi w ktorym punkcie?
renoraines napisał(a):
Jezeli osoba czuje się pokrzywdzona, ma prawo złożyc zawiadomienie do prokuratury

czym pokrzywdzona? tym ze sobie nie sprawdzila auta przezd zakupem?

nie bronie bynajmniej handlarza ale tez kupujacy nie moze isc po najmniejszej lini oporu i nie odbyc nawet jazdy probnej bo prawdopodobnie nawet do tego nie doszlo, a tym bardziej nawet sprawdzic auta w ASO zeby zaoszczedzic te 300zl, kupujacy zagladal wogole do papierów przed dokonaniem zakupu auta?
pewnie nie skoro nawet nie wie jaka moc ma silnik?
wiesz gdzie jest numer nadwiozia VIN? sprawdziles czy sie zgadza z dokumentami?

ja bym zaczal tepic w Polsce glupote i bezmozgowie, jak sie nie zna prawa to sie nawet nie wie jak dochodzic swoich praw

tutaj odpowiedz dla reno
Kod:
Jeżeli ma być porządnym krajem to radzę zacząć od siebie właścicielowi auta. Dlaczego pozwolił na zaniżenie faktury? A jeżeli czuje się pokrzywdzony to dlaczego nie sprawdził auta wcześniej (szkoda wydać te 200zł żeby sprawdzić w autoryzowanym serwisie?). Ponadto zawiadomienie o popelnieniu przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie lub/oraz wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego zgłasza się na podstawie przestępstw i wykroczeń na szkodę osoby fizycznej wg artykułów k.k. (tu art. 296 § 2 k.k, nie wchodzi w grę) lub k.p.k. Radzę zamiast gorączkowych frazesów poradzić sensowny artykuł.

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2008, 18:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŻywiec
Powiem tak, szukałem długo auta i szukałem raczej coś ala passat w kombi, dlaczego kombi, bo mamy malutka córeczkę i to dla niej ten bagażnik, jej ekwipunek na wyjazd na wakacje jest dośc duży. Szukając chyba przez miesiąc po ogłoszeniach, calkiem przypadkowo natknąłem sie na ta beemkę. Zadzwoniłem do gościa, gośc mnie zapewniał że jest jak nowa, i tylko wymienił tylne drzwi i przemalował blotnik, "bo była rysnięta"... Autem sie przejechałem papiery sprawdziłem tzn. dowód rejestracyjny z numerami koło silnika, wszystko było OK. Jako że to moja pierwsza beemka, nie miałem pojęcia jak to auto ma chodzić, więc wydawało mi się iż jest OK, aczkolwiek pomyślałem sobie, może te beemki z tymi silnikami są takie mułowate, aczkolwiek 200 km/h to nie problem dla niej.
Gość nie wiem czy ma komis, ale mam fakturę a we wpisie do ewidencji, oprócz sprzedazy mebli ma jeszcze sprzedaż detaliczna samochodów uzywanych, więc może i ma. Brak kurtyny dopiero w domu zauwazyłem, jak ściągłem osłonę, bo była troszkę wypalcowana. Jak się okazało (biegły rzeczoznawca sądowy), samochód był uderzony od strony keirowcy i to ta że słupek środkowy był naruszony, dach szpachlowany, a na tylnim błotniku jest nawet, uwaga 4,5 mm szpachli, co za partacze to robili, no i na dodatek cale auto zostało przemalowane, wygląda nie najgorzej, aczkolwiek nie jest to rewelacja. Jutro jestem umówiony u prawnika, nie popuszczę tego, gdyż zostałem oszukany w żywe oczy, gośc kłamał i tyle. JEchałem po ten samochód 500 km i mam nadzieję że ta beemka nie będzie moja ostatnią. Co do 150 kM, gośc twierdzi że silnik jest wymienowy, tego mi nie powiedział podczas zakupu, dopiero przez telefon jak go zapytałem o moc. ALe nie wiem czy wizualnie da się rozróżnić 150 kM od 136. Żeby to autko było chociaż fajnie poskładane a nie zpaprane, to bym to zostawił w spokoju. Sam koszt naprawy blacharskiej (naprawy-poprawy blacharki), rzeczoznawca wycenił na ponad 8000 zł.

_________________
Pierwsza moja Beemka :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2008, 20:22 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
DarPiet napisał(a):
tutaj odpowiedz dla reno
Kod:
Jeżeli ma być porządnym krajem to radzę zacząć od siebie właścicielowi auta. Dlaczego pozwolił na zaniżenie faktury? A jeżeli czuje się pokrzywdzony to dlaczego nie sprawdził auta wcześniej (szkoda wydać te 200zł żeby sprawdzić w autoryzowanym serwisie?). Ponadto zawiadomienie o popelnieniu przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie lub/oraz wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego zgłasza się na podstawie przestępstw i wykroczeń na szkodę osoby fizycznej wg artykułów k.k. (tu art. 296 § 2 k.k, nie wchodzi w grę) lub k.p.k. Radzę zamiast gorączkowych frazesów poradzić sensowny artykuł.


Nie będe złośliwy, gdy napiszę, że ten prawnik do profesjonalistów nie nalezy.
Jak widac wyżej zacytowałem artykuł Art. 286. § 1 k.k. nie Art. 296 § 2 k.k.
Juz dzieci w szkole podstawowej wiedzą, że 286 to nie 296 , a 1 to nie 2.
Parafrazując słowa ''prawnika'': zamiast pisania gorączkowych frazesów radzę nauczyć sie logicznie myśleć i czytać ze zrozumieniem w ojczystym języku.


KULIN tutaj możesz sprawdzic swoje auto, wpisz 7 ostatnich znakow z nr VIN http://www.e34.de/vin/
Rzeczoznawca potwierdził wymiane silnika?

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 17:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŻywiec
dzisiaj poszlo pisemko listem poleconym z potwierdzeniem doręczenia.

_________________
Pierwsza moja Beemka :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL