BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 16:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wezwanie do zapłaty PZU
PostNapisane: 27 listopada 2008, 17:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 146
Lokalizacja: z nienacka :D
Moje BMW: e36 320 bez vanosa
Kod silnika: m50b20
W dniu 14.07.1008 roku zostala zawarta umowa kupna/sprzeazy pojazdu BMW e36 320
z świstka ubezpieczenia sprzedawca auta mial zaplacone oc do 03.072009 rata I wsza wpłacone 273 zł , a tu przychodzi wezwanie do zaplaty 1151zł . Ja tego nie rozumiem moze mi ktos to wyjasnic. a dokladniej dostalem takie wezwanie

Wydzial windykacji oddzialu PZu s.a w Warszawie informuje, ze do dnia 2008-11-13 nie wpłynela skladka z tytylu zawartej umowy:
Biorac pod uwage ze pzu s.a udzielal ochrony ubezpiecznieniowej z tytulu zawartej umowy przysugujaca nam skladke w wysokoscie 1151zł, priosimy wpłacic na rachuned bankowy naszego inspektoratu .....nie póżniej niz do dnia 2008-12-11

Pytanie dlaczego tak duzo. dlaczego druga rata nie 273 tylko 1151 co mozna z tym zrobic ??? POMOCY

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, 17:23 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
jak nie masz znizki to bedzie tak duzo :hyhy:

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, 17:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 146
Lokalizacja: z nienacka :D
Moje BMW: e36 320 bez vanosa
Kod silnika: m50b20
w conpensie mialem 60% zniżki za wspówłaściciela i po roku auto byllo juz na mnie i mialem znizki 60% no i bylem tam ok 4 lat ateraz pzu a nie mozna zerwac umowy i ubezpieczyc np w conpensie albo hdi??

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, 17:48 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
kminek6 napisał(a):
w conpensie mialem 60% zniżki za wspówłaściciela i po roku auto byllo juz na mnie i mialem znizki 60% no i bylem tam ok 4 lat ateraz pzu a nie mozna zerwac umowy i ubezpieczyc np w conpensie albo hdi??

trzeba to bylo zrobic predzej....teraz tylko w PZU udowodnic znizki :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 listopada 2008, 08:48 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
od daty kupna samochodu masz 30 dni na to by poinformaowac ubezpieczyciela czy zostajesz przy ubezpieczeniu jakie nabyles wraz z samochodem , czy je wypowiadasz i wykupujesz sobie nowe u unnego ubezpieczyciela , Ubezpieczyciel owe ewentualne wypowiedzenie polisy musi dostac na dzien przed jej zakonczeniem , jak i do owych 30 dni musisz dokonac wypowiedzenia , oznacza to ze nie ty masz 30 dni na złozenie wypowiedzenia tylko do 30 dni ono musi wpłynac do ubezpieczyciela !
Ustawa mówi , ze kupujacy nabywa wraz z samochodem polisę z wszystkimi wczesniej zawartymi w niej ustaleniami ! czyli jesli termin drugiej raty był po terminie zakupu samochodu to już nowy nabywca samochodu ma obowiazek go zaplacic jesli nie wypowiedzial wczesniej polisy .PZU niestety jest okropne , jesli masz stara polise gdzie na niej jest zaznaczone ile masz znizek to skopiuj to i wyslij do ubezpieczyciela ! musi im to wystarczyc !! ja tak robie i mam spokój !
JESLI KUPUJECIE SAMOCHÓD BEZ WAZNEJ POLISY MUSI TO BYC ZAZNACZONE NA UMOWIE KUPNA Z DATA I GODZINĄ !!!

JESLI ZAKUPICIE SAMOCHÓD W OSTATNIM DNIU WAZNOSCI POLISY W TYM SAMYM DNIU , ALBO W NASTEPNYM ZARAZ , JESLI WYSTEPUJE NIEMOZNOSC DOKONANIA WYPOWIEDZENIA POLISY - WYKUPUJECIE WLASNE UBEZPIECZENIE ! UBEZPIECZYCIEL - BYŁY - NIE MOZE ZADAC OD WAS ZAPALATY ZA MIESIAC CHOC BEDZIE TO ZAPEWNE CHCIAL ZROBIC - NIE DAC SIE W TYM MOMENCIE !!


TYM ZE CI PRZYSŁALI TAKA POLISE SIE NIE PZREJMUJ , mnie tez przysłali cos takiego na kwote 1350 zł chyba na fiata punto ktorego to mialem 7 dni :rotfl:

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2009, 22:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
kminek6 napisał(a):
w conpensie mialem 60% zniżki za wspówłaściciela i po roku auto byllo juz na mnie i mialem znizki 60% no i bylem tam ok 4 lat ateraz pzu a nie mozna zerwac umowy i ubezpieczyc np w conpensie albo hdi??


W takim przypadku nie pozostaje juz nic innego jak udac sie do poprzedniego ubezpieczyciela i pobrac zaswiadczenie o posiadanych znizkach, a nastepnie udac sie do PZU aby ponownie wyliczyli skladke po korekcie, bo wezwanie do zaplaty wysylaja automatycznie, tj nie uwzgledniajac zadnych znizek nowego wlasciciela.

Jest jeszcze jeden wybieg, tj spisanie darowizny z bliska osoba, ew na swoja firme jesli ktos posiada i wypowiedzenie umowy w terminie 30 dni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2009, 15:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 41
Lokalizacja: Lębork
Z ubezpieczeniami jest tak jak z loterią im więcej firm na rynku tym trudniej zdecydować się gdzie się taniej ubezpieczyć :kwasny: Problem pojawia się wtedy gdy kupiliśmy auto z dużym silnikiem nie mając żadnych zniżek a kwota ubezpieczenia jaką przyjdzie nam zapłacić niekiedy sięga połowy wartości naszego auta :zalamany: Jednak nie wszystko stracone i możemy zaoszczędzić na OC biorąc do auta współwłaściciela z kompletem zniżek wtedy nasz portfel nie odczuje tak drastycznie braku gotówki :super: Prosty przykład by szybko i tanio mieć własne zniżki otóż kupić sobie Motorynkę,Komara do 50ccm lub przyczepkę zarejestrować na siebie (koszt ok130zł.Oc na rok 50zł) i cieszyć się że z każdym rokiem będziemy płacili coraz mniej :ok:
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2009, 16:41 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
CO BYŁO A NIE JEST NIE PISZE SIE W REJESTR :hyhy:

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2009, 17:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
niestety trzeba sie pilnowac :mad: mi wysyłali 2 razy powiadomienie o konczącym się OC pomimo tego że auto sprzedałem i umowe k/s zanosiłem dwukrotnie :suchy:

_________________
zerknij na moje e34 crisis version :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2009, 22:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: Polska
hmmm no ale od czego istnieje wlasnie tam umowa, zeby ja pokazac w razie czego...nie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL