BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 05:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: wynajem auta z oc sprawcy kolizji/wypadku
PostNapisane: 25 października 2008, 18:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: GWlkp
Moje BMW: 318Ci N42 ///
ostatnio spotkał mnie przykry incydent na drodze,facet wjechał mi pod koła bokiem co doprowadziło do bocznego zderzenia na drodze podporzadkowanej,jego ewidentna wina do ktorej sie przyznał,auta obecnie stoją w warsztatach,teraz moje pytanie bo prawdopodobnie za auto dostane szkode całkowitą,wiem ze spokojnie moge z oc sprawcy w firmie ubezpiecz. pociągnac auto z wynajmu wczesniej przedstawiajac oswiadczenie ze stare auto było mi niezbedne do transportowania cioci do szpitala czy na uczelnie/do pracy (nie rzeba miec wcale działalnosci),firma pokryje równowartosc wynajmu auta dajmy na to ze do czasu przekazania całosci kwoty za szkode lub ukonczenia naprawy przez warsztat,teraz moje pytanie jak to sie odbywa,moge np: co tydzien brac fakturke z wynajmu i zanosic w moim przypadku do Generali i z miejsca mi wypłaca czy moze dopiero po naprawieniu przez warsztat auta lub wpływie na moje konto kwoty za szkode całkowita na koniec biore owa fakture i przedstawiam całosc ,pytanie kiedy w tym drugim przypadku firma odda za wynajem jaki okres czasu,ma ktoś doswiadczenia z tym związane?pozdrawiam

_________________
Obrazek

Programowanie ,adaptacja kasowanie błedów INPA DIS Ediabas/Gorzów Wlkp kontakt na PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, 19:04 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Masz na piśmie, że pokryje wynajem? Nie ma znaczenia czy to z OC czy z AC, to nie jest az tak proste, musisz udokumentowac, że auto jest Tobie niezbędne. Na uczelnie mozesz dojezdzac pkp/pks/komunikacja miejska, ciocie mozesz wozić taxi itd, itp.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, 20:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: GWlkp
Moje BMW: 318Ci N42 ///
na pismie bedzie tzn napisałem już oswiadczenie które przedstawiasz w ubezpieczalni przed wynajmem,oni je podbijaja zgadzajac sie na Twoj warunek inaczej od nich nie wychodzisz,pokrywane jest to z oc sprawcy kolizji,motywujesz w prosty sposób jak pisałem,dzis dzwonilem do chłopaka który ma wynajem ,powiedział ze 2 na 10 przypadków sie nie udały,frajer który rozwalił mi auto miał najwyższe ubezpieczenie oc i ac ,teraz smiga sobie nowym zastepczym a ja zostałem w pewnym sensie na lodzie,wiec dlaczego mam przesiadac sie na autobus i meczyc sie dla przykładu z chora ciotka w zatłoczonym tramwaju,jest wyrazna ustawa ze przysługuje ci auto tej samej lub gorszej klasy jezeli jestes poszkodowanym,ponawiam pytanie czy mial ktos jakies doswiadczenia?

_________________
Obrazek

Programowanie ,adaptacja kasowanie błedów INPA DIS Ediabas/Gorzów Wlkp kontakt na PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2008, 14:05 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
UNIQA, jednym slowem robi ludzi w ch.... argumentujac jak wyzej, ze zwracaja kase za wynajem auta jesli wynajem jest absolutnie konieczny. Stad sie wzielo powiedzenie, ze UNIQA unika wypłaty odszkodowań. Chętnie posłucham jak to jest w innych ubezpieczalniach.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2008, 08:05 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
wynajmowac , brac rachunki , po zakonczeniu sprawy wystosowac do ubezpieczyciela o zwrot kosztów ! nie ! to oddac sprawe do sadu
Ty jako poszkodowany mozesz sie ubiegac o odszkodowanie z polisy OC sprawcy w kwesti zdrowia ! moją sprawe prowadzi forma VOTUM bo mi sie nie chce wprawdzie biorą 25 % ale mi to wisi niech kazdy zarobi ! :D

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2008, 17:46 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
krzys124 napisał(a):
mozesz sie ubiegac o odszkodowanie z polisy OC sprawcy w kwesti zdrowia

A w kwestii uszkodzonego mienia to kto niby może? :D

[ Dodano: 21 Listopad 2008, 16:49 ]
Czy każdy poszkodowany, któremu w wypadku drogowym zniszczono lub uszkodzono samochód ma prawo, na czas likwidacji szkody, wynająć samochód zastępczy na koszt zakładu ubezpieczeń sprawcy szkody?

W przypadku gdy szkoda likwidowana jest z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów (...) zakład ubezpieczeń jest obowiązany - zgodnie z zasadą wyrażoną w art. 361 § 2 k.c. - do pokrycia normalnych następstw szkody . Jeżeli zatem poszkodowany wykaże, iż koszty które poniósł tytułem wynajmu pojazdu były konieczne, wówczas zakład ubezpieczeń jest obowiązany do ich wyrównania. Sprawa jest stosunkowo prosta gdy poszkodowany prowadzi działalność gospodarczą, której charakter wymaga posługiwania się pojazdem. Podobnie jest gdy charakter naszej pracy wiąże się z koniecznością dyspozycyjności i możliwością ciągłego przemieszczenia się. Również gdy poszkodowany w związku ze stanem zdrowia musi dojeżdżać na leczenie lub rehabilitację i korzysta z taksówki lub samochodu zastępczego (wybór powinien być dyktowany kosztem usługi tj. należy działać na rzecz minimalizacji kosztów) przysługuje mu zwrot poniesionych na ten cel kosztów.

W praktyce wiele trudności sprawia poszkodowanym przekonanie zakładu ubezpieczeń o konieczności wynajmu samochodu zastępczego gdy zachodzą inne od wymienionych przesłanki np. brak samochodu dezorganizuje nam życie zawodowe czy rodzinne. Zdaniem Rzecznika w przypadku gdy do normalnego funkcjonowania rodziny nie wystarczy przemieszczenie się jej członków powszechnie dostępnymi środkami komunikacji - wówczas mamy prawo domagać się pokrycia kosztów wynajmu samochodu. Pamiętajmy aby był to samochód mniej więcej tej klasy co nasz oraz by koszt wynajmu nie odbiegał od średniej ceny za ta usługę na danym terenie, nadto musi być on udokumentowany np. fakturą, umową użyczenia itd.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL