BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 16:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ubezpieczenie
PostNapisane: 22 listopada 2008, 07:43 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 6
Lokalizacja: Bialystok
Moje BMW: e36 1.8is
Kod silnika: M42
Witam. Mam problem z PZU. Mialem stluczke kilka dni temu nie z mojej winy. Kobieta ktora mi zajechala droge jest ubezpieczona w PZU wiec tam zglosilem moja szkode. Dostalem kalkulacje kosztow naprawy i wycene auta przed wypadkiem. Ceny czesci w tej kalkulacji sa poprostu kpina np. zderzak policzyli ze nowy kosztuje niecale 100zl a mam M-pakiet a cena auta przed wypadkiem to 6700 za 1.8is coupe 94r. z limitowanej serii BMW motorsport intenational sciagnietego z Niemiec 1.5 miesiaca temu. Z kad oni te ceny biora? Prosze pomozcie bo krew mnie zalewa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 listopada 2008, 14:40 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Kalkulacje do szkód sa sporządzane w Eurotaxie. Bierze sie to stąd, żeby ubezpieczalnia mniej pieniedzy miała do wypłaty w razie szkody czy też kradzieży. Ubezpieczalnia i eurotax to jedna klika.
W razie szkody wyjścia są następujące:
1) naprawa ''na kosztorys'' bierze sie kase jaka daje ubezpieczalnia i naprawia sie we własnym zakresie, a jesli nie starczy to trzeba przedstawić fakture z warsztatu i ubezpieczalnia dopłaci reszte, jednak nie wiecej niz do 100 % wartości auta czyli do 6700 zł.
2) naprawa ''na fakture'', czyli najlepiej wstawic do warsztatu i ubezpieczlania rozlicza sie wtedy bezgtówkowo z warsztatem, ale rowniez nie wiecej niz do 100 % wartosci pojazdu.
3)''szkoda całkowita'' czyli wypłata odszkodowania jako róznicy między wartością auta nieuszkodzonego z danego rocznika, a wartością auta uszkodzonego. Przy stosunkowo niskiej wartosci pojazdu, jest to najgorsze rozwiazanie, bo poszkodowany zostaje z rozbitym autem i niskim odszkodowaniem, ktore nie starczy na naprawe.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL