BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 11:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Z Niemiec czy z Polski?
PostNapisane: 26 października 2008, 19:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: OeLeN
Witam. Nie wiem czy dobrze wybrałem dział ale jestem tu nowy. W razie czego prosze o przeniesienie albo link do działu lub tematu jeżeli taki istnieje.
Zamierzam kupić BMW E36 hatchback do 10 000 zł. Pytanie brzmi tak: Czy opłaca sie jechac po samochód do Niemiec czy też np. Szczecina, czy może auta oferowane np. na allegro są w podobnych cenach? Jak duża (mniej wiecej) jest oszczedność( jeśli wogole obecnie jest?) Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp.

_________________
"Prius quam exaudias, ne iudices..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2008, 19:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 302
Lokalizacja: GoÂłdap/Warszawa
nie wiem ale mi sie wydaje że nie ma różnicy w cenach jeśli chodzi o kraj bo wychodzi mniej więcej na to samo ;) kwestia teraz jest taka że u sąsiadów można znależdz naprawde ładnie utrzymany samochód u nas wiadomo :wstyd:

_________________
KieÂłbie we ÂŁbie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 11:19 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
Tak znajdziesz taki u sasiada , ale jesli myslisz iż taki sasiad jak już ma taki caly ładny samochód na Tiv -e i spzreda Ci go za marny grosz to jesteś w błedzie ! oczywiscie okazje sie trafiają , ale czy Ty - jadacy na zakupy do niemiec akurat trafisz na taką ? kupic zawsze lupisz pytanie za ile !?

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 października 2008, 00:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 302
Lokalizacja: GoÂłdap/Warszawa
krzys124 mówiąc marny grosz nie masz na myśli chyba 10 patyków el_cze bo go w tym momencie obrazasz ;)

_________________
KieÂłbie we ÂŁbie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 14:08 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Wejdz na autosout, mobile de, i zobaczysz ile kosztuja zadbane, bezwypadkowe samochody, zreszta nie tylko E36, a inne modele rowniez. W Polsce taniej, ale stan techniczny gorszy. Widziałes z pewnością laweciarzy, ktorzy wożą auta, jakie potrzaskane szroty maja na pace, więc już wiesz skąd sie bierze niższa cena. Cos za cos, albo jakosc albo cena. Jak wyzej wspomniano, Niemiec glupi nie jest wiec nie sprzeda zadbanego egzemplarza w cenie złomu.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2008, 16:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Lokalizacja: ToruĂą
pamiętaj, że koszt przywozu samochodu to ok 2500-3000 zl (akcyza, koszty urzędowe, dojazd do niemiec, gaża sprowadzacza) takze dysponujac stała kwotą albo kupujesz w polsce za 12500 albo w niemczech za 7500 i nie ma innego wyjscia. Z tym że statystycznie samochody z niemiec jezdza cale życie na autobahnie albo innym dorym asfalcie a u nas to kazdy wie. A z drugiej strony jak szukalem samochodu to jechalem 3 razy do germanii, zeby cos znależć. Jeden okazal sie po gradobiciu, ale na mobile.de zdjecie bylo wczesniejsze, drugi byl luks torpeda ino mial wyrwana stacyjke :szok: ale turek mowil ze powodem jest zlamanie sie kluczyka :rotfl:

_________________
--
pozdrawiam, krzysztof kmiecikowski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2008, 18:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 91
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E60
Kod silnika: N54b30A
ja pojechalem do niemiec i zaraobilem okolo 4 tysiecy serwis itp auto zadbane nie to jak w polsce ze zaminiki Ci wstwa czy cos tam wszyko jest ok i Cie nibeda sciemnaiax


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2008, 19:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Lokalizacja: ToruĂą
niby tak, ale jednak na zakup w niemczech trzeba mieć troche więcej pieniędzy. Bo takie filtry możesz zmienić jak uzbierasz, a amory jak będziesz szorował dupą po źwirze, a akcyze musisz zapłącić zaraz po zakupie. To miałem na myśli sam będąc zagorzałym zwolennikiem kupowania w niemczech.
I jeszcze jedno tam ludzie są inni, ja kupilem samochod 19.07, a 12.07 koleś zmienił olej bo akurat tak wypadło w planie serwisowym :szok: (prowadził książkę od początku do końca)

_________________
--
pozdrawiam, krzysztof kmiecikowski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2009, 22:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 155
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e39 530dA
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 1#p1124481
jak auto to tylko z Niemiec. Sprowadzilem juz kilka aut dla siebie i rodziny i dalej jestem zdania, ze warto wydac te pare zloty wiecej ale miec auto jezdzone po dobrych drogach i na oryginalnych czesciach, w Polsce niestety drogi sa jakie sa, a czesci tez przewaznie zamiast oryginalnych sa wstawiana zamienniki. Oczywiscie nie jest tak ze w Niemczech kazde auto bedzie cacy, a w Polsce wszystkie to szroty, ale...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL